Zaznacz stronę

Wrastające paznokcie

rozpoczęcie terapii 200 zł
indywidualnie,
średnio od 2 do 5 wizyt
  1. Indywidualny dobór metody
  2. Doświadczenie poparte tysiącami terapii
  3. Skuteczne korygowanie wzrostu paznokcia

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

PRZYCZYNY

  • niewłaściwe obuwie: wysoki obcas, buty zbyt wąskie w palcach
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci, regularne wycinanie „boków” płytek
  • nadmierna suchość lub potliwość skóry
  • deformacje ortopedyczne
  • uwarunkowania genetyczne
  • brak profilaktyki po zabiegu chirurgicznym wrastających paznokci – problem często powraca ze zwielokrotnioną siłą

DEFINICJA

Gdy płytka paznokcia wrasta w skórę i uszkadza jej strukturę, powodując wrażliwość na dotyk, mamy do czynienie z problemem wrastającego paznokcia. Cechą tej przypadłości jest rośniecie paznokcia na boki lub zakrzywianie się oraz podwijanie płytki paznokcia. Temu problemowi zazwyczaj towarzyszą nieestetyczne zaczerwienienie i ból podczas chodzenia, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Ignorowanie tych symptomów i brak konsultacji ze specjalistą prowadzi do zaostrzenia bólu, a w konsekwencji do stanu zapalnego.

CO ZROBIĆ, GDY PAZNOKIEĆ WRASTA?

Wrastające paznokcie powstają wtedy, gdy twarda płytka paznokcia uszkadza miękką tkankę skóry. Nasz organizm, traktując wrastający paznokieć jak intruza, mobilizuje się do obrony. Dlatego wrastającym paznokciom towarzyszą ból, wrażliwość na dotyk, a niekiedy także stan zapalny. Niewłaściwe leczenie może szybko doprowadzić do infekcji bakteryjnych i co się z tym wiąże dużo poważniejszych konsekwencji.

W przypadku wrastających lub wkręcających się paznokci należy zgłosić się do podologa od razu, gdy poczujemy jakikolwiek ból lub dyskomfort. Zwłaszcza, jeżeli będzie się on utrzymywał. Takie objawy zazwyczaj sygnalizują bardzo poważny problem, który później może znacznie utrudniać chodzenie.

JEDEN GABINET RÓŻNE METODY

Wrastające paznokcie mogą mieć różne przyczyny: od źle dobranych butów, poprzez deformacje ortopedyczne i przerośnięte wały paznokciowe aż do mechanicznych urazów płytki. Problem wrastających lub wkręcających się paznokci jest niestety dość powszechny. Dotyka on prawie 15% populacji, a grupą najwyższego ryzyka są objęte osoby pomiędzy piętnastym a czterdziestym rokiem życia.

Istnieje wiele metod jego usunięcia: od klamer ortonyksyjnych, przez Kostkę Arkady, aż do chirurgicznego zabiegu. W gabinetach Satin oferujemy nieinwazyjne i bezpieczne metody leczenia, a sukces każdej prowadzonej przez nas terapii tkwi w doborze najlepszego rozwiązania do konkretnego problemu, z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny.

KLAMRY ORTONYKSYJNE

Klamry ortonyksyjne są jedną z najlepszych metod korekcji wrastających lub wkręcających się paznokci. Klamry najłatwiej porównać można do aparatu ortodontycznego zakładanego na zęby. Mają one za zadanie wyprostować paznokcie i przywrócić ich odpowiedni tor wzrostu. Wśród ich licznych zalet, warto wymienić bezbolesny proces aplikacji oraz skuteczne niwelowanie bólu – dolegliwości bólowe ustępują często już po pierwszym założeniu klamry na paznokieć. Dodatkowo klamry nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Można swobodnie chodzić, a nawet uprawiać sport.

METODA ARKADY

Metoda leczenia za pomocą kostki Arkady pozwala wyeliminować problem wrastających paznokci już w przeciągu 30-40 minut. Pierwszy zabieg z wykorzystaniem tej metody został wykonany w maju 2009 roku. W metodzie Arkady za pomocą urządzenia jakim jest Kostka Arkady stabilizuje się paluch. Następnie w delikatny sposób odkształca się płytkę paznokciową za pomocą manipulatorów. Odkształcenie utwardza się akrylem – specjalnie opracowanym na potrzeby metody Arkady. W tym przypadku bardzo ważne są wizyty kontrolne, podczas których wymienia się masę akrylową. Ogromną rolę pełni także regularne stosowanie serum Arkady, które zapobiega ewentualnym infekcjom bakteryjnym.

CZAS TERAPII

Czas leczenia wrastającego paznokcia jest uzależniony od rozwoju schorzenia. W niektórych przypadkach może zająć nawet kilka miesięcy. W przypadku noszenia klamer, czas uzależniony jest od stanu rozwoju schorzenia, w jakim zostało rozpoczęte leczenie. Przeważnie problem zostaje rozwiązany już po kilku, powtarzanych regularnie, zabiegach.
Również w przypadku leczenia metodą Arkady czas uzależniony jest od danego przypadku. Okres terapii zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również to, jak długo paznokcie wrastały. W niektórych przypadkach po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane od co dwóch do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Pan Andrzej wyleczył moje wrastające paznokcie, które wrastały od 10 lat. Jestem bardzo zadowolony, problem z głowy. Polecam, pełen profesjonalizm i miły kontakt z klientem. Kamil

Jestem dopiero po pierwszej wizycie, ale na pewno już stałam się stałą klientką. Klamry działają od pierwszego momentu. Dziękuję za profesjonalizm i miłą atmosferę. Już polecam znajomym właśnie gabinet Satin, a boję się myśleć co będzie po kilku wizytach. (oby nie zabrakło miejsc…. ;)) Marzena