Zaznacz stronę

WARSZTATY ZDROWYCH STÓPEK

czyli małe kroki w wielkiej sprawie

 1. Edukacyjny program dla przedszkoli
 2. Nauka przez zabawę
 3. Zniżki na zabiegi dla uczestników warsztatów i ich rodziców

Uwaga! Na czas pandemii COVID-19 Warsztaty Zdrowych Stópek zostały zawieszone!

Uwaga! Na czas pandemii COVID-19 Warsztaty Małych Stópek zostały zawieszone!

Warsztaty zdrowych Stópek to autorski program edukacyjny, realizowany od 2010 roku, którego celem jest stworzenie wiedzy podologicznej wśród najmłodszych.

Wiemy, jak w ciekawy sposób opowiedzieć dzieciom o stopach, aby chciały o nich słuchać i utożsamiać się ze zdobytą wiedzą. Przedskzolaki najchętniej poznają świat poprzez zabawę., dlatego uczestnikom naszych Warsztatów zapewniamy bezcenną dawkę radości i uśmiechu połączoną z garścią wiedzy, dopasowaną do wieku odbiorców.

Uciekamy od nudy, angażując dzieci na wielu płaszczyznach. Poza edukacją prozdrowotną, celem warsztatów jest oswojenie dzieci z zawodem podologa i uświadomienie im, że wizyta u specjalisty nie musi być czymś strasznym.

nauka PRZEZ ZABAWĘ

ciekawe materiały EDUKACYJNE

zniżki na zabiegiDLA UCZESTNIKÓW I ICH RODZICÓW

możliwość dopasowania terminu DO HARMONOGRAMU ZAJĘĆ PRZEDSZKOLA

poznaj stopka

Ten sympatyczny pluszowy królik to nieodłączny towarzysz naszych Warsztatów. To dzięki niemu dzieciom przyjemniej słucha się o podologii i przyswaja nową wiedzę. Stopek staje się bohaterem dzieci, zachęcając je do zabawy czy nauki wierszyka, ucząc przy tym właściwej postawy prozdrowotnej.

Okres dzieciństwa jest czasem, w którym kształtują się nawyki i określone zachowania, dlatego tak ważne jest, aby przedszkola, w których dzieci spędzają znaczną część swojego czasu, angażowaly się w propogowanie postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych. Środowiko przedszkolne jest obok rodziców współodpowiedzialne za kreowanie właściwych zachowań wśród dzieci, warunkując przy tym prawidłowy rozwój i zdrowie swoich podopiecznych. Okres dzieciństwa to okres wzmożonej aktywności poznawczej dziecka. Niestety, nie wszystko co nowe jest dla dzieci ciekawe. Kluczem staje się forma przekazu, która powinna być atrakcyjna w odbiorze.

Stopek w TVP3

Stopek wraz z naszymi podologami „opowiada” kim jest podolog i dlaczego warto dbać o stopy.

dlaczego warsztaty powinny zagościć w twoim przedszkolu?

 • Całkowicie darmowa akcja o unikatowej tematyce
 • Nauka poprzez zabawę, kształtująca w dzieciach postawę prozdrowotną
 • Wyróżnienie się Twojego przedszkola na tle innych placówek
 • Rodzice Twoich przedszkolaków będą zadowoleni z faktu udziału ich dzieci w edukacyjnych warsztatach, których inicjatorem jest przedszkole
 • Zdobędziesz certyfikat uczestnictwa w Warsztatach Zdrowych Stópek, którym już zawsze będziesz mógł się wyróżniać

WARSZTATY ODBYŁY SIĘ JUŻ W 35 PRZEDSZKOLACH

W AKCJI WZIĘŁO UDZIAŁ 893 PRZEDSZKOLAKÓW

W RAMACH AKCJI PRZEJECHALIŚMY PRAWIE 1000 KM

Jak wyglądają Warsztaty?

Warsztaty Zdrowych Stópek trwają około 45 minut i bierze w nich udział grupa max. 25 dzieci. Program Warsztatów Zdrowych Stópek jest szczegółowo dopracowany i dopasowany do potrzeb konkretnych grup. W ramach spotkania:

Uczymy właściwej pielęgnacji stóp.

