WARSZTATY
ZDROWYCH
STÓPEK

czyli małe kroki w wielkiej sprawie

Zabawy ruchowe, nauka wierszyka czy zapoznanie z pluszowym Stopkiem mają pomóc przedszkolakom zrozumieć, że od najmłodszych lat mają wpływ  na stan swojego zdrowia oraz, że dbanie o stopy  jest równie ważne jak chociażby codzienne dbanie o zęby.

EDUKACYJNY PROGRAM DLA PRZEDSZKOLI

Okres dzieciństwa jest czasem, w którym kształtują się nawyki i określone zachowania, dlatego tak ważne jest, aby przedszkola, w których dzieci spędzają znaczną część swojego czasu, angażowały się w propagowanie postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych. Środowisko przedszkolne jest obok rodziców współodpowiedzialne za kreowanie właściwych zachowań wśród dzieci, warunkując przy tym prawidłowy rozwój i zdrowie swoich podopiecznych. Okres dzieciństwa to czas wzmożonej aktywności poznawczej dziecka. Niestety, nie wszystko co nowe jest dla dzieci ciekawe. Kluczem staje się forma przekazu, która powinna być atrakcyjna w odbiorze .

Warsztaty Zdrowych Stópek to autorski program edukacyjny, realizowany od 2010 roku, którego celem jest szerzenie wiedzy podologicznej wśród najmłodszych. Wiemy jak w ciekawy sposób opowiedzieć dzieciom o stopach, aby chciały o nich słuchać i utożsamiać się ze zdobytą wiedzą.
Przedszkolaki najchętniej poznają świat poprzez zabawę, dlatego uczestnikom naszych Warsztatów zapewniamy bezcenną dawkę radości i uśmiechu połączoną z garścią wiedzy, dopasowaną do wieku odbiorców. Uciekamy od nudy, angażując dzieci na wielu płaszczyznach. Poza edukacją prozdrowotną, celem warsztatów jest oswojenie dzieci z zawodem podologa i uświadomienie im, że wizyta u specjalisty nie musi być czymś strasznym.

Poznaj Stopka

Ten sympatyczny pluszowy królik to nieodłączny towarzysz naszych Warsztatów. To dzięki niemu dzieciom przyjemniej słucha się o podologii i przyswaja nową wiedzę. Stopek staje się bohaterem dzieci, zachęcając je do zabawy czy nauki wierszyka, ucząc przy tym właściwej postawy prozdrowotnej.

Czemu należy dbać o stopy?

Niewielu z nas wie, jak duża jest potrzeba propagowania wiedzy podologicznej w Polsce. Większość pacjentów gabinetów podologicznych pojawia się u specjalisty dopiero w krytycznym momencie (np. kiedy ból uniemożliwia normalne chodzenie). A wystarczy tak niewiele, aby regularną profilaktyką zapewnić sobie zdrowie i komfort w obrębie stóp. „Warsztaty Zdrowych Stópek” powstały z myślą o zdrowiu stóp przedszkolaków, ponieważ wierzymy, że edukacja prozdrowotna od najmłodszych lat przyniesie zamierzone rezultaty.
Nasi specjaliści od lat zajmują się podologią dziecięcą. Poniżej przedstawiamy wnioski, które udało nam się sformułować, obserwując stopy dzieci od 2006 roku:

Aż 3 na 5 dzieci w wieku przedszkolnym ma problemy w obrębie stóp (kurzajki, wrastające paznokcie, skrzywienia palców itp.).

Znaczna część dzieci ma niewłaściwe dopasowane obuwie, co uniemożliwia prawidłowy rozwój stóp.

Niewłaściwe obcinane paznokcie u stóp to najczęstsza przyczyna wrastających paznokci u dzieci.

Brak odpowiedniej higieny stóp powoduje grzybice, zmiany wirusowe itp.

Jak wyglądają Warsztaty?

Warsztaty Zdrowych Stópek trwają około 45 minut i bierze w nich udział grupa max. 25 dzieci. Program Warsztatów Zdrowych Stópek jest szczegółowo dopracowany i dopasowany do potrzeb konkretnych grup. W ramach spotkania:

Uczymy właściwej pielęgnacji stóp.

  • Nasi specjaliści to ludzie pełni pasji z doskonałym podejściem do dzieci. Wykorzystując różne formy przekazu uświadamiamy maluchom istotę i potrzebę dbania o stopy. Bardzo ważną rolę odgrywa tu wspomniany Stopek.

Zapoznajemy z zawodem podologa.

  • Czym zajmuje się podolog?”, „Kiedy się do niego zgłaszamy?”, „Jakich narzędzi używa podolog w swojej pracy?” – to tylko nieliczne hasła poruszane w rozmowie ze specjalistą.

Prowadzimy gimnastykę stóp w formie zabawy.

  • Zajęcia pełne kreatywnych pomysłów dostarczają dzieciom dużo radości, budując w nich przy okazji potrzebę regularnej gimnastyki.

Wręczamy zestaw gadżetów.

  • Obowiązkowo każdy uczestnik na koniec Warsztatów otrzymuje zestaw gadżetów ze Stopkiem, pełen kolorowanek, zgadywanek i upominków.

Przekazujemy rodzicom wskazówki.

  • Chcemy, aby wszyscy rodzice dowiedzieli się jak w bezpieczny i prawidłowy sposób dbać o stópki swojej pociechy. Grono naszych ekspertów stworzyło podręczną broszurę pełną cennych rad, którą dodajemy do pakietu gadżetów. Dodatkowo każdy rodzic otrzymuje od nas specjalne zniżki na wizyty w gabinetach Satin dla siebie i swojego dziecka.

Dlaczego Warsztaty powinny zagościć w Twoim przedszkolu?

  • Dzięki nim oferta Twojego przedszkola będzie uatrakcyjniona o darmową akcję o unikatowej tematyce.
  • Zapewnisz swoim podopiecznym dawkę zabawy, kształtując w nich postawę prozdrowotną.
  • Wyróżnisz się na tle innych placówek.
  • Rodzice Twoich przedszkolaków będą zadowoleni z faktu udziału ich dzieci w edukacyjnych warsztatach, których inicjatorem jest przedszkole.
  • Zdobędziesz certyfikat uczestnictwa w Warsztatach Zdrowych Stópek, którym już zawsze będziesz mógł się wyróżniać.

Zostań bohaterem swojego przedszkola i zaproś Warsztaty do siebie!

Do udziału w Warsztatach Zdrowych Stópek zapraszamy przedszkola zlokalizowane na terenie Warszawy. Jeśli jesteś dyrektorem/kierownikiem przedszkola i chcesz, aby Twoi podopieczni wzięli udział w wyjątkowej przygodzie edukacyjnej, skontaktuj się z nami.

Jesteś rodzicem, który chciałby, aby jego dziecka wzięło udział w Warsztatach? Daj znam znać, a my zaplanujemy termin Warsztatów z kierownikiem Twojego przedszkola.

FORMULARZ DLA RODZICA I DYREKTORA PRZEDSZKOLA

Nowe pole

Nowe pole

2 + 12 =

Veronika Skalska

koordynator Warsztatów Zdrowych Stópek

Organizatorem Warsztatów Zdrowych Stópek jest sieć gabinetów podologicznych Satin PODOLOGIA.

Partnerzy