Zaznacz stronę

Paznokcie przerośnięte / zgrubiałe

od 220 ZŁ
ok. 30-40 minut
  1. Ulga już po pierwszej wizycie
  2. Zabezpieczenie przed infekcjami grzybiczymi
  3. Poprawa komfortu i estetyki

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 16 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

PRZYCZYNY POWSTAWANIA

  • uwarunkowania genetyczne
  • wiek, najczęściej problem pojawia się u osób starszych
  • choroby typu: cukrzyca, łuszczyca, choroby tarczycy
  • zmiany naczyniowe
  • powikłania nieleczonej infekcji grzybiczej
  • urazy mechaniczne

SPRAWDŹ EFEKTY LECZENIA W NASZYCH GABINETACH

DEFINICJA

Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą powstawać z przyczyn zewnętrznych (zbyt ciasne obuwie), wewnętrznych (przypadłości genetyczne) lub z powodu wieku i chorób takich jak: cukrzyca czy łuszczyca. Przerośnięte paznokcie mogą powodować zarówno dyskomfort estetyczny, jak i przyczyniać się do utrudnienia wykonywania codziennych czynności jak np. chodzenie czy zakładanie butów. Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą obejmować wszystkie palce lub jeden palec, którym zazwyczaj jest paluch.

LECZENIE PRZEROŚNIĘTYCH I ZGRUBIAŁYCH PAZNOKCI W SATIN

Każdą wizytę u podologa w Satin rozpoczynamy od wywiadu, dzięki któremu podolog zbiera informacje na temat stanu zdrowia, przebytych chorób, obecnych dolegliwości i prowadzonego trybu życia. Leczenie przerośniętych i zgrubiałych paznokci w gabinetach Satin odbywa się bezboleśnie.
Podolog za pomocą specjalnych frezów skraca twardą płytkę paznokciową i usuwa zrogowacenia podpaznokciowe, które nieleczone mogą przyczynić się do powstania grzybicy. Już po jednej wizycie odczuwalna jest natychmiastowa poprawa. W przypadku tego typu paznokci niezwykle ważna jest regularna opieka podologa oraz stosowanie preparatów, chroniących przed potencjalnymi zakażeniami grzybiczymi. Nasi podolodzy pod koniec zabiegu zarekomendują najlepsze preparaty, które pomogą utrzymać paznokcie w lepszej kondycji i będą zapobiegać rozwojowi zakażeń grzybiczych.

KTO MOŻE MIEĆ PROBLEM Z PRZEROŚNIĘTYMI PAZNOKCIAMI?

Przerośnięte i zgrubiałe paznokcie mogą pojawiać się w wyniku urazów mechanicznych lub uwarunkowań genetycznych. Często występują także w przypadku przewlekłych chorób jak łuszczyca czy cukrzyca. Największą grupę pacjentów z problemem przerośniętych i zgrubiałych paznokci stanowią osoby starsze. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że z wiekiem płytka paznokciowa zmienia swój kształt, grubość i kolor, a proces jej wzrostu znacznie się wydłuża.

ZADBAJ O ZDROWIE JUŻ DZIŚ!

Przerośnięte paznokcie mogą zmieniać tor wzrostu, powodując finalnie wrastanie paznokcia, a co za tym idzie ból i dyskomfort. To niestety nie jest jedyna konsekwencja, którą może za sobą nieść brak specjalistycznej opieki w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci. Przerośnięte paznokcie, pozbawione regularnej pielęgnacji, mogą również doprowadzić do powstawania zakażeń grzybiczych. Dolegliwość ta nie zniknie samoistnie, dlatego w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci, niezbędna jest fachowa pomoc podologa.

Porady

naszych specjalistów

Czy jedna wizyta rozwiąże problem raz na zawsze? Marek z Warszawy

Niestety w przypadku przerośniętych i zgrubiałych paznokci niezbędna jest regularna opieka podologa. Przerośnięte paznokcie są wynikiem zmian, które zachodzą w organizmie i powstają wraz z wiekiem. Dlatego jedynym rozwiązaniem jest profesjonalna opieka i regularna pielęgnacja zgodnie z zalecaniami podologa.