 • Nasi specjaliści to ludzie pełni pasji z doskonałym podejściem do dzieci. Wykorzystując różne formy przekazu uświadamiamy maluchom istotę i potrzebę dbania o stopy. Bardzo ważną rolę odgrywa tu wspomniany Stopek.

Zapoznajemy z zawodem podologa.

 • Czym zajmuje się podolog?”, „Kiedy się do niego zgłaszamy?”, „Jakich narzędzi używa podolog w swojej pracy?” – to tylko nieliczne hasła poruszane w rozmowie ze specjalistą.

Prowadzimy gimnastykę stóp w formie zabawy.

 • Zajęcia pełne kreatywnych pomysłów dostarczają dzieciom dużo radości, budując w nich przy okazji potrzebę regularnej gimnastyki.

Wręczamy zestaw gadżetów.

 • Obowiązkowo każdy uczestnik na koniec Warsztatów otrzymuje zestaw gadżetów ze Stopkiem, pełen kolorowanek, zgadywanek i upominków.

Przekazujemy rodzicom wskazówki.

 • Chcemy, aby wszyscy rodzice dowiedzieli się jak w bezpieczny i prawidłowy sposób dbać o stópki swojej pociechy. Grono naszych ekspertów stworzyło podręczną broszurę pełną cennych rad, którą dodajemy do pakietu gadżetów. Dodatkowo każdy rodzic otrzymuje od nas specjalne zniżki na wizyty w gabinetach Satin dla siebie i swojego dziecka.

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za pomoc. Problem z bolesnym odciskiem minął. Jestem po pierwszym zabiegu profilaktycznym i jestem bardzo zadowolona. Polecam gabinet wszystkim koleżankom.
Zuzanna

Jestem po skończonej terapii. Kurzajek już nie ma. Dziękuję!
Maciek

Czemu należy dbać o stopy?

Niewielu z nas wie, jak duża jest potrzeba propagowania wiedzy podologicznej w Polsce. Większość pacjentów gabinetów podologicznych pojawia się u specjalisty dopiero w krytycznym momencie (np. kiedy ból uniemożliwia normalne chodzenie). A wystarczy tak niewiele, aby regularną profilaktyką zapewnić sobie zdrowie i komfort w obrębie stóp. „Warsztaty Zdrowych Stópek” powstały z myślą o zdrowiu stóp przedszkolaków, ponieważ wierzymy, że edukacja prozdrowotna od najmłodszych lat przyniesie zamierzone rezultaty.
Nasi specjaliści od lat zajmują się podologią dziecięcą. Poniżej przedstawiamy wnioski, które udało nam się sformułować, obserwując stopy dzieci od 2006 roku:

Aż 3 na 5 dzieci w wieku przedszkolnym ma problemy w obrębie stóp (kurzajki, wrastające paznokcie, skrzywienia palców itp.).

Znaczna część dzieci ma niewłaściwe dopasowane obuwie, co uniemożliwia prawidłowy rozwój stóp.

Niewłaściwe obcinane paznokcie u stóp to najczęstsza przyczyna wrastających paznokci u dzieci.

Brak odpowiedniej higieny stóp powoduje grzybice, zmiany wirusowe itp.

 

Zostań bohaterem swojego przedszkola i zaproś warsztaty do siebie

Do udziału w Warsztatach Zdrowych Stópek zapraszamy przedszkola zlokalizowane na terenie Warszawy. Jeśli jesteś dyrektorem / kierownikiem, skontaktuj się z nami.
Jesteś rodzicem, który chciałby , aby jego dziecko wzięło udział w Warsztatach? Daj znać, a my zaplanujemy termin Warsztatów z kierownikiem Twojego przedszkola.

Uwaga! Na czas pandemii COVID-19 Warsztaty Zdrowych Stópek zostały zawieszone!

Veronika Skalska

koordynator Warsztatów Zdrowych Stópek
Organizatorem Warsztatów Zdrowych Stópek jest sieć gabinetów podologicznych Satin PODOLOGIA.

Partnerzy

Czy w czasie pandemii realizujecie Warsztaty Zdrowych Stópek?
Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i organizatorów warsztatów, zostały one zawieszone na czas trwania pandemii.

Veronika Skalska
manager gabinetów Satin

opinie o Satin