Zaznacz stronę

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH

1300 zł za jeden palec,
każdy kolejny palec 1100 zł
1,5 h
  1. Zabieg poprzedzony konsultacją
  2. Bezpieczne i skuteczne metody leczenia
  3. Ścisła współpraca podologa i chirurga

umów wizytę

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

GDY PODOLOGIA ŁĄCZY SIŁY Z CHIRURGIĄ

Plastyka wałów paznokciowych jest zaliczana do tak zwanej chirurgii podologicznej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia chirurgii i podologii, opracowana została metoda, która w bezpieczny i skuteczny sposób pozwala raz na zawsze rozwiązać problem wrastających paznokci. W gabinetach Satin zabieg ten przeprowadzany jest zawsze przez chirurga, któremu towarzyszy doświadczony podolog.

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH W SATIN KROK PO KROKU

Każdy zabieg plastyki wałów paznokciowych jest poprzedzony konsultacją – od tej zasady nie ma wyjątków. Podczas konsultacji przekazywane są szczegółowe zalecenia zarówno odnośnie przygotowania przed zabiegiem, jak i postępowania po plastyce wałów paznokciowych.
Sam zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego chirurga w asyście podologa. Plastyka wałów paznokciowych trwa około 1,5 h i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu wału paznokciowego, zakładane są szwy, które zdejmuje się po ok. 2 tygodniach, w zależności od przypadku od 10 do 20 dni. Po zabiegu możliwe jest odczuwanie bólu przez 2-5 dni.

PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH, CZYLI…

Plastyki wałów paznokciowych polega na chirurgicznym wycięciu wału paznokciowego. Zabieg obejmuje tylko tkanki miękkie. Chirurg usuwa nadmiar tkanek podskórnych, które niekorzystnie wpływają na kształt paznokcia i powodują jego ból oraz wrastanie. Podczas plastyki wałów paznokciowych nie ma ingerencji w struktury takie jak macierz czy łożysko paznokcia. Zabieg pozwala uzyskać bardzo dobry efekt estetyczny.

DLA KOGO PLASTYKA WAŁÓW PAZNOKCIOWYCH?

Plastyka wałów paznokciowych zalecana jest w przypadkach, gdy wrastanie paznokcia nie jest podyktowane problemami z samą płytką, tylko nadmiarem skóry wokół paznokci. Dzięki wycięciu nadmiaru tkanek podskórnych, płytka paznokciowa zostaje uwolniona, a tym samym jej wzrost przebiega prawidłowa i nie występują już negatywne objawy w postaci wrastania paznokci. Wskazaniami do zabiegu są zatem: nawracające wrastania paznokcia, stany zapalane w okolicy wałów paznokciowych czy wrastające paznokcie z towarzyszącymi dolegliwościami bólowym.

KOMPLEKSOWA OPIEKA

Zabieg plastyki wałów paznokciowych kończy się założeniem szwów i opatrunkiem. Po 2 dniach następuje wizyta, na której zmieniany jest opatrunek i udzielane są wskazówki odnośnie samodzielnego wykonania opatrunku. Po około 2 tygodniach (od 10 do 20 dni) ściąga się szwy. Wszystkie te wizyty są wykonywane w ramach ceny zabiegu. Jeżeli w międzyczasie  przed ściągnięciem szwów konieczna jest dodatkowa konsultacja, jest ona również wykonywana  nieodpłatnie. Po wykonaniu plastyki wałów paznokciowych zalecana jest regularna profilaktyka podologiczna.

