Zaznacz stronę

Profilaktyczny Zabieg Podologiczny (PZP)

140 zł
ok. 30-40 minut
  1. Skuteczna profilaktyka
  2. Więcej niż klasyczny pedicure
  3. 13 lat doświadczenia

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Dla kogo?

Profilaktyczny Zabieg Podologiczny jest dedykowany wszystkim tym, dla których ważne jest zdrowie stóp oraz ich estetyczny wygląd. Specjalista-podolog potrafi w bardzo wczesnej fazie zapobiec potencjalnym problemom stóp zgodnie z zasadą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Regularne zabiegi podologiczne to gwarancja skutecznej profilaktyki w obrębie stóp bez względu na wiek i płeć Pacjenta.

Definicja

Profilaktyczny Zabieg Podologiczny (PZP) to termin wymyślony i opracowany przez podologów z Satin w 2007 roku. Z definicji jest to zabieg, którego zadaniem jest profilaktyka i pielęgnacja, zapewniająca zdrowie i dobrą kondycję stóp. PZP to również diagnostyka, umożliwiająca wczesne wykrywanie ewentualnych zmian i eliminowanie ich przy pomocy odpowiednich terapii. Profilaktyczny zabieg podologiczny składa się z opracowania paznokci oraz podeszew stóp.

Etapy PZP

1. Skrócenie paznokci
Paznokcie skracamy profesjonalnymi cęgami, które po każdym zabiegu poddawane są zaawansowanym procesom sterylizacji. Obcięcie paznokci na własną rękę w niewłaściwy sposób często kończy się bolesnymi problemami, jak np. wrastanie paznokci, dlatego w tej kwestii warto zaufać naszemu specjaliście.
2. Opracowanie paznokci
W zależności od rodzaju płytki paznokciowej, wybierane są odpowiednie frezy do opracowania paznokci.
3. Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń z podeszw stóp
Przy pomocy kapturków ściernych i skalpela usuwamy zrogowacenia w sposób zupełnie bezbolesny.
4. Oczyszczenie wałów paznokciowych oraz końcowa obróbka paznokci
Przy użyciu specjalnych preparatów i narzędzi oczyszczamy wały paznokciowe oraz usuwamy skórki.
5. Dobranie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego
W zależności od rodzaju skóry, podolog wmasowuje w stopy dedykowany preparat.

Więcej niż pedicure leczniczy

Profilaktyczny zabieg podologiczny to więcej niż pedicure leczniczy. PZP trwa około pół godziny i zawsze przeprowadzany jest w gabinetowych warunkach przy użyciu sterylnych i jednorazowych narzędzi. Po kilku minutach, spędzonych na podstawowej analizie naszych stóp i ewentualnych problemów, podolog przystępuje do właściwego zabiegu.
Obcina nasze paznokcie w sposób właściwy, jednocześnie tłumacząc nam, jak powinny być obcinane w przyszłości. Podolog pozbywa się także nadmiaru zrogowaciałego naskórka, usuwając tylko ten stary i zbędny. Nie narusza zdrowej tkanki. Dodatkowo proponuje nam odpowiedni kosmetyk, nawilżający nasze stopy i utrzymujący je w doskonałej kondycji.
Pamiętajmy, że ten zabieg to element tak ważnej dla naszego zdrowia profilaktyki.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Pierwszy raz przyszłam do gabinetu Satin 10 lat temu z problemem suchych stóp. Podolog uświadomił mi, jak ważna jest profilaktyka na co dzień. Od tej pory dbam o stopy regularnie, przychodząc do Satin raz na 2 miesiące, a moje stopy są piękne, zdrowe i zadbane. Polecam! Beata z Warszawy