Rekonstrukcja płytki paznokciowej
- Efekt już po jednej wizycie
- Poprawa estetyki z troską o zdrowie
- Bezpieczeństwo i sterylność


ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW
PRZYCZYNY
- zmiany chorobowe
- urazy mechaniczne
- wpływ przyjmowanych leków
DEFINICJA
Rekonstrukcja paznokcia to zabieg polegający na odbudowie zniszczonego paznokcia z wykorzystaniem jednej z wielu metod dostępnych na rynku. Do rekonstrukcji płytki paznokciowej najczęściej używa się: masy żelowej, akrylowej lub silikonowej.

Kiedy zgłosić się do podologa?
Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.
Dla pacjentów zabieg rekonstrukcji odgrywa w większości przypadków rolę estetyczną. W gabinetach Satin łączymy walory estetyczne z troską o zdrowie. Zabieg przeprowadzony jest w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Mimo tego, że wiąże się z częściowym zdjęciem płytki nie jest on w żaden sposób dyskomfortem dla pacjenta.
Dlaczego warto?
Współczesna technologia pozwala na rekonstrukcję płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany i odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawiać problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.
Wszystkie, stosowane przez nas, rekonstrukcje wykonane są z najwyższej jakości produktów medycznych, w związku z tym są one bardzo trwałe. Paznokieć z rekonstrukcją zachowuje się tak jak naturalna płytka – można go piłować i malować. W przypadku mężczyzn stosujemy rekonstrukcję, która jest doskonałą imitacją naturalnej płytki.
Rekonstrukcja paznokci krok po kroku
Zabieg rekonstrukcji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i oszlifowania paznokcia, a co za tym idzie usunięcie elementów, które będą stanowić niepotrzebne obciążenie dla łożyska. W zależności od przypadku wybiera się najlepszą masę do rekonstrukcji, najczęściej żel lub akryl, aby zastąpić naturalny paznokieć lub jego część.
Zabieg jest wykonywany z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu podolog edukuje pacjenta, jak dbać o rekonstrukcję.

CZAS TERAPII
Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak preparaty, które przyspieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem. Jeżeli chodzi o czas terapii w przypadku rekonstrukcji paznokcia jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Zdarza się bowiem tak, że rekonstrukcji ulega zaledwie niewielka część płytki, a problem rozwiązać można nawet podczas pierwszej wizyty.
Porady
Słyszałem, że rekonstrukcja jest bolesnym zabiegiem. Czy to prawda?
Zabieg rekonstrukcji jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny. Przed wykonaniem zabiegu, podolog wytłumaczy krok po kroku poszczególne działania.
Czy po rekonstrukcji paznokci mogę je pomalować?
Zrekonstruowany paznokieć zachowuje się jak naturalny – bez problemu i przeszkód można go malować i piłować.