Pęcherze
- Ulga już po pierwszej wizycie
- Zabezpieczenie problematycznego miejsca
- Ponad 13 lat doświadczenia


ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW
Przyczyny powstawania
- zbyt ciasne lub za małe buty
- stały nacisk na palce lub/i śródstopie (pęcherze często powstają u osób aktywnych fizycznie)
Definicja
Pęcherze to oddzielenie naskórka od skóry właściwej, które wypełnione jest płynem wysiękowym – surowiczym. Pełni on funkcję ochronną, działając antybakteryjnie i zabezpieczając głębiej położone tkanki przed otarciem oraz przyspieszając proces gojenia. Powstaje w wyniku podrażnień mechanicznych skóry lub w przebiegu niektórych chorób.
Kiedy zgłosić się do podologa?
W wielu przypadkach pęcherze można łatwo wyleczyć w domu. Jeśli pęcherze pojawiają się często w jednym miejscu, warto to skonsultować ze specjalistą, by znaleźć przyczynę i ewentualnie dobrać odciążenia lub wykonać indywidualne ortozy lub wkładki ortopedyczne.
Często przy uprawianiu sportów pęcherze na podeszwach zarastają kolejnymi warstwami modzeli, co skutkuje bólem i uniemożliwia prawidłową regenerację skóry. W takim przypadku podolog jest w stanie szybko przynieść ulgę i zabezpieczyć wrażliwe miejsca.
Jak wygląda leczenie?
Bolesny pęcherz jest przekłuwany, płyn usuwany, a miejsce zabezpieczane właściwymi preparatami i opatrunkami. W przypadku suchych i twardych pozostałości po pęcherzu problematyczne, wrażliwe miejsce jest dokładnie oczyszczone z nadmiaru zrogowaceń i zabezpieczone. Problem pęcherzy można z powodzeniem rozwiązać już podczas jednej wizyty.
