Nadpotliwość stóp

Cena: od 130 zł

Czas: ok. 30-40 minut

  • dobór kosmetyków, które skutecznie niwelują problem potliwości
  • szczegółowe zalecenia po zabiegu

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

Przyczyny powstawania

  • Okres dojrzewania lub przekwitania
  • Choroby metaboliczne (cukrzyca, otyłość, nadczynność tarczycy)
  • Choroby neurologiczne
  • Niektóre choroby zakaźne
  • Nieodpowiednie obuwie
  • Noszenie skarpetek ze sztucznych materiałów
  • Niewłaściwa higiena
  • Nieodpowiednie dieta (spożywanie w dużych ilościach ostrych przypraw)

POCĄCE SIĘ STOPY – OPIS PRZYPADŁOŚCI

Potliwość skóry to drugie imię tak zwanej „burzy hormonów” w naszym organizmie. Do głównych objawów zalicza się wzmożoną potliwość oraz nieprzyjemny zapach. Ta przypadłość często dotyczy także osób, żyjących w stresie oraz tych z zaburzeniami emocjonalnymi.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Bagatelizowanie problemu pocących się stóp, może przyczynić się do powstania chorób, wirusów czy grzybów. Te dolegliwości wymagają wówczas profesjonalnej opieki w postaci wizyty w gabinecie podologicznym, gdzie uzyskamy radę i pomoc w dalszym postępowaniu.

PROGNOZA PODOLOGICZNA

W przypadku problemów z pocącymi się stopami bardzo dużo zależy od samego pacjenta. Podolog, proponując specjalistyczny produkt do domowej aplikacji na skórę, udziela dokładnych informacji na temat jego stosowania. Regularne aplikowanie preparatu na skórę czasem rozwiązuje problem. Zdarza się jednak tak, że po konsultacji z podologiem, pacjent kierowany jest na specjalistyczne badania do lekarza dermatologa.

CZAS TERAPII

Terapia w przypadku pocących się stóp to proces trudny, zależny od wielu czynników. Często problemy z nadpotliwością wiążą się ze zmianami hormonalnymi lub genetycznymi pacjenta. Nadpotliwość stóp występuje również często u osób otyłych. Czas, w jakim możemy spodziewać się efektów prowadzonej terapii, rozpatrywany musi być zatem indywidualnie dla każdego pacjenta.

Porady

naszych specjalistów

Problem pocących się stóp dopadł i mnie. Czy jest szansa, że kiedyś się go pozbędę?

Niestety nie ma 100% gwarancji, że można się pozbyć tego problemu raz na zawsze. Bardzo dużo zależy od przyczyn występowania potliwości lub nadpotliwości i od stosowania się do zaleceń podologa. Ogromną role odkrywa także domowa pielęgnacja. Przestrzeganie zaleceń i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań specjalistów z pewnością pomoże zminimalizować ten problem.

Opinie

naszych pacjentów

Po latach zmagań z nogami wreszcie trafiłam pod właściwy adres. (Znalazłam go w lokalnej gazetce bielańskiej). Pani Hanna Suchecka wyratowała mnie z dużego kłopotu podologicznego, za co jestem jej i firmie bardzo wdzięczna

Monika

Od dwóch lat jestem pod opieką, bardzo jestem zadowolona, wspaniali ludzie. Bardzo mi pomogli. Jest tu bardzo miło i serdecznie.

Sylwia