Mam wrastający paznokieć, męczę się z nim już od 3 lat. Miałam jakieś klamry zakładane u mnie w Kutnie, przez chwilę było lepiej, ale problem powrócił. Moje paznokcie nie są tak bardzo krzywe, ale dookoła nich mam dużo skóry i przy każdym urazie męczę się ze stanami zapalnymi z ropą. Czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się mojego problemu na zawsze? Monika 32 lata, Kutno
W przypadkach kiedy terapie zachowawcze nie spełniają oczekiwań pacjenta lub stan chorobowy przy wrastaniu paznokci jest bardzo zaawansowany możliwe jest wykonanie w naszych gabinetach zabiegu plastyki wałów paznokciowych. Nasz autorska metoda jest wynikiem wielu lat szkoleń, obserwacji i dążenia do poprawy komfortu życia naszych pacjentów.
Jej głównym założeniem jest brak inwazyjnego działania w obrębie tkanek paznokciotwórczych, jedynie korekta w obrębie skóry i innych tkanek miękkich. Pacjenci po zabiegach przeprowadzonych przez nasz zespół doceniają kompleksową opiekę i realnie szybki powrót do pełnej sprawności. Szczególną dumą napawa nas docenienie przez pacjentów wizualnych efektów naszych działań. Konsultacje kwalifikujące do zabiegu plastyki wałów paznokciowych oraz same zabiegi wykonywane są zawsze przez zespół w którego skład wchodzą specjaliści – podolog Andrzej Piotrowski oraz chirurg Łukasz Jarosz. Dzięki temu terapie zaplanowane są w najdrobniejszych szczegółach, uwzględniając m.in. indywidualną biomechanikę, typ skóry, anatomię oraz uprawiane sporty czy też ulubiony rodzaj obuwia. Nasze zabiegi umożliwiają pozbycie się problemu na zawsze, wskaźnik satysfakcji wśród pacjentów po zabiegach plastyki wałów okołopaznokciowych wynosi blisko 100%. Zapraszamy na konsultację chirurgiczno-podologiczną, podczas której dowie się Pani jakie są możliwości wykonania takiego zabiegu w Pani przypadku, jak się przygotować do samego zabiegu oraz jak wygląda rekonwalescencja.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Zmagam się z problemem wrastającego paznokcia, ale wciąż nie mogę wyleczyć infekcji bakteryjnej. Czy jest to przeciwwskazanie do zabiegu?
Zabieg plastyki wałów paznokciowych jak najbardziej można wykonać w przypadku zakażenia bakteryjnego przy wrastaniu paznokcia. Sam zabieg uwalnia brzegi paznokcia pozwalając mu docelowo na swobodny wzrost likwidując przy tym miejsca konfliktu z tkankami miękkimi. W przypadku zabiegów plastyki wałów paznokciowych przepisywany jest antybiotyk dobrany przez lekarza specjalistę chirurga indywidualnie do pacjenta.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Kiedyś byłam już u chirurga z wrastającym paznokciem, ale problem powrócił po roku. Czy jest szansa definitywnie pozbyć się problemu?
Jak dotąd zabiegi plastyki wałów paznokciowych i ogólnie chirurgii w obrębie aparatu paznokciowego cechuje stuprocentowa skuteczność.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Mam problem z wrastaniem paznokci w paluchach na obu stopach. Zdiagnozowano przerost wałów paznokciowych. Jestem zdecydowana na zabieg plastyki. Proszę powiedzieć - lepiej jest robić pojedynczo czy oba palce jednocześnie?
Korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegu od razu na dwóch palcach to m.in. konieczność brania leków przeciwbólowych i antybiotyków tylko raz a nie dwa razy, oraz oszczędność. Jeśli na jednej wizycie wykonywany jest zabieg na więcej niż jednym palcu, to koszt wykonania całości jest znacznie niższy.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam problem z wrastającym paznokciem, boli mnie i chciałabym się pozbyć bólu, ale obecnie jestem w ciąży. Czy możliwe jest wykonanie zabiegu plastyki wałów paznokciowych w ciąży? Anita
Zabieg plastyki wałów paznokciowych wiąże się z przyjmowaniem leków przeciwbólowych, a często również antybiotyków, w związku z czym nie jest rekomendowany u osób ciężarnych. W takim przypadku rekomendujemy terapie zachowawcze (podcinanie, klamry, etc) przeprowadzone przez doświadczonych podologów z zespołu Satin Podologia.
Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog
Dzień dobry, jestem zdecydowany na przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego na wrastające paznokcie, ale problemem jest moje uczulenie na niektóre antybiotyki. Czy mimo to można wykonać plastykę wałów paznokciowych? Krzysztof
Specjalista chirurg po konsultacji z Pacjentem podejmuje decyzję odnośnie postępowania pozabiegowego, w tym czy i jakie leki mogą być przez Pacjenta przyjmowane. W przypadku alergii na niektóre leki można je zastąpić innymi, na które Pacjent nie ma uczulenia.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Czy zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych wykonuje się pod narkozą, czy w znieczuleniu dolędźwiowym?
Plastyka wałów okołopaznokciowych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulony jest tylko palec poddawany zabiegowi. Dzięki takiemu znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Jak szybko wrócę do pełnej sprawności po zabiegu plastyki walów okołopaznokciowych?
Proces gojenia rany po zabiegu jest osobniczy, szwy ściągane są po około 10-14 dniach, pełne wygojenie to średnio 2-3 miesiące. Kilka dni po zabiegu większość pacjentów funkcjonuje normalnie, tzn. można np. chodzić, prowadzić samochód. Kilku tygodni potrzeba na powrót do uprawiania sportów. W trakcie gojenia nie rekomenduję korzystania z basenów, sauny itp. obiektów, jak również wyjazdów na wakacje, pieszych wycieczek itp.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog