Zaznacz stronę

PĘKAJĄCE PIĘTY

150-250 zł
od 30 do 50 minut
 1. Znaczne spłycenie pęknięć
 2. Zauważalne efekty już po pierwszej wizycie
 3. Indywidualny dobór preparatów pielęgnacyjnych

umów wizytę  umów e-wizytę 

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • zbyt duże nawarstwienie się twardego, suchego naskórka w okolicy pięt
 • deformacje ortopedyczne, nieprawidłowe przetaczanie stopy
 • zbyt duże obciążenie stóp (problem częściej występuje u osób otyłych)
 • nieodpowiednie nawilżenie skóry – suchy, nieelastyczny naskórek o wiele szybciej ulega  pęknięciom
 • zła pielęgnacji w domu, stosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji stóp
 • złe obuwie
 • łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, rogowiec
 • zakażenia grzybicze, alergie
 • zmiany endokrynologiczne, choroby metaboliczne

Przyczyna może również leżeć w genach. Takich przypadków jest jednak zdecydowanie mniej i dotyczą głównie osób starszych, które przyjmują duże dawki leków oraz osób cierpiących na reumatyzm czy choroby złuszczające naskórek.

DEFINICJA

Pękające pięty są problem najczęściej związanym bezpośrednio z przesuszeniem skóry. Mimo, że przyczyn ich powstawania jest wiele, łączącym je elementem jest brak lub niewłaściwa pielęgnacja stóp, w wyniku czego skóra traci elastyczność. Wyróżniamy pęknięcia wilgotne i suche. Pierwsze związane są z potliwością lub nadpotliwością stóp. Natomiast drugie, zdecydowanie częstsze, są nierozerwanie związanie z nadmiernie suchą skórą. Pęknięcia, jako rany, mogą być bramą dla zakażeń grzybiczych, bakteryjnych oraz wirusowych.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Jeśli zabiegi, które możesz wykonywać samodzielnie w domu takie jak: ścieranie naskórka, peeling, nawilżanie skóry nie pomagają, dobrze skonsultować się z podologiem. Nieleczone, zaniedbane, spękane pięty mogą prowadzić do powstania stanów zapalnych oraz zakażeń. Nie wolno bagatelizować tego problemu. Pamiętajmy, że im wcześniej zgłosimy się z problemem do podologa, tym szybsza i mniej uciążliwa będzie sama terapia.

SPOSOBY LECZENIA PĘKAJĄCYCH PIĘT

Podczas leczenia pękających pięt podolog zajmuje się głównie wyrównaniem krawędzi pęknięć i nałożeniem odpowiednich preparatów czy odciążeń. Należy pamiętać, że w przypadku problemu pękających pięt istotną rolę pełni pielęgnacja domowa oraz profilaktyka. Ważną rolę odgrywa stosowanie się do specjalistycznych zaleceń w kontekście odpowiedniego obuwia, wkładek ortopedycznych czy skarpet z naturalnych materiałów. Jeśli mamy do czynienie z pękającymi piętami, które krwawią i są bolesne, podolog prowadzi leczenie z użyciem odpowiednich opatrunków. W niektórych przypadkach zalecane jest skierowanie do specjalisty.

DOBRZE WIEDZIEĆ, WARTO STOSOWAĆ

Często już nawet sama konsultacja pomaga w rozwiązaniu problemu. Odpowiednia ocena stanu stopy, dopasowanie preparatów do struktury Twojego naskórka czy zabiegi pielęgnacyjne pomogą Ci uzyskać upragniony efekt i pozbyć się tej przypadłości. Podstawowe rady naszych podologów dla pacjentów z tym problemem to: spożywanie odpowiedniej ilości wody, noszenie obuwia oraz skarpetek z naturalnych surowców, codzienna higiena oraz pielęgnacja odpowiednio dopasowanym preparatem.

