Zaznacz stronę

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

170 zł
ok. 30-40 minut
  1. Efekt już po jednej wizycie
  2. Poprawa estetyki z troską o zdrowie
  3. Bezpieczeństwo i sterylność

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

PRZYCZYNY

  • zmiany chorobowe
  • urazy mechaniczne
  • wpływ przyjmowanych leków

DEFINICJA

Rekonstrukcja paznokcia to zabieg polegający na odbudowie zniszczonego paznokcia z wykorzystaniem jednej z wielu metod dostępnych na rynku. Do rekonstrukcji płytki paznokciowej najczęściej używa się: masy żelowej, akrylowej lub silikonowej.

Kiedy zgłosić się do podologa?

Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.

Dla pacjentów zabieg rekonstrukcji odgrywa w większości przypadków rolę estetyczną. W gabinetach Satin łączymy walory estetyczne z troską o zdrowie. Zabieg przeprowadzony jest w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Mimo tego, że wiąże się z częściowym zdjęciem płytki nie jest on w żaden sposób dyskomfortem dla pacjenta.

Dlaczego warto?

Współczesna technologia pozwala na rekonstrukcję płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany i odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawiać problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.
Wszystkie, stosowane przez nas, rekonstrukcje wykonane są z najwyższej jakości produktów medycznych, w związku z tym są one bardzo trwałe. Paznokieć z rekonstrukcją zachowuje się tak jak naturalna płytka – można go piłować i malować. W przypadku mężczyzn stosujemy rekonstrukcję, która jest doskonałą imitacją naturalnej płytki.

Rekonstrukcja paznokci krok po kroku

Zabieg rekonstrukcji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia i oszlifowania paznokcia, a co za tym idzie usunięcie elementów, które będą stanowić niepotrzebne obciążenie dla łożyska. W zależności od przypadku wybiera się najlepszą masę do rekonstrukcji, najczęściej żel lub akryl, aby zastąpić naturalny paznokieć lub jego część.
Zabieg jest wykonywany z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu podolog edukuje pacjenta, jak dbać o rekonstrukcję.

CZAS TERAPII

Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak preparaty, które przyspieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem. Jeżeli chodzi o czas terapii w przypadku rekonstrukcji paznokcia jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Zdarza się bowiem tak, że rekonstrukcji ulega zaledwie niewielka część płytki, a problem rozwiązać można nawet podczas pierwszej wizyty.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Lato mi nie straszne, znów mogę cieszyć się pięknie wyglądającymi i zdrowymi paznokciami. Dziękuję za profesjonalną pomoc.
Patrycja

Mam pytanie, jako dziecko miałem wielokrotnie, z powodu wrastania, zrywane paznokcie na dużych palcach u stóp. Od tamtego czasu paznokcie nigdy nie rosły mi normalnie, obydwa są bardzo grube, mają dziwny kolor i chyba nie przyrastają w pełni do palca. Wygląda to okropnie. Nie da się ich obcinać są tak grube.
Panie Miłoszu, Pana paznokcie noszą wszystkie cechy paznokci pourazowych. Często w trakcie zrywania paznokcie dochodzi do uszkodzenia macierzy i łożyska paznokcia, wtedy szansa na to, że paznokieć odrośnie w takiej formie jak przed zerwaniem jest bardzo mała. Możemy za to pomóc poprawiając estetyczny wygląd Pana paznokci czy nawet w ostateczności wykonać na jakiś czas ich rekonstrukcje.

Michał Droszcz
specjalista-podolog