Zaznacz stronę

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

od 370 zł (z oczyszczeniem paznokcia)
ok. 30-40 minut
  1. Efekt już po jednej wizycie
  2. Poprawa estetyki z troską o zdrowie
  3. Bezpieczeństwo i sterylność

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 16 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

PRZYCZYNY POWSTAWANIA

  • zmiany chorobowe
  • urazy mechaniczne
  • wpływ przyjmowanych leków

SPRAWDŹ EFEKTY LECZENIA W NASZYCH GABINETACH

DEFINICJA

Rekonstrukcja paznokcia to zabieg polegający na odbudowie zniszczonego paznokcia z wykorzystaniem jednej z wielu metod dostępnych na rynku. Do rekonstrukcji płytki paznokciowej najczęściej używa się: masy żelowej, akrylowej lub silikonowej.

Kiedy zgłosić się do podologa?

Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.

Dla pacjentów zabieg rekonstrukcji odgrywa w większości przypadków rolę estetyczną. W gabinetach Satin łączymy walory estetyczne z troską o zdrowie. Zabieg przeprowadzony jest w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Mimo tego, że wiąże się z częściowym zdjęciem płytki nie jest on w żaden sposób dyskomfortem dla pacjenta.

Dlaczego warto?

Współczesna technologia pozwala na rekonstrukcję płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany i odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawiać problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.
Wszystkie, stosowane przez nas, rekonstrukcje wykonane są z najwyższej jakości produktów medycznych, w związku z tym są one bardzo trwałe. Paznokieć z rekonstrukcją zachowuje się tak jak naturalna płytka – można go piłować i malować. W przypadku mężczyzn stosujemy rekonstrukcję, która jest doskonałą imitacją naturalnej płytki.

Rekonstrukcja paznokci krok po kroku

Zabieg rekonstrukcji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i oszlifowania paznokcia, a co za tym idzie usunięcie elementów, które będą stanowić niepotrzebne obciążenie dla łożyska. W zależności od przypadku wybiera się najlepszą masę do rekonstrukcji, najczęściej żel lub akryl, aby zastąpić naturalny paznokieć lub jego część.
Zabieg jest wykonywany z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu podolog edukuje pacjenta, jak dbać o rekonstrukcję.

CZAS TERAPII

Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak preparaty, które przyspieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem. Jeżeli chodzi o czas terapii w przypadku rekonstrukcji paznokcia jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Zdarza się bowiem tak, że rekonstrukcji ulega zaledwie niewielka część płytki, a problem rozwiązać można nawet podczas pierwszej wizyty.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Lato mi nie straszne, znów mogę cieszyć się pięknie wyglądającymi i zdrowymi paznokciami. Dziękuję za profesjonalną pomoc.
Patrycja