 

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Już pierwsza wizyta przyniosła znaczną ulgę! Dziękuję
Wiesława

Od ponad roku jestem pacjentem Satin, regularne wizyty i stosowanie się do zaleceń znacznie podniosły mój komfort życia. Zdecydowanie polecam ten gabinet.
Tadeusz

Mam problem z pękającymi piętami, czasami skóra tak pęka, że nie mogę chodzić a na skarpetkach, na pietach, widać ślady krwi. Problem miałem od zawsze, ale ostatnio złapałem parę kilo i jest dramat. Smaruje różnymi kremami, byłem u dermatologa i nic lepiej. Proszę o pomoc.
Panie Wojciechu,
Nie pozostaje nic innego jak zaprosić Pana do naszego gabinetu w celu opracowania Pańskich podeszew i ewentualnych rozpadlin. W trakcie wizyty usuniemy namiar zrogowaciałego naskórka, zabezpieczymy rozpadliny opatrunkami i wykonamy odciążeniu redukujące bolesność przy chodzeniu. W razie konieczności możemy wykonać dla Pana wkładki, pomożemy też w doborze odpowiedniego obuwia.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Moja babcia na piętach ma bardzo twardą i grubą skórę, która jej pęka. Czasami, szczególnie latem, pięty tak jej pękają, że ma rany. Bardzo się o nią martwię, bo babcia od dawna choruje na cukrzycę. W lato, kiedy na stopach pojawiają się rany babcia ma duże trudności z poruszaniem się i zakładaniem opatrunków. Czy leczycie Państwo takie przypadki? Jak mogę pomóc babci? Z góry dziękuję za odpowiedź. Anna
W naszych gabinetach od dawna zajmujemy się leczeniem pęknięć skóry na piętach. Z Pani opisu wynika, że uszkodzenia skóry związane są z występowaniem zbyt grubej i mało elastycznej warstwy naskórka. W takich przypadkach podolog usuwa pogrubiały naskórek oraz spłyca i wyrównuje brzegi pęknięć, co pozwala na szybsze ich gojenie. Jeśli pęknięcia są głębokie, to powstałe rany są dokładnie odkażane i zabezpieczane opatrunkiem. W niektórych przypadkach podolog aplikuje na piętę specjalistyczne odciążenie, które zmniejsza dolegliwości bólowe jak również przyspiesza proces gojenia się zmian. Pacjent dostaje zalecenia odnośnie pielęgnacji domowej oraz doboru odpowiedniego obuwia. Większość zalecanych przez podologa produktów jest dostępnych bezpośrednio w naszych gabinetach. Serdecznie zapraszamy na pierwszą wizytę w celu ustalenia planu terapii.

Izabela Jaszczur-Janus
specjalista-podolog

Od wielu lat w czasie lata mam problem z piętami, które mi pękają. Nie wygląda to estetycznie szczególnie kiedy chodzę w japonkach lub sandałkach bo w miejsce pęknięć dostaje się brud. Czy jest na to jakiś sposób? Czy możecie mi Państwo jakoś pomóc?
W naszych gabinetach od wielu lat pomagamy osobom borykającym się z problemem pękających pięt. Często zmiany na skórze stóp są wynikiem złej pielęgnacji domowej, źle dobranego obuwia bądź powikłań w przebiegu chorób ogólnoustrojowych. Na pierwszej wizycie podologicznej ważne jest zatem ustalenie przyczyny powstawania zmian i edukacja w zakresie pielęgnacji domowej. Podolog również spłyca pęknięcia i usuwa pogrubiały naskórek dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna co przyspiesza proces gojenia i zapobiega powstawaniu nowych zmian. Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów w celu ustalenia przyczyny zmian i wdrożenia skutecznej terapii.

Izabela Jaszczur-Janus
specjalista-podolog

Bardzo pękają mi pięty, do krwi i bardzo bolą. Ścieram codziennie tarką, ale to nie pomaga. Co mogę zrobić, aby przestały pękać?
Przede wszystkim, proszę nie ścierać pięt tarką, pumeksem itp. Zapraszam na konsultację do gabinetu, aby zdiagnozować problem, znaleźć jego przyczynę oraz dobrać odpowiednią terapię oraz omówić pielęgnację domową.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Od kilku lat borykam się z problemem pękających pięt, naskórek jest bardzo gruby i pęka. Nie boli ale wygląda bardzo nieestetycznie. Smaruje dwa razy dziennie bardzo tłustym kremem i nie pomaga.
W pierwszej kolejności, należy pozbyć się nadmiaru warstwy rogowej naskórka, w przeciwnym razie składniki aktywne kremu nie będą się wchłaniały odpowiednio głęboko i nie zadziałają. Następnie, należy dobrać odpowiedni preparat do codziennej pielęgnacji, tłuste kremy do stóp, często nie przynoszą pożądanych efektów. Na wizycie w naszym gabinecie, zadbamy o prawidłowe zdjęcie nadmiaru naskórka z pięt oraz dobierzemy odpowiedni do Pani skóry stóp preparat.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam ogromny problem z suchością i pękaniem pięt, co mogę zrobić żeby poprawić ich kondycję? Łukasz
Suchość pięt często wiąże się nie tylko z defektem wizualnym, ale również z homeostaza całego organizmu i biomechaniką stopy. Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja stóp z pękającymi piętami. W gabinecie podolog udzieli wszelkich informacji dotyczących problemu jak również opracuje pęknięcia, i przedstawi plan terapii.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Mam strasznie bolące pęknięcia na piętach przeszkadzają mi w chodzeniu i funkcjonowaniu, nie wspomnę o tym, że nie ma opcji pokazania stop w odkrytych butach. Pomocy! Ania
Zapraszamy do gabinetu gdzie podolog najpierw opracuje bolesne pęknięcia, zrobi opatrunki i zastosuje odpowiednie odciążenia. Dodatkowo kompleksowo zdiagnozuje problem biorąc pod uwagę wszystkie aspekty i kierując się tym dostosuje odpowiednie preparaty do pielęgnacji.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Jaka jest różnica miedzy pękającymi piętami a zrogowaceniami?
Zrogowacenia naskórka i pękające pięty są jednymi z częstszych powodów wizyt w gabinecie podologicznym i dolegliwości występujących u pacjentów. Zrogowacenia skóry objawiają się suchością, szorstkością i łuszczeniem naskórka. Skóra jest też mniej elastyczna. W przypadku nadmiernego nagromadzenia się zrogowaceń skóry, mogą pojawiać się modzele, odciski czy pękające pięty.
Pękające pięty są to linijne ubytki naskórka w obrębie pięt widoczne na powierzchni skóry, które występują na tle nadmiernej suchości i zrogowaceń skóry. Niekiedy zmiany te mogą być głębokie i bolesne.
Przyczyną obu problemów mogą być: nadmierna suchość skóry i obciążenia, nieprawidłowa pielęgnacja skóry stóp, źle dobrane obuwie czy też choroby pierwotne takie jak atopowe zapalenie skóry czy zaburzenia pracy tarczycy. Zapraszam na konsultację, na której ocenię zmiany skóry i zaproponuję indywidualną terapię skóry.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Proszę o pomoc – mam pięty pokryte zgrubiałą skórą, która pęka. Próbowałam moczyć je w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i myła, ścierać z użyciem pumeksu i tarki, ale nic nie pomaga. Co robić?
W przypadku nadmiernych zrogowaceń pielęgnacja preparatami powierzchownymi czy ścieranie może nie być wystarczająca do usunięcia zmienionego naskórka. Najskuteczniejszym sposobem jest opracowanie skóry w gabinecie podologicznym, gdzie w bezpieczny i kontrolowany sposób usuwa się jej nadmiar i zabezpiecza preparatami o działaniu złuszczającym i regenerującym.
Zapraszam na konsultację, na której ocenię zmiany skóry i zaproponuję indywidualną terapię skóry.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam problem z suchością skóry, stosuje kosmetyki z dużą ilością mocznika, ale mam wrażenie, że skóra jest w jeszcze gorszym stanie niż przed smarowaniem, zaczęła się łuszczyć i okropnie wygląda. Czy da się coś z tym zrobić? Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle. Elwira, Piaseczno
Pani Elwiro, w domowej pielęgnacji oprócz samego kremowania stóp jest bardzo ważne odpowiednie dobranie preparatu do typu skóry. Bardzo możliwe, że używa Pani zbyt wysokiego stężenia mocznika, bądź nakłada Pani preparat w nieodpowiedni sposób. Warto w takiej sytuacji skorzystać z konsultacji podologa, który dokładnie określi typ skóry i dobierze odpowiednie preparaty, dzięki czemu pielęgnacja domowa stanie się przyjemnością.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Witam, ciągle pękają mi pięty, szczególnie zimą, nawet po zabiegach w gabinecie, już nie wiem zupełnie czy wszystko jest w porządku z moim organizmem. Bardzo proszę o radę. Katarzyna W.
W okresie zimowym, wiele osób zmaga się z pękającymi piętami. Wiąże się to ze wzmożonym ogrzewaniem, suchym powietrzem oraz brakiem odpowiedniej pielęgnacji i inne. Warto wybrać się do podologa, który przeprowadzi obszerny wywiad, dzięki czemu będzie można określić podłoże pęknięć, opracować je i przygotować pod pielęgnację domową. W okresie grzewczym istotne jest częste nawilżanie stóp, o których nie zawsze zimą pamiętamy, przez to, że ukryte są w zamkniętym obuwiu.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog