Zaznacz stronę

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

40 min.
  1. Zabieg poprzedzony konsultacją
  2. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym
  3. Ścisła współpraca podologa i chirurga
umów wizytę

ponad 16 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD KONSULTACJI

Niepokojące zmiany skórne w obrębie stóp mogą zwiastować poważne problemy ze zdrowiem. Dlatego kluczową rolę w takich sytuacjach odgrywa profilaktyka i stała obserwacja. W gabinetach Satin zajmujemy się chirurgicznym usuwaniem zmian skórnych. Każdy taki zabieg jest poprzedzony szczegółową konsultacją, a w razie potrzeby badaniami histopatologicznymi. Wszystko po to, by mieć 100% pewności, że podejmowane działania i leczenie przyniosą zadowalające efekty zarówno zdrowotne, jak i estetyczne.

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Zmiany skórne to dość szerokie pojęcia, które ciężko ograniczyć do kilku, konkretnych przykładów. Wśród najpopularniejszych zabiegów chirurgicznego usuwanie zmian skórnych w gabinetach Satin wykonujemy: usuwanie zmian mogących nosić znamiona nowotworów, brodawek wirusowych oraz uciążliwych, nawracających odcisków.

TWÓJ KOMFORT TO PODSTAWA

Wszystkie oferowane przez nas zabiegi chirurgiczne są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Każdy Pacjent dostaje szczegółowe zalecenia i wskazówki dotyczące zarówno przygotowania do zabiegu, jak i postępowania pielęgnacyjnego po jego wykonaniu. Wizyty kontrolne czy zmiany opatrunków są wykonywane bezpłatnie.

 

Kiedyś miałam brodawkę przy paznokciu, wydawało mi się wyleczyłam, ale mój paznokieć dziwnie rośnie - jest gruby, przerośnięty i czasem przy skracaniu krwawi. W ogóle bardzo trudno jest go obciąć. Co można z tym zrobić?
Niewykluczone, że doszło do zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego również w obrębie tkanek paznokciotwórczych. Infekcja HPV macierzy i łożyska może zdecydowanie wpływać na kształt, strukturę i funkcje paznokcia. Jeśli w trakcie konsultacji potwierdziłyby się te przypuszczenia, to należałoby rozważyć wykonanie zabiegu chirurgicznego mającego na celu usunięcie zmienionych tkanek w sposób maksymalnie oszczędzający zdrową skórę i paznokieć. Zalecane byłoby również wykonanie badania histopatologicznego wyciętej zmiany. Wszystkie wyżej wymienione procedury można wykonać w naszym gabinecie przy ul. Francuskiej 42.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Od miesiąca mój paznokieć nie rośnie, ostatnio w miejscu gdzie wyrasta zaczęło boleć, pojawiła się ropa i zaczerwienienie. Pamiętam, że jakieś 2 miesiące temu podczas gry w piłkę kolega mocno nadepnął mi na ten palec. Co można z tym zrobić?
Prawdopodobnie przyczyną bólu jest retronychia w fazie ostrej. Polega to na wrastaniu paznokcia w wał proksymalny (przy macierzy paznokcia). Dzieje się tak najczęściej po różnego typu urazach mechanicznych. W zależności od skomplikowania konkretnego przypadku rekomendujemy zachowawcze postępowanie podologiczne, lub zabieg chirurgiczny mający na celu zdjęcie uszkodzonej płytki paznokcia z maksymalnym oszczędzeniem okolicznych tkanek paznokciotwórczych. W obu przypadkach celem jest odrost w pełni funkcjonalnego paznokcia.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

opinie o Satin