Zaznacz stronę

Obcięcie i oszlifowanie paznokci

170 zł
ok. 20 minut
  1. Najwyższa troska o prawidłowy wzrost paznokcia
  2. Sterylność i bezpieczeństwo
  3. Praktyczne wskazówki i zalecania specjalisty

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 16 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Dla kogo?

Obcinanie paznokci u stóp wydaje się być bardzo prostą czynnością, którą każdy z nas regularnie wykonuje. Niestety, większość robi to nieprawidłowo, co często doprowadza m.in. do wrastania paznokci. Dlatego właśnie warto regularnie odwiedzać podologa, aby mieć pewność, że paznokcie są obcinane prawidłowo.

Na czym polega zabieg?

Podolog, używając sterylnych narzędzi, obcina paznokcie w sposób właściwy. Bardzo ważne jest, aby paznokcie u stóp obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Zaokrąglenie boków podczas obcinania doprowadza do nienaturalnego wzrostu płytki, co w efekcie skutkuje wrastaniem paznokcia.

Podolog zadba również o prawidłową długość paznokci oraz ich właściwe oszlifowanie, polegające na wyrównaniu grubości płytki oraz wolnego brzegu paznokci. Zabieg polega również na zdjęciu zrogowaceń z powierzchni płytki i wałów paznokciowych. Narzędzia używane podczas zabiegu to: cęgi, cążki, frezy diamentowe, polerki, sondy. Wizyta w gabinecie podologicznym to gwarancja zdrowych i dobrze wyglądających paznokci.

Porady

naszych specjalistów

Przez parę miesięcy będę poza Warszawą i na wizycie u podologa pojawię się dopiero za pół roku. Czy możecie udzielić mi kilku wskazówek na temat tego, jak prawidłowo obcinać paznokcie u stóp na własną rękę? Krzysztof z Warszawy

Paznokcie u stóp należy obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Błędem jest obcinanie ich na półokrągło. Paznokci nie powinien Pan obcinać także zbyt krótko, aby uniknąć skaleczeń. Jeśli płytka Pańskich paznokci jest bardzo twarda i ciężko ją Panu...

czytaj dalej

Opinie

naszych pacjentów
Nie byłam świadoma, jak bardzo można sobie zaszkodzić, obcinając paznokcie u stóp w niewłaściwy sposób. Dzięki Satin mój problem z wrastającymi paznokciami zniknął.
Agnieszka z Warszawy

Czy powinienem przychodzić na obcięcie paznokci do podologa czy mogę robić to sam?
W dużej mierze zależy to od stanu Pana paznokci. Jeżeli są one problematyczne, wkręcają się, mają tendencję do wrastania lub po prostu ma Pan kłopot z ich obcinaniem,
lepiej oddać się w ręce profesjonalisty. Pana paznokcie będą wtedy pod stałą kontrolą i będzie Pan miał pewność, że żaden bolesny problem Pana nie zaskoczy. Mamy jednak również pacjentów, którzy korzystają z naszych zabiegów profilaktycznych, mimo braku dolegliwości w obrębie stóp. Cenią sobie oni wygodę oraz to, że zabieg wykonany jest przez specjalistę, zawsze w sterylnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad prawidłowego obcinania paznokci. Tak prosty z pozoru zabieg jak samodzielne obcięcie paznokci w warunkach domowych, może się okazać nie lada wyzwaniem i przysporzyć pacjentom nowych dolegliwości. Bardzo często bowiem przyczyną wrastających paznokci jest ich nieodpowiednie obcinanie.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy przed zabiegiem obcięcia i oszlifowania paznokci powinnam zdjąć hybrydę?
Nie ma takiej potrzeby. Podolog przed zabiegiem zdejmie lakier hybrydowy specjalnym frezem ceramicznym.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Mój synek często skarży się na ból paluszków po obcięciu paznokci dłoni i stóp. Z czego może to wynikać?
Ból pojawiający się po obcięciu paznokci może być związany ze zbyt mocnym skróceniem płytki paznokcia, czego skutkiem będzie osłonięcie wrażliwych tkanek znajdujących się pod paznokciem.
Konsekwencją zbyt krótkiego obcinania paznokci mogą być też urazy lub skaleczenia opuszków palców, które dodatkowo będą wywoływały bolesność przy codziennej zabawie czy moczeniu dłoni. Zapraszamy do naszych gabinetów na konsultację, w ramach której przyjrzymy się paznokciom i przeprowadzimy szkolenie z prawidłowego ich obcinania.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Czego używać do obcinania paznokci?
Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do obcinania paznokci – gilotynki, cęgi czy nożyczki. W naszych gabinetach wykorzystujemy cęgi do paznokci, które pozwalają na stopniowe skracanie paznokcia bez wywoływania niepotrzebnego nacisku na płytkę paznokcia. Niezależnie od wyboru narzędzia ważne by części tnące były naostrzone, co wpłynie na efektywność procesu obcinania i zapobiega ciągnięciu, rozdwajaniu czy rwaniu płytki paznokcia.  

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Witam, wiem, że zajmują się Państwo zabiegami podologicznymi. Ja nie mam z moimi paznokciami żadnego problemu, ale chciałbym, żeby ktoś mi porządnie obciął paznokcie i usunął skórki. Czy można to u Państwa zrobić?
Jak najbardziej, taki zabieg to obcięcie i oszlifowanie paznokci. Zabieg ten należy do naszej oferty profilaktycznej. W trakcie wizyty paznokcie zostaną skrócone, oszlifowane, dodatkowo usuniemy zrogowacenia z okolic płytki i z wałów okołopaznokciowych. Zapraszamy.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Dzień dobry, czy obcinają państwo paznokcie osobom starszym? Chodzi o moją mamę. Jej paznokcie ostatnio zrobiły się jakieś grube i twarde, ostatnio przy próbie obcięcia skaleczyłam mamę, nie daję sobie już z nimi sama rady.

Jak najbardziej. Paznokcie osób starszych faktycznie czasami mogą sprawiać problemy przy obcinaniu. Zapraszamy do gabinety gdzie po konsultacji wykonamy zabieg skrócenia i oszlifowania paznokci. Zabieg jest bezbolesny, bezkrwawy i przeprowadzany w warunkach sterylnych. Na konsultacjo określimy też, czy jest to jedyny problem z obrębie stóp z jakim boryka się Pani mama. Pozdrawiamy.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Dzień dobry, zgłaszam się do Państwa z problemem dotyczącym mojego taty. Jest już w podeszłym wieku, obcinanie pogrubiałych paznokci jest bardzo trudne i prędzej zrobię mu bądź sobie krzywdę niż zrobię to prawidłowo. Pomogą mi Państwo utrzymać stopy taty w dobrej kondycji? Jak to u Państwa wygląda ? Pozdrawiam
W ofercie naszych gabinetów zajmujemy się również jak najbardziej stopami seniorów, które wymagają często szczególnej opieki. Możemy Państwu zaproponować profilaktyczny zabieg podologiczny (PODOCURE), w ramach którego opracujemy paznokcie oraz zrogowacenia, zgromadzone na skórze stóp. Na wizycie podpowiemy również jak pielęgnować stopy seniora na co dzień. W razie pytań zapraszamy do kontaktu celem umówienia wizyty.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Zauważyłem, że mój tata (jest seniorem) nie daje sobie rady z obcinaniem paznokci. Często się kaleczy, paznokcie są pogrubiałe i trudne do obcięcia zwykłym domowym sprzętem. Sam nie chce się tego podejmować, potrzebuję pomocy, pomogą mi Państwo?

Oczywiście. Zajmujemy się takimi sprawami na co dzień. Podczas wizyty we właściwy sposób skrócimy paznokcie oraz je odpowiednio oszlifujemy.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Czy można umówić się do państwa na zabieg samego obcięcia paznokci?

W naszych gabinetach poza profilaktycznymi zabiegami podologicznymi możemy również wybrać opcje samego obcięcia i oszlifowania paznokci. W skład takiego zabiegu wchodzi: obcięcie, oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów okolopaznokciowych z mas zrogowaciałego naskórka, który może dawać dolegliwości bólowe, a w najgorszym wypadku może przerodzić się w odcisk. Zabieg trwa około 20 minut.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Chciałabym umówić się na zabieg pedicure ale bez usuwania zrogowaceń, bo nie mam problemów z piętami.
Jak najbardziej taki zabieg jest możliwy w naszym gabinecie. Wykonujemy wtedy samo obcięcie i oszlifowanie paznokci wraz z czyszczeniem wałów okołopaznokciowych. Jeśli nie ma nadmiernych zrogowaceń w obrębie podeszw, nie ma konieczności ich opracowywania.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Czym obcinać paznokcie u stóp?
Najlepszym rozwiązaniem do obcinania paznokci są cęgi boczne, które są płasko zakończone. Rożnego rodzaju sprzęty do skracania paznokci nie zawsze maja prawidłowy kształt oraz grubość. Przy zbyt masywnych cęgach i tępo zakończonych możemy miażdżyć płytkę paznokcia, przez co będzie się bardziej kruszyła i będzie skłonna do pęknięć. Przy cęgach zakończonych półokrągło to one nadają kształt a nie my, co jest niebezpieczne przy wkrecajacych się paznokciach oraz paznokciach z tendencja do wrastania. Nożyczki do skracania paznokci mogą być za słabym rozwiązaniem w przypadku twardej płytki paznokci. Zapraszam do gabinetu – wykonamy zabieg obcięcia paznokci i pokażemy jak wykonywać go w warunkach domowych.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Jak często obcinać paznokcie u stóp?

Paznokcie u każdego mogą rosnąć w nieco innym tempie a wiec częstotliwość obcinania paznokci należy dostosować indywidualnie do pacjenta i jego potrzeb. U pacjenta który nie ma problemów z wrastaniem bądź wkręceniem paznokci zabieg obcinania można wykonywać co 4 do 6 tyg. Pacjenci, którzy borykają się z problemami paznokciowymi przyjmowani są w interwałach co 4 tygodnie aby nie dopuścić do rozwinięcia się dolegliwości bólowych utrudniających codzienne funkcjonowanie. U dzieci nawet może odbywać się to co 3 tygodnie ze względu na szybszy wzrost płytki paznokciowej.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Dzień dobry. Jestem mamą uroczego niemowlaka, który bardzo nie lubi jak obcinam mu paznokcie. Sama mam wrażenie, że robię to źle, bo paluszki po obcinaniu są zaczerwienione po bokach. Czy w ramach wizyty mogę liczyć na naukę obcinania paznokci u takiego maluszka?
Obcięcie paznokci u małych dzieci to nie lada wyzwanie. Podczas wizyty nasz podolog może nie tylko obciąć paznokcie dziecku, ale również nauczyć rodziców jak robić to właściwie w warunkach domowych. Dodatkowo po wizycie otrzyma Pani broszurkę z pełnym instruktażem odnośnie pielęgnacji stóp dzieci. Zapraszamy do gabinetów Satin!

Veronika Skalska
manager gabinetów

opinie o Satin