Zaznacz stronę

Paznokcie przerośnięte / zgrubiałe

od 200 ZŁ
ok. 30-40 minut
  1. Ulga już po pierwszej wizycie
  2. Zabezpieczenie przed infekcjami grzybiczymi
  3. Poprawa komfortu i estetyki

umów wizytę umów e-wizytę 

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • uwarunkowania genetyczne
  • wiek, najczęściej problem pojawia się u osób starszych
  • choroby typu: cukrzyca, łuszczyca, choroby tarczycy
  • zmiany naczyniowe
  • powikłania nieleczonej infekcji grzybiczej
  • urazy mechaniczne

DEFINICJA

Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą powstawać z przyczyn zewnętrznych (zbyt ciasne obuwie), wewnętrznych (przypadłości genetyczne) lub z powodu wieku i chorób takich jak: cukrzyca czy łuszczyca. Przerośnięte paznokcie mogą powodować zarówno dyskomfort estetyczny, jak i przyczyniać się do utrudnienia wykonywania codziennych czynności jak np. chodzenie czy zakładanie butów. Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą obejmować wszystkie palce lub jeden palec, którym zazwyczaj jest paluch.

LECZENIE PRZEROŚNIĘTYCH I ZGRUBIAŁYCH PAZNOKCI W SATIN

Każdą wizytę u podologa w Satin rozpoczynamy od wywiadu, dzięki któremu podolog zbiera informacje na temat stanu zdrowia, przebytych chorób, obecnych dolegliwości i prowadzonego trybu życia. Leczenie przerośniętych i zgrubiałych paznokci w gabinetach Satin odbywa się bezboleśnie.
Podolog za pomocą specjalnych frezów skraca twardą płytkę paznokciową i usuwa zrogowacenia podpaznokciowe, które nieleczone mogą przyczynić się do powstania grzybicy. Już po jednej wizycie odczuwalna jest natychmiastowa poprawa. W przypadku tego typu paznokci niezwykle ważna jest regularna opieka podologa oraz stosowanie preparatów, chroniących przed potencjalnymi zakażeniami grzybiczymi. Nasi podolodzy pod koniec zabiegu zarekomendują najlepsze preparaty, które pomogą utrzymać paznokcie w lepszej kondycji i będą zapobiegać rozwojowi zakażeń grzybiczych.

KTO MOŻE MIEĆ PROBLEM Z PRZEROŚNIĘTYMI PAZNOKCIAMI?

Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą pojawiać się w wyniku urazów mechanicznych lub uwarunkowań genetycznych. Często występują także w przypadku przewlekłych chorób jak łuszczyca czy cukrzyca. Największą grupę pacjentów z problemem przerośniętych i zgrubiałych paznokci stanowią osoby starsze. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że z wiekiem płytka paznokciowa zmienia swój kształt, grubość i kolor, a proces jej wzrostu znacznie się wydłuża.

ZADBAJ O ZDROWIE JUŻ DZIŚ!

Przerośnięte paznokcie mogą zmieniać tor wzrostu, powodując finalnie wrastanie paznokcia, a co za tym idzie ból i dyskomfort. To niestety nie jest jedyna konsekwencja, którą może za sobą nieść brak specjalistycznej opieki w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci. Przerośnięte paznokcie, pozbawione regularnej pielęgnacji, mogą również doprowadzić do powstawania zakażeń grzybiczych. Dolegliwość ta nie zniknie samoistnie, dlatego w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci, niezbędna jest fachowa pomoc podologa.

Porady

naszych specjalistów

Czy jedna wizyta rozwiąże problem raz na zawsze? Marek z Warszawy

Niestety w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci niezbędna jest regularna opieka podologa. Przerośnięte paznokcie są wynikiem zmian, które zachodzą w organizmie i powstają wraz z wiekiem. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest profesjonalna opieka i regularna pielęgnacja zgodnie z zalecaniami podologa.

Opinie

naszych pacjentów
Od kilku lat bezskutecznie walczyłam z moimi grubymi i brzydkimi paznokciami. Dzięki regularnym wizytom w Satin, zakładanie butów już nie jest bolesne i problematyczne.
Halina

Ostatnimi czasy mogę zaobserwować, ze płytka paznokci na paluchach jest znacznie większa I twardsza niż kilka lat temu. Co z tym mogę zrobić?
Witam, tego typu zaburzenia mogą świadczyć o nieprawidłowo dobranym obuwiu, w którym dochodziło do ciągłych mikrouszkodzeń. Wraz z wiekiem wytraca się również tkanka tłuszczowa, poprzez co brakuje nam amortyzacji w stopie. Profilaktyczny zabieg podologiczny pomoże paznokciom odzyskać prawidłowy wygląd wraz z pozbyciem się nadmiaru dodatkowej płytki paznokcia dzięki czemu płytka będzie bardziej elastyczna . Zapraszamy do naszych gabinetów, zrobimy z tym porządek. 

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Witam, wraz z wiekiem widzę ze paznokcie na paluchach stają się grube, bardzo ciężko je obciąć, są za sztywne, czuje je podczas chodzenia, czy są w stanie mi Państwo pomóc?
Problem ten dość często występuje i przysparza Pacjentom problemów. Jak najbardziej jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu. Specjalne opracowanie płytki paznokcia, sprawi, że uzyska ona odpowiednią grubość i elastyczność, co poprawi komfort chodzenia.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Mam przerośnięty i pogrubiały paznokieć. Czy to grzybica?
Przerastanie i grubienie płytki paznokcia może mieć różne przyczyny. Jeżeli struktura płytki jest zachowana, zmiany na paznokciu prawdopodobnie wynikają z urazu lub zniszczenia łożyska. Jeżeli paznokieć jest kruchy i spróchniały, może to świadczyć o jego grzybicy. Aby mieć pewność co jest przyczyną, najlepiej wykonać badanie mykologiczne. Badania takie możliwe są do wykonania podczas wizyty w gabinecie Satin.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy oczyszczanie pogrubiałych i przerośniętych paznokci boli?
Oczyszczanie paznokci polega na stopniowym usuwaniu warstw płytki paznokcia przy użyciu odpowiednich frezów. W zależności od stanu łożyska pod paznokciem może być odczuwany lekki dyskomfort. Nie jest to jednak bolesny zabieg.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy oczyszczanie pogrubiałych i przerośniętych paznokci boli?
Zgrubiałe i przerośnięte paznokcie mogą pojawić się u nas wraz z wiekiem, gdyż naturalnie zmienia się ich grubość, kolor, a wzrost płytki paznokciowej zostaje spowolniony. Mogą towarzyszyć temu również uwarunkowania genetyczne lub problemy z krążeniem, wtedy kiedy nasz paznokieć nie otrzymuje wystarczającej ilości substancji odżywczych, które stymulują jego prawidłowy wzrost. Dodatkowo wpływ na wygląd paznokcia mogą mieć choroby, z którymi się zmagamy np.: łuszczyca, problemy z tarczycą, powikłania infekcji grzybiczej w obrębie paznokci u stóp. Urazy mechaniczne również będą znacząco wpływały na wygląd naszych paznokci, mogą być one wywołane przez zbyt ciasne obuwie.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Mój paznokieć jest bardzo gruby i bardzo boli mnie powierzchnia pod paznokciem co to może znaczyć?
W przypadku przerośniętych paznokci, wszystkie zabrudzenia gromadzą się pod płytką, gdzie ciężko dostać się samemu za pomocą przyrządów do domowej pielęgnacji. Za ciasne obuwie wraz z dodatkowo gromadzącymi się zrogowaceniami pod paznokciem, mogą  powodować formowanie się odcisku pod płytką paznokciową. Nadmiar zabrudzeń oraz zrogowaceń, mogą dać wyraźnie odczuwalny dyskomfort w obrębie wałów okołopaznokciowych oraz ból pod płytką paznokciową. W gabinecie podologicznym za pomocą profesjonalnych narzędzi, podolog jest w stanie dotrzeć w każde bolesne miejsce,  postawić prawidłową diagnozę  oraz usunąć bolesny problem. 

