Zaznacz stronę

Nadpotliwość stóp

od 120 zł
ok. 30-40 minut
 1. Dobór preparatów, które skutecznie niwelują problem
 2. Indywidualny plan terapii
 3. Bezpieczeństwo i sterylność

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • Okres dojrzewania lub przekwitania
 • Choroby metaboliczne (cukrzyca, otyłość, nadczynność tarczycy)
 • Choroby neurologiczne
 • Niektóre choroby zakaźne
 • Nieodpowiednie obuwie
 • Noszenie skarpetek ze sztucznych materiałów
 • Niewłaściwa higiena
 • Nieodpowiednie dieta (spożywanie w dużych ilościach ostrych przypraw)

POCĄCE SIĘ STOPY – OPIS PRZYPADŁOŚCI

Potliwość skóry to drugie imię tak zwanej „burzy hormonów” w naszym organizmie. Do głównych objawów zalicza się wzmożoną potliwość oraz nieprzyjemny zapach. Ta przypadłość często dotyczy także osób, żyjących w stresie oraz tych z zaburzeniami emocjonalnymi.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Bagatelizowanie problemu pocących się stóp, może przyczynić się do powstania chorób, wirusów czy grzybów. Te dolegliwości wymagają wówczas profesjonalnej opieki w postaci wizyty w gabinecie podologicznym, gdzie uzyskamy radę i pomoc w dalszym postępowaniu.

PROGNOZA PODOLOGICZNA

W przypadku problemów z pocącymi się stopami bardzo dużo zależy od samego pacjenta. Podolog, proponując specjalistyczny produkt do domowej aplikacji na skórę, udziela dokładnych informacji na temat jego stosowania. Regularne aplikowanie preparatu na skórę czasem rozwiązuje problem. Zdarza się jednak tak, że po konsultacji z podologiem, pacjent kierowany jest na specjalistyczne badania do lekarza dermatologa.

CZAS TERAPII

Terapia w przypadku pocących się stóp to proces trudny, zależny od wielu czynników. Często problemy z nadpotliwością wiążą się ze zmianami hormonalnymi lub genetycznymi pacjenta. Nadpotliwość stóp występuje również często u osób otyłych. Czas, w jakim możemy spodziewać się efektów prowadzonej terapii, rozpatrywany musi być zatem indywidualnie dla każdego pacjenta.

Porady

naszych specjalistów

Mojemu 4-letniemu synkowi bardzo pocą się stopy. Po każdym spacerze całe skarpetki i buty są mokre. Jak mogę mu pomóc?

W takiej sytuacji pomocne będą: zmiana obuwia na takie, które wykonane jest z tzw. „oddychających” materiałów, stosowanie bawełniany skarpetek, ograniczenie spożywania słodyczy, przetworzonej żywności oraz kolorowych napojów. Dobrze, by w miarę możliwości, syn chodził na boso w domu. Proszę również pamiętać o dokładnym wycieraniu stóp i przestrzeni międzypalcowych.

Problem pocących się stóp dopadł i mnie. Czy jest szansa, że kiedyś się go pozbędę?

Niestety nie ma 100% gwarancji, że można się pozbyć tego problemu raz na zawsze. Bardzo dużo zależy od przyczyn występowania potliwości lub nadpotliwości i od stosowania się do zaleceń podologa. Ogromną role odkrywa także domowa pielęgnacja. Przestrzeganie zaleceń i korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań specjalistów z pewnością pomoże zminimalizować ten problem.

Opinie

naszych pacjentów
Po latach zmagań z nogami wreszcie trafiłam pod właściwy adres. (Znalazłam go w lokalnej gazetce bielańskiej). Pani Hanna Suchecka wyratowała mnie z dużego kłopotu podologicznego, za co jestem jej i firmie bardzo wdzięczna
Monika

Od dwóch lat jestem pod opieką, bardzo jestem zadowolona, wspaniali ludzie. Bardzo mi pomogli. Jest tu bardzo miło i serdecznie.
Sylwia

Mam dosyć wstydliwy problem. Od jakiegoś czasu bardzo intensywnie „pachną” mi stopy, po kilku godzinach w butach smród jest nie do opisania. Problem pojawia się niezależnie od noszonych butów, rodzaju skarpetek (bawełna, bambus). Latem gdy chodzę w sandałach problem praktycznie znika. Oprócz zapachu wygląd skóry też niepokoi, stopy są jakby rozmoczone, dosłownie jak u topielca. Do tego dochodzi pieczenie między palcami i jakieś drobne ranki tam.
Objawy, które Pan opisuje są charakterystyczne dla nadmiernej potliwości, a intensywny zapach może świadczyć o infekcji, która z jej powodu się zaczęła. Zapraszamy na konsultację, podczas której w zdiagnozujemy Pana problem i dobierzemy odpowiednie preparaty aby sobie z nim w pełni poradzić.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Strasznie pocą mi się nogi. Oczywiście, dbam o higienę nóg, często zmieniam skarpetki, dokładnie myję stopy, osuszam je, ale mam wrażenie, że moje stopy cały czas są mokre. Do tego pojawia się nieprzyjemny zapach... Co mogę z tym zrobić?
Pocenie się jest naturalnym procesem fizjologicznym, jednak ze względu na czynniki miejscowe czy ogólnoustrojowe ilość potu może być wydzielana nadmiarowo. W takim przypadku mamy do czynienia z nadpotliwością. Poza stosowaniem zasad higieny i częstą zmianą bielizny polecane są antyperspiranty w formie sprayu, kremu czy talku. Ich zadaniem jest miejscowe ograniczenie pocenia, dezynfekcja oraz neutralizacja przykrego zapachu. Środki te zawierają naturalne olejki (np. mentolowy czy z drzewa herbacianego), które przyjemnie chłodzą i odświeżają skórę. Preparaty można stosować zarówno w obrębie skóry stóp, jak i obuwia. Do obuwia można włożyć też specjalne wkładki, które zneutralizują przykry zapach oraz wchłoną nadmiar potu. W pielęgnacji sprawdzają się też kąpiele stóp w wywarze z szałwii, pokrzywy czy kory dębu, które działają przeciwpotnie.
Nieprawidłowa pielęgnacja skóry z tendencją do nadpotliwości może prowadzić do maceracji i podrażnień, a w konsekwencji bolesnych uszkodzeń skóry, czy infekcji grzybiczych. Dlatego należy dokładnie osuszać stopy po kąpielach, szczególnie w przestrzeniach międzypalcowych i regularnie usuwać zgrubienia czy pęknięcia pojawiające się w obrębie stóp w gabinecie podologicznym.
Zapraszam na wizytę, na której po przeprowadzeniu konsultacji zaproponuję właściwą terapię oraz preparaty do pielęgnacji skóry.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Między palcami stóp pojawiły mi się bolesne pęknięcia. Skóra jest wilgotna, łuszczy się i jest zaczerwieniona. W jaki sposób mam zabezpieczyć skórę?
Opisane objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu naskórka na skutek nadmiernej wilgotności w przestrzeniach międzypalcowych. Przyczynami może być nadpotliwość czy niedosuszenie przestrzeni po kąpieli – skóra w takich warunkach ulega maceracji, a pod wpływem tarcia powierzchni palców ulega pęknięciu. Skórę między palcami należy umyć z użyciem wody i mydła, dokładnie osuszyć jednorazowym ręczniczkiem i zdezynfekować preparatem, który odparuje z powierzchni skóry.
Ze względu na ryzyko wystąpienia infekcji grzybiczej w obrębie pęknięć zachęcam do skorzystania z konsultacji podologicznej, w trakcie której ocenię zmiany, oczyszczę przestrzenie i zalecę preparaty wspomagające regenerację skóry.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Czy w gabinecie podologicznym dostanę preparaty na potliwe stopy?
W naszych gabinetach mamy cała gamę kosmetyków dedykowanych do problemu nadpotliwych stóp. Podolog podczas wizyty może dobrać preparat adekwatnie do zaawansowania potliwości. Preparaty maja różną formułę, tak aby każdy pacjent mógł dopasować sposób aplikacji do własnych upodobań.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Czy nadpotliwość stóp może mieć związek z grzybicą stóp?
Nadpotliwość stóp ma znaczny wpływ na zwiększony rozwój mikroorganizmów na naszych stopach. W wilgotnych warunkach doskonale będą rozwijać się grzyby, bakterie i wirusy, które znacząco mogą wpłynąć na stan naszych stóp. Mogą również powodować rożnego rodzaju dolegliwości min. świąd w ich obrębie. Dlatego bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej higieny stóp, aby zapobiec nadmiernej nadpotliwości.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Witam, piszę z wstydliwym problemem, mojej córce, która ma 6 lat od niedawna bardzo śmierdzą stopy. Nie wiem co z tym zrobić. Czy mogą mi jakoś państwo pomóc?

Nadpotliwość, a w jej konsekwencji nieprzyjemny zapach, jest częstym problemem u dzieci. Czasami wystarczy kilka dobrych rad aby sobie z nią poradzić. Zapraszamy na konsultację, w trakcie której dokonamy oceny stanu skóry stóp i paznokci maluszka, pomożemy dobrać odpowiednie obuwie i skarpety, a jeżeli zajdzie taka konieczność do również specjalistyczne preparaty.

Michał Droszcz
specjalista-podolog