Mam pytanie, jako dziecko miałem wielokrotnie, z powodu wrastania, zrywane paznokcie na dużych palcach u stóp. Od tamtego czasu paznokcie nigdy nie rosły mi normalnie, obydwa są bardzo grube, mają dziwny kolor i chyba nie przyrastają w pełni do palca. Wygląda to okropnie. Nie da się ich obcinać są tak grube.
Panie Miłoszu, Pana paznokcie noszą wszystkie cechy paznokci pourazowych. Często w trakcie zrywania paznokcie dochodzi do uszkodzenia macierzy i łożyska paznokcia, wtedy szansa na to, że paznokieć odrośnie w takiej formie jak przed zerwaniem jest bardzo mała. Możemy za to pomóc poprawiając estetyczny wygląd Pana paznokci czy nawet w ostateczności wykonać na jakiś czas ich rekonstrukcje.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Dzień dobry, jakieś 2 miesiące temu kosmetyczka założyła mi rekonstrukcję na paznokieć u stopy. Ostatnio zauważyłam coś żółto-brązowego pod moją rekonstrukcją, czy to sygnał żeby się do Państwa zgłosić? Ania P.
Szanowna Pani Anno, prawdopodobnie pod rekonstrukcją rozpoczął się proces namnażania mikroorganizmów. Może to być zakażenie grzybicze lub bakteryjne. Proponuje niezwłocznie udać się do podologa-specjalisty, który prawidłowo zdiagnozuje problem oraz zaproponuje plan terapii.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Witam, chciałbym na lato zrobić sobie rekonstrukcję dużych paluchów u stóp, ale nie wiem czy lepiej wykonać taki zabieg u podologa, czy u kosmetyczki? Polecano mi Państwa gabinet, ale kosmetyczkę mam pod domem. Filip K.
Panie Filipie, różnica pomiędzy podologiem, a kosmetyczką w zakresie usług stworzenia rekonstrukcji polega na tym, iż w gabinecie podologicznym używamy jedynie mas medycznych do odtworzenia płytki paznokcia, bierzemy pod uwagę również całą biomechanikę chodu, kształt łożyska, dopasowujemy odpowiednią grubość i długość rekonstrukcji do trybu życia. Należy pamiętać, iż stopy w przeciwieństwie do dłoni są narażone na wiele urazów oraz obciążeń, kompetencje specjalisty, odpowiedni materiał i właściwe zaprojektowana rekonstrukcja jest kluczem do sukcesu.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Tańcząc zostałam kopnięta w palec u nogi i całkowicie zszedł mi paznokieć... co nie wygląda dobrze. Słyszałam o rekonstrukcji paznokci i chciałam się dowiedzieć czy w tym wypadku mogła bym wykonać ten zabieg na moim paluszku?
Rekonstrukcja paznokcia pozwala na odtworzenie płytki paznokciowej na pełnej długości i szerokości. Warunkiem wykonania protezy paznokciowej jest wygojenie się tkanek po urazie, pozytywna ocena podologa pod kątem czystości paznokcia (bez oznak stanu zapalnego, infekcji bakteryjnej czy grzybiczej) oraz obecność 1/3 naturalnej płytki paznokcia, która umożliwia mocowanie rekonstrukcji paznokcia. Zapraszam na konsultację, w ramach której ocenie stan paznokcia i zaproponuje rozwiązania mające na celu regenerację paznokcia.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

2 miesiące temu wykonałam u kosmetyczki rekonstrukcje paznokcia u stopy. Po zmyciu lakieru zauważyłam, że paznokieć ma dziwny zielony kolor. Co to może być? Czy powinnam się niepokoić?
Zmiany zabarwienia pod rekonstrukcją mogą świadczyć o pojawieniu się infekcji grzybiczej bądź bakteryjnej. Zielonkawe zabarwienie pojawiające się pod paznokciem lub rekonstrukcją najczęściej wskazuję na infekcję pałeczką ropy błękitnej, która objawia się zielonkawo-fioletowymi wykwitami pod paznokciem. W takim przypadku wskazana jest konsultacja podologiczna, usunięcie protezy paznokciowej oraz oczyszczenie przestrzeni pod paznokciem z ewentualnym pobraniem materiału do badań mikrobiologicznych, by zastosować odpowiednie preparaty lecznicze. Wykonanie samej rekonstrukcji powinno odbyć się z zachowaniem wszystkich zasad higieny, a sama rekonstrukcja może być utrzymana do 4 tygodni przy utrzymaniu regularnej dezynfekcji środkami na bazie oktenidyny, podchlorynu sodu lub olejku z drzewa herbacianego.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Jakie mogą być konsekwencje za długo noszonej rekonstrukcji?
W przypadku przenoszenia rekonstrukcji możemy mieć do czynienia z rozwojem drobnoustrojów pod sztuczną nowoutworzoną płytką. Między innymi może to być pałeczka ropy błękitnej, która rozwija się w środowisku beztlenowym jakie daj nam nałożona rekonstrukcja.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Ile musi być starej płytki paznokcia aby można było doczepić rekonstrukcje?
Jeśli chcemy zrobić rekonstrukcje, musimy mieć przynajmniej 1/3 długości paznokcia, aby można było przyczepić nadbudowę i żeby miała szansę się trzymać. W innym przypadku kiedy jest mniej paznokcia, ryzyko ze rekonstrukcja szybko się odczepi  jest wysokie. 