Opinie

naszych pacjentów
Od kilku lat bezskutecznie walczyłam z moimi grubymi i brzydkimi paznokciami. Dzięki regularnym wizytom w Satin, zakładanie butów już nie jest bolesne i problematyczne.
Halina

Ostatnimi czasy mogę zaobserwować, ze płytka paznokci na paluchach jest znacznie większa I twardsza niż kilka lat temu. Co z tym mogę zrobić?
Witam, tego typu zaburzenia mogą świadczyć o nieprawidłowo dobranym obuwiu, w którym dochodziło do ciągłych mikrouszkodzeń. Wraz z wiekiem wytraca się również tkanka tłuszczowa, poprzez co brakuje nam amortyzacji w stopie. Profilaktyczny zabieg podologiczny pomoże paznokciom odzyskać prawidłowy wygląd wraz z pozbyciem się nadmiaru dodatkowej płytki paznokcia dzięki czemu płytka będzie bardziej elastyczna . Zapraszamy do naszych gabinetów, zrobimy z tym porządek. 

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Witam, wraz z wiekiem widzę ze paznokcie na paluchach stają się grube, bardzo ciężko je obciąć, są za sztywne, czuje je podczas chodzenia, czy są w stanie mi Państwo pomóc?
Problem ten dość często występuje i przysparza Pacjentom problemów. Jak najbardziej jesteśmy w stanie sprostać temu wyzwaniu. Specjalne opracowanie płytki paznokcia, sprawi, że uzyska ona odpowiednią grubość i elastyczność, co poprawi komfort chodzenia.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Mam przerośnięty i pogrubiały paznokieć. Czy to grzybica?
Przerastanie i grubienie płytki paznokcia może mieć różne przyczyny. Jeżeli struktura płytki jest zachowana, zmiany na paznokciu prawdopodobnie wynikają z urazu lub zniszczenia łożyska. Jeżeli paznokieć jest kruchy i spróchniały, może to świadczyć o jego grzybicy. Aby mieć pewność co jest przyczyną, najlepiej wykonać badanie mykologiczne. Badania takie możliwe są do wykonania podczas wizyty w gabinecie Satin.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy oczyszczanie pogrubiałych i przerośniętych paznokci boli?
Oczyszczanie paznokci polega na stopniowym usuwaniu warstw płytki paznokcia przy użyciu odpowiednich frezów. W zależności od stanu łożyska pod paznokciem może być odczuwany lekki dyskomfort. Nie jest to jednak bolesny zabieg.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Mój paznokieć jest bardzo gruby i bardzo boli mnie powierzchnia pod paznokciem co to może znaczyć?
W przypadku przerośniętych paznokci, wszystkie zabrudzenia gromadzą się pod płytką, gdzie ciężko dostać się samemu za pomocą przyrządów do domowej pielęgnacji. Za ciasne obuwie wraz z dodatkowo gromadzącymi się zrogowaceniami pod paznokciem, mogą  powodować formowanie się odcisku pod płytką paznokciową. Nadmiar zabrudzeń oraz zrogowaceń, mogą dać wyraźnie odczuwalny dyskomfort w obrębie wałów okołopaznokciowych oraz ból pod płytką paznokciową. W gabinecie podologicznym za pomocą profesjonalnych narzędzi, podolog jest w stanie dotrzeć w każde bolesne miejsce,  postawić prawidłową diagnozę  oraz usunąć bolesny problem. 

