Wrastające paznokcie
średnio od 2 do 5 wizyt
- Indywidualny dobór metody
- Doświadczenie poparte tysiącami terapii
- Skuteczne korygowanie wzrostu paznokcia
ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA
partner podologiczny LEGII WARSZAWA
sztab SPECJALISTÓW
PRZYCZYNY
- niewłaściwe obuwie: wysoki obcas, buty zbyt wąskie w palcach
- nieprawidłowe obcinanie paznokci, regularne wycinanie „boków” płytek
- nadmierna suchość lub potliwość skóry
- deformacje ortopedyczne
- uwarunkowania genetyczne
- brak profilaktyki po zabiegu chirurgicznym wrastających paznokci – problem często powraca ze zwielokrotnioną siłą
DEFINICJA
Gdy płytka paznokcia wrasta w skórę i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienie z problemem wrastającego paznokcia. Cechą tej przypadłości jest rośniecie paznokcia na boki lub zakrzywianie się oraz podwijanie płytki paznokcia. Temu problemowi zazwyczaj towarzyszą nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Ignorowanie tych symptomów i brak konsultacji ze specjalistą prowadzi do zaostrzenia bólu, a w konsekwencji do stanu zapalnego.
CO ZROBIĆ, GDY PAZNOKIEĆ WRASTA?
Wrastające paznokcie powstają wtedy, gdy twarda płytka paznokcia uszkadza miękką tkankę skóry. Nasz organizm, traktując wrastający paznokieć jak intruza, mobilizuje się do obrony. Dlatego wrastającym paznokciom towarzyszą ból, wrażliwość na dotyk, a niekiedy także stan zapalny. Niewłaściwe leczenie może szybko doprowadzić do infekcji bakteryjnych i co się z tym wiąże dużo poważniejszych konsekwencji.
W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci należy zgłosić się do podologa od razu, gdy poczujemy jakikolwiek ból lub dyskomfort. Zwłaszcza, jeżeli będzie się on utrzymywał. Takie objawy zazwyczaj sygnalizują bardzo poważny problem, który później może znacznie utrudniać chodzenie.
JEDEN GABINET RÓŻNE METODY
Wrastające paznokcie mogą mieć różne przyczyny: od źle dobranych butów, poprzez deformacje ortopedyczne i przerośnięte wały paznokciowe aż do mechanicznych urazów płytki. Problem wrastających lub wkręcających się paznokci jest niestety dość powszechny. Dotyka on prawie 15% populacji, a grupą najwyższego ryzyka są objęte osoby pomiędzy piętnastym a czterdziestym rokiem życia.
Istnieje wiele metod jego usunięcia: od klamer ortonyksyjnych, przez Kostkę Arkady, aż do chirurgicznego zabiegu. W gabinetach Satin oferujemy nieinwazyjne i bezpieczne metody leczenia, a sukces każdej prowadzonej przez nas terapii tkwi w doborze najlepszego rozwiązania do konkretnego problemu, z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny.
KLAMRY ORTONYKSYJNE
Klamry ortonyksyjne są jedną z najlepszych metod korekcji wrastających lub wkręcających się paznokci. Klamry najłatwiej porównać można do aparatu ortodontycznego zakładanego na zęby. Mają one za zadanie wyprostować paznokcie i przywrócić ich odpowiedni tor wzrostu. Wśród ich licznych zalet, warto wymienić bezbolesny proces aplikacji oraz skuteczne niwelowanie bólu – dolegliwości bólowe ustępują często już po pierwszym założeniu klamry na paznokieć. Dodatkowo klamry nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Można swobodnie chodzić, a nawet uprawiać sport.
