Zaznacz stronę

Rodzaj kremu do stóp powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry. Zobacz, jakich preparatów używać do pielęgnacji, aby zadbać o swoje stopy w sposób najkorzystniejszy dla skóry.

Kremy do skóry przesuszonej

Skóra przesuszona wymaga odpowiedniego nawilżenia. Z tego też powodu bardzo istotne, by w składzie konkretnego produktu znalazły się substancje o działaniu nawilżającym. Doskonałe nawilżenie zapewnić mogą propolis, a także różnego rodzaju masła, np. masło shea. Tego rodzaju substancje wspierają również procesy regeneracji naskórka. Chcąc pozbyć się rogowaciejącego naskórka, a jednocześnie nawilżyć skórę stóp, dobrze jest stosować preparaty zawierające mocznik w stężeniu około 10%. Inna wartość tego stężenia sprawia, że mocznik wykazuje inne właściwości.

Poza tym skóra sucha jest też mniej elastyczna, co może zwiększać ryzyko jej pękania. Aby zniwelować dolegliwości związane ze stanem zapalnym skóry, warto sięgać po preparaty zawierające składniki łagodzące. Wymienić tu można między innymi aloes, alantoinę albo panthenol. Mocno wysuszona skóra potrzebuje również intensywnej regeneracji. Jest to możliwe dzięki obecności w składzie preparatu cząsteczek nanosrebra, witaminy E czy oleju bawełnianego.

Stopy z tendencją do nadpotliwości

Borykasz się z nadpotliwością stóp? To oznacza, że musisz działać wielotorowo. Po pierwsze, musisz zadbać o to, by zmniejszyć ryzyko zakażeń i podrażnień skóry wywołanych obecnością potu na stopach i stale namnażających się bakterii. Po drugie, trzeba też zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry stóp. Pamiętaj, że stopy z tendencją do nadpotliwości również wymagają odpowiedniego nawilżenia.

Jakie więc kremy stosować? Idealnie sprawdzą się tu preparaty zawierające glinkę, olejek z drzewa herbacianego, a także mocznik, które hamują rozwój nadpotliwości. Przydatne okażą się też środki z substancjami antygrzybicznymi, np. z jonami srebra, ponieważ nadpotliwość często idzie w parze z grzybicą lub inną infekcją.

Spirulina to jeden z tych składników, który zabezpiecza skórę przed rozwojem infekcji. Skwalen to lipid występujący w ludzkim sebum, w pełni biozgodny. Z wiekiem jego produkcja spada, przez co warto dostarczać go w preparatach natłuszczających do stóp z tendencją do nadpotliwości.

Zamiast kremów w postaci maści warto też sięgać po preparaty w postaci zasypek, żelów czy pudrów.

Stres, przegrzanie stóp z uwagi na źle dobrane obuwie czy zaburzenia hormonalne – to wszystko sprawia, że stopy mogą zacząć nadmiernie się pocić. Niekiedy tej dolegliwości może towarzyszyć nieprzyjemny zapach. Aby więc pozbyć się tego problemu, należy przede wszystkim odkryć, co do niego doprowadziło. Bywa, że zmiana obuwia na bardziej przewiewne i wykonane z naturalnych materiałów może szybko przynieść upragnioną ulgę.

Zadbaj o ochronę przeciwgrzybiczną i antybakteryjną

Niekiedy również stopa może mieć kontakt z drobnoustrojami. Dlatego bardzo ważne, by w stosowanych preparatach znajdowały się także substancje przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Dobrze, by krem do pielęgnacji stóp zawierał więc jony srebra o właściwościach przeciwgrzybicznych. Z tego rodzaju preparatów warto korzystać zarówno wtedy, gdy borykasz się z zakażeniem grzybiczym, jak i profilaktycznie, w celu zniwelowania ryzyka powstania zakażenia.

Aby zmniejszyć z kolei ryzyko rozwoju drożdżaków na stopach, warto sięgać po preparaty, w których składzie znajdują się np. takie substancje jak urotropina oraz Clotrimazol. Takie rozwiązania sprawiają, że przywrócone zostaje uczucie świeżości Twoich stóp.

Pomoc w stanach chorobowych – dbaj o stopy rozsądnie!

Powyższe metody nie stanowią jedynego wsparcia dla Twoich stóp. Czasem konkretny problem ze stopami może mieć źródło w chorobie, np. w cukrzycy. Jeżeli więc cierpisz z powodu innych schorzeń, bardzo istotne jest zadbanie o to, by być pod opieką specjalisty wskazującego konkretne preparaty do pielęgnacji stóp.

Pamiętaj, że każda choroba sprawia, że organizm może inaczej reagować na krem do stóp. Dlatego zamiast kupować tego rodzaju preparaty „w ciemno”, najlepiej zatroszczyć się o to, by skonsultować z podologiem zasadność ich stosowania. Inne potrzeby może mieć nadmiernie przesuszona skóra osoby zdrowej, a inne osoby z cukrzycą. Dlatego wiedza o swoim stanie zdrowia i jej wykorzystanie w trakcie pielęgnacji są tak istotne. W takich sytuacjach wsparciem służą nie tylko lekarze, ale też podolodzy.

Skonsultuj się z podologiem

Aby określić dokładniej, co może wesprzeć kondycję skóry stóp, przede wszystkim zgłoś się do gabinetu podologicznego. To tam specjalista wskaże najlepszą i najskuteczniejszą metodę dbania o Twoje stopy. Skóra stóp narażona jest na działanie wielu czynników m.in. nacisku i tarcia.

W gabinecie podologicznym dowiesz się również, z jakich zabiegów skorzystać, by poprawić stan swojej skóry. Pamiętaj, że to właśnie działania profilaktyczne związane z systematycznym stosowaniem preparatów do stóp, a także zabiegi, to rozwiązania, które wesprą w odpowiedni sposób Twoją skórę.

opinie o Satin