Zaznacz stronę

PODOCURE® (profilaktyczny zabieg podologiczny)

160 zł
ok. 30-40 minut
  1. Skuteczna profilaktyka
  2. Więcej niż klasyczny pedicure
  3. 14 lat doświadczenia

umów wizytę umów e-wizytę 

ponad 14 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Dla kogo?

PODOCURE® (profilaktyczny zabieg podologiczny) jest dedykowany wszystkim tym, dla których ważne jest zdrowie stóp oraz ich estetyczny wygląd. Specjalista-podolog potrafi w bardzo wczesnej fazie zapobiec potencjalnym problemom stóp zgodnie z zasadą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Regularne zabiegi podologiczne to gwarancja skutecznej profilaktyki w obrębie stóp bez względu na wiek i płeć Pacjenta.

Definicja

PODOCURE® to termin wymyślony i opracowany przez podologów z Satin w 2007 roku. Z definicji jest to zabieg, którego zadaniem jest profilaktyka i pielęgnacja, zapewniająca zdrowie i dobrą kondycję stóp. PODOCURE® to również diagnostyka, umożliwiająca wczesne wykrywanie ewentualnych zmian i eliminowanie ich przy pomocy odpowiednich terapii. PODOCURE® składa się z opracowania paznokci oraz podeszew stóp.

Etapy PODOCURE®

1. Skrócenie paznokci
Paznokcie skracamy profesjonalnymi cęgami, które po każdym zabiegu poddawane są zaawansowanym procesom sterylizacji. Obcięcie paznokci na własną rękę w niewłaściwy sposób często kończy się bolesnymi problemami, jak np. wrastanie paznokci, dlatego w tej kwestii warto zaufać naszemu specjaliście.
2. Opracowanie paznokci
W zależności od rodzaju płytki paznokciowej, wybierane są odpowiednie frezy do opracowania paznokci.

3. Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń z podeszw stóp
Przy pomocy kapturków ściernych i skalpela usuwamy zrogowacenia w sposób zupełnie bezbolesny.
4. Oczyszczenie wałów paznokciowych oraz końcowa obróbka paznokci
Przy użyciu specjalnych preparatów i narzędzi oczyszczamy wały paznokciowe oraz usuwamy skórki.
5. Dobranie odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego
W zależności od rodzaju skóry, podolog wmasowuje w stopy dedykowany preparat.

Więcej niż pedicure leczniczy

PODOCURE® to więcej niż pedicure leczniczy. PODOCURE® trwa około pół godziny i zawsze przeprowadzany jest w gabinetowych warunkach przy użyciu sterylnych i jednorazowych narzędzi. Po kilku minutach, spędzonych na podstawowej analizie naszych stóp i ewentualnych problemów, podolog przystępuje do właściwego zabiegu.
Obcina nasze paznokcie w sposób właściwy, jednocześnie tłumacząc nam, jak powinny być obcinane w przyszłości. Podolog pozbywa się także nadmiaru zrogowaciałego naskórka, usuwając tylko ten stary i zbędny. Nie narusza zdrowej tkanki. Dodatkowo proponuje nam odpowiedni kosmetyk, nawilżający nasze stopy i utrzymujący je w doskonałej kondycji.
Pamiętajmy, że ten zabieg to element tak ważnej dla naszego zdrowia profilaktyki.

Porady

naszych specjalistów

Opinie

naszych pacjentów
Pierwszy raz przyszłam do gabinetu Satin 10 lat temu z problemem suchych stóp. Podolog uświadomił mi, jak ważna jest profilaktyka na co dzień. Od tej pory dbam o stopy regularnie, przychodząc do Satin raz na 2 miesiące, a moje stopy są piękne, zdrowe i zadbane. Polecam!
Beata z Warszawy

Jestem w trakcie chemioterapii, od jakiegoś czasu zauważam, że pod moimi paznokciami zbiera się płyn a paznokcie zaczynaja odstawać tak jakby chciały zejść. Nie wiem co mam robić i jak sobie pomóc. Czy jeżeli zejdą to odrosną normalne?
Objawy, które Pani opisuje występują bardzo często o osób w trakcie chemioterapii. Zapraszamy na wizytę, w trakcie której w bezbolesny sposób opracujemy Pani paznokcie tak aby poprawić ich wygląd i jednocześnie zadbać o ich bezpieczeństwo.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Co powinienem zrobić aby efekt profilaktycznego zabiegu podologicznego utrzymał się jak najdłużej?
Przede wszystkim powinno się przychodzić na taki zabieg regularnie, w odstępach czasu ustalonych wspólnie z podologiem. Bardzo ważne jest regularne nawilżanie skóry stóp preparatem dobranym przez podologa. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej trzeba też sumiennie realizować zalecenia podologa odnośnie np. noszenia odpowiedniego obuwia, wkładek lub odciążeń.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Jak często powonieniem przychodzić na profilaktyczny zabieg podologiczny?
Częstotliwość  profilaktycznego zabiegu podologicznego ustalana jest z każdym pacjentem indywidualnie. Zależy to od stanu w jakim są stopy pacjenta oraz czy ma dodatkowe problemy na stopach, typu odciski lub modzele. Nie bez znaczenia jest też  stosowanie się do domowych zaleceń. Najczęściej pacjenci przychodzą na profilaktyczny zabieg co 4-6 tygodni.

Anna Milewska
specjalista-podolog

Witam, w ostatnim roku miałem zrobioną endoprotezę biodra, zabieg miał komplikacje i dzisiaj biodro się słabo zgina. Nigdy nie miałem problemów ze stopami, dzisiaj natomiast po prostu do nich nie dosięgam. Mieszkam sam, nie ma mi kto pomóc. Czy mógłbym u Państwa obciąć paznokcie i spumeksować pięty? Roman Łomianek
Panie Romanie, oczywiście. Nazwa zabiegu, który jest odpowiedni to Profilaktyczny Zabieg Podologiczny. W trakcie zabiegu obetniemy i oszlifujemy paznokcie i usuniemy zrogowacenia ze stóp. Zabieg jest szybki i bezbolesny, komfort zostaje na długie tygodnie.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam, czy wykonują Państwo pedicure na mokro czy sucho? Wolałabym na sucho.
Wszystkie zabiegi wykonujemy wyłącznie na sucho frezarkami z pochłaniaczem pyłu. Dzięki temu nasze zabiegi są szybkie, trwałe i higieniczne.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam jak u Państwa wygląda podstawowy zabieg podologiczny?
Podczas pierwszego spotkania przeprowadzany wywiad aby dowiedzieć się więcej o pacjencie i zaproponować odpowiednią formę zabiegu. Następnie przeprowadzany badanie na fotelu i analizujemy stopy, diagnozując i omawiając ewentualne problemy. W następnej kolejności przystępujemy do zabiegu, czyli obcinamy i oszlifowujemy paznokcie, pozbywamy się zrogowaciałego naskórka z podeszw stóp.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Witam jak u Państwa wygląda podstawowy zabieg podologiczny?
Regularna profilaktyka jest gwarantem zdrowych i zadbanych stóp. Wizyty najczęściej powinny być realizowane co 4-6 tygodni, ale każdy przypadek jest inny. Podczas pierwszej wizyty podolog po obejrzeniu stóp, zarekomenduje częstotliwość, z jaką pacjent powinien się pojawiać w gabinecie na Profilaktyczny Zabieg Podologiczny. 

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Czy do zabiegu podologicznego muszę zmyć lakier klasyczny lub hybrydowy z paznokci?
Przy pierwszej konsultacji zalecamy usunięcie lakierów – umożliwi to ocenę stanu płytki paznokcia. Lakier hybrydowy, jak i klasyczny możemy usunąć przy pomocy frezarki lub zmywacza w naszych gabinetach.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Ile trwa profilaktyczny zabieg podologiczny?
Czas trwania profilaktycznego zabiegu podologicznego jest uzależniony między innymi od kondycji stóp pacjenta i trwa średnio 30-50 minut.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Wyleczyłem problem wrastających paznokci. Co zrobić, by już nigdy nie wracał?
Zapraszamy do skorzystania z profilaktycznego zabiegu podologicznego, który przeznaczony jest dla każdej osoby, która chce zadbać o zdrowie stóp i paznokci. Poza przeprowadzeniem czynności zabiegowych, polegających na obcięciu, oszlifowaniu, oczyszczeniu paznokci oraz opracowaniu podeszw stóp, podolog jest w stanie wykryć problemy stóp we wczesnym etapie rozwoju. Pozwoli to na szybkie wdrożenie działań zapobiegających nawrotowi problemu, w tym wrastaniu paznokci. Zapraszam do zapisu na wizytę, w trakcie której podolog zaproponuje częstotliwość wizyt profilaktycznych oraz przygotuje zalecenia do stosowania w domu.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog

Jak przygotować się do profilaktycznego zabiegu podologicznego?
Profilaktyczny zabieg podologiczny nie wymaga specjalnego przygotowania. Ze względu na zakres zabiegu – obcięcie i oszlifowanie paznokci, opracowanie podeszw stóp – warto powstrzymać się od wszelkich zabiegów prowadzących do skracania paznokci czy ścierania naskórka w obrębie stóp. W przypadku pomalowanych paznokci należy zmyć lakier klasyczny lub zdjąć hybrydowy.

Aleksandra Gajewska
specjalista-podolog