METODA ARKADY
Metoda leczenia za pomocą kostki Arkady pozwala wyeliminować problem wrastających paznokci już w przeciągu 30-40 minut. Pierwszy zabieg z wykorzystaniem tej metody został wykonany w maju 2009 roku. W metodzie Arkady za pomocą urządzenia jakim jest Kostka Arkady stabilizuje się paluch. Następnie w delikatny sposób odkształca się płytkę paznokciową za pomocą manipulatorów. Odkształcenie utwardza się akrylem – specjalnie opracowanym na potrzeby metody Arkady. W tym przypadku bardzo ważne są wizyty kontrolne, podczas których wymienia się masę akrylową. Ogromną rolę pełni także regularne stosowanie serum Arkady, które zapobiega ewentualnym infekcjom bakteryjnym.
CZAS TERAPII
Czas leczenia wrastającego paznokcia jest uzależniony od rozwoju schorzenia. W niektórych przypadkach może zająć nawet kilka miesięcy. W przypadku noszenia klamer, czas uzależniony jest od stanu rozwoju schorzenia, w jakim zostało rozpoczęte leczenie. Przeważnie problem zostaje rozwiązany już po kilku, powtarzanych regularnie, zabiegach.
Również w przypadku leczenia metodą Arkady czas uzależniony jest od danego przypadku. Okres terapii zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również to, jak długo paznokcie wrastały. W niektórych przypadkach po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane od co dwóch do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.
Porady
Czy po założeniu klamer będę musiała zrezygnować ze sportu? Kasia S.
Nie. Noszenie klamer nie przeszkadza w wykonywaniu żadnej aktywności fizycznej. Do naszych gabinetów zgłasza się wielu biegaczy, tenisistów i piłkarzy. Wielu z nich miało problemy z paznokciami. Nie byli zmuszeni przerywać treningów w związku z prowadzoną...
Od dwóch tygodni boli mnie palec, jest trochę napuchnięty i zaczerwieniony, czy to oznacza, że mam problem z wrastającymi paznokciami? Krzysztof z Legionowa
Opisane objawy mogą świadczyć o różnych dolegliwościach lub urazach mechanicznych. W takim przypadku najlepiej zapisać się na konsultację lub skorzystać z naszej darmowej konsultacji on-line.
Opinie
Witam. Od lat borykam się z problemem wrastających paznokci, chodziłam juz do różnych podologów, z lepszym, lub gorszym skutkiem. Jestem na tyle zdesperowana, że myślę o całkowitym zerwaniu paznokci. Czy wykonujecie takie zabiegi?
Chciałabym umówić się do Państwa na pedicure i przy okazji chciałabym skonsultować z podologiem stan moich stóp. Trochę bolą mnie paznokcie, chyba mam problem z wrastaniem, chociaż pedicurzystka, do której chodzę od lat, twierdzi, że nie mam tego problemu. Dla mnie jest to jednak dość duży dyskomfort, zwłaszcza po całym dniu w butach, czy po siłowni, po bieganiu, ból jest bardzo dokuczliwy i mam czerwone palce. Chciałam też zapytać, czy mogę przyjść z lakierem hybrydowym na paznokciach, czy muszę go na własną rękę zdjąć przed wizytą i jak mam przygotować swoje stopy do wizyty w Państwa gabinecie.
Serdecznie zapraszam do gabinetów Satin, z pewnością odpowiednio zdiagnozujemy Pani problem z paznokciami i znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Nie musi Pani w sposób szczególny przygotowywać swoich stóp przed wizytą. Nie ma potrzeby martwić się tym, że stopy nie będą umyte bezpośrednio przed wizytą, rozumiemy, że nie zawsze jest taka możliwość, np. po całym dniu pracy. W gabinecie zadbamy o świeżość Pani stóp i poczucie pełnego komfortu. Ważne jest, aby krótko przed wizytą, nie obcinać paznokci, zwłaszcza jeśli sprawiają problemy bólowe, dobrze również nie wygładzać pięt, najlepiej przez 2 -4 tygodnie nie wykonywać zabiegu pedicure ani na własną rękę, ani u innego specjalisty w tej dziedzinie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie ocenić faktyczny stan Pani stóp i zaproponować najlepsze rozwiązania. Jeśli zaś chodzi o lakier hybrydowy, nie musi ściągać go Pani na własną rękę, wykonujemy taką usługę, jest ona jednak dodatkowo płatna. Chcę również poinformować, że kierując się jak najlepszymi intencjami, chcąc zadbać o stopy naszych pacjentów na jak najwyższym poziomie, nie rekomendujemy i nie wykonujemy żadnego malowania płytek paznokciowych.
Witam, jestem mamą półtorarocznego chłopca. Do tej pory nie miałam problemów z obcinaniem Stasiowi paznokci, ale ostatnio zrobiłam chyba coś nie tak. Duży palec lewej nogi, strona od drugiego palca zrobił się czerwony, syn nie daje się do niego dotknąć, chyba bardzo go to boli. Czy mogą mi Państwo jakoś pomóc? Maria z Warszawy
Bardzo proszę o pomoc w imieniu mojego męża. Od ponad 3 tygodni bardzo boli go duży palec u prawej nogi. Palec jest bardzo spuchnięty z jednej strony, czerwony, cieknie z niego ropa i mówiąc szczerze potwornie śmierdzi. Czy mieli państwo takie przypadki bo ja czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Aneta z Warszawy.
Czy wrastający paznokieć można wyleczyć tylko klamrą ortonyksyjną?
Czy podcięcie wrastającego paznokcia boli?
Od kilku miesięcy pobolewają mnie duże palce u stóp. Byłam z tym u dermatologa, który stwierdził, że paznokieć się nie wrasta. Dostałam tylko maść zmiękczającą skórę, która niestety nie pomaga. Moim zdaniem paznokcie zmieniły swój kształt i są węższe. Czy można coś tym zrobić? Niestety w pracy często muszę chodzić w butach na wysokim obcasie i to właśnie wtedy palce najbardziej mnie bolą. Magdalena
Dzień dobry, piszę w imieniu mojej mamy, która ma brzydkie, skręcone prawie w rurkę paznokcie, ponoć są to paznokcie „wkręcające się” . Czytałam dużo w Internecie o takich paznokciach i dowiedziałam się, że można na nie zakładać klamry. Niestety nie wiem jakie klamry byłyby najlepsze dla mojej mamy. Na zdjęciach widziałam takie klamry, które wyglądają jak cienkie paski plastiku przyklejone na górę paznokcia jak również takie, które wyglądają jak powykręcane druciki. Jakie klamry Państwo stosujecie? Które są najlepsze? Czy zakładanie takiej klamry jest bolesne? Czy można normalnie chodzić po zabiegu? Anna
Po ostatnim obcinaniu paznokci mój paluch zaczął boleć, z jednej strony zrobił się czerwony i nabrzmiały, pod wieczór przy delikatnym dotknięciu poleciało z niego dużo ropy, ból nie jest już taki rozpierający, ale nadal jest. Czy mogą mi Państwo jakoś pomóc? Klaudia W.
Problemy z paznokciami mam od zawsze. Do tej pory wystarczyły wizyty u kosmetyczki i umiejętne podcinanie boków paznokcia. Na ostatnim pedicure jednak ból był tak duży, że nie dałam się dotknąć, paznokcie na dużych palcach bolą mnie całe, nawet kołdra mnie drażni, co dziwne są tylko lekko zaczerwienione po bokach, nie ma żadnej ropy. Jak dobrze namoczę nogi to ból ustępuje, ale na krótko. Co robić? Milena K.
Dzień dobry, od miesiąca mam dziwną zmianę obok paznokcia, przypomina dzikie mięso i bardzo boli już nie mogę chodzić. Czy powinienem skontaktować się z podologiem, czy z chirurgiem?
Proszę o pomoc! Mój 15-letni syn ma dwie ogromne buły przy dużych palcach u stóp. Okropnie to wygląda. Nie wiemy co z tym robić, on nie da się tam dotknąć. Co robić? Anna, Warszawa
Czym objawia się stan zapalny przy wrastaniu paznokci?
