Zaznacz stronę

BADANIA MYKOLOGICZNE

260 zł (pierwsza wizyta)
wyniki do 6 tygodni
  1. Całkowicie bezbolesne badanie
  2. Szczegółowo identyfikacja i ocena problemu
  3. Wynik do 6 tygodni

Grzybica skóry stóp i paznokci to częsty problem podologiczny. Satin jako miejsce kompleksowej opieki nad stopami daje Ci możliwość przeprowadzenia badania, pozwalającego na identyfikację i ocenę grzybów chorobotwórczych.
Badanie polega na pobraniu zeskrobin, co jest dla całkowicie bezbolesne. Następnie materiał przekazywany jest do laboratorium, gdzie na podstawie odpowiednich badań, stawiana jest diagnoza. Czas oczekiwania na wyniki badań zazwyczaj nie przekracza 6 tygodni. W oparciu o otrzymane wyniki podolog zaproponuje Ci dalsze kroki terapii podologicznej.

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 16 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Badanie mykologiczne ujemne, co oznacza taki wynik?
Za prawidłowy wynik badania mykologicznego uznaje się brak grzybów chorobotwórczych w hodowli (wynik ujemny). Natomiast jeżeli wynik badania był ujemny a obraz kliniczny sugeruje, że pacjent może mieć grzybicę, to mimo nie stwierdzenia grzybów w hodowli, badanie mykologiczne powinno być powtórzone, ze względu na to, iż sama hodowla laboratoryjna dermatofitów jest problematyczna, ale również, że na badanie niekorzystnie wpływają wszelkie kosmetyki/ farmaceutyki stosowane do utrzymania higieny stóp, które mogą dać fałszywie ujemny wynik.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Czy mogę przyjść do gabinetu z pomalowanymi paznokciami na pobranie materiału z paznokcia do badania mykologicznego?
Definitywnie nie można mieć pomalowanych paznokci podczas wizyty pobierania materiału. Lakier do paznokci należy zmyć na 2 dni przed wykonaniem badania. Przed wykonaniem badania zmiany chorobowe nie mogą być smarowane od 7 dni kremami kosmetycznymi, do 14 dni preparatami przeciwgrzybiczymi. W przypadku gdy pacjent był już leczony i/lub stosuje doustne leki przeciw grzybicy powinien odstawić leki na 1 miesiąc przed pobraniem materiału. W dniu pobrania próbki do badania nie myjemy miejsca, z którego zostanie pobrany materiał. 

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Dzień dobry, czy muszę mieć skierowanie aby wykonać badanie mykologiczne u Państwa?
Nie wymagamy skierowania, aby wykonać takie badanie. Należy umówić się na wizytę, podczas której podolog skonsultuje problem i pobierze materiał.

Karolina Sitarz
koordynator gabinetu

opinie o Satin