Zaznacz stronę

Bezpieczeństwo zabiegów

Podczas leczenia chorób skóry i paznokci trzeba przestrzegać wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Aby zachować szczególną ostrożność na wypadek zakażenia czy urazu, koniecznością jest sterylne otoczenie i narzędzia oraz stosowanie jak najmniej inwazyjnych procedur zabiegowych.

poznaj nasza ofertę

W Satin do przeprowadzania zabiegów na paznokciach i skórze używa się zawsze sterylnych narzędzi jednorazowego lub wielorazowego użytku takich jak cęgi czołowe, cęgi boczne, cążki do skórek, sonda dwustronna, pęsety, frezy z węglika spiekanego z nasypem diamentowym oraz stalowym.
Wszystkie te narzędzia służą do kompleksowego leczenia schorzeń i dolegliwości podologicznych. Sterylność rozpoznać można poprzez pole na pasku rękawa do sterylizacji – po udanym procesie sterylizacji zmieniają one barwę. Dzięki odpowiedniej higienie i bezpieczeństwu, a także dzięki zabiegom podologicznym skutecznie można pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

Zgodnie ze światowymi tendencjami w gabinetach podologicznych Satin stosujemy nieinwazyjne procedury zabiegowe. Naszym pacjentom zapewniamy stuprocentową gwarancję odpowiednio wykonywanych zabiegów, zgodnych z międzynarodowymi zasadami higieny. W naszych gabinetach pacjenci mogą również nabyć specjalistyczne kosmetyki do odpowiedniej pielęgnacji, aby samodzielnie, również po opuszczeniu gabinetu, mogli dobrze dbać o zdrowie swoich stóp.

STERYLNE NARZĘDZIA

We wszystkich gabinetach Satin narzędzia, z jakich korzystają nasi specjaliści, są każdorazowo dezynfekowane, myte, pakietowane i sterylizowane, a część z nich, ze względu na zachowanie zasad higieny, jest jednorazowa. Przy doborze materiałów współpracujemy z wiodącymi producentami takimi jak m.in. Gustav Baehr, Aeskulap Chifa, Ora, Remmele Propolis, Erkodent, Hartmann.
Do szlifowania podeszw używane są jednorazowe kapturki ścierne z odpowiednim nasypem wybrane przez podologa specjalnie do potrzeb skóry i typu zrogowaceń jaki występuje.

JAŁOWE OPAKOWANIA

Dłutka i skalpele (narzędzia jednorazowe) są fabrycznie zapakowane w jałowe opakowania.

NARZĘDZIA

Zabiegi na skórze wykonywane są przy użyciu skalpeli, dłutek oraz frezów – służą one do usuwania modzeli, odcisków oraz głębszych zmian naskórka.

STERYLNOŚĆ

Wszystkie narzędzia wyżej opisane są jednorazowe lub wielorazowe, ale zawsze sterylne. Jak to rozpoznać? Na pasku rękawa do sterylizacji znajdują się pola które po udanym procesie sterylizacji zmieniają barwę.

CZEMU JEST TO ISTOTNE?

W gabinetach gościmy wielu pacjentów, również z chorobami skóry i paznokci, dlatego dbając o Państwa zdrowie nie możemy sobie pozwolić na najmniejsze nawet ryzyko zakażenia. Odwiedzając różne gabinety, warto dopytać się, jak dba się tam o czystość i higienę.

opinie o Satin