Zaznacz stronę

Pakiet seniora

Osoby powyżej 65. roku życia są szczególnie narażone na zagrożenia wynikające z zaniedbań w obrębie stóp. Zaburzenia krążenia, deformacje, cukrzyca oraz inne choroby przewlekłe to tylko niektóre źródła problemów podologicznych. Aby zapobiec powstawaniu i nasilaniu się problemów ze stopami, niezbędna jest specjalistyczna opieka podologiczna.

umów wizytę 

SKUTECZNA PROFILAKTYKA GWARANCJĄ ZDROWIA

Dobór odpowiednich metod terapii oraz najlepszych preparatów pozwala utrzymać stopy seniorów w zdrowiu, co znacząco wpływa na podniesienie komfortu i jakości ich życia. Regularne wizyty u podologa w Satin to gwarancja profesjonalnej profilaktyki w bardzo przyjaznej atmosferze. W trosce o zdrowie stóp seniorów, w gabinetach Satin przygotowaliśmy specjalną ofertę dla osób po 65 roku życia.

PAKIET SENIORA

Pakiet Seniora został przygotowany dla pacjentów, którzy ukończyli 65. rok życia. Z oferty można skorzystać w godzinach 11:00-15:00. Pacjenci, korzystający z Profilaktycznego Zabiegu Podologicznego (PZP) lub obcięcia i oszlifowania paznokci w ramach Pakietu Seniora, zapłacą mniej w stosunku do regularnych cen. Dodatkowo pacjenci korzystający z Pakietu Seniora mają możliwość zbierania pieczątek w programie lojalnościowym Satin. Po zebraniu 10 pieczątek, 11 zabieg PZP jest bezpłatny.

Skóra osób starszych jest cienka i z wiekiem traci naturalną barierę ochronną. Profilaktyczne Zabiegi Podologiczne oraz dobór odpowiednich preparatów, pozwolą utrzymać stopy seniora w zdrowiu, bez ryzyka obtarć czy uszkodzeń naskórka.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Istnieje wiele poważnych skutków związanych z brakiem profilaktyki oraz niewłaściwą pielęgnacją w obrębie stóp. Przy zaburzeniach krążenia, paznokcie zazwyczaj stają się nieestetycznie zgrubiałe, przerośnięte, przesuszone, przebarwione, łamliwe i podatne na grzybicę. Wynikiem zaniedbanych paznokci oraz nadmiernych zrogowaceń są bardzo często bolesne deformacje stóp oraz wrastanie i wkręcanie się paznokci.

W przypadku cukrzycy, szczególnie u seniorów, obserwujemy zaburzenia czucia i krążenia, także w obrębie stóp. Samodzielna pielęgnacja może okazać się bardzo trudna i mało efektywna. Odpowiednie narzędzia, opracowanie płytki paznokcia oraz diagnoza pozwolą utrzymać stopy w dobrej kondycji.