Zaznacz stronę

Najczęściej zadawane pytania

zobacz o co najczęściej pytają nasi pacjenci.
Być może znajdziesz tu odpowiedź na nurtujące cię pytania.

Jeśli nadal chcesz nas o coś zapytać
skontaktuj się z nami

Co to jest podologia?

Podologia to dział medycyny, zajmujący się kończynami dolnymi, tkankami i narządami. Nazwa tej nauki stanowi połączenie greckich słów: podo – stopa i logos – nauka. Dlatego podologia w skrócie oznacza naukę o stopach. Zakres działań podologa, zwanego także podiatrą lub chiropodą różni się w wielu krajach. W Stanach Zjednoczonych zabiegi podologiczne wykonują lekarze specjaliści. Inaczej niż w Niemczech, gdzie leczeniem chorób stóp i paznokci zajmują się specjalnie wyszkolone osoby, nie posiadające statusu lekarzy.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Kim jest i czym zajmuje się podolog?

Podolog to specjalista od leczenia i diagnozy chorób stóp, paznokci oraz ich pielęgnacji. Podolog dzięki posiadaniu głębokiej wiedzy na temat budowy kończyn dolnych oraz występowaniu zmian podologicznych przeprowadza wstępne badanie i ocenę stanu stóp pacjenta, a następnie wdraża odpowiednie leczenie za pomocą specjalistycznych narzędzi, używanych w nowoczesnych gabinetach podologicznych. Podolog informuje także pacjenta o metodach właściwej pielęgnacji stóp. Do podologa przychodzą osoby ze schorzeniami stóp i paznokci oraz osoby chore na cukrzycę, potrzebujące pomocy specjalisty.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Pedicure kosmetyczny a pedicure podologiczny - czym się różnią?
Podstawową różnicą między pedicurem podologicznym, leczniczym a pedicurem kosmetycznym jest osoba wykonują zabieg. Pedicure podologiczny wykonuje specjalista podolog, natomiast pedicure kosmetyczny kosmetyczka. W zabiegu stosuje się także inne narzędzia, a pacjent przychodzi z innymi problemami. Pedicure kosmetyczny ma na celu estetyczną poprawę wyglądu paznokci, natomiast pedicure podologiczny to nie tylko poprawa estetyki wyglądu, ale także bezpieczna procedura, podczas której usuwa się modzele, odciski, czy objawy towarzyszące pękającym stopom.

Michał Droszcz
Specjalista – podolog

Nigdy nie byłam u podologa, czy mam się w jakiś szczególny sposób przygotować do pierwszej wizyty?
Przed wizytą u podologa należy oczyścić stopy i płytkę paznokci z lakieru. Niewskazane jest natomiast wcześniejsze obcięcie paznokci, gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na postawienie właściwej diagnozy przez podologa oraz utrudnić wykonanie zabiegów podologicznych. Jeśli natomiast zostaliśmy skierowani na badanie mykologiczne, na miesiąc przed badaniem nie powinniśmy przyjmować leków.

Michał Droszcz
Specjalista – podolog

Czy można się umówić na domową wizytę? Na czym ona polega?
Nasz gabinet podologiczny Satin realizuje usługi wizyt domowych. Wykonywane przez naszych podologów zabiegi są zgodne z przyjętymi międzynarodowymi standardami. Wizyty domowe podologów odbywają się w co drugi czwartek na terenie Warszawy i okolic. W ich trakcie podolodzy korzystają z tych samych narzędzi, których używają na co dzień w gabinecie, z zachowaniem zasad dezynfekcji i sterylizacji.

Podczas wizyt domowych wykonuje się takie zabiegi jak profilaktyczny zabieg podologiczny; obcięcie i oszlifowanie paznokci; usuwanie zrogowaceń, modzeli, odcisków; podcięcie wrastających paznokci; oczyszczanie zmiennych chorobowo paznokci.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Jak wygląda konsultacja podologiczna?

Z pomocy specjalisty podologa powinniśmy skorzystać, kiedy zaniepokoją nas zmiany w okolicach stóp lub paznokci, ale nie tylko.

Podczas pierwszej konsultacji podologicznej podolog ocenia stan stóp i na jego podstawie proponuje dalszy plan leczenia. Pierwsza konsultacja to także doskonała okazja do zasięgnięcia informacji, jak prawidłowo pielęgnować stopy.

Konsultacja podologiczna pozwala na zdobycie wiedzy dotyczącej pielęgnacji oraz higieny oraz na szybkie wyleczenie zaistniałego problemu.

Michał Droszcz
Specjalista – podolog

Czy przed doborem wkładek ortopedycznych są przeprowadzane jakieś dodatkowe badania?
Tak. Przed doborem wkładek ortopedycznych przeprowadzane jest dynamiczne badanie chodu, a nawet biegu. W gabinecie na Zakopiańskiej 5 oferujemy Państwu pełną, profesjonalną diagnozę obciążeń stóp za pomocą najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego. Dopiero po analizie wyników badania, fizjoterapeuta proponuje właściwą wkładkę ortopedyczną.

Hanna Suchecka
Specjalista – podolog

Czy podolog usuwa kurzajki i odciski podczas jednej wizyty?
Usuwanie zarówno kurzajek, jak i odcisków to proces. Należy przygotować się na kilka wizyt. Czas terapii uzależniony jest od wielkości problemu oraz od uwarunkowań genetycznych. Należy jednak pamiętać, że im dłużej będziemy bagatelizowali problem, tym dłuższy będzie czas leczenia.

Hanna Suchecka
Specjalista – podolog

Kilkukrotnie miałam usuwany paznokieć przez chirurga, ale nadal boli i wrasta. Czy jest inna metoda kuracji takiego paznokcia?
Tak. W gabinetach podologicznych Satin stosuje się specjalistyczne klamry ortonyksyjne, aplikowane na paznokcie. Zabieg na paznokciu jest bezbolesny i pozwala na korekcję wrastającego lub wkręcającego się paznokcia bez interwencji chirurga.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

W jaki sposób mam się zapisać na zabieg lub konsultację?

Najlepszym sposobem na zapisanie się do jednego z naszych podologów jest kontakt telefoniczny bezpośrednio do jednego z naszych gabinetów. Należy jedynie wybrać dogodniejszą dla Państwa lokalizację. Dla Państwa wygody stworzyliśmy również specjalny formularz kontaktowy, który można znaleźć na naszej stronie www.

Magdalena Szklarzewska
Koordynator gabinetu/ recepcja

Czy w Państwa gabinetach używa się sterylnych narzędzi?
Oczywiście, że tak. W naszych gabinetach bardzo dużą uwagę przykładany do bezpieczeństwa i higieny podczas pracy. Stosujemy wyłącznie sterylne narzędzia oraz jednorazowe materiały pomocnicze.
Magdalena Szklarzewska
Koordynator gabinetu/ recepcja
Ilu specjalistów pracuje w Państwa gabinetach i skąd mam wiedzieć, do którego z nich mam się zapisać?
W chwili obecnej w gabinetach Satin pracuje 8 podologów. Każdy z nich to specjalista z wieloletnim stażem. Tak naprawdę nie ma znaczenia w czyje ręce Państwo traficie. Nasza wyspecjalizowana kadra poradzi sobie z każdym problemem.
Magdalena Szklarzewska
Koordynator gabinetu/ recepcja
Czy w gabinecie przyjmujecie dzieci?

Tak. Dzieci są częstymi pacjentami naszych gabinetów. Nasz najmłodszy pacjent miał 8 miesięcy. Nasi specjaliści (w większości rodzice) mają doświadczenie w kontaktach z tak wymagającym pacjentem, jakim jest dziecko. Potwierdzeniem tych słów są liczne wpisy zadowolonych małych pacjentów w naszych księgach gości.

Magdalena Szklarzewska
Koordynator gabinetu/ recepcja

Czy zabieg usuwania kurzajek jest bolesny i czy stosujecie znieczulenie?
Stosowanie znieczulenia przy usuwaniu zmian miejscowych nie jest konieczne. Nasi podolodzy mają odpowiednie narzędzia i bardzo duże doświadczenie w takich terapiach. Sam zabieg usuwania brodawek bywa bolesny. Dyskomfort może być odczuwalny również po samym zabiegu, dlatego nasi specjaliści stosują specjalne odciążenia bolesnych miejsc w celu zminimalizowania dyskomfortu.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
Specjalista – podolog

Czy po założeniu klamer na wrastające paznokcie będę musiał/a zrezygnować z uprawiania sportu?
Nie. Noszenie klamer nie przeszkadza w wykonywaniu żadnej aktywności fizycznej. Do naszych gabinetów zgłasza się wielu biegaczy, tenisistów i piłkarzy. Wielu z nich miało problemy z paznokciami. Nie byli zmuszeni przerywać treningów w związku z prowadzoną terapią.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Czy zakładanie klamer na paznokcie boli?

Nie. Zakładanie klamry ortonyksyjnej na paznokieć jest zabiegiem bezbolesnym. Co więcej, często zdarza się tak, że już po pierwszej aplikacji klamry na paznokieć, dotychczasowy ból znika.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Kosmetyczka usuwała mi wielokrotnie odcisk, a on cały czas powraca. Czy w Państwa gabinecie pozbędę się tego problemu na zawsze?

Jak najbardziej tak. Usuwanie odcisku to proces. W zależności od wielkości problemu terapia może trwać nawet kilka tygodni. Ważne jest, aby po zakończonym leczeniu, zlikwidować przyczynę powstawania odcisku. Często związane jest to z deformacjami kostnymi w obrębie stóp. Bezwzględnie zalecamy w takich sytuacjach wkładki ortopedyczne. Dopiero taka kompleksowa opieka sprawia, że problem nie wróci.

Michał Droszcz
Specjalista – podolog

Mojemu dziecku zrobił się odcisk. Czy w Państwa gabinecie usuwacie odciski u dzieci?
W większości przypadków bolesne zmiany na podeszwie stóp u dzieci, identyfikowane jako odciski są brodawkami wirusowymi, zwanymi potocznie kurzajkami, (u dzieci bardzo rzadko tworzą się odciski). W naszych gabinetach jak najbardziej usuwamy zarówno brodawki, jak i odciski również u dzieci. Podolog stara się tak dostosować terapię, aby była jak najmniej uciążliwa i bolesna dla naszego małego pacjenta. Pamiętajmy – brodawka wirusowa na stopie może boleć tak jak odcisk – nie ignorujmy tego problemu u swojego dziecka.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Mam wielki modzel na śródstopiu, który strasznie boli podczas chodzenia. Lekarz proponował zabieg usunięcia chirurgicznego. Czy u Was w gabinecie zostanie mi udzielona pomoc?
Modzele, czyli „żółte, grube place” na stopie zazwyczaj powstają w wyniku deformacji kostnych. Często pod grubą warstwą zrogowaciałego naskórka tworzą się również odciski. To one sprawiają ból i dyskomfort. W celu ich wyleczenia nie potrzebna jest interwencja chirurga. Doświadczony podolog bez żadnego problemu jest w stanie pomóc.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
Specjalista – podolog

Zauważyłam na swoich paznokciach białe plamki, takie jakby prążki. Co jest przyczyną ich powstawania?

Często uboga dieta, powoduje niedobory witaminowe, które mogą być przyczyną powstających plam na paznokciach. Przeważnie są to niedobory witamin czy makro i mikroelementów takich jak: cynk, żelazo, wapń oraz witamin z grupy B.

Kolejną z możliwych przyczyn plamek na paznokciach mogą być mikrourazy mechaniczne macierzy paznokcia. Do takich uszkodzeń może dojść podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba się tym martwić, ponieważ przy uszkodzeniu mechanicznym jest to defekt zazwyczaj krótkotrwały.

Białe plamy mogą zwiastować również cięższe choroby takie jak: anemia, niewydolność nerek, zatrucie metalami ciężkimi, grzybica, łuszczyca, gruźlica.

Należy je obserwować czy pojawia się ich więcej, czy zrastają razem z paznokciem bez przeszkód.

Zapraszamy do konsultacji z naszym podologiem, w celu zdiagnozowania faktycznej przyczyny powstawania opisywanych zmian.

Monika Bąbiak specjalista podolog

Mam problem z dużym palcem u nogi tzn. paznokciem. Problem pojawił się w zeszłym roku. Cały paznokieć mi zszedł, odrasta do pewnego momentu natomiast za chwile mi odpada. Byłam u kilku lekarzy niestety bezskutecznie. Co zrobić w takim przypadku?

Wnioskując po tym, co Pani opisała w mailu, mamy do czynienia z paznokciem pourazowym. Zdarza się tak, że po bardzo dużym urazie niestety nie tylko płytka paznokcia jest uszkodzona, ale także łożysko (ciało pod paznokciem, do którego paznokieć się przykleja), oraz macierz, produkująca komórki płytki. Fakt, że paznokieć rośnie tylko do pewnego momentu może świadczyć o tym, że albo jest blizna na łożysku, albo na dalszej części kości w palcu utworzyła się narośl, która skutecznie blokuje prawidłowy wzrost paznokcia. W takich przypadkach najczęściej stosuje się metody chirurgiczne. Można też używać preparaty wspomagające wzrost paznokcia i odżywiające łożysko, natomiast nie w każdym przypadku będą one miały zastosowanie. Żeby dokładnie określić jakiego typu jest problem i w jaki sposób można Pani pomóc, zapraszam na wizytę do gabinetu. Dokładnie obejrzymy palec i płytkę, zadecydujemy, jak można Pani pomóc.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
Specjalista – podolog

Lekarz ortopeda zalecił mi wkładki ortopedyczne, czy mogę je u Państwa kupić czy muszę iść do sklepu medycznego?

Ze względu na skomplikowaną budowę stopy nasi specjaliści polecają zakup wkładek robionych „na miarę”. Takie wkładki można jedynie zrobić u wykwalifikowanego technika ortopedy lub fizjoterapeuty zajmującego się tym tematem. Dobór wkładek jest procesem skomplikowanym wymagającym badania stóp zarówno w statyce (w pozycji stojącej) jak i dynamice (chód) z wykorzystaniem urządzeń takich jak podoskop, platformy badające siłę reakcji podłoża. Mając na uwadze holistyczne podejście do problemów stóp, w naszym gabinecie przy ulicy Zakopiańskiej 5 zostało stworzone miejsce, w którym wykwalifikowany fizjoterapeuta dobiera i wykonuje wkładki dla naszych pacjentów. Prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
Specjalista-podolog

Witam, czy jeśli umówię się na konsultację w sprawie kurzajki to od razu zostanie ona usunięta czy będę musiał umówić się na kolejną wizytę i płacić dodatkowo za zabieg?

W gabinetach podologicznych Satin staramy się natychmiastowo pomóc naszym Pacjentom. W większości przypadków pierwsza wizyta jest nie tylko wizytą konsultacyjną (wywiad, badanie przedmiotowe stóp, omówienie problemów i sposobów ich leczenia) ale przede wszystkim wizytą terapijną. Jeśli w czasie wizyty wykonywany jest zabieg to wtedy pacjent płaci tylko za terapię, a konsultacja jest za darmo. W przypadku problemów z brodawkami wirusowymi potocznie nazywanymi „kurzajkami” w naszych gabinetach dysponujemy kilkoma metodami leczenia w zależności od umiejscowienie brodawek, wcześniej stosowanych metod oraz wielkości zmian.  Doskonale wiemy, że brodawki wirusowe to skomplikowany problem i często trudny do usunięcia, ale w naszych gabinetach osiągamy bardzo dobre rezultaty leczenia. Nasze placówki (zlokalizowane na: Bielanach, Saskiej Kępie i Ursynowie) czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 21.00. Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 228334787 w celu ustalenia dogodnego dla Pana terminu wizyty.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Jakie są ograniczenia po założeniu klamry na wrastający paznokieć?

Z założoną klamrą ortonyksyjną na paznokciu można robić wszystko, w niczym nas to nie ogranicza. Funkcjonujemy normalnie. chodzimy do szkoły, pracy, uprawiamy wszystkie sporty, możemy nosić pełne obuwie.
Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację palca z klamrą tzn. delikatnie myć i osuszać po kąpieli. Obcinanie takich paznokci najlepiej zostawić podologowi, aby miał on szansę wyprowadzić paznokieć na właściwy tor wzrostu z każdej jego strony i nauczyć z czasem, dzięki regularnym kontrolom podczas trwania terapii, prawidłowego obcinania paznokci przez pacjenta.

Hanna Suchecka
Specjalista – podolog

Mojemu 80 letniemu ojcu wkręca się paznokieć. Paznokieć boli i uniemożliwia swobodne przemieszczanie się. Ma też problem ze zgrubieniami na dużych paluchach? Czy jesteście Państwo w stanie coś na to poradzić?

Wkręcanie się paznokci i zgrubienia są bardzo częstą przypadłością u osób starszych. Jest to dolegliwość, z którą bez problemu poradzimy sobie w gabinecie. Zapraszamy do jednego z naszych podologów. Ulżymy w bólu i na pewno pomożemy tacie.

Hanna Suchecka
Specjalista – podolog

Ile kosztuje przeprowadzenie Warsztatów Zdrowych Stópek w przedszkolu? Aneta z Warszawy
Warsztaty Zdrowych Stópek są dla uczestników i dla przedszkola zupełnie bezpłatne. Całkowity koszt organizacji Warsztatów pokrywa Satin. Ważne jest dla nas, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o podologii oraz żeby od najmłodszych lat edukować dzieci, że stopy są ważnym elementem naszego ciała i powinniśmy o nie dbać z takim samym zaangażowaniem jak np. o zęby.

Veronica Skalska
Manager gabinetu Satin

Czy w przypadku spóźnienia zostanę przyjęty/-ta do podologa?
W zależności od tego, jak duże jest spóźnienie, o przyjęciu w gabinecie decyduje podolog. Jeżeli spóźnienie jest znaczne i uniemożliwi wykonanie usługi kompleksowej i satysfakcjonującej pacjenta, podolog poprosi o umówienie nowego, dogodnego terminu.

Izabela Zych
Koordynator gabinetu, recepcja

W jaki sposób mogę zapisać się na wizytę?
Najprostszym sposobem zapisania się na wizytę do podologa jest kontakt telefoniczny pod numerem  22 833 47 87. Alternatywną metodą jest również kontakt za pośrednictwem poczty e-mail, gdzie mogą Państwo zapytać o wolny termin wysyłając wiadomość na adres [email protected].
Magdalena Szklarzewska
Koordynator gabinetu/ recepcja
Jak wygląda zabieg rekonstrukcji paznokcia?

Na pierwszej wizycie jest oceniany stan paznokci, czy istnieje możliwość wykonania rekonstrukcji. Jeśli podolog podejmie się jej wykonania to pierwszym krokiem jest doczyszczenie płytki paznokciowej za pomocą frezów, które jest konieczne do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Doczyszczenie paznokcia wykonujemy w celu usunięcia zbędnych elementów z płytki paznokciowej, aby rekonstrukcja mogła nam posłużyć na dłużej. Następnym krokiem jest nałożenie plastycznego materiału, który będzie służył nam jako rekonstrukcja. Kiedy rekonstrukcja będzie już gotowa do obróbki, frezujemy ją do odpowiedniego kształtu i rozmiaru aby jak najbardziej przypominała nam normalny paznokieć.

Monika Bąbiak
Specjalista – podolog

Rozwarstwia mi się płytka na ostatnich paznokciach obu stóp. Spiłowuję ją i stosuję maść Pirolam. Wygląda to na stan grzybiczy. Jak się tego trwale pozbyć?
Rozwarstwiająca się płytka paznokciowa nie musi oznaczać, że jest ona zajęta grzybicą. Proponuję odstawić Pirolam na 4 tygodnie, nie piłować w tym czasie paznokci. Po upływie tego czasu, można zrobić badanie mikologiczne (wykonujemy takie badanie w gabinetach Satin), aby przekonać się, czy faktycznie paznokcie są zajęte grzybicą, jeśli tak, to jakim rodzajem i dopiero wtedy można podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Nie zalecam wykonywać badania mikologicznego w trakcie stosowania Pirolamu lub w krótkim czasie po jego odstawieniu, gdyż badanie może wyjść niewiarygodne. W przypadku potwierdzenia grzybicy, zaleca się leczenie dermatologiczne we współpracy z podologiem, który oczyszcza płytki, co przyspiesza ich leczenie. Jeśli grzybica nie zostanie potwierdzona, podolog zaleci dalsze postępowanie.

Hanna Suchecka
Specjalista – podolog

Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie? Czy można od razu wykonać zabieg?
Pierwsza wizyta zaczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z Pacjentem. Po przeprowadzeniu konsultacji podolog jest w stanie zaproponować odpowiedni rodzaj terapii – możemy przystąpić do wykonania zabiegu.

Izabela Zych
Koordynator gabinetu, recepcja

Czy narzędzia, którymi będę miał wykonywany zabieg są zdezynfekowane?
Dbamy o największe bezpieczeństwo naszych pacjentów podczas zabiegów, dlatego wszystkie  narzędzia są dezynfekowane oraz wysterylizowane.  Do sterylizacji używamy autoklawów klasy B, czyli najlepszych dostępnych na rynku. Część narzędzi, takich jak skalpele i dłutka jest sterylna i jednorazowa. 

Anna Milewska
Specjalista – podolog

Jestem cukrzykiem pierwszego typu. Niedawno na mojej lewej stopie, w okolicach pięty pojawiła się dziwna okrągła zmiana. Zmiana nie boli, ale od czasu kiedy ją zauważyłem trochę jakby urosła. Co to może być? Bardzo proszę o pomoc. Przez cukrzycę bardzo boję się powikłań inwazyjnych zabiegów. Paweł z Pabianic.
Pana zmiana może być brodawką wirusową lub odciskiem. W celu odpowiedniego zdiagnozowania i przeprowadzenia odpowiedniej terapii zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu. Jednocześnie zapewniam, że obydwie terapie możemy przeprowadzić w sposób bezpieczny u pacjenta z cukrzycą typu pierwszego.

Michał Droszcz
Specjalista – podolog

Czy mają Państwo w ofercie kosmetyki do pielęgnacji stóp?
Posiadamy w sprzedaży najwyższej jakości preparaty do pielęgnacji stóp i paznokci m.in. firmy Pedibaehr i Podopharm. Nasi pracownicy podczas konsultacji pomagają dobrać odpowiedni krem do potrzeb skóry stóp.

Izabela Zych
Koordynator gabinetu, recepcja

Dzień dobry. Jestem w 6 miesiącu ciąży i bolą mnie stopy. Czy mogę teraz zrobić wkładki do butów, czy lepiej zrobić to po porodzie? Magdalena

Jeśli odczuwa Pani ból stóp w ciąży wkładki należy wykonać już teraz, a po porodzie można dokonać ich ponownego dopasowania. W ciąży dochodzi do wielu zmian w ciele kobiety. Ciężar ciała się zwiększa, rzut środka ciężkości przesuwa się ku przodowi, a na więzadła działają hormony powodujące ich rozluźnienie. Wszystkie wymienione powyżej czynniki wpływają na zwiększenie obciążenia przodostopia a co za tym idzie mogą powodować zmiany w układzie kostno-stawowym w obrębie stóp. Często w tym okresie pojawia się zmniejszenie łuku poprzecznego, a także koślawienie się palucha (łac. hallux valgus ). W celu eliminacji objawów bólowych i zapobiegania rozwojowi niekorzystnych zmian proponujemy wykonanie indywidualnie dobranych wkładek ortopedycznych.

Izabela Jaszczur-Janus
Specjalista – podolog

Czy kurzajki na stopach bolą?
Brodawka wirusowa (potocznie kurzajka), jeżeli jest niewielką zmianą skórną, najczęściej nie daje żadnych dolegliwości, poza lekko wyczuwalną pod palcem grudką. Zaczynamy czuć jej obecność w momencie, kiedy rozrasta się jej średnica i jest coraz głębiej wciskana w głębsze warstwy naskórka. Wówczas obudowują się twardą skóra (zrogowaceniami), których ucisk może sprawiać ból. Większe dolegliwości sprawiają brodawki umiejscowione na podeszwach stóp, gdyż na nich „chodzimy”.

Izabela Jaszczur-Janus
Specjalista – podolog

Witam, ostatnimi czasy nabawiłam się odcisku na prawej stopie pomiędzy ostatnimi palcami, jest on dość bolesny tym bardziej w ciasnym obuwiu, mam pytanie - czy zabieg usuwania odcisku jest bolesny ? Oraz czy uda się go usunąć raz, w taki sposób aby więcej się nie pojawiał. Pozdrawiam Mariola
Usunięcie samego odcisku może być porównywalne do jednorazowego uciśnięcia tego miejsca (tego typu odczucie może Pani mieć podczas usuwania). Natomiast odpowiedź na drugie pytanie będzie bardziej złożona. Odciski wytwarzają się wskutek zbyt dużego tarcia/nacisku punktowego. Może być to spowodowane źle dobranym obuwiem. Na wizycie podpowiem Pani jaki rodzaj buta będzie dla Pani odpowiedni, aby zniwelować nawracanie problemu. 

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Witam, ostatnimi czasy nabawiłam się odcisku na prawej stopie pomiędzy ostatnimi palcami, jest on dość bolesny tym bardziej w ciasnym obuwiu, mam pytanie - czy zabieg usuwania odcisku jest bolesny ? Oraz czy uda się go usunąć raz, w taki sposób aby więcej się nie pojawiał. Pozdrawiam Mariola
Usunięcie samego odcisku może być porównywalne do jednorazowego uciśnięcia tego miejsca (tego typu odczucie może Pani mieć podczas usuwania). Natomiast odpowiedź na drugie pytanie będzie bardziej złożona. Odciski wytwarzają się wskutek zbyt dużego tarcia/nacisku punktowego. Może być to spowodowane źle dobranym obuwiem. Na wizycie podpowiem Pani jaki rodzaj buta będzie dla Pani odpowiedni, aby zniwelować nawracanie problemu. 

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Czy Państwa gabinety są przygotowane do przyjmowania osób z niepełnosprawnością ruchową?
Owszem, w obu naszych gabinetach mamy udogodnienia dla takich pacjentów. Zarówno w placówce przy ulicy Francuskiej jak i przy ulicy Podleśnej dysponujemy gabinetami mieszczącymi się na parterze, co niewątpliwie jest pomocne dla pacjentów mających problem z poruszaniem się. Niezwykle ważne jest poinformowanie rejestratorki podczas zapisu na wizytę, że pacjent chciałby skorzystać z tego udogodnienia.

Izabela Zych
Koordynator gabinetu, recepcja

W związku z postanowieniem noworocznym chcę zacząć biegać. Zauważyłam na stopach dziwne zmiany - to chyba są kurzajki. Bardzo chcę się ich pozbyć, ale nie wiem czy zabieg ich usuwania nie przeszkodzi mi w treningach. Dominika z Wąbrzeźna
Jeśli chodzi o podologię osób aktywnych fizycznie, najlepszą rekomendacją jest zaufanie jakim obdarzyli nas zawodnicy wielokrotnego mistrza Polski – Legii Warszawa.
Wszystkie nasze terapie podologiczne są zoptymalizowane względem aktualnych potrzeb pacjenta. Specjalista podczas konsultacji razem z pacjentem ustalają zakres poszczególnych zabiegów i stosowanie preparatów w domu. W przypadku terapii brodawek wirusowych u osób które intensywnie są aktywne, na początek skupiamy się na likwidacji ewentualnych dolegliwości bólowych. Podolog wybiera właściwe dla danego typu zmian preparaty do użytku domowego i ustala harmonogram ich stosowania oraz częstotliwość wizyt, aby pacjent mógł komfortowo ćwiczyć, jak dotychczas. Reasumując, nie ma żadnych przeciwwskazań do terapii w przypadku nawet bardzo intensywnego uprawiania sportu. 

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Dzień dobry. Mój mąż jest obcokrajowcem i nie mówi po polsku. Czy powinnam przyjść z nim na wizytę? Izabela z Warszawy

Dzień dobry! Większość naszych podologów porozumiewa się w języku angielskim (niektórzy również w języku niemieckim), więc jeśli Pani mąż zna któryś z wymienionych języków – Pani obecność nie będzie konieczna. Zdarza się, że zagraniczni pacjenci przychodzą do nas z osobami towarzyszącymi, które pomagają m.in. w wypełnieniu karty lub w lepszym zrozumieniu zaleceń podologa, ale nie jest to konieczne, gdyż najważniejsze dokumenty mamy przetłumaczone na język angielski.

Veronica Skalska
manager gabinetów Satin

W jakich lokalizacjach znajdują się Państwa gabinety?

Nasze gabinety znajdują się w dwóch lokalizacjach. Na Saskiej Kępie przy ul. Francuskiej 42 oraz na Bielanach przy ul. Podleśnej 7.

Magdalena Szklarzewska
Koordynator gabinetu/ recepcja

Jak mogę zapisać się na wizytę?

Najprostszym sposobem zapisania się na wizytę jest kontakt telefoniczny pod numerem 22 833 47 87 – nasza infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-21:00 oraz w soboty między 9:00, a 15:00. Zachęcamy również do korzystania z zapisów online przez naszą stronę internetową www.satin.pl. 

Izabela Zych
Koordynator gabinetu

Od lat choruję na łuszczycę skóry, która doprowadziła do zniszczenia moich paznokci, które są kruche, zwinięte, rozwarstwione i pogrubiałe. Często bolą mnie duże palce u stóp, ale wg lekarzy paznokcie nie wrastają. Stosowałam już różne płyny i maści apteczne, ale to nic nie pomaga. Czy jesteście Państwo w stanie mi jakoś pomóc? Anna

Bardzo nam przykro, że musi się Pani zmagać z tak uciążliwą chorobą. Od lat pomagamy pacjentom chorym na łuszczycę skóry. Opisane przez Panią objawy są charakterystyczne dla tego schorzenia. Ból paluchów może być spowodowany nagromadzeniem się naskórka i/lub części łuszczącej się płytki paznokciowej w wałach okołopaznokciowych. W takich przypadkach ważne jest systematyczne, prawidłowe obcinanie i oczyszczanie paznokci. W bardziej skomplikowanych przypadkach, gdy paznokieć zmienia swój kształt (wkręca się), podolog zakłada klamrę, aby podnieść płytkę i odbarczyć uciśniętą skórę w wale okołopaznokciowym. Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów na konsultację i ustalenia planu leczenia.

Izabela Jaszczur-Janus
Specjalista – podolog

Witam, ostatnimi czasy zaobserwowałem dość dziwną rzecz, a mianowicie pomiędzy małymi palcami w obydwu stopach zaobserwowałem biała skore, łuszcząca się, mam wrażenie, ze tez w pewnym momencie jest ona wilgotna i po dłuższym czasie wydaje niepokojące zapachy. Są w stanie Państwo mi pomoc w tej kwestii? Pozdrawiam Roman

Jak najbardziej zajmujemy się tego typu rzeczami. Bardzo możliwe przestrzenie między stawowe są zbyt ciasno ulokowane względem siebie przez co np. po kąpieli w kieszonce między palcami zostaje woda, która maceruje tkankę skórną, przez co woda w konsekwencji zalega w tych miejscach. Przy odpowiednim pielęgnowaniu i używaniu dedykowanych kosmetyków jesteśmy w stanie pozbyć się tego problemu. Zapraszam do naszych gabinetów, z chęcią Panu pomożemy. 

Adam Kłopotowski
Specjalista – podolog

Czy założenie klamry boli?

Prawidłowo założona klamra ortonyksyjna nie powinna sprawiać bolesności. Haczyki klamry zaaplikowane są jedynie na płytkę paznokcia, bez ingerencji w tkanki miękkie. Odczucie, które może temu towarzyszyć to delikatne ciągnięcie na płytce. Jeżeli klamra sprawia ból lub kłucie, to znaczy, że została źle zaaplikowana. 

Anna Milewska
Specjalista – podolog

Gdzie mogę zalogować się do systemu rezerwacji wizyt on-line?

Na stronie głównej www.satin.pl w prawym górnym rogu widnieje napis „zapisy on-line”, po kliknięciu następuje przekierowanie na stronę rezerwacji on-line.

Monika Mielnik-Gurmińska
Koordynator gabinetu

Od pewnego czasu odczuwam piekący ból na stopie pod palcami - co mogę z tym zrobić?

Bolesność w okolicach stawów śródstopno-paliczkowych może być spowodowana obecnością zmian skórnych (odciski, modzele, brodawki wirusowe) jak i być konsekwencją indywidualnego ustawienia kości stopy i deformacji ortopedycznych. Specjalista podolog pomoże odnaleźć źródło dolegliwości i jeśli to możliwe to już na pierwszej wizycie przyniesie ulgę od bólu. W bardziej skomplikowanych przypadkach podolog zaleci odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne i skieruje do właściwego dla danej przypadłości specjalisty.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Chciałabym dowiedzieć się jaki jest czas rekonwalescencji po zabiegu usuwania odcisku? Mam bolący odcisk w jednej nodze blisko palców i muszę go usunąć bo nie daje mi żyć. Ale też muszę zorganizować sobie czas przez który nie będę mogła chodzić do pracy albo w ogóle chodzić. Czy ten zabieg jest na tyle inwazyjny że będę siedzieć w domu tydzień lub dwa? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Podologiczne usuwanie odcisków różni się od metod chirurgicznych. Podolog usuwa precyzyjnie rdzeń, który jest martwą tkanką  (warstwa rogowa naskórka , która wnika w głębsze warstwy naskórka i/lub skóry właściwej), zabieg wykonany jest bez znieczulenia. Ból w trakcie i po zabiegu zależy od lokalizacji, głębokości odcisku, ale na ogół zabieg jest prawie bezbolesny. Nie zawsze uda się usunąć odcisk przy pierwszej wizycie, zwłaszcza gdy odcisk jest faktycznie bardzo głęboki i bardzo bolesny. Z reguły na drugi dzień funkcjonuje się normalnie po zabiegu i nie wymaga to dłuższej rekonwalescencji. Na ogół, mimo bólu pozabiegowego, odczuwana jest ulga.
Chirurg usuwa odcisk w znieczuleniu, może usunąć odcisk z tzw marginesem, czyli może naruszyć żywe, zdrowe tkanki, mogą by założone szwy.
Należy pamiętać, że żadna metoda nie daje gwarancji, że odcisk nie powróci. Przede wszystkim trzeba dojść do przyczyny , bardzo często jest to problem związany z biomechaniką, czyli wady postawy, zmiany ortopedyczne – nieprawidłowe przenoszenie ciężaru ciała, niewłaściwe obuwie. Odcisk, jak sama nazwa wskazuje bierze się z nadmiernego nacisku na dana część stopy, jeśli tego nacisku nie zneutralizujemy, poprzez np. wkładki ortopedyczne, to odcisk prawie na pewno będzie się odnawiał.

Hanna Suchecka
Specjalista – podolog

Choruję na cukrzycę i mam odcisk. Jak go usunąć? Czy mogę stosować plastry na odciski?

Plastry na odciski są nasączone kwasem o różnym stężeniu. Taki preparat może przyczynić się do powstania dużej rany dodatkowo ze stanem zapalnym. Pacjent chorujący na cukrzycę szczególnie musi uważać na preparaty jakie używa. Neuropatia obwodowa, która może dotyczyć pacjentów chorujących na cukrzycę, powoduje, że stopa przestaje być wrażliwa na ból. W momencie pojawienia się rany na stopie możemy tego nie zauważyć, co przyniesie dużo poważniejsze skutki uboczne. Usunięcie odcisku w gabinecie to gwarancja bezpieczeństwa dla pacjenta oraz osiągniecie porządanego efektu w kilka minut. Szybkiego i dobrego efektu nie zawsze możemy się spodziewać po użyciu plastrów, dodatkowo mając na uwadze niebezpieczeństwo jakie wynika z ich stosowania u diabetyków.

Monika Bąbiak
Specjalista – podolog

Jak dojechać do Państwa gabinetu na Podleśnej z Ronda Wiatraczna?

Na Rondzie Wiatraczna należy wsiąść w tramwaj nr 6 i dojechać na przystanek Dworzec Gdański (19 przystanków). Następnie należy się przesiąść w autobus nr 157 i dojechać do przystanku Klaudyny (9 przystanków). Po prawej stronie od przystanku znajduje się nasz gabinet. Zapraszamy serdecznie.

Izabela Zych
Koordynator gabinetu

Czy 17-letni pacjent może sam przyjść do gabinetu?

Pacjent w tym wieku nie może samodzielnie podjąć decyzji o rozpoczęciu leczenia w związku z czym konieczna jest obecność opiekuna prawnego. To opiekun, po przeprowadzonej przez podologa konsultacji, wyraża pisemną zgodę na rozpoczęcie terapii. W przypadku nastolatków, którzy ukończyli 16 lat opiekun prawny może już podczas pierwszej wizyty zezwolić dziecku na samodzielne kontynuowanie leczenia w gabinetach Satin, zobowiązany jest on wówczas do wypełnienia stosownego dokumentu.

Izabela Zych
Koordynator gabinetu

Dlaczego w gabinecie podologicznym nie moczy się stóp przed zabiegiem?

Wbrew pozorom wykonanie zabiegu na „suchej skórze i paznokciach”jest bardziej higieniczne. Ograniczamy w ten sposób możliwości przeniesienia bakterii i wirusów na kolejnych pacjentów. Co więcej, na suchej skórze jest zdecydowanie lepiej widoczny każdy problem. Jeżeli jest taka potrzeba, stosuje się preparaty, które miejscowo zmiękczają naskórek. Unikamy w ten sposób również ryzyka zdjęcia zbyt dużej ilości naskórka i uszkodzenia naturalnej bariery skóry czy tez zbyt mocnego zeszlifowania płytki paznokcia.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
Specjalista – podolog

Witam, mojej trzyletniej córeczce zrobił się odcisk na prawej stopie, odcisk nie boli i wydaje mi się, że ostatnio trochę urósł. Czy są Państwo w stanie mi pomóc?

Odciski w tym wieku zdarzają się niezwykle rzadko i na dodatek zazwyczaj są bolesne. Z opisu można wnioskować, że Pani córeczka ma brodawkę wirusową, czyli potocznie mówiąc kurzajkę. Jeżeli nasze podejrzenia się potwierdzą w naszym gabinecie dobierzemy najlepszą metodę aby ją usunąć.

Michał Droszcz
Specjalista – podolog

Czy w gabinetach podologicznych przyjmujecie dzieci?

Tak, w naszych gabinetach dzieci są częstymi pacjentami. Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi, o czym mogą świadczyć liczne wpisy w księdze gości.

Magdalena Szklarzewska
Koordynator gabinetu

Jak długo trwa leczenie podologiczne?

Długość terapii to kwestia bardzo indywidualna – zależy od wielu czynników. Bardzo ciężko jest określić dokładny czas terapii. Podolog jest w stanie podać przybliżony czas terapii po zapoznaniu się z przypadkiem i przeprowadzeniu konsultacji.

Izabela Zych
Koordynator gabinetu

Dzień dobry! Jestem zainteresowana plastyką wałów paznokciowych. W związku z tym chciałabym zapytać jak wygląda u Państwa taki zabieg i czy długo potem trwa rekonwalescencja? Pozdrawiam

Zabieg plastyki polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej z wałów paznokciowych w sposób oszczędzający płytkę paznokciową. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym sposobem Obersta, trwa około 40 minut. Pierwsza kontrola zalecana jest 2-3 dni po plastyce, pokazujemy wtedy też jak samodzielnie zmieniać opatrunki i dbać o higienę rany. Szwy zdejmowane są 2 tygodnie po zabiegu. Zwiększona bolesność, jak przy większości zabiegów chirurgicznych utrzymuje się około 3 dni. Po tym czasie większość pacjentów może w miarę normalnie chodzić i funkcjonować. Zazwyczaj do pełnej sprawności, włączając w to aktywność sportową, dochodzi się 3 do 5 tygodni po zabiegu.

Andrzej Piotrowski
Specjalista – podolog

Dlaczego zrogowacenia i modzele usuwa się skalpelem? Czy to bezpieczne?

Jednym z powodów, dla którego nadmiar zrogowaceń na skórze stóp (w tym modzele i odciski) usuwa się skalpelem jest fakt, że jest to bardzo precyzyjne narzędzie. Dzięki takiemu ostrzu podolog jest w stanie bardzo dokładnie usunąć zrogowacenia, bez naruszenia ciągłości skóry, zachowując odpowiednią warstwę bariery naskórkowej. W przypadku usuwania nadmiernych zrogowaceń użycie skalpela do ich ścięcia znacznie ułatwia i przyspiesza zbieg, nie ma też skutków ubocznych. Często jest narzędziem z wyboru, gdyż w przypadku szlifowania modzeli frezarką, można miejscowo przegrzać skórę. Ostrza są najczęściej jednorazowe, rzadziej wielorazowego użytku, natomiast zawsze są jałowe i sterylne, przez co też bezpieczne dla pacjenta i samego podologa.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
Specjalista – podolog

Czy narzędzia są sterylizowane w państwa gabinecie?

W celu dbałości o bezpieczeństwo i jakość naszych usług, pracujemy tylko na narzędziach, które podlegają procesowi sterylizacji lub są jednorazowego użytku. Po każdej wizycie narzędzia, z których korzystamy podczas przeprowadzenia zabiegu przechodzą proces dezynfekcji w myjce ultradźwiękowej a następnie są pakowane w jednorazowe pakiety, które umieszczane są w autoklawie gdzie następuje proces całkowitej sterylizacji co zapewnia bezpieczne korzystanie z naszych dla pacjentów.

Monika Bąbiak
Specjalista – podolog

Dzień dobry poleciła mi Państwa moja znajoma. Nie wiem czy Państwo zajmują się dziećmi, moja córka ma 2 latka skończone od ponad roku jest pod kontrolą ortopedy który jednak nic nie widzi mimo to poszłam do fizjoterapeuty dostaliśmy zalecenie na buty aurelki bandażowanie i codzienny masaż stóp koślawość stóp nadal postępuje. Mam do Państwa 160km córka jest specyficzna nie daje się nikomu obcemu dotykać prawdopodobnie dostaniemy zalecenie na terapię si. Czy są Państwo wstanie pomóc czy jeśli nie zajmujecie się maluchami to możecie kogoś polecić?

