Zaznacz stronę

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

110 ZŁ
ok. 20 minut
  1. Ocena stanu skóry stóp i paznokci
  2. Indywidualne doradztwo w zakresie zalecanych terapii
  3. Ponad 13 lat doświadczenia

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

DIAGNOZA TO PODSTAWA

Celem konsultacji podologicznej jest ocena stanu skóry stóp i paznokci oraz, w przypadku takiej potrzeby, rekomendacja odpowiedniej formy terapii. Często podolodzy tuż po rozpoznaniu problemu przechodzą do jego rozwiązania już na pierwszej wizycie. Na koniec konsultacji możesz liczyć na dobór odpowiedniego kosmetyku lub preparatu do pielęgnacji.

KONSULTACJA ZA 0 ZŁ

Jeśli podczas konsultacji zdecydujesz się na zabieg (wedle potrzeby i zaleceń podologa), konsultacja będzie darmowa. Jeśli żaden zabieg nie będzie potrzebny lub się na niego nie zdecydujesz, koszt konsultacji wyniesie 100 zł.

CZAS NA PYTANIA I ODPOWIEDZI

Konsultacja podologiczna to przede wszystkim indywidualne doradztwo w zakresie zalecanych terapii oraz pielęgnacji stóp. Taka rutynowa wizyta może być dla Ciebie zarówno źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego pozbycia się powstałych dolegliwości w obrębie stóp czy paznokci.

W oparciu o przeprowadzony, szczegółowy wywiad nasz specjalista precyzyjnie postawi diagnozę i zaproponuje dalsze etapy terapii. Na konsultację podologiczną zapraszamy nie tylko osoby, które zauważyły niepokojące objawy w obrębie stóp i paznokci, ale również takie, które traktują wizytę u podologa jako profilaktykę.

Witam, Jakiś czas temu zaczęło mnie swędzić między palcami u nóg. Czy to dlatego, że zacząłem chodzić regularnie na basen? Może to jakaś grzybica? Nie wiem co robić. Zacząłem nawet smarować kremem przeciwgrzybiczym, ale jest jeszcze gorzej. Mariusz, Milanówek.
Panie Mariuszu,
Swędzenie między palcami nie musi być wcale oznaką grzybicy. Jeżeli dolegliwości pojawiły się razem z rozpoczęciem uczęszczania na basen to proszę spróbować dokładnie wycierać nogi po basenie. Proszę też o zaprzestanie smarowania kremem. Czasami niewytarta woda pozostaje w przestrzeniach międzypalcowych tworząc maceracje, które powodują swędzenie a z czasem nawet pieczenie i szczypanie. Użycie kremu, który ma działanie zmiękczające dodatkowo pogłębi dolegliwości. Jeżeli problem nie przejdzie po paru dniach zapraszam na konsultacje w celu dalszej diagnostyki.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Po urodzeniu dziecka mam problem z zakupem butów, nie mówiąc już o tym, że z tych, które miałam mogę włożyć tylko crocsy albo emu. W ciąży nie utyłam dużo natomiast moja stopa zrobiła się dużo szersza co przy rozmiarze 40 robi z niej prawdziwą płetwę. Proszę o radę, zbliża się lato a ja nie mam w czym na spacer pójść.
Wszystko wskazuje na to, że w czasie ciąży, na skutek działających hormonów doszło u Pani do poszerzenia stopy. Jest to zjawisko powszechne u kobiet w tym okresie życia. Aby uzyskać pewność co do naszych podejrzeń zapraszam na konsultację do naszych gabinetów, gdzie przeprowadzimy odpowiednie badanie i ewentualnie skierujemy Panią na dobór wkładek.

Michał Droszcz
specjalista podolog

Jak mogę zapisać się na konsultacje lub na zabieg?
Najprostszym i najszybszym sposobem zapisania się na wizytę w celu konsultacji, czy też zabiegu podologicznego jest kontakt telefoniczny pod numerem (22) 616 41 04 lub (22) 833 47 87. Alternatywną metodą jest również kontakt za pośrednictwem czatu na naszej stronie internetowej www.satin.pl, bądź poczty e-mail, gdzie mogą państwo zapytać o wolny termin wysyłać wiadomość na adres satin@satin.pl.

