Zaznacz stronę

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

170 zł
ok. 30-40 minut
  1. Efekt już po jednej wizycie
  2. Poprawa estetyki z troską o zdrowie
  3. Bezpieczeństwo i sterylność

umów wizytę umów e-wizytę 

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

PRZYCZYNY

  • zmiany chorobowe
  • urazy mechaniczne
  • wpływ przyjmowanych leków

DEFINICJA

Rekonstrukcja paznokcia to zabieg polegający na odbudowie zniszczonego paznokcia z wykorzystaniem jednej z wielu metod dostępnych na rynku. Do rekonstrukcji płytki paznokciowej najczęściej używa się: masy żelowej, akrylowej lub silikonowej.

Kiedy zgłosić się do podologa?

Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.

Dla pacjentów zabieg rekonstrukcji odgrywa w większości przypadków rolę estetyczną. W gabinetach Satin łączymy walory estetyczne z troską o zdrowie. Zabieg przeprowadzony jest w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Mimo tego, że wiąże się z częściowym zdjęciem płytki nie jest on w żaden sposób dyskomfortem dla pacjenta.

Dlaczego warto?

Współczesna technologia pozwala na rekonstrukcję płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany i odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawiać problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.
Wszystkie, stosowane przez nas, rekonstrukcje wykonane są z najwyższej jakości produktów medycznych, w związku z tym są one bardzo trwałe. Paznokieć z rekonstrukcją zachowuje się tak jak naturalna płytka – można go piłować i malować. W przypadku mężczyzn stosujemy rekonstrukcję, która jest doskonałą imitacją naturalnej płytki.

Rekonstrukcja paznokci krok po kroku

Zabieg rekonstrukcji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i oszlifowania paznokcia, a co za tym idzie usunięcie elementów, które będą stanowić niepotrzebne obciążenie dla łożyska. W zależności od przypadku wybiera się najlepszą masę do rekonstrukcji, najczęściej żel lub akryl, aby zastąpić naturalny paznokieć lub jego część.
Zabieg jest wykonywany z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu podolog edukuje pacjenta, jak dbać o rekonstrukcję.

CZAS TERAPII

Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak preparaty, które przyspieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem. Jeżeli chodzi o czas terapii w przypadku rekonstrukcji paznokcia jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Zdarza się bowiem tak, że rekonstrukcji ulega zaledwie niewielka część płytki, a problem rozwiązać można nawet podczas pierwszej wizyty.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Lato mi nie straszne, znów mogę cieszyć się pięknie wyglądającymi i zdrowymi paznokciami. Dziękuję za profesjonalną pomoc.
Patrycja

Mam pytanie, jako dziecko miałem wielokrotnie, z powodu wrastania, zrywane paznokcie na dużych palcach u stóp. Od tamtego czasu paznokcie nigdy nie rosły mi normalnie, obydwa są bardzo grube, mają dziwny kolor i chyba nie przyrastają w pełni do palca. Wygląda to okropnie. Nie da się ich obcinać są tak grube.
Panie Miłoszu, Pana paznokcie noszą wszystkie cechy paznokci pourazowych. Często w trakcie zrywania paznokcie dochodzi do uszkodzenia macierzy i łożyska paznokcia, wtedy szansa na to, że paznokieć odrośnie w takiej formie jak przed zerwaniem jest bardzo mała. Możemy za to pomóc poprawiając estetyczny wygląd Pana paznokci czy nawet w ostateczności wykonać na jakiś czas ich rekonstrukcje.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Dzień dobry, jakieś 2 miesiące temu kosmetyczka założyła mi rekonstrukcję na paznokieć u stopy. Ostatnio zauważyłam coś żółto-brązowego pod moją rekonstrukcją, czy to sygnał żeby się do Państwa zgłosić? Ania P.
Szanowna Pani Anno, prawdopodobnie pod rekonstrukcją rozpoczął się proces namnażania mikroorganizmów. Może to być zakażenie grzybicze lub bakteryjne. Proponuje niezwłocznie udać się do podologa-specjalisty, który prawidłowo zdiagnozuje problem oraz zaproponuje plan terapii.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog

Witam, chciałbym na lato zrobić sobie rekonstrukcję dużych paluchów u stóp, ale nie wiem czy lepiej wykonać taki zabieg u podologa, czy u kosmetyczki? Polecano mi Państwa gabinet, ale kosmetyczkę mam pod domem. Filip K.
Panie Filipie, różnica pomiędzy podologiem, a kosmetyczką w zakresie usług stworzenia rekonstrukcji polega na tym, iż w gabinecie podologicznym używamy jedynie mas medycznych do odtworzenia płytki paznokcia, bierzemy pod uwagę również całą biomechanikę chodu, kształt łożyska, dopasowujemy odpowiednią grubość i długość rekonstrukcji do trybu życia. Należy pamiętać, iż stopy w przeciwieństwie do dłoni są narażone na wiele urazów oraz obciążeń, kompetencje specjalisty, odpowiedni materiał i właściwe zaprojektowana rekonstrukcja jest kluczem do sukcesu.

Klaudia Tomaszewska
specjalista-podolog