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Czy wykonanie rekonstrukcji na paznokciu grzybiczym jest możliwe?
W przypadku paznokci zmienionych chorobowo nie jest zalecane wykonywanie tego typu zabiegów. Może to spowodować pogłębienie problemu lub nawet oderwanie paznokcia wraz z rekonstrukcja.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Z czego wykonywana jest rekonstrukcja w Waszych gabinetach?
W naszych gabinetach mamy możliwość wykonania rekonstrukcji akrylowej, która utwardzana jest chemoutwardzalnie lub rekonstrukcja żelowa utwardzana lampą UVA.

Monika Bąbiak
specjalista-podolog

Dzień dobry, na początku wiosny doznałam urazu paznokcia. Po około tygodniu większa część tego paznokcia odpadła. Najgorsza rzeczą w tym wszystkim jest fakt, iż za tydzień wyjeżdżam na wakacje. Są państwo w stanie mi pomóc?
Zazwyczaj w takich przypadkach jesteśmy w stanie pomóc. Ważnym jest jednak, aby pozostała resztka paznokcia spełniała odpowiednie kryteria, gwarantujące utrzymanie się rekonstrukcji przez jakiś czas. Po wstępnej konsultacji będę w stanie określić czy Pani paznokieć te kryteria spełnia.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, jakiś czas temu doznałam urazu paznokcia, zaraz zaczyna się okres letni i chciałabym chodzić w otwartym obuwiu komfortowo. Większości paznokcia nie ma, a chciała bym go posiadać, myślę tutaj o rekonstrukcji płytki paznokcia. I nasuwa mi się bardzo dla mnie ważne pytanie: czy ten zabieg jest bolesny?
Dzień dobry, jeżeli chodzi o wykonanie tego zabiegu to jest on całkowicie bezbolesny. Sporadycznie pacjenci czuję chwilowy dyskomfort przy opracowywaniu paznokcia pod wykonanie rekonstrukcji. Zapraszamy do skorzystania z konsultacji, podczas której wszystko dokładnie Pani wyjaśnię.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam brzydki paznokieć i czuje się z tym bardzo niekomfortowo. Za jakiś czas planuje urlop i zobaczyłam u Państwa możliwość wykonania rekonstrukcji, pomogą mi Państwo odzyskać komfort?
Dzień dobry, tak, niemniej jednak jest kilka wytycznych, które kwalifikują do tego zabiegu. Najważniejszą rzeczą jest długość paznokcia – abyśmy mogli go opracować pod wykonanie rekonstrukcji, jeżeli jest go mniej więcej połowa to da radę wykonać zabieg. Zapraszam na konsultację i wszystko dokładnie Pani opowiem.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Na czym polega zabieg rekonstrukcji paznokcia?
Rekonstrukcja czyli odbudowa płytki paznokcia, polega na nałożeniu specjalnych preparatów w formie żelu lub masy akrylowej z substancjami przeciwbakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi w celu uzupełnienia brakującego kawałka paznokcia. Odbudowę można wykonać na paznokciach zdrowych, czyli nie zajętych przez dermatofity, drożdżaki czy też bakterie. Rekonstrukcja paznokcia jest tymczasowa, to znaczy, że po około 2 miesiącach, a najlepiej i najzdrowiej po miesiącu, powinno się ją zdjąć i skontrolować wzrost paznokcia żeby nie wywołać zakażenia płytki i łożyska (ciała pod paznokciem). Zabieg jest wykonywany najczęściej w przypadku paznokci pourazowych lub takich, które mają ograniczony wzrost. Warunkiem wykonania rekonstrukcji jest występowanie minimum 5mm dobrze przyklejonej płytki paznokcia (rekonstrukcja nie trzyma się skóry).

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Jakie są zagrożenia związane z długim noszeniem rekonstrukcji paznokcia na stopie?
W przypadku długiego noszenia rekonstrukcji (minimum 2-3 miesiące) jest duże ryzyko nadkażenie uprzednio zdrowego paznokcia. Najczęstszy problem stanowi bakteria beztlenowa (pałeczka ropy błękitnej). Co więcej, im dłużej „sztuczna” płytka przebywa na własnej, tym jest większe ryzyko urazu, krwiaków i siniaków podpaznokciowych, a także zerwania całego paznokcia. Aby ocenić czy jest potrzeba aby już zdjąć wcześniej założoną odbudowę, warto skonsultować się z podologiem, który oceni sytuację.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

W wyniku uderzenia pękł mi paznokieć u stopy, teraz wygląda nieestetycznie i nie mogę go pomalować na urlop. Czy rekonstrukcja paznokcia jest dla mnie?
Jeżeli nie występują przeciwwskazania do wykonania rekonstrukcji takie jak: podejrzenie lub rozpoznana infekcja grzybicza/bakteryjna paznokcia, świeży uraz paznokcia i tkanek otaczających paznokieć z obecnością obrzęku lub krwiaka oraz jest zachowana 1/3 zdrowej płytki paznokcia, to można po odpowiednim oczyszczeniu płytki paznokciowej wykonać uzupełnienie płytki paznokcia. W przypadku niewielkich pęknięć lub ubytków podolog może wykorzystać masy do rekonstrukcji, by pokryć paznokieć w miejscu pęknięcia i zabezpieczyć przed pogłębianiem się urazu.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Jak długo można nosić rekonstrukcję paznokcia?
Rekomendowany czas do noszenia rekonstrukcji paznokcia to około 4 tygodnie. Po tym czasie materiał, z którego wykonana jest rekonstrukcja może tracić swoje właściwości, wykruszać, zapowietrzać. Dochodzi też kwestia obciążenia naturalnej płytki paznokcia, która sukcesywnie odrasta wraz z rekonstrukcją. Zdjęcie rekonstrukcji pozwala ocenić, czy pod wykonaną protezą paznokcia nie doszło do zanieczyszczenia tkanek i rozwoju infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Po ocenie podolog oczyszcza paznokieć i w przypadku braku przeciwwskazań wykonuje nową rekonstrukcję.
Niezależnie od czasu noszenia rekonstrukcji, należy ją usunąć, jeżeli w obrębie palca był uraz z krwiakiem lub pojawiły się niepokojące odbarwienia pod wykonaną rekonstrukcją.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Czy mogę zrobić rekonstrukcję na paznokieć grzybiczy? Jak długo mogę nosić taką rekonstrukcję?
Ważne, aby rekonstrukcję na paznokieć grzybiczy zrobić najlepszej jakości kompozytem, aby zminimalizować ryzyko wzrostu drobnoustrojów pod płytką. Konieczne jest również oczyszczenie zmienionej płytki przed zabiegiem rekonstrukcji oraz stosowanie preparatów przeciwgrzybiczych pod płytkę, które zaleci podolog. Rekomenduje się również, aby taką rekonstrukcję nosić jak najkrócej, najlepiej okazjonalnie np. tylko na okres wyjazdu wakacyjnego. Nie należy nosić rekonstrukcji przez wiele miesięcy, podczas całego okresu leczenia grzybicy. O możliwościach założenia rekonstrukcji każdorazowo decyduje podolog.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Jak długo można nosić rekonstrukcję płytki paznokciowej?
Rekonstrukcja paznokcia jest wykonana z materiałów, które nie przepuszczają powietrza, dlatego zaleca się jej zdjęcie po około 4-6 tygodniach od momentu nałożenia masy. Jeżeli paznokieć i łożysko pod masą jest zdrowy, można wykonać zabieg ponownie, przy okazji tej samej wizyty, po uprzednim oczyszczeniu ze zrogowaceń zarówno płytki jak i łożyska. Jeżeli przekroczy się ten zalecany czas noszenia rekonstrukcji, zwiększa się ryzyko nadkażenia bakteryjnego lub grzybiczego struktur pod spodem. W razie wątpliwości warto skonsultować się z podologiem.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Z jakiego materiału robi się rekonstrukcję paznokci?
Preparaty i materiały, z których wykonuje się rekonstrukcje paznokci są w formie żelu światłoutwardzalnego lub akrylu. Są to materiały przeznaczone do paznokci „po przejściach”, po specjalistycznym leczeniu lub w stanie zaniku. Najczęściej zawierają dodatkowo substancje działające przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, jak np. clotrimazol, dzięki czemu są bezpieczniejsze.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Czy rekonstrukcję paznokcia można wykonać na płytce zmienionej chorobowo, np. z grzybicą?
Zabieg rekonstrukcji płytki paznokcia wykonuje się przede wszystkim w celach estetycznych, aby uzupełnić braki paznokcia i go odbudować. Niestety są to materiały sztuczne i nie należy wykonywać tego typu zabiegu na płytce zmienionej chorobowo. Bez względu na składniki wchodzące w skład rekonstrukcji, nawet grzybobójcze, będzie to coś, co blokuje dostęp powietrza do płytki i do łożyska pod nim. W takiej sytuacji często dochodzi dodatkowo do nadkażenia bakteryjnego i rozwoju większej ilości patogenów. W celu uzyskania więcej informacji, zachęcam do konsultacji w gabinecie podologicznym.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Czy przed rekonstrukcją paznokcia stosuje się jakieś preparaty?
Idealnie jest przygotować płytkę paznokcia jak i łożysko do zabiegu rekonstrukcji. Około 2-4 tygodnie wcześniej warto stosować preparaty wspomagające wzrost płytki, o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, np. z kolagenem i olejkiem z drzewa herbacianego. Trzeba też bezpośrednio przed nałożeniem „protezy” paznokcia, porządnie go oczyścić i oszlifować, aby zmniejszyć ryzyko infekcji do minimum oraz żeby sama rekonstrukcja dobrze się trzymała. Aby dokładnie dowiedzieć się o procedurach warto skonsultować się z podologiem.

