Zaznacz stronę

ZABIEGI CHIRURGICZNE PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

1800 zł za jeden palec,
każdy kolejny palec 1500 zł
1,5 h
  1. Zabieg poprzedzony konsultacją
  2. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym
  3. Ścisła współpraca podologa i chirurga
umów wizytę

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

CHIRURGIA NA RZECZ PODOLOGII

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, w gabinetach Satin we współpracy z doświadczonym chirurgiem, oferujemy zabiegi chirurgiczne wykonywane w obrębie płytki paznokciowej. Każdy zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i poprzedzony konsultacją, podczas której przedstawiony zostaje szczegółowy plan zabiegu wraz z zaleceniami.

ZMIANY CHIRURGICZNE PŁYTKI PAZNOCKIOWEJ

W ramach chirurgicznych zmian płytki paznokciowej w gabinetach Satin wykonujemy między innymi: zmianę szerokości paznokcia, usuwanie bliznowaceń z macierzy i łożyska, usuwanie osteofitów, czyli narośli kostnych z dystalnych (dalszych) części paliczka czy usuwanie zmian kostnych po urazach, uniemożliwiających prawidłowy wzrost płytki paznokciowej.

ZMIANA SZEROKOŚCI PAZNOKCIA

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w ramach chirurgicznych zmian płytki jest zmiana szerokości paznokcia. Podczas takiego zabiegu usuwa się płytkę paznokciową oraz całość tkanek paznokciotwórczych (łożysko, macierz etc.) na problematycznym obszarze. Celem tych działań jest wyeliminowanie zjawiska wrastania paznokcia w problematycznym miejscu.

 

USUWANIE OSTEOFITÓW

Równie częstym zabiegiem jest usuwanie osteofitów, czyli narośli kostnych z dystalnych (dalszych) części paliczka. Zabieg ten wykonywany jest zazwyczaj w przypadkach, gdy przez regularny nacisk lub uraz mechaniczny paznokcia w niekorzystny sposób aktywują się komórki kościotwórcze, co negatywnie wpływa na kształt palca, łożyska, a co za tym idzie również płytki. Usunięcie zmian kostnych powoduje prawidłowy wzrost paznokcia po urazach.

KOMFORT, BEZPIECZEŃSTWO I SKUTECZNOŚĆ

Wszystkie zabiegi są wykonane z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny. Każdą interwencję chirurgiczną poprzedza konsultacja, podczas której można uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące nas zagadnienia dotyczące planowanego zabiegu. Wszystkie późniejsze wizyty kontrolne: zmiana opatrunków, zdjęcie szwów czy dodatkowe konsultacje są bezpłatne.

Kiedyś miałem już podcinany chirurgicznie paznokieć, ale problem nawracał i co 3-4 miesiące musiałem mieć powtarzany zabieg. Jakie są szansę pozbycia się problemu na zawsze?
Skuteczność zabiegów chirurgii paznokci i tkanek okołopaznokciowych w Satin wynosi 98%. W związku z tym szanse na recydywę są minimalne. Do każdego przypadku indywidualnie dobieramy techniki zabiegowe. Istotne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych i ewentualne kontynuowanie terapii podologicznie (sporadycznie).

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog

Mój paznokieć rośnie w kilku częściach. Kiedyś miałem zabieg chirurgiczny na wrastający paznokieć, teraz nie boli, ale rośnie bardzo nieestetycznie i przeszkadza mi w bucie. Co można z tym zrobić?

Najprawdopodobniej podczas zabiegu nie do końca usunięto tkanki paznokciotwórcze i powstały blizny na łożysku i macierzy, które uniemożliwiają zrośnięcie się fragmentów płytki paznokciowej. Chcąc pozbyć się problemu należu trwale usunąć niepotrzebne kolce paznokci wraz z tkankami wytwórczymi. Po wygojeniu zostanie tylko jeden, zdrowy paznokieć.

Andrzej Piotrowski
specjalista-podolog