Zaznacz stronę

Pęcherze

100 zł
ok. 20-40 minut
  1. Ulga już po pierwszej wizycie
  2. Zabezpieczenie problematycznego miejsca
  3. Ponad 13 lat doświadczenia

umów wizytę  Darmowa konsultacja on-line

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • zbyt ciasne lub za małe buty
  • stały nacisk na palce lub/i śródstopie (pęcherze często powstają u osób aktywnych fizycznie)

Definicja

Pęcherze to oddzielenie naskórka od skóry właściwej, które wypełnione jest płynem wysiękowym – surowiczym. Pełni on funkcję ochronną, działając antybakteryjnie i zabezpieczając głębiej położone tkanki przed otarciem oraz przyspieszając proces gojenia. Powstaje w wyniku podrażnień mechanicznych skóry lub w przebiegu niektórych chorób.

Kiedy zgłosić się do podologa?

W wielu przypadkach pęcherze można łatwo wyleczyć w domu. Jeśli pęcherze pojawiają się często w jednym miejscu, warto to skonsultować ze specjalistą, by znaleźć przyczynę i ewentualnie dobrać odciążenia lub wykonać indywidualne ortozy lub wkładki ortopedyczne.

Często przy uprawianiu sportów pęcherze na podeszwach zarastają kolejnymi warstwami modzeli, co skutkuje bólem i uniemożliwia prawidłową regenerację skóry. W takim przypadku podolog jest w stanie szybko przynieść ulgę i zabezpieczyć wrażliwe miejsca.

Jak wygląda leczenie?

Bolesny pęcherz jest przekłuwany, płyn usuwany, a miejsce zabezpieczane właściwymi preparatami i opatrunkami. W przypadku suchych i twardych pozostałości po pęcherzu problematyczne, wrażliwe miejsce jest dokładnie oczyszczone z nadmiaru zrogowaceń i zabezpieczone. Problem pęcherzy można z powodzeniem rozwiązać już podczas jednej wizyty.

Witam, mam bardzo duży problem ze stopą po ostatnim maratonie. Skóra na przedniej części stopy bardzo mnie boli, jej warstwy jakby się rozdzieliły a w środku jest chyba płyn. Co robić? Problem jest dosyć bolesny a ja chciałbym wrócić jak najszybciej do biegania. Artur z Ząbek
Panie Arturze, najwidoczniej wskutek nadmiernego obciążania stopy utworzył się Panu na podeszwie pęcherz. W trakcie wizyty w gabinecie odbarczymy pęcherz i wykonamy opatrunki przyspieszające gojenie. Już następnego dnia po zabiegu będzie mógł Pan wrócić do treningów biegowych.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Piszę bo mam straszny problem z burchlami na nogach. Robią mi się zawsze po jednych butach, które zakładam na wesela. Buty są wygodne i z miękkiej skórki więc już sama nie wiem o co chodzi. Czy mogą mi państwo jakoś pomóc? Sandra
Pęcherze, o których mowa powstają często nawet przy bardzo wygodnym obuwiu. Zapraszamy Panią na wizytę, w trakcie której zbadamy Pani problem z bliska. W trakcie wizyty pokażemy Pani jak zabezpieczać się przed ich powstawaniem i jaka jest etiologia Pani problemu. Prosimy o przyniesienie ze sobą na wizytę butów, o których Pani wspomina.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Ostatnio kupiłem sobie nowe buty do biegania, po pierwszym biegu na drugich palcach zrobiły mi się purchle z płynem, palce bolą, w środku jest płyn. Co z tym robić?
Na palcach zrobiły się Panu pęcherze, które są wynikiem tarcia buta o palec. Powodów tego zjawiska może być wiele. Zapraszamy na wizytę podczas której ulżymy Panu w bólu. Prosimy o zabranie ze sobą butów biegowych, możliwe, że zmiana sposobu ich sznurowania rozwiąże ten problem.

Michał Droszcz
specjalista-podolog

Dwa dni temu byłam na spontanicznym długim spacerze. Niestety odbył się on w japonkach. Po powrocie do domu zobaczyłam, że z przodu stopy urósł mi wielki bąbel. Zakrywa całą poduszeczkę pod palcami. Boli strasznie, nie chce go przebijać bo boje się infekcji. Czy możecie mi jakoś pomóc?
Oczywiście, że tak. Na wizycie odbarczymy bolesne miejsce, wykonamy opatrunki i odciążenia. Podolog na pewno wytłumaczy też chętnie czemu japonki to nienajlepsze obuwie na długie spacery.

Michał Droszcz
specjalista-podolog