Zaznacz stronę

Sucha skóra stóp

od 150 zł
ok. 30-40 minut
  1. Regeneracja i uelastycznienie skóry
  2. Indywidualny dobór preparatów pielęgnacyjnych
  3. Szczegółowe zalecenia po zabiegu

umów wizytę umów e-wizytę   

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

DEFINICJA

Problem suchej skóry często związany jest z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, które odpowiadają za elastyczność skóry. Wśród objawów najczęściej wymienia się: swędzenie, pieczenie, szorstkość, łuszczenie i zgrubienia.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Na wymienione symptomy powinniśmy zareagować niemal natychmiast, ponieważ z czasem schorzenie może przerodzić się w bolesne pęknięcia, a nawet powodować krwawienie i stany zapalne. Podczas pierwszej wizyty nasi podolodzy zadbają o właściwy dobór preparatu, który odpowiednio nawilży skórę i wzmocni proces regeneracji i uelastycznienia.

SPOSOBY LECZENIA

W przypadku suchej skóry naskórek może pękać i złuszczać się, powodując uczucie dyskomfortu. Często także zauważa się powstawanie nadmiernych zrogowaceń. Podczas wizyty podolog, specjalista usuwa nadmierne zrogowacenia i przekazuje dokładne zalecenia dotyczące pielęgnacji w domu. Kluczową rolę, obok profesjonalnej i regularnej opieki podologa, w przypadku problemu suchej skóry stóp pełni domowa pielęgnacja. Dlatego nieodłącznym elementem każdej wizyty jest rekomendacja profesjonalnych kosmetyków lub preparatów, indywidualne dobranych dla każdego pacjenta.

PROGNOZA PODOLOGICZNA

Dzięki zabiegom profilaktycznym oraz regularnemu stosowaniu odpowiednich kosmetyków, widoczną poprawę pacjenci widzą już po pierwszym miesiącu. Bardzo istotna w przypadku problemów z suchą skórą stóp jest również domowa pielęgnacja. W naszych gabinetach podologicznych, specjaliści wskażą odpowiednie preparaty pielęgnacyjne.

CZAS TERAPII

Zdarza się, że problemy z przesuszoną, zrogowaciałą skórą rozwiązywane są nawet podczas jednej wizyty. Należy jednak pamiętać, że dbanie o nasze ciało to ciągły proces. Dzięki regularnym wizytom profilaktycznym i stosowaniu się do zaleceń podologa, będziemy mogli cieszyć się zdrowymi i zadbanymi stopami przez lata.

Porady

naszych specjalistów

W jaki sposób w domu najlepiej dbać o suchą skórę?

Obok regularnej pielęgnacji za pomocą specjalnych kremów czy preparatów, dobrze jest w bezpieczny sposób usuwać nadmierne zrogowacenia. Najlepszą na to metodą są domowe peelingi, które w połączeniu z odpowiednim nawilżeniem z pewnością przyniosą ulgę skórze.

Opinie

naszych pacjentów
Mój ojciec przychodzi do Satin od ponad 4 lat. Regularne zabiegi pielęgnacyjne utrzymują jego stopy w dobrej formie. Dziękujemy bardzo.
Elżbieta

Profesjonalizm Pana podologa przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Wszystkiego dokładnie się dowiedziałam, problem coraz mniej mi doskwiera.
Zuzanna