Obcięcie i oszlifowanie paznokci

CENA: 100 zł

CZAS TRWANIA: ok. 20-30 minut

  • właściwa pielęgnacja najlepszą profilaktyką
  • dbałość o prawidłowy wzrost paznokcia
  • zaufanie specjalistom kluczem do zdrowych i zadbanych stóp

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

Dla kogo?

Obcinanie paznokci u stóp wydaje się być bardzo prostą czynnością, którą każdy z nas regularnie wykonuje. Niestety, większość robi to nieprawidłowo, co często doprowadza m.in. do wrastania paznokci. Dlatego właśnie warto regularnie odwiedzać podologa, aby mieć pewność, że paznokcie są obcinane prawidłowo.

Na czym polega zabieg?

Podolog, używając sterylnych narzędzi, obcina paznokcie w sposób właściwy. Bardzo ważne jest, aby paznokcie u stóp obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Zaokrąglenie boków podczas obcinania doprowadza do nienaturalnego wzrostu płytki, co w efekcie skutkuje wrastaniem paznokcia.

Podolog zadba również o prawidłową długość paznokci oraz ich właściwe oszlifowanie, polegające na wyrównaniu grubości płytki oraz wolnego brzegu paznokci. Zabieg polega również na zdjęciu zrogowaceń z powierzchni płytki i wałów paznokciowych. Narzędzia używane podczas zabiegu to: cęgi, cążki, frezy diamentowe, polerki, sondy. Wizyta w gabinecie podologicznym to gwarancja zdrowych i dobrze wyglądających paznokci.

Porady

naszych specjalistów

Przez parę miesięcy będę poza Warszawą i na wizycie u podologa pojawię się dopiero za pół roku. Czy możecie udzielić mi kilku wskazówek na temat tego, jak prawidłowo obcinać paznokcie u stóp na własną rękę? Krzysztof z Warszawy

Paznokcie u stóp należy obcinać na prosto, ponieważ taki jest ich naturalny kształt. Błędem jest obcinanie ich na półokrągło. Paznokci nie powinien Pan obcinać także zbyt krótko, aby uniknąć skaleczeń. Jeśli płytka Pańskich paznokci jest bardzo twarda i ciężko ją Panu...

czytaj dalej

Opinie

naszych pacjentów

Nie byłam świadoma, jak bardzo można sobie zaszkodzić, obcinając paznokcie u stóp w niewłaściwy sposób. Dzięki Satin mój problem z wrastającymi paznokciami zniknął.

Agnieszka z Warszawy