Zaznacz stronę

PODOLOGIA DLA KOBIET W CIĄŻY

od 200 zł
ok. 20-40 minut
  1. Analiza stanu stóp
  2. Bezpieczne metody leczenia
  3. Ponad 13 lat doświadczenia
umów wizytę

ponad 16 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

MAMY SPOSOBY NA KOMFORT PRZYSZŁYCH MAM

Ciąża to wyjątkowy czas, który powoli zapowiada i wprowadza duże zmiany w życiu. W trosce o zdrowie i komfort przyszłych mam, w naszych gabinetach można skorzystać ze specjalistycznej opieki podologicznej dedykowanej kobietom w ciąży.
Wśród najbardziej powszechnych problemów ze stopami wymienia sią: opuchnięte stopy, suchą skórę, odciski i modzele, wrastające paznokcie oraz płaskostopie poprzeczne.

W gabinetach podologicznych Satin wiemy, jak rozwiązać wszystkie te problemy. Wszystkie zabiegi wykonywane są z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny.

PROFILAKTYCZNY ZABIEG PODOLOGICZNY DLA PRZYSZŁYCH MAM

Podczas profilaktycznego zabiegu podologicznego podolog przeprowadza wywiad i dokonuje analizy stanu stóp przyszłej mamy. Następnie obcina paznokcie i usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka. Niezwykle istotnym elementem w przypadku kobiet w ciąży jest dobór odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego. Skóra kobiet w ciąży jest bardziej podatna na alergię, dlatego preparaty pielęgnacyjne nie mogą zawierać alkoholu, olejków eterycznych czy parabenów. Podczas wizyty możesz mieć pewność, że podolog dobierze i poleci najlepszy kosmetyk czy preparat.

ODCISKI I MODZELE

Niemal naturalną konsekwencją gwałtownego wzrostu wagi ciała podczas ciąży jest powstawanie odcisków czy modzeli. Dolegliwości te znacznie obniżają komfort życia przyszłych mam. W przypadku ich powstawania, a tym samym odczuwanego w obrębie stóp bólu, należy niezwłocznie udać się do podologa. Zrogowacenia, które nie będą regularnie i we właściwy sposób usuwane, będą stawały się grubsze, głębsze i bardziej bolesne. Nasi podolodzy profesjonalnie zajmą się usuwaniem odcisków czy modzeli na stopach przyszłych mam, ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny.

GRZYBICA PAZNOKCI W CIĄŻY

Zaatakowana przez grzybicę płytka paznokciowa zmienia swoją barwę, na brzegach paznokcia często pojawiają się plamy, najpierw białe, potem żółte i brązowe. Paznokcie łatwo pękają, rozwarstwiają się, a jednocześnie robią się grubsze. Płytka ulega deformacjom, a pod jej powierzchnią gromadzą się grzyby, które często powodują nieprzyjemny zapach stopy. Grzybica może atakować kolejne paznokcie, a towarzyszące jej objawy będą się nasilać i w efekcie mogą doprowadzić do stanów zapalnych, bólu i zaczerwienienia. Grzybica paznokci nigdy nie ustępuje samoistnie, dlatego już w przypadku zauważenia pierwszych niepokojących objawów, należy zgłosić się do podologa.

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE U KOBIET W CIĄŻY

Podobnie jak w przypadku odcisków czy modzeli, wzrost wagi ciała u kobiet w ciąży może przyczyniać się również do powstania problemu wrastających paznokci. W kontekście przyszłych mam jest to szczególnie częsta przypadłość, której towarzyszą ból, stan zapalny a czasami także wysięk. W gabinetach Satin wiemy, jak podstępować w takich przypadkach i przynieść ulgę młodym mamom już podczas jednej wizyty.
Jedną z najlepszych metod korekcji wrastających paznokci są klamry ortonyksyjne. Wśród ich licznych zalet należy wymienić: bezbolesny proces aplikacji, skuteczne niwelowanie dolegliwości bólowych oraz fakt, że właściwie założona klamra jest praktycznie niewyczuwalna i nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

Płaskostopie poprzeczne to również niezwykle częsty problem, z którym borykają się kobiety w ciąży. Jest ono spowodowane zachodzącymi w ciele przyszłej mamy zmianami. Relaksyna, czyli hormon, który rozluźnia więzadła, by przygotować ciało do porodu, działa nie tylko na miednicę, ale i na cały organizm, także stopy. Częstym i poniekąd naturalnym efektem tych zmian jest przeciążenie i poszerzenie przodu stopy oraz obniżenie sklepienia poprzecznego.
Rozwiązaniem tego problemu są indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne. W gabinetach Satin fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem już podczas jednej wizyty, w oparciu o przeprowadzone badania i analizę, wykonana indywidualne wkładki ortopedyczne.

opinie o Satin