Witam, zajmujemy się jak najbardziej dziećmi. Jeżeli chodzi stricte o same wkładki to wydaje mi się, że w wieku dwóch lat w ogóle nie ma co na ten temat myśleć. Stopa posiada krzywizny fizjologiczne, które są ukryte pod tkanką tłuszczową. U dziewczynki stopa zaczyna pokazywać swoje fizjologiczne krzywizny w wieku od 7 – 10 roku życia. Do tego momentu proponowałbym Pani udać się do dobrego fizjoterapeuty aby to na bieżąco kontrolował oraz wzmacniał struktury mięśniowe, dzięki którym w przyszłości będzie dużo mniej problemów. Jeżeli wada u córki postępuje dość gwałtownie, można pomyśleć o pewnego rodzaju klinach, które montuje się w butach – to powinno znacznie poprawić stabilizację stopy. Tak jak napisałem wcześniej, na wkładki jest według mnie jeszcze za wcześnie, natomiast takie rozwiązanie byłoby faktycznie w stanie pomóc. W razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Adam Kłopotowski
Specjalista – podolog

Czy na moją wizytę mogę przyjść z sześcioletnim dzieckiem?

Owszem, jesteśmy przygotowani na wizyty dzieci, zarówno tych które odwiedzają nas w charakterze pacjentów jak i osób towarzyszących. W poczekalniach obu gabinetów czekają na naszych milusińskich kąciki z zabawkami. Do dyspozycji są też krzyżówki, wykreślanki i kolorowanki od Królika Stopka- pluszowego pomocnika naszych podologów.

Katarzyna Słupska
Koordynator gabinetu

Dzień dobry! W ramach moich studiów (kierunek kosmetologia) muszę zrealizować pełen program praktyk. Czy jest to możliwe u Państwa? Jakie warunki trzeba spełnić?

Jak najbardziej. Gabinety Satin przyjmują studentów na praktyki. Procedura jest następująca: należy wysłać swoje CV na adres: [email protected], w tytule maila wpisując PRAKTYKI STUDENCKIE, następnie z wybranymi kandydatami umawiamy się na rozmowę i ustalamy zakres oraz precyzyjny plan praktyk. Zależy nam, aby osoby, które przyjmujemy na tych kilka tygodni, wykazywały duże zainteresowanie podologią i wiązały z nią swoją przyszłość.

Veronika Skalska
Manager gabinetów Satin

Kto może korzystać z systemu rezerwacji on -line?

Do korzystania z zapisów on-line uprawniony jest każdy pacjent, który założy konto on-line.

Monika Mielnik-Gurmińska
Koordynator gabinetu

Skąd wzięły się u mnie kurzajki?

Kurzajki są zmianami wywoływanymi przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Do zarażenia dochodzi najczęściej w miejscach publicznych takich jak basen, siłownia czy szatnia. Potencjalnymi miejscami ryzyka zarażenia są również hotele i inne miejsca gdzie chodzimy na boso.

Anna Milewska
Specjalista – podolog

Chciałabym umówić się na pierwszą wizytę. Mam bolący odcisk na małym palcu prawej stopy. Czy najpierw trzeba odbyć wizytę konsultacyjną i potem umawiać się na zabieg czy od razu podczas pierwszego spotkania można podjąć działanie mające na celu usunięcie problemu?

Istnieje możliwość wykonania zabiegu podczas pierwszej wizyty. Wizyta zaczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu i poznania oczekiwań pacjenta. Po przeprowadzeniu takiej konsultacji podolog informuje o kosztach i po wyrażeniu przez Panią zgody na zabieg od razu przystępuje do działania.

Katarzyna Słupska
Koordynator gabinetu

Dzień dobry, mojej 7-letniej córce, zrobił się odcisk na stopie. Podejmowałam już kilkukrotnie próbę zapisania córki do podologa, ale w każdym gabinecie spotkałam się z odmową przyjęcia dziecka. Czy Państwo usuwają odciski u dzieci? Jeśli tak, w jaki sposób?

Oczywiście w gabinetach Satin przyjmujemy dzieci. U dziecka, w wieku lat 7, podejrzewam, że najprawdopodobniej jest to brodawka wirusowa, potocznie zwana „kurzajką”. Bardzo rzadko u dzieci występują odciski. Metodę możemy wybrać spośród kilku. Możemy zastosować zabieg z użyciem ciekłego azotu, możemy brodawkę wyłyżeczkować, możemy zalecić różnego rodzaju środki do stosowania w domu, czasami łączymy różne metody. Zapraszam na wizytę, na której ocenimy problem i dobierzemy najlepszą metodę na pozbycie się brodawki/odcisku u Pani córki.

Hanna Suchecka
Specjalista – podolog

Mam pytanie dotyczące usunięcia kolca jeżowca ze stopy. Czy są Państwo w stanie coś takiego zrobić? W tym roku na urlopie stanąłem na to okrutne stworzenie;. Wydawało mi się, że wszystko wydłubałem, ale miejsce jest cały czas bolesne i zaczerwienione. Kamil z Warszawy

Panie Kamilu, oczywiście, że możemy Panu pomóc. Nie będzie Pan pierwszym naszym Pacjentem, którego to spotkało. Zapraszam do umówienia się na wizytę, podczas której dołożymy wszelkich starań, aby pozbył się Pan bólu i dyskomfortu.

Michał Droszcz
Specjalista – podolog

Dzień dobry, moje paznokcie źle rosną, boki opadają w dół. Stosowałam plastikowe klamry kupione w aptece, ale nie widzę żadnych efektów. Czy dysponujecie Państwo jakimiś metodami, które mogą mi pomóc?

Z Pani opisu wynika, że ma Pani wkręcające się paznokcie. Niestety klamry, które zakupiła Pani w aptece mogą być nieodpowiednio ukształtowane i wykonane ze „słabego” materiału, dlatego też nie mogły one zniwelować Pani dolegliwości. W gabinetach podologicznych dysponujemy klamrami wykonanymi z drutu, który podolog dopasowuje do indywidualnego kształtu paznokcia nadając im odpowiednią siłę ciągu. Tak ukształtowana klamra powoduje uniesienie brzegu bocznego płytki co niweluje ucisk na wał okołopaznokciowy i znacznie zmniejsza odczucia bólowe. Serdecznie zapraszamy na wizytę podologiczną, na której przedstawimy Pani plan leczenia.

Izabela Jaszczur-Janus
Specjalista – podolog

opinie o Satin