Dlaczego zdarza się, że dzieciom wrastają paznokcie?
Dzień dobry, jestem kosmetyczką, ale u siebie w gabinecie wprowadziłam również podologię. Niestety nie potrafię sobie radzić z wrastającymi paznokciami, ortonyksją, czy brodawkami, często nawet jest mi ciężko zdiagnozować problem. Wiem, że w Satin radzicie sobie z najcięższymi przypadkami w bardzo szybkim czasie. Jaka jest złota metoda? Ania z Warszawy
Czy specjalne preparaty do wrastających paznokci działają?
Mojemu 5-tygodniowemu synkowi chyba wrasta paznokieć. Czy to możliwe u tak małego dziecka? Duży palec jest spuchnięty, zaczerwieniony w okolicy paznokcia, widoczna jest ropa. Czy mogę przyjść z synkiem do Państwa gabinetu?
Jakie zabiegi są wykonywane gabinecie na grube i twarde paznokcie?
Jakie zabiegi są wykonywane gabinecie na grube i twarde paznokcie?
Mam grube i twarde paznokcie. Ich obcinanie sprawia mi dużą trudność. Co powinienem zrobić?
Czy problem wrastającego paznokcia można usunąć na jednej wizycie?
Czy problemu wrastających paznokci można pozbyć się całkowicie?
Po tygodniu od ostatniego pedicure, obok górnej części paznokcia pojawiło się bolesne, czerwone miejsce. Wydaje mi się, że paznokieć prawdopodobnie został za mocno obcięty... Miejsce staje się coraz bardziej bolesne
Zmagam się z problemem wrastającego paznokcia od 4 lat. Nie pomaga wycinanie paznokcia, moczenie w wodzie z szarym mydłem, woda utleniona. W dodatku skóra przy paznokciu zrobiła się twarda i bolesna. Czy jest możliwość by pozbyć się problemu?
Szukam specjalisty, który potrafiłby zadbać o moje stopy (mam wkrecajace paznokcie) i dać im drugie życie, czy macie jakieś takie zabiegi w swojej ofercie? Katarzyna, Piaseczno
Witam, po wizycie u kosmetyczki zaczęły mi wrastać paznokcie, a skórki są jakieś pozadzierane. Da się to jakoś naprawić przy regularnych wizytach u Was w gabinecie, zamiast wizyt u kosmetyczki? Ania T.
Dzień dobry, od dłuższego czasu cierpię na bolesne wrastanie paznokci. Przy każdym kroku odczuwam ze coś jest nie tak, ostatnio zaczęła lecieć z nich ropa. Jest to bolesne, denerwujące i powoduje duże utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Są w stanie mi państwo pomóc ?
Dzień dobry, jakiś czas temu podciąłem nie umyślnie paznokieć zbyt głęboko. Teraz muszę to robić regularnie, inaczej paznokieć zaczyna mi wrastać. Dodatkowo zaobserwowałem, ze zaczyna zwijać się i jak tak dalej pójdzie będzie przypominać skorupkę ślimaka. Na ten moment jest to raczej upierdliwe bo muszę pamiętać aby go podciąć, i czasami bolesne. Wole zadziałać profilaktycznie niż później leczyć i naprawiać. Zajmują się Państwo takimi przypadkami?
Dzień dobry, mojemu synkowi, który ma pięć miesięcy rosną pofalowane paznokcie. Po obcięciu, często robią mu się w kącikach zaczerwienione. Czy robię coś źle? Czy te paznokcie będą kiedyś wyglądały tak jak u mnie i męża?
Witam, pofalowane paznokcie u dzieci to częsty „problem”, z którego dzieci szybciej lub wolniej wyrastają. Niepokojące są natomiast zaczerwienia po obcinaniu. Zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu, w trakcie której ocenimy stan paznokci i skóry stóp dziecka i nauczymy Państwa jak prawidłowo obcinać paznokcie.