Anna Milewska
specjalista-podolog

Moja babcia ma bardzo grube paznokcie, są zdeformowane i skóra pod paznokciami też jest bardzo gruba i się łuszczy. Sama sobie nie obetnie, ja też sobie nie radze nawet po długim namaczaniu, żeby zmiękły. Czy mogę babcię umówić na wizytę do Państwa na obcięcie paznokci? Czy mam coś zrobić przed wizytą np. moczyć , czy używać preparatów zmiękczających paznokcie? Jeśli tak, to jakich?
Jak najbardziej proszę zapisać babcię na wizytę. Taki przerost paznokci wraz z łożyskiem nazywamy onychauxis. Przyczyną może być zakażenie grzybicze lub uraz paznokci, może pojawiać się u osób z cukrzycą, łuszczycą . Mamy duże doświadczenie z takimi przerośniętymi płytkami i odpowiedni sprzęt, dzięki któremu paznokcie po zabiegu będą krótkie i na pewno cieńsze, a łożysko, czyli skóra pod paznokciem również zostanie oczyszczona. Nie ma potrzeby moczyć i zmiękczać paznokci przed wizytą. 

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Mam problem z dwoma dużymi paznokciami u nóg. Od jakiegoś czasu zaczęły rosnąć grube, kolor mają taki szarozielony, brunatny i zaczęły rosnąć mocno skrzywione. Martwię się, co się dzieje i mam problem z obcięciem.
Mamy do czynienia najprawdopodobniej z onychogryphosis, czyli szponowatością paznokci. Jest to przerost płytki spowodowany stanem zapalnym łożyska paznokcia. Pojawia się z wiekiem lub po urazach paznokcia. Serdecznie zapraszam na wizytę, podczas której paznokcie zostaną obcięte i oszlifowane. Sprawdzimy również czy nie ma infekcji grzybiczej lub bakteryjnej. 

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Mam bardzo grube i twarde paznokcie. Czy to grzybica?
Zmiany w strukturze i twardości płytek paznokciowych mogą mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest grzybica. Aby potwierdzić bądź wykluczyć grzybicę paznokci należy wykonać badanie mykologiczne bądź molekularne. Aby mieć pewność czy paznokcie kwalifikują się do takiego badania, udaj się na konsultację do Podologa.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Mam przerośnięte i twarde paznokcie. Co można z nimi zrobić żeby lepiej wyglądały?
W takim przypadku zalecam wizytę u podologa w celu ustalenia przyczyny takiego stanu paznokci. Jej zlikwidowanie lub ograniczenie może spowodować poprawę stanu paznokci. Można też działać objawowo, poprzez zabieg oczyszczania paznokci.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy każdy gruby i brzydki paznokieć jest zakażony?
Wbrew pozorom, większość pogrubiałych paznokci ze zmienionym kolorem płytki nie jest zakażonych grzybiczo. Nieestetyczny wygląd, zgrubiała płytka i odklejanie się paznokci od ciała wynika z urazów, często przebytych kilka miesięcy lub nawet lat wcześniej. Kiedy paznokieć nie jest przyklejony do łożyska, czyli ciała bezpośrednio pod nim, zaczyna zmieniać kolor i często przerasta na grubość. W zdecydowanej większości przypadków można poradzić sobie z tym problemem na wizycie podologicznej. W skrajnych przypadkach, kierujemy na konsultację chirurgiczną.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Czy można umówić się na chirurgiczne zdjęcie zgrubiałych, paznokci? Problem dotyczy mojej 87 letniej mamy.