Anna Milewska
specjalista-podolog

Moja babcia ma bardzo grube paznokcie, są zdeformowane i skóra pod paznokciami też jest bardzo gruba i się łuszczy. Sama sobie nie obetnie, ja też sobie nie radze nawet po długim namaczaniu, żeby zmiękły. Czy mogę babcię umówić na wizytę do Państwa na obcięcie paznokci? Czy mam coś zrobić przed wizytą np. moczyć , czy używać preparatów zmiękczających paznokcie? Jeśli tak, to jakich?
Jak najbardziej proszę zapisać babcię na wizytę. Taki przerost paznokci wraz z łożyskiem nazywamy onychauxis. Przyczyną może być zakażenie grzybicze lub uraz paznokci, może pojawiać się u osób z cukrzycą, łuszczycą . Mamy duże doświadczenie z takimi przerośniętymi płytkami i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu paznokcie po zabiegu będą krótkie i na pewno cieńsze, a łożysko, czyli skóra pod paznokciem również zostanie oczyszczona. Nie ma potrzeby moczyć i zmiękczać paznokci przed wizytą. 

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Mam problem z dwoma dużymi paznokciami u nóg. Od jakiegoś czasu zaczęły rosnąć grube, kolor mają taki szarozielony, brunatny i zaczęły rosnąć mocno skrzywione. Martwię się, co się dzieje i mam problem z obcięciem.
Mamy do czynienia najprawdopodobniej z onychogryphosis, czyli szponowatością paznokci. Jest to przerost płytki spowodowany stanem zapalnym łożyska paznokcia. Pojawia się z wiekiem lub po urazach paznokcia. Serdecznie zapraszam na wizytę, podczas której paznokcie zostaną obcięte i oszlifowane. Sprawdzimy również czy nie ma infekcji grzybiczej lub bakteryjnej. 

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Mam bardzo grube i twarde paznokcie. Czy to grzybica?
Zmiany w strukturze i twardości płytek paznokciowych mogą mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest grzybica. Aby potwierdzić bądź wykluczyć grzybicę paznokci należy wykonać badanie mykologiczne bądź molekularne. Aby mieć pewność czy paznokcie kwalifikują się do takiego badania, udaj się na konsultację do Podologa.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Mam przerośnięte i twarde paznokcie. Co można z nimi zrobić żeby lepiej wyglądały?
W takim przypadku zalecam wizytę u podologa w celu ustalenia przyczyny takiego stanu paznokci. Jej zlikwidowanie lub ograniczenie może spowodować poprawę stanu paznokci. Można też działać objawowo, poprzez zabieg oczyszczania paznokci.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy każdy gruby i brzydki paznokieć jest zakażony?
Wbrew pozorom, większość pogrubiałych paznokci ze zmienionym kolorem płytki nie jest zakażonych grzybiczo. Nieestetyczny wygląd, zgrubiała płytka i odklejanie się paznokci od ciała wynika z urazów, często przebytych kilka miesięcy lub nawet lat wcześniej. Kiedy paznokieć nie jest przyklejony do łożyska, czyli ciała bezpośrednio pod nim, zaczyna zmieniać kolor i często przerasta na grubość. W zdecydowanej większości przypadków można poradzić sobie z tym problemem na wizycie podologicznej. W skrajnych przypadkach, kierujemy na konsultację chirurgiczną.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Czy można umówić się na chirurgiczne zdjęcie zgrubiałych, paznokci? Problem dotyczy mojej 87 letniej mamy.

Nie rekomendujemy chirurgicznego usuwania zgrubiałych paznokci u osób w podeszłym wieku. Jest to niepotrzebny stres, obciążenie znieczuleniem, trauma dla paznokci, po czym będą odrastać takie same a często nawet w gorszym stanie. Najlepszym rozwiązaniem jest obcięcie ich i oczyszczenie u podologa.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Czy podolog jest w stanie obciąć bardzo grube i twarde paznokcie u starszej osoby? Żadnymi domowymi narzędziami nie jestem w stanie tego zrobić.
Oczywiście, podolog wykonuje takie zabiegi. Jest to możliwe dzięki specjalnym cęgom do obcinania paznokci oraz frezom do szlifowania płytki. Podolog jest w stanie obciąć najgrubszy, przerośnięty paznokieć.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog