Zaznacz stronę

Sucha skóra stóp

od 170 zł
ok. 30-40 minut
  1. Regeneracja i uelastycznienie skóry
  2. Indywidualny dobór preparatów pielęgnacyjnych
  3. Szczegółowe zalecenia po zabiegu

umów wizytę umów e-wizytę

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

DEFINICJA

Problem suchej skóry często związany jest z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, które odpowiadają za elastyczność skóry. Wśród objawów najczęściej wymienia się: swędzenie, pieczenie, szorstkość, łuszczenie i zgrubienia.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Na wymienione symptomy powinniśmy zareagować niemal natychmiast, ponieważ z czasem schorzenie może przerodzić się w bolesne pęknięcia, a nawet powodować krwawienie i stany zapalne. Podczas pierwszej wizyty nasi podolodzy zadbają o właściwy dobór preparatu, który odpowiednio nawilży skórę i wzmocni proces regeneracji i uelastycznienia.

SPOSOBY LECZENIA

W przypadku suchej skóry naskórek może pękać i złuszczać się, powodując uczucie dyskomfortu. Często także zauważa się powstawanie nadmiernych zrogowaceń. Podczas wizyty podolog, specjalista usuwa nadmierne zrogowacenia i przekazuje dokładne zalecenia dotyczące pielęgnacji w domu. Kluczową rolę, obok profesjonalnej i regularnej opieki podologa, w przypadku problemu suchej skóry stóp pełni domowa pielęgnacja. Dlatego nieodłącznym elementem każdej wizyty jest rekomendacja profesjonalnych kosmetyków lub preparatów, indywidualne dobranych dla każdego pacjenta.

PROGNOZA PODOLOGICZNA

Dzięki zabiegom profilaktycznym oraz regularnemu stosowaniu odpowiednich kosmetyków, widoczną poprawę pacjenci widzą już po pierwszym miesiącu. Bardzo istotna w przypadku problemów z suchą skórą stóp jest również domowa pielęgnacja. W naszych gabinetach podologicznych, specjaliści wskażą odpowiednie preparaty pielęgnacyjne.

CZAS TERAPII

Zdarza się, że problemy z przesuszoną, zrogowaciałą skórą rozwiązywane są nawet podczas jednej wizyty. Należy jednak pamiętać, że dbanie o nasze ciało to ciągły proces. Dzięki regularnym wizytom profilaktycznym i stosowaniu się do zaleceń podologa, będziemy mogli cieszyć się zdrowymi i zadbanymi stopami przez lata.

Porady

naszych specjalistów

W jaki sposób w domu najlepiej dbać o suchą skórę?

Obok regularnej pielęgnacji za pomocą specjalnych kremów czy preparatów, dobrze jest w bezpieczny sposób usuwać nadmierne zrogowacenia. Najlepszą na to metodą są domowe peelingi, które w połączeniu z odpowiednim nawilżeniem z pewnością przyniosą ulgę skórze.

Opinie

naszych pacjentów
Mój ojciec przychodzi do Satin od ponad 4 lat. Regularne zabiegi pielęgnacyjne utrzymują jego stopy w dobrej formie. Dziękujemy bardzo.
Elżbieta

Profesjonalizm Pana podologa przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Wszystkiego dokładnie się dowiedziałam, problem coraz mniej mi doskwiera.
Zuzanna

Witam, od dłuższego czasu zmagam się z nadmiernie przesuszonym naskórkiem na podeszwie stop. Stosuje preparaty regularnie, nie mniej jednak problem nie ustępuje, wręcz odwrotnie, w moim odczuciu nasila się. Usuwam naskórek jak najczęściej mogę a on ciągle narasta suchy, szorstki. Nie jest to estetyczne i wygodne, są w stanie Państwo mi pomoc?
Dzień dobry, jak najbardziej zajmujemy się takimi rzeczami na co dzień. Dobór odpowiedniego preparatu, który ma nawilżać a nie przesuszać skórę ma ogromne znaczenie. Postaramy się go dobrać indywidualnie do Pańskich potrzeb, ponadto poinstruujemy w jaki sposób redukować naskórek. Przy codziennej pielęgnacji nie można robić tego codziennie. Należy to ustabilizować, aby efekty były widoczne i odczuwalne podczas chodzenia. 

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Dzień dobry, od dłuższego czasu używam preparatów bardzo bogatych w stężenie mocznika, w drogerii polecono mi preparaty tego typu aby nawilżyć skore. Niestety efekt jest zupełnie inny. Skóra schodzi płatami zupełnie jak u węża, jest sucha, szorstka i czuje coraz większy dyskomfort podczas chodzenia. Pomogą mi Państwo wyjść z opresji?
Witam, preparaty z dużym stężeniem mocznika używa się w wybranych sytuacjach, w przypadku, kiedy skóra naprawdę potrzebuje. Dodatkowo stosuje się je dość krótko. Do zwykłej/ codziennej pielęgnacji nie używa się z reguły takiego stężenia. W gabinecie dostosujemy odpowiednie preparaty indywidualnie do potrzeb skóry i ustabilizujemy problem. Dodatkowo podpowiemy jak całościowo dbać o stopy.

Adam Kłopotowski
specjalista-podolog

Mam problem z bardzo suchą, łuszczącą się skórą. Czy są w stanie Państwo mi pomóc?
Tak, jesteśmy w stanie pomóc uporać się z tym problemem. Zapraszamy na wizytę do gabinetu. Podczas spotkania z naszym podologiem, zostanie ustalona przyczyna suchości skóry stóp. Jeśli będzie taka konieczność, od razu podolog wykona zabieg, po którym skóra natychmiast będzie wyglądała lepiej. Ponadto podolog ustali plan pielęgnacji Pani stóp, aby problem nie powracał.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

Mam bardzo suchą skórę stóp, ponadto choruje na łuszczycę i niedoczynność tarczycy. Czy u Państwa można wykonać zabiegi, które mi pomogą i przyniosą ulgę?
Tak, jak najbardziej, jesteśmy w stanie pomóc przy suchości skóry, nawet w wyżej wymienionych chorobach. Pani skóra wymaga szczególnej troski i zaopiekowania przez specjalistę. Wiemy jak wykonać zabieg przy tak delikatnej, wymagającej skórze. Dodatkowo podolog dobierze preparat do codziennej pielęgnacji skóry stóp. Proszę przygotować opis dotychczasowej pielęgnacji, stosowanych preparatów dermatologicznych i kosmetycznych – być może ta pielęgnacja będzie wymagała zmian. Podolog podczas wizyty wykona zabieg oraz przygotuje plan dbania o Pani skórę stóp.

Hanna Suchecka
specjalista-podolog

opinie o Satin