Katarzyna
koordynator gabinetu

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u podologa?
Przygotowując się do pierwszej wizyty u specjalisty podologa powinniśmy przede wszystkim oczyścić płytkę paznokciową z lakieru. Warto pamiętać, iż w przypadku zmian chorobowych związanych z paznokciami nie można ich wcześniej obcinać, czyścić, dzięki czemu podolog będzie mógł dokładniej zdiagnozować schorzenie i zaproponować najlepszy plan leczenia.

Katarzyna
koordynator gabinetu

Hey. I’m a foreigner and I don’t speak Polish. Can you sign me up for a visit?
Our podologists speak English. We cordially invite you for a visit.

Agnieszka Zawadzka
koordynator gabinetu

Dzień dobry, chciałabym sprawdzić, czy ze stopami mojego nastoletniego syna jest wszystko ok, ponieważ czasem skarży się na lekki dyskomfort, ale nie potrafię uzyskać od niego konkretnej odpowiedzi co mu dolega. Czy warto by było umówić się na taką konsultację podologiczną w gabinecie? Anna, Warszawa
Pani Anno, powodów odczuwanego przez Pani syna dyskomfortu może być wiele. Warto w takich sytuacjach szybko reagować, aby zapobiegać nasilaniu się problemu. W naszych gabinetach jesteśmy w stanie bardzo szybko zdiagnozować powód bólu. Młodzież w wieku dojrzewania boryka się z wieloma problemami dotyczącymi stóp od wrastających paznokci, stanów zapalnych wałów okołopaznokciowych, przez dolegliwości biomechaniczne, nadpotliwość oraz brodawki wirusowe. Dodatkowo na takiej konsultacji syn uzyska wiele informacji związanych z pielęgnacją stóp dedykowaną dla młodych ludzi wkraczających w dorosłe- samodzielne życie.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Chciałabym poprawić wygląd moich stóp. Chodzę regularnie do kosmetyczki, ale ona już sobie z nimi nie radzi i nie wiem, co jest z nimi nie tak. Zdarza się, że już po tygodniu wyjścia od kosmetyczki znowu mam bardzo twarde miejsca na stopach o żółtym zabarwieniu i moje paznokcie dziwnie odstają. Nie mam zbyt wiele czasu na częste wizyty w gabinecie, czy jest więc szansa, że przy konsultacji podologicznej, podolog zrobi to co trzeba na moich stopach? Alicja, Piaseczno
Pani Alicjo, oczywiście na konsultacji podologicznej, po postawieniu odpowiedniej diagnozy możemy wykonać rekomendowany zabieg. Wtedy również konsultacja jest za O zł. W nawiązaniu do Pani wypowiedzi, mogę Panią uspokoić- na pewno u nas w gabinetach poradzimy sobie z Pani dolegliwościami i wspólnie ustalimy plan terapii, aby cieszyła się Pani zdrowym, a co za tym idzie estetycznym wyglądem stóp.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Co to jest konsultacja podologiczna i ile trwa?
Konsultacja podologiczna polega na dokładnym wywiadzie, oględzinach stóp, określeniu problemu, z jakim pojawia się pacjent w gabinecie oraz zaplanowaniu działań i terapii „szytej na miarę” dla każdego pacjenta. Taka rozmowa i wizyta w gabinecie średnio trwa pół godziny. W tym czasie można dowiedzieć się niemal wszystkiego, co dotyczy stanu stóp pacjenta, w tym stanu skóry, rodzaju problemu i rozwiązań gabinetowych oraz pielęgnacji domowej i profilaktyki. Na konsultację można zapisać się telefonicznie lub przez Internet.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Czy w czasie konsultacji może być wykonany zabieg?
Założeniem „konsultacji podologicznej” jest określenie rodzaju problemu i przedstawienie planu terapii. Natomiast, jeżeli dolegliwość, z jaką zapisuje się pacjent, okaże się bolesna i pacjentowi zależy na czasie, najczęściej też w czasie wyznaczonym na konsultację, można wykonać zabieg niwelujący ból i dyskomfort.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog