Zaznacz stronę

LZP z usunięciem modzeli

od 190 zł
40-50 minut
  1. Skuteczne usuwanie modzeli
  2. Indywidualne odciążenia niwelujące ból
  3. Różne metody leczenia

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Dla kogo?

Mimo, że modzele są z reguły bezbolesnymi schorzeniami, muszą zostać niezwłocznie usunięte. Do podologa powinniśmy zgłosić się od razu, gdy zauważymy pierwsze niepokojące zmiany. Nieleczone modzele oprócz nieestetycznego wyglądu z czasem mogą sprawiać ból, a także z powodu utraty elastyczności naskórka i powstałych pęknięć, mogą być przyczyną zakażeń grzybiczych, wirusowych czy bakteryjnych.

Modzele powstają na skutek niefizjologicznego obciążania, tarcia lub stałego ucisku na jeden obszar skóry. Wśród najczęstszych przyczyn pojawiania się tej dolegliwości wymienia się: deformacje w układzie kostnym stóp, zbyt częste usuwanie martwego naskórka i nieodpowiednio dopasowane obuwie.

DEFINICJA

LZP z modzelami to nic innego jak profilaktyczny zabieg (oszlifowanie i opracowanie paznokci, usunięcie standardowych zrogowaceń oraz wmasowanie preparatu) wzbogacony dodatkowym elementem – usunięciem modzeli. Modzele są jednym z przykładów hiperkeratozy, czyli znacznego pogrubienia i nagromadzenia tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Najczęstszymi miejscami pojawienia się modzeli są: pięta, paluch, krawędzie stopy (na przodzie) oraz głowy drugiej, trzeciej lub czwartej kości śródstopia. Do głównych powodów pojawiania się modzeli należą: deformacje w układzie kostnym, noszenie niewłaściwego obuwia oraz nadmierne usuwanie modzeli i zrogowaceń na własną rękę domowymi sposobami.

Etapy PZP z usunięciem modzeli

1. Skrócenie paznokci

Paznokcie skracamy profesjonalnymi cęgami, które po każdym zabiegu poddawane są zaawansowanym procesom sterylizacji. Obcięcie paznokci na własną rękę w niewłaściwy sposób często kończy się bolesnymi problemami, jak np. wrastanie paznokci, dlatego w tej kwestii warto zaufać naszemu specjaliście.

2. Opracowanie paznokci

W zależności od rodzaju płytki paznokciowej, wybierane są odpowiednie frezy do opracowania paznokci.

3. Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń z podeszw stóp

Przy pomocy kapturków ściernych i skalpela usuwamy podstawowe zrogowacenia

4. Usunięcie modzeli

Na tym etapie usuwamy modzele za pomocą skalpela. Jest to dla Pacjenta całkowicie bezbolesne. Następnie miejsca opracowane skalpelem są poddane wygładzeniu za pomocą kapturków ściernych.

5. Oczyszczenie wałów paznokciowych oraz końcowa obróbka paznokci

Przy użyciu specjalnych preparatów i narzędzi oczyszczamy wały paznokciowe oraz usuwamy skórki.

6. Dobranie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego

W zależności od rodzaju skóry, podolog wmasowuje w stopy dedykowany preparat.

Sposoby leczenia uzależnione od przyczyny

Sposoby leczenia modzeli są uzależnione od przyczyn ich powstania.
W przypadku deformacji w układzie kostnym (obniżenie główek kości śródstopia) stałe usunięcie modzeli będzie niemożliwe. Jednak dzięki regularnym wizytom w gabinecie podologicznym i stosowaniu opatrunków odciążających lub amortyzujących możliwe jest utrzymywanie skóry stóp w dobrym stanie.

W przypadku powstawania modzeli na skutek nadmiernego ich usuwania, rekomendowaną metodą leczenia są regularne wizyty u podologa. Już nawet kilka spotkań ze specjalistą może znacznie poprawić stan skóry.

W przypadku powstawania modzeli na skutek noszenia niewłaściwego obuwia, zalecana jest zmiana obuwia. Również indywidualne wkładki ortopedyczne w stosunkowo krótkim czasie zmniejszają intensywność wytwarzania rogowatej warstwy naskórka.

Pamiętajmy, że wyleczona stopa nadal wymaga dodatkowej opieki m.in. w postaci opatrzenia odciążającego lub amortyzującego oraz regularnych wizyt w gabinecie podologicznym.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Problem pojawiających się uciążliwych modzeli towarzyszył mi od lat. Dopiero wizyta w Satin uświadomiła mi, że to noszenie niewłaściwego obuwia powoduje, że modzele ciągle powracają. Od swojego podologa dostałam skierowanie na wkładki ortopedyczne, dzięki którym w końcu poczułam ulgę. Teraz pozostaje mi już tylko profilaktyka. Wiesława z Warszawy