Zaznacz stronę

Obcięcie i oszlifowanie paznokci

130 zł
ok. 20 minut
  1. Najwyższa troska o prawidłowy wzrost paznokcia
  2. Sterylność i bezpieczeństwo
  3. Praktyczne wskazówki i zalecania specjalisty

umów wizytę umów e-wizytę 

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Dla kogo?

Obcinanie paznokci u stóp wydaje się być bardzo prostą czynnością, którą każdy z nas regularnie wykonuje. Niestety, większość robi to nieprawidłowo, co często doprowadza m.in. do wrastania paznokci. Dlatego właśnie warto regularnie odwiedzać podologa, aby mieć pewność, że paznokcie są obcinane prawidłowo.

Na czym polega zabieg?

Podolog, używając sterylnych narzędzi, obcina paznokcie w sposób właściwy. Bardzo ważne jest, aby paznokcie u stóp obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Zaokrąglenie boków podczas obcinania doprowadza do nienaturalnego wzrostu płytki, co w efekcie skutkuje wrastaniem paznokcia.

Podolog zadba również o prawidłową długość paznokci oraz ich właściwe oszlifowanie, polegające na wyrównaniu grubości płytki oraz wolnego brzegu paznokci. Zabieg polega również na zdjęciu zrogowaceń z powierzchni płytki i wałów paznokciowych. Narzędzia używane podczas zabiegu to: cęgi, cążki, frezy diamentowe, polerki, sondy. Wizyta w gabinecie podologicznym to gwarancja zdrowych i dobrze wyglądających paznokci.

Porady

naszych specjalistów

Przez parę miesięcy będę poza Warszawą i na wizycie u podologa pojawię się dopiero za pół roku. Czy możecie udzielić mi kilku wskazówek na temat tego, jak prawidłowo obcinać paznokcie u stóp na własną rękę? Krzysztof z Warszawy

Paznokcie u stóp należy obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Błędem jest obcinanie ich na półokrągło. Paznokci nie powinien Pan obcinać także zbyt krótko, aby uniknąć skaleczeń. Jeśli płytka Pańskich paznokci jest bardzo twarda i ciężko ją Panu...

czytaj dalej

Opinie

naszych pacjentów
Nie byłam świadoma, jak bardzo można sobie zaszkodzić, obcinając paznokcie u stóp w niewłaściwy sposób. Dzięki Satin mój problem z wrastającymi paznokciami zniknął.
Agnieszka z Warszawy

Czy powinienem przychodzić na obcięcie paznokci do podologa czy mogę robić to sam?
W dużej mierze zależy to od stanu Pana paznokci. Jeżeli są one problematyczne, wkręcają się, mają tendencję do wrastania lub po prostu ma Pan kłopot z ich obcinaniem,
lepiej oddać się w ręce profesjonalisty. Pana paznokcie będą wtedy pod stałą kontrolą i będzie Pan miał pewność, że żaden bolesny problem Pana nie zaskoczy. Mamy jednak również pacjentów, którzy korzystają z naszych zabiegów profilaktycznych, mimo braku dolegliwości w obrębie stóp. Cenią sobie oni wygodę oraz to, że zabieg wykonany jest przez specjalistę, zawsze w sterylnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad prawidłowego obcinania paznokci. Tak prosty z pozoru zabieg jak samodzielne obcięcie paznokci w warunkach domowych, może się okazać nie lada wyzwaniem i przysporzyć pacjentom nowych dolegliwości. Bardzo często bowiem przyczyną wrastających paznokci jest ich nieodpowiednie obcinanie.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Czy przed zabiegiem obcięcia i oszlifowania paznokci powinnam zdjąć hybrydę?
Nie ma takiej potrzeby. Podolog przed zabiegiem zdejmie lakier hybrydowy specjalnym frezem ceramicznym.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Mój synek często skarży się na ból paluszków po obcięciu paznokci dłoni i stóp. Z czego może to wynikać?
Ból pojawiający się po obcięciu paznokci może być związany ze zbyt mocnym skróceniem płytki paznokcia, czego skutkiem będzie osłonięcie wrażliwych tkanek znajdujących się pod paznokciem.
Konsekwencją zbyt krótkiego obcinania paznokci mogą być też urazy lub skaleczenia opuszków palców, które dodatkowo będą wywoływały bolesność przy codziennej zabawie czy moczeniu dłoni. Zapraszamy do naszych gabinetów na konsultację, w ramach której przyjrzymy się paznokciom i przeprowadzimy szkolenie z prawidłowego ich obcinania.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Mój synek często skarży się na ból paluszków po obcięciu paznokci dłoni i stóp. Z czego może to wynikać?
Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do obcinania paznokci – gilotynki, cęgi czy nożyczki. W naszych gabinetach wykorzystujemy cęgi do paznokci, które pozwalają na stopniowe skracanie paznokcia bez wywoływania niepotrzebnego nacisku na płytkę paznokcia. Niezależnie od wyboru narzędzia ważne by części tnące były naostrzone, co wpłynie na efektywność procesu obcinania i zapobiega ciągnięciu, rozdwajaniu czy rwaniu płytki paznokcia.  

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog