Zaznacz stronę

PĘKAJĄCE PIĘTY

100 zł
od 30 do 50 minut
 1. Znaczne spłycenie pęknięć
 2. Zauważalne efekty już po pierwszej wizycie
 3. Indywidualny dobór preparatów pielęgnacyjnych

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • zbyt duże nawarstwienie się twardego, suchego naskórka w okolicy pięt
 • deformacje ortopedyczne, nieprawidłowe przetaczanie stopy
 • zbyt duże obciążenie stóp (problem częściej występuje u osób otyłych)
 • nieodpowiednie nawilżenie skóry – suchy, nieelastyczny naskórek o wiele szybciej ulega  pęknięciom
 • zła pielęgnacji w domu, stosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji stóp
 • złe obuwie
 • łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, rogowiec
 • zakażenia grzybicze, alergie
 • zmiany endokrynologiczne, choroby metaboliczne

Przyczyna może również leżeć w genach. Takich przypadków jest jednak zdecydowanie mniej i dotyczą głównie osób starszych, które przyjmują duże dawki leków oraz osób cierpiących na reumatyzm czy choroby złuszczające naskórek.

DEFINICJA

Pękające pięty są problem najczęściej związanym bezpośrednio z przesuszeniem skóry. Mimo, że przyczyn ich powstawania jest wiele, łączącym je elementem jest brak lub niewłaściwa pielęgnacja stóp, w wyniku czego skóra traci elastyczność. Wyróżniamy pęknięcia wilgotne i suche. Pierwsze związane są z potliwością lub nadpotliwością stóp. Natomiast drugie, zdecydowanie częstsze, są nierozerwanie związanie z nadmiernie suchą skórą. Pęknięcia, jako rany, mogą być bramą dla zakażeń grzybiczych, bakteryjnych oraz wirusowych.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Jeśli zabiegi, które możesz wykonywać samodzielnie w domu takie jak: ścieranie naskórka, peeling, nawilżanie skóry nie pomagają, dobrze skonsultować się z podologiem. Nieleczone, zaniedbane, spękane pięty mogą prowadzić do powstania stanów zapalnych oraz zakażeń. Nie wolno bagatelizować tego problemu. Pamiętajmy, że im wcześniej zgłosimy się z problemem do podologa, tym szybsza i mniej uciążliwa będzie sama terapia.

SPOSOBY LECZENIA PĘKAJĄCYCH PIĘT

Podczas leczenia pękających pięt podolog zajmuje się głównie wyrównaniem krawędzi pęknięć i nałożeniem odpowiednich preparatów czy odciążeń. Należy pamiętać, że w przypadku problemu pękających pięt istotną rolę pełni pielęgnacja domowa oraz profilaktyka. Ważną rolę odgrywa stosowanie się do specjalistycznych zaleceń w kontekście odpowiedniego obuwia, wkładek ortopedycznych czy skarpet z naturalnych materiałów. Jeśli mamy do czynienie z pękającymi piętami, które krwawią i są bolesne, podolog prowadzi leczenie z użyciem odpowiednich opatrunków. W niektórych przypadkach zalecane jest skierowanie do specjalisty.

DOBRZE WIEDZIEĆ, WARTO STOSOWAĆ

Często już nawet sama konsultacja pomaga w rozwiązaniu problemu. Odpowiednia ocena stanu stopy, dopasowanie preparatów do struktury Twojego naskórka czy zabiegi pielęgnacyjne pomogą Ci uzyskać upragniony efekt i pozbyć się tej przypadłości. Podstawowe rady naszych podologów dla pacjentów z tym problemem to: spożywanie odpowiedniej ilości wody, noszenie obuwia oraz skarpetek z naturalnych surowców, codzienna higiena oraz pielęgnacja odpowiednio dopasowanym preparatem.

 

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Już pierwsza wizyta przyniosła znaczną ulgę! Dziękuję Wiesława

Od ponad roku jestem pacjentem Satin, regularne wizyty i stosowanie się do zaleceń znacznie podniosły mój komfort życia. Zdecydowanie polecam ten gabinet. Tadeusz