Zaznacz stronę

Podolog Warszawa

Firma Satin pełni swoją działalność od ponad 13 lat. Zakres świadczonych usług obejmuje diagnostykę i leczenie problemów w obrębie stóp. Zespół podologów z Warszawy stale przyczynia się do podnoszenia świadomości społeczeństwa na tematy związane ze zdrowiem stóp. Specjaliści świadczą usługi na światowym poziomie, przestrzegając przy tym zasad etycznych i bezpieczeństwa pracy. Właściwe przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie w pracy w zawodzie umożliwia im stawianie właściwych diagnoz i prowadzenie skutecznych terapii u pacjentów z różnymi problemami podologicznymi.

Kiedy warto umówić się do podologa w Warszawie?

Pacjenci często lekceważą niepokojące zmiany, które pojawiły się na ich stopach. Wychodzą z założenia, że same znikną i problem sam się rozwiąże. Rzadko kiedy się tak dzieje, wprost przeciwnie – niewielka zmiana daje początek chorobie, której wyleczenie w odróżnieniu od usunięcia zmiany już nie jest takie proste.

Nie zwlekaj i zgłoś się do podologa w Warszawie, jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy w obrębie:
• paznokci,
• skóry,
• palców,
• stóp.

Jeśli chodzi o palce, pretekstem do konsultacji u podologa powinien być hallux valgus, paluch koślawy, jak również palce młoteczkowate. W przypadku deformacji stóp, skorzystania z porady specjalisty wymaga płaskostopie podłużne i poprzeczne.

Pierwsza wizyta u podologa w Warszawie – jak się przygotować?

Przed wizytą u podologa należy oczyścić stopy i płytkę paznokci z lakieru. Pacjent nie powinien w żaden inny sposób ingerować w stan skóry ani paznokci, gdyż może to utrudnić postawienie diagnozy, a tym samym dobranie stosownej metody leczenia.

Wizyta rozpocznie się od wywiadu – podolog może zapytać o stan zdrowia, przebyte choroby, odczuwane dolegliwości i tryb życia. Potem dokładnie obejrzy zmiany chorobowe, a jeśli zajdzie taka konieczność, wykona niezbędne badania.

W gabinecie podologicznym Satin wykonuje się badania:
• bakteriologiczne,
• histopatologiczne,
• mykologiczne.

Na wynik powyższych badań czeka się od 2 do nawet 6 tygodni, dlatego, jeśli leczenie może być zaplanowane dopiero na ich podstawie, trzeba uzbroić się w cierpliwość. W znacznej części przypadków terapię można wdrożyć już na pierwszej wizycie.

Podolog Warszawa – zabiegi

Nasi podolodzy wykonują takie zabiegi podologiczne jak:

• profilaktyczny zabieg podologiczny (pzp) – pozwala zapobiec rozwojowi chorób stóp, które mogłyby mieć miejsce, jeśli pacjent zlekceważyłby pierwsze oznaki problemu;

• leczniczy zabieg podologiczny (lzp) – polega na usunięciu modzeli;

• obcięcie i szlifowanie paznokci – polega na przycięciu paznokci we właściwy sposób, tak aby nie wrastały i nie powodowały przykrych dolegliwości.

Terapie skóry wykonywane przez podologów z Warszawy

Do gabinetów podologicznych Satin mogą zgłaszać się pacjenci, którzy zauważyli na swoich stopach takie objawy jak:

• kurzajki (brodawki) – każda brodawka wirusowa jest inna i wymaga indywidualnie dopasowanego leczenia. Najpopularniejsze sposoby leczenia to krioterapia (wymrażanie ciekłym azotem), metoda farmakologiczna czy metoda mechaniczna. Czas terapii jest różny i wynosi od kilku do nawet kilkunastu wizyt;

• modzele i zrogowacenia – sposób leczenia modzeli i zrogowaceń dobiera się na podstawie przyczyny ich wystąpienia. Skuteczne usunięcie modzeli możliwe jest jedynie w przypadku usunięcia przyczyny ich powstawania;

• pękające pięty – podolog zajmuje się wyrównaniem krawędzi pęknięć i nałożeniem specjalistycznych preparatów czy odciążeń;

• odciski – podolog usuwa odciski i udziela rad i wskazówek, których należy przestrzegać, aby wyeliminować ryzyko powstawania odcisków w przyszłości. Zazwyczaj czas terapii i liczba zabiegów jest wprost proporcjonalna do okresu, jaki minął od momentu pojawienia się odcisków, dlatego najlepiej zgłosić się do podologa z odciskiem zaraz po jego wystąpieniu na skórze;

• suchą skórę stóp – podolog usuwa nadmierne zrogowacenia i przekazuje dokładne zalecenia dotyczące pielęgnacji stóp w domu;

• nadpotliwość stóp – rolą podologa jest dobór właściwej dla pacjenta terapii;

• pęcherze – podolog przekłuwa pęcherz, usuwa płyn i zabezpiecza miejsce opatrunkiem. Pęcherze na stopach można zlikwidować już podczas jednej wizyty.

Po przeprowadzeniu terapii podolog doradza, jak dbać o stopy, aby problem nie wrócił. Cała reszta pozostaje w rękach pacjentach. Jeśli będzie przestrzegać zaleceń podologa, uniknie nawrotu zmian.

Terapie paznokci wykonywane przez podologów z Warszawy

Podolodzy z Warszawy udzielają pomocy pacjentom, u których zdiagnozowano:

• wrastające i wkręcające paznokcie – podolog może zastosować jedną z dwóch popularnych metod leczenia, czyli klamry ortonyksyjne lub kostki Arkady. Czas leczenia wrastającego paznokcia uzależniony jest od rozwoju schorzenia, może wymagać od kilku do nawet kilkunastu wizyt w gabinecie podologicznym;

• grzybicę paznokci – podolog wdraża miejscowe lub doustne środki leczenia, zwykle dodatkowo trzeba mechanicznie usunąć fragment zmienionej grzybicznie płytki paznokcia. Leczenie grzybicy może zająć nawet kilka miesięcy;

• paznokcie przerośnięte/zgrubiałe – podolog za pomocą specjalnych frezów skraca twardą płytkę paznokciową i usuwa zrogowacenia podpaznokciowe. Poprawę stanu paznokci widać już po pierwszej wizycie;

• krwiaki podpaznokciowe – podolog usuwa krwiak np. dzięki przewierceniu się przez paznokieć. Czas terapii uzależniony jest od tempa wzrostu paznokcia.

W gabinecie podologicznym Satin wykonywane są też zabiegi z zakresu rekonstrukcji płytki paznokciowej. Warszawski podolog rozpoczyna zabieg rekonstrukcji od dokładnego oczyszczenia i oszlifowania paznokcia. Następnie zastępuje naturalny paznokieć lub jego utraconą część przy pomocy specjalnej masy do rekonstrukcji – w zależności od przypadku może być to żel lub akryl.

Chirurgia podologiczna – jakie zabiegi wykonujemy w gabinetach Satin?

Nasi specjaliści wykonują trzy podstawowe zabiegi z zakresu chirurgii podologicznej takie jak:

• plastyka wałów paznokciowych – polega na chirurgicznym wycięciu wału paznokciowego, który niekorzystnie wpływa na kształt paznokcia i powoduje jego ból oraz wrastanie;

• zabiegi chirurgiczne płytki paznokciowej – dotyczą zmian chirurgicznych płytki paznokciowej takich jak zmiana szerokości paznokcia, usuwanie bliznowaceń z macierzy i łożyska, usuwanie osteofitów czy usuwanie zmian kostnych po urazach;

• usuwanie zmian skórnych – zabiegi dotyczą usunięcia zmian mogących nosić znamiona nowotworów, brodawek wirusowych oraz odcisków.

Indywidualny dobór wkładek dla wymagających stóp

Nierzadko stan stóp pacjenta zależy od tego, czy stosuje się do zaleceń podologa. By uniknąć nawrotu problemu, który zostanie usunięty w gabinecie podologicznym, musi on przestrzegać rad i wskazówek, które mogą dotyczyć nie tylko pielęgnacji stóp, ale też noszenia odpowiedniego dla nich obuwia.

Noszenie niewygodnych butów nie tylko sprawia ból i dyskomfort, lecz również jest bezpośrednim powodem powstawania deformacji, których konsekwencją są poważne problemy ortopedyczne. Jeśli pacjent w porę nie zareaguje i nie zaopatrzy się w obuwie właściwie dopasowane do budowy jego stóp, nie obejdzie się bez ingerencji chirurgicznej.

Rozwiązaniem dla osób, które mają trudności ze znalezieniem wygodnych butów, są robione na zamówienie wkładki ortopedyczne. Podolog z Warszawy na podstawie specjalistycznego badania wykonuje wkładki dla pacjenta dopasowane do budowy i potrzeb jego stóp.

W jaki sposób można zapisać się do podologa z Warszawy i ile kosztuje pierwsza wizyta?

Wizytę w gabinecie podologicznym można umówić na dwa sposoby – telefonicznie, dzwoniąc do wybranego gabinetu Satin lub przez internet, wypełniając specjalny formularz kontaktowy na stronie www.

Koszt wizyty jest różny i zależy od jej przebiegu. Cena konsultacji podologicznej i ortopodologicznej wynosi 100 zł, z kolei za konsultację chirurgiczną trzeba zapłacić 150 zł.

Jeśli podczas wizyty wykonany zostanie zabieg, koszt wizyty jest wyższy niż samej konsultacji i zależy od rodzaju wykonanego zabiegu.

Podolog Warszawa

Podolog z Warszawy

Podolodzy z Warszawy

Warszawski podolog

opinie o Satin