Nie rekomendujemy chirurgicznego usuwania zgrubiałych paznokci u osób w podeszłym wieku. Jest to niepotrzebny stres, obciążenie znieczuleniem, trauma dla paznokci, po czym będą odrastać takie same a często nawet w gorszym stanie. Najlepszym rozwiązaniem jest obcięcie ich i oczyszczenie u podologa.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Czy podolog jest w stanie obciąć bardzo grube i twarde paznokcie u starszej osoby? Żadnymi domowymi narzędziami nie jestem w stanie tego zrobić.
Oczywiście, podolog wykonuje takie zabiegi. Jest to możliwe dzięki specjalnym cęgom do obcinania paznokci oraz frezom do szlifowania płytki. Podolog jest w stanie obciąć najgrubszy, przerośnięty paznokieć.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Dzień dobry. Mam duży problem z paznokciami u mojej mamy. Na paluchach paznokcie są strasznie duże i strasznie twarde, nie są obcinane od roku ale nie poradzę sobie w warunkach domowych z nimi. Pomogą mi państwo?
Dzień dobry, dla nas to chleb powszedni. Obetniemy i oszlifujemy płytkę paznokci, pozbawiając ją nadmiaru struktury. Przywrócimy naturalny zdrowy wygląd oraz zadbamy o poprawę komfortu pacjenta. Zapraszamy do gabinetu.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Witam, ostatnimi czasy paznokcie u mojego taty zaczynają być problematyczne. Są bardzo pogrubiałe, trudno się obcina. Są w stanie Państwo pomoc mi w takiej sytuacji?
Dzień dobry, jak najbardziej. Obetniemy paznokcie i zredukujemy ich grubość, aby wyglądały naturalnie i zdrowo. Będzie zdecydowanie wygodniej.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Kilka miesięcy temu miałam uraz dużego palca u nogi, zszedł mi paznokieć i już nie odrósł normalny, tylko gruby i zdeformowany. Czy zajmują się Państwo takimi przypadkami?
Oczywiście, zapraszamy na wizytę. Rozpoznamy problem i zaproponujemy optymalne dla Pani rozwiązanie. Podczas wizyty zaplanujemy terapię, dobierzemy odpowiedni zabieg oraz preparaty do stosowania w domu.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Moja mama (94 ) lata ma bardzo grube, pofałdowane duże paznokcie u stóp. Dodatkowo krzywo rosną i są bardzo długie, mają około 5 cm, wbijają się również w sąsiadujące palce raniąc je. W żaden sposób nie jestem w stanie ich obciąć. Zastanawiam się nad rozwiązaniem chirurgicznym. Czy uzyskam pomoc w Państwa gabinecie?
Najprawdopodobniej mamy do czynienia z onychogrypozą paznokci. W tej sytuacji nie jest potrzebny zabieg chirurgiczny. Podolog poradzi sobie z tak przerośniętymi paznokciami. Zabieg jest bezbolesny a paznokcie po zabiegu są krótkie, dużo cieńsze i ładnie oczyszczone.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Od jakiegoś czasu zauważyłam, ze paznokcie na ostatnich palcach stóp są grubsze, bardzo, twarde i mają żółty kolor. Czy to grzybica?
Zmiany w obrębie paznokci 5 palców u stóp najczęściej związane są z przewlekłym tarciem i naciskiem (niekoniecznie towarzyszy nam wtedy ból) na paznokieć, spowodowanym przez np. niedopasowane buty lub osobnicze ustawienie palców do zewnątrz. Pod wpływem tych czynników paznokieć jest uszkadzany, odrasta grubszy i zdeformowany. Rozwiązaniem jest zadbanie o wygodne, szerokie buty, a także regularne skracanie i oszlifowywanie paznokci. W przypadku wątpliwości najlepiej jest skonsultować się z podologiem, który wykluczy inne przyczyny zmian paznokci, w tym grzybice, opracuje nadmiernie przerośniętą płytkę paznokci i zaproponuje pielęgnację.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Czy grubsze paznokcie u stóp zawsze oznaczają grzybicę? Zastanawiam się, czy nie powinnam odesłać swojej mamy (80 lat) do dermatologa na leczenie, bo jej paznokcie są bardzo grube, długie i mają dziwny kolor...nigdy nie zwracałam uwagi na jej stopy, bo sama dbała o paznokcie i nie wiem, jak wyglądały wcześniejszej. Proszę o poradę.
Wraz z wiekiem zachodzi wiele czynników, które mogą wpływać na zmiany w wyglądzie i kolorze paznokci, nie zawsze związane są z chorobą grzybiczą paznokci. Przyzwyczajenia higieniczne lub ograniczenia w samopielęgnacji, które pojawiają się wraz z wiekiem, przewlekłe urazy i tarcia związane z noszeniem ciaśniejszych butów lub zaburzenia krążenia wynikające z podeszłego wieku lub chorób towarzyszących (miażdżyca, cukrzyca, choroby reumatyczne) to tylko kilka przyczyn, które mogą zaburzyć prawidłowy wygląd paznokci. Celem oceny paznokci, wykluczenia podejrzenia grzybicy oraz opracowania paznokci zapraszam na wizytę do gabinetu.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Ostatnimi czasy u swojej babci zaobserwowałem bardzo mocno zgrubiałe i poprzerastane paznokcie, widzę ze jej to sprawia dyskomfort. Są w stanie Państwo trochę ulżyć mojej babci?
Dzień dobry, jak najbardziej zajmujemy się takimi przypadkami. Na wizycie skrócimy do odpowiedniej długości paznokcie oraz pozbędziemy się nadmiaru płytki paznokcia z grubości – płytka nie dość, że będzie wyglądać zdecydowanie estetyczniej to nie będzie przeszkadzać podczas ruchu.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Witam, po ciężkich wyprawach górskich paznokcie są brzydkie, poprzerastane, momentami twarde jak kamień ale zarazem często bywają kruche. Jesteście Państwo w stanie jakoś mi z nimi pomóc?
Dzień dobry, oczywiście, zapraszamy do gabinetu. Na początku oczyścilibyśmy płytki paznokciowe, żeby ocenić dalsze możliwości działania. Takie paznokcie będą wymagały regeneracji, więc wdrożymy odpowiednie preparaty i ustalimy kolejne kroki.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Czy oczyszczenie przerośniętych paznokci boli?
Obcinanie i oszlifowywanie przerośniętych paznokci nie jest bolesną procedurą. Paznokieć to martwy wytwór naskórka, wiec nawet przy opracowywaniu bardzo grubych paznokci, Pacjent nie odczuwa bolesności. W przypadku wielomiesięcznego nieskracania paznokci, pacjent może mieć problem z samodzielnym wykonaniem takiego zabiegu w domu, dlatego zapraszam do gabinetu, w którym to specjalista profesjonalnie i bezboleśnie zajmie się takimi stopami.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Czym oczyszcza się przerośnięte paznokcie ?
W gabinecie podologicznym dysponujemy różnymi specjalistycznymi frezami. Frezy mają różną grubość, są wyprodukowane z różnych materiałów i każdy z nich ma swoje dedykowane przeznaczenie. Szeroki wybór frezów usprawnia pracę podologa i minimalizuje ryzyko dolegliwości bólowych ze strony pacjenta podczas zabiegu.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Witam, mam dosyć duży problem z paznokciem, który dwa lata temu mi schodził. Niby odrasta, ale jest bardzo gruby, do tego stopnia, że nie jestem w stanie go obciąć. Czy można coś z tym zrobić?
Zgrubiałe paznokcie pourazowe są problemem, z którym często spotykamy się w naszych gabinetach. Oczywiście, że możemy pomóc. Na wizycie opracujemy paznokieć tak, żeby przy zachowaniu estetycznego wyglądu nie przeszkadzał w codziennym życiu. Jeżeli uraz był stosunkowo niedawno możliwe, że nawet uda się nam przywrócić wygląd sprzed urazu. Jest to jednak proces wymagający cierpliwości, zaangażowania ze strony pacjenta i regularnych wizyt kontrolnych. Zapraszamy do gabinetów Satin!

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Mam pytanie odnośnie krogulczych paznokci u osób starszych. Trochę przegapiliśmy sprawę z naszą babcią i nie kontrolowaliśmy czy obcina paznokcie, no i okazało się, że od roku nie obcina. Paznokcie są bardzo długie, grube i zakręcają się jak rogi. Czy można coś z tym zrobić, czy trzeba je będzie usunąć chirurgicznie?
Proszę się nie martwić, bez problemu zajmiemy się paznokciami babci. Już na pierwszej wizycie przywrócimy im dawny wygląd. Obędzie się bez chirurga. Z wiekiem ludzie tracą zdolność samoobsługi, w tym do skracania paznokci, warto się wtedy zastanowić nad regularnymi wizytami profilaktycznymi, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Czym obcinać przerośnięte paznokcie?
Dzień dobry, w domu nie mamy odpowiednich narzędzi aby uporać się z przerośniętymi paznokciami. W przypadku szponowatosci paznokci, należy skierować się po pomoc do gabinetu podologicznego. Podolog za pomocą odpowiednich narzędzi pomoże nam uporać się z problemem. Aby uniknąć onychogryfozy paznokci należy kontynuować wizyty w gabinecie podologicznym co 1,5-2 msc, wtedy pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu spowodowanego nadmiernym zgrubieniem paznokci.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Mam jeden paznokieć bardzo przerośnięty i ma on zmieniony kolor, co to może być?
Wiele czynników wpływa na wygląd naszych paznokci, zaczynając od urazów mechanicznych, chorób ogólnoustrojowych, nieprawidłowego obuwia, na źle dobranych zabiegach kosmetycznych kończąc. W przypadku przerośniętych paznokci (onychogryfotycznych) należy zwrócić się do gabinetu podologicznego w celu postawienia dokładnej diagnozy i znalezienia przyczyny, aby można było ją wyeliminować. Ważne jest leczenie objawowe, ale równie istotne jest znalezienie przyczyny, która wywołuje taki stan. Podolog ma odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz narzędzia, aby pomóc w rozwiązaniu problemu.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Dzień dobry, w ostatnim czasie mój tata (87 lat) był hospitalizowany. W trakcie pobyty w szpitalu taty zwróciliśmy uwagę na wygląd jego paznokci. Wcześniej nie sprawdzaliśmy bo tata nie zgłaszał żadnych problemów. Paznokcie wyglądają strasznie, są grube, żółte, nie można ich w żaden sposób obciąć. Tata ma chyba grzybicę. Czy mogą państwo coś z tym zrobić?
Możemy jak najbardziej, z wiekem paznokcie robią się grubsze, przez co trudno jej obcinać, co zwiększa szansę na urazy paznokcie towarzyszą grzybice rozwijające się na podłożu urazu. Zapraszam na konsultacje do gabinetu w trakcie której przyjrzymy się lepiej problemowi i jeżeli zajdzie taka potrzeba wykonamy odpowiednią diagnostykę, która wykluczy, lub potwierdzi nasze podejrzenia.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Czy usuwanie zgrubiałych paznokci boli?
Opracowanie paznokci zgrubiałych polega na ich dokładnym oszlifowaniu i skróceniu. W niektórych przypadkach wskazane jest wycięcie odklejonych fragmentów paznokcia i zabezpieczenie paluchów opatrunkiem. Podolog dobiera odpowiednie narzędzia i preparaty, by zabieg odbył się bezboleśnie.

Aleksandra Gajewska-Iżycka
specjalista-podolog

Czy krem z mocznikiem 30% pomoże wyleczyć pogrubiałe paznokcie?
Mocznik może okazać się składnikiem pomocnym w opracowaniu pogrubiałych i przerośniętych paznokci, ale nie rozwiąże problemu. Ważną kwestią jest analiza codziennych nawyków związanych z pielęgnacją paznokci, doborem butów, sposobem chodzenia a także ocena stanu zdrowia – te czynniki mogą stanowić przyczynę powstawania zgrubiałych paznokci. Preparaty do pielęgnacji paznokci powinny być dopasowane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Aleksandra Gajewska-Iżycka
specjalista-podolog

opinie o Satin