Zadbaj o piękno swoich stóp!

Jest wiele okazji do tego, żeby pochwalić się zadbanymi stopami. Wyjście na basen, na plażę to idealny moment aby zaprezentować piękny kolor lakieru do paznokci i gładką skórę. Niestety, wiele osób ma problem z wyglądem swoich stóp. Tryb życia, który sprawia, że jesteśmy w ciągłym ruchu, spędzanie nawet kilkunastu godzin dziennie w niekoniecznie wygodnym obuwiu, brak czasu na właściwą pielęgnację stóp… wszystko to przyczynia się do powstania nieestetycznego problemu, jakim są pękające pięty. Z kłopotem tym próbujemy walczyć samodzielnie, jednak zwykłe, domowe sposoby często okazują się nieskuteczne. W takim przypadku warto umówić się na wizytę w gabinecie podologicznym, gdzie w profesjonalny sposób wyleczymy problem pękających pięt.

Skąd biorą się pękające pięty?

Powody, przez które nasze stopy nie wyglądają tak, jak powinny, są różne. Oto kilka najważniejszych:

  • noszenie nie odpowiednio dopasowanego obuwia,
  • niewłaściwa higiena i brak pielęgnacji stóp,
  • używanie kosmetyków niedopasowanych do potrzeb,
  • nadwaga, co za tym idzie – zbytnie obciążenie stóp,
  • choroby skóry, takie jak np. łuszczyca,
  • zakażenia bakteryjne i grzybicze,
  • wrodzone i nabyte deformacje stopy,
  • duże nawarstwienie się zrogowaciałego naskórka w okolicach pięt.

Jak zaradzić problemowi pękających pięt?

Popękane pięty mogą stanowić bardzo uciążliwe i wyjątkowo bolesne schorzenie. W przypadku zaniedbań i braku odpowiedniej terapii problem się nasila. Naskórek, którego ciągłość została przerwana jest bardzo podatny na wszelkiego rodzaju infekcje, zakażenia i stany zapalne. Utrudnione może być także chodzenie i codzienne funkcjonowanie. Domowe sposoby na pękające pięty to np. ścieranie naskórka, peeling, kremy nawilżające z zawartością mocznika. Jednak gdy problem jest poważny i nasze samodzielne zabiegi nie przynoszą zadowalającej poprawy, wtedy czas na konsultację u podologa.

Korzyści z wizyty w gabinecie podologicznym

Podolog jest to specjalista, który ma za zadanie przywrócić naszym stopom zdrowie i zadbany wygląd. W skuteczny i fachowy sposób pomaga w takich dolegliwościach jak odciski, modzele, haluksy, brodawki, wrastające paznokcie czy też pękające pięty. Już pierwsza wizyta może okazać się przełomowa w poprawie stanu naszych stóp. Specjalista we właściwy sposób zdiagnozuje stan stóp, udzieli nam cennych wskazówek w sprawie ich właściwej pielęgnacji oraz dobierze zestaw odpowiednich kosmetyków dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. W Warszawie konsultacje podologiczne stają się coraz popularniejsze, oferuje je między innymi gabinet Satin.  Rady, jakie możemy usłyszeć od podologa będą prawdopodobnie dotyczyć odpowiedniego dobranego obuwia, noszenia skarpetek z naturalnego materiału, który umożliwia przepuszczanie powietrza, właściwej diety i nawadniania w trakcie dnia, kwestii sanitarnych i higieny, środków pielęgnacyjnych, ogólnego trybu życia i aktywności fizycznej.

Pamiętajmy, że im szybciej zwrócimy się z naszym problemem o pomoc do specjalisty, tym szybciej odzyskamy komfort życia i estetyczny wygląd stóp. Zaniedbanie problemu pękających pięt jak i innych schorzeń stóp może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Zdarza się, że pęknięć można pozbyć się już w trakcie pierwszej wizyty!

Więcej ciekawych informacji na temat podologii, leczenia schorzeń stóp, profilaktyki i pielęgnacji można znaleźć na stronie internetowej: satin.pl