Magdalena Noskiewicz-Sieg
specjalista-podolog

Jestem w trakcie leczenia grzybicy. Czy mogę u Państwa zrobić rekonstrukcję na ten paznokieć, żeby ładnie wyglądał? Wyjeżdżam na wakacje, dlatego jest to dla mnie ważne.
Nie rekomendujemy zakładania rekonstrukcji na paznokcie w trakcie leczenia grzybicy. Nie jest to korzystne dla płytki paznokciowej. Natomiast możemy to rozważyć w wyjątkowych sytuacjach, na krótki okres, jakim są wakacje, wesele itp. Po okazji, na którą zrobiliśmy rekonstrukcję, należy przyjść na jej zdjęcie, doczyszczenie paznokcia i kontynuować leczenie.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Położyłam akryl na paznokieć, pod którym miałam krwiaka, teraz zrobił się zielony. Czy powinnam się niepokoić, czy to coś się np. utleniło?
Zapraszam na wizytę, ocenimy co się dzieje i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. Kolor zielony pod rekonstrukcją, nie jest prawidłowy i najprawdopodobniej świadczy o infekcji bakterią beztlenową. Rekonstrukcję w tej sytuacji należy zdjąć, oczyścić płytkę i łożysko oraz rozpocząć aplikację preparatów leczniczych.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Dzień dobry, mam problem z rutynowa pielęgnacja stóp, jestem po wymianie panewki biodrowej i jestem z tego tytułu ograniczony. Problemem regularnym są rosnące paznokcie - trzeba ja obcinać. Dodatkowo ostatnimi czasy poprzez inne układanie stopy zrobiły mi się modzele, które nie są komfortowe. Pytanie moje jest następujące: czy maja Państwo jakieś pakiety usług, które w moim przypadku będą korzystniejsze?
Zapraszam na wizytę, ocenimy co się dzieje i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. Kolor zielony pod rekonstrukcją, nie jest prawidłowy i najprawdopodobniej świadczy o infekcji bakterią beztlenową. Rekonstrukcję w tej sytuacji należy zdjąć, oczyścić płytkę i łożysko oraz rozpocząć aplikację preparatów leczniczych.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

opinie o Satin