Zaznacz stronę

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH

1 200 zł za jeden palec,
każdy kolejny palec 800 zł
1,5 h
  1. Zabieg poprzedzony konsultacją
  2. Bezpieczne i skuteczne metody leczenia
  3. Ścisła współpraca podologa i chirurga

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

 

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

GDY PODOLOGIA ŁĄCZY SIŁY Z CHIRURGIĄ

Plastyka wałów paznokciowych jest zaliczana do tak zwanej chirurgii podologicznej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia chirurgii i podologii, opracowana została metoda, która w bezpieczny i skuteczny sposób pozwala raz na zawsze rozwiązać problem wrastających paznokci. W gabinetach Satin zabieg ten przeprowadzany jest zawsze przez chirurga, któremu towarzyszy doświadczony podolog.

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH W SATIN KROK PO KROKU

Każdy zabieg plastyki wałów paznokciowych jest poprzedzony konsultacją – od tej zasady nie ma wyjątków. Podczas konsultacji przekazywane są szczegółowe zalecenia zarówno odnośnie przygotowania przed zabiegiem, jak i postępowania po plastyce wałów paznokciowych.
Sam zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego chirurga w asyście podologa. Plastyka wałów paznokciowych trwa około 1,5 h i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu wału paznokciowego, zakładane są szwy, które zdejmuje się po ok. 2 tygodniach, w zależności od przypadku od 10 do 20 dni. Po zabiegu możliwe jest odczuwanie bólu przez 2-5 dni.

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH, CZYLI…

Plastyki wałów paznokciowych polega na chirurgicznym wycięciu wału paznokciowego. Zabieg obejmuje tylko tkanki miękkie. Chirurg usuwa nadmiar tkanek podskórnych, które niekorzystnie wpływają na kształt paznokcia i powodują jego ból oraz wrastanie. Podczas plastyki wałów paznokciowych nie ma ingerencji w struktury takie jak macierz czy łożysko paznokcia. Zabieg pozwala uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny.

DLA KOGO PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH?

Plastyka wałów paznokciowych zalecana jest w przypadkach, gdy wrastanie paznokcia nie jest podyktowane problemami z samą płytką, tylko nadmiarem skóry wokół paznokci. Dzięki wycięciu nadmiaru tkanek podskórnych, płytka paznokciowa zostaje uwolniona, a tym samym jej wzrost przebiega prawidłowa i nie występują już negatywne objawy w postaci wrastania paznokci. Wskazaniami do zabiegu są zatem: nawracające wrastania paznokcia, stany zapalane w okolicy wałów paznokciowych czy wrastające paznokcie z towarzyszącymi dolegliwościami bólowym.

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Zabieg plastyki wałów paznokciowych kończy się założeniem szwów i opatrunkiem. Po 2 dniach następuje wizyta, na której zmieniany jest opatrunek i udzielane są wskazówki odnośnie samodzielnego wykonania opatrunku. Po około 2 tygodniach (od 10 do 20 dni) ściąga się szwy. Wszystkie te wizyty są wykonywane w ramach ceny zabiegu. Jeżeli w międzyczasie  przed ściągnięciem szwów konieczna jest dodatkowa konsultacja, jest ona również wykonywana  nieodpłatnie. Po wykonaniu plastyki wałów paznokciowych zalecana jest regularna profilaktyka podologiczna.