Zaznacz stronę

O stopy naszych dzieci powinniśmy dbać już od samego urodzenia. Codzienna troska o nie pozwoli wyeliminować wiele problemów i schorzeń, które mogą dać o sobie znać w dorosłym życiu. Tylko zdrowe stopy gwarantują prawidłowe chodzenie oraz wpływają na odpowiednie ustawienie stawów biodrowych, kolanowych i kręgosłupa w czasie wzrostu dziecka. Pamiętajmy, że większośc wad powstaje właśnie w okresie dziecięcym, dlatego tak ważna jest szybka reakcja. Jeśli więc zauważymy u dziecka jakieś niepokojące objawy, skorzystajmy z porad podologa dziecięcego. To specjalista od diagnozowania i leczenia schorzeń stóp.

Podolog dziecięcy – najważniejsza jest profilaktyka

Podolog dziecięcy doradzi rodzicom, jak prawidłowo dbać o rozwój stóp małego dziecka. Zasugeruje, w jaki sposób dobierać obuwie oraz wskaże, na co zwracać uwagę podczas pielęgnacji małych stóp, która dotyczy zarówno obcinania paznokci oraz dbania o skórę. Z profesjonalnych usług podologa można skorzystać w warszawskich gabinetach podologicznych Satin. Specjaliści w szczególny sposób dbają o komfort małych pacjentów oraz zapewnienie im bezbolesnego leczenia.

Najczęstsze problemy podologiczne u dzieci

  • odciski u dzieci

Odciski na dziecięcych stopach (nagniotki) to miejsca, w których występuje nadmierne rogowacenie naskórka. Przybierają kształt okrągłych biało-żółtych punktów, które niestety są bardzo bolesne. Szczególny dyskomfort mogą powodować podczas chodzenia. Odciski u dzieci najczęściej powstają pod wpływem noszenia niewygodnego obuwia, ale mogą mieć także związek z deformacjami ortopedycznymi, albo słabym ukrwieniem stóp. Leczenie odcisków jest bardzo ważne, ponieważ mogą one utrudniać prawidłowe chodzenie, a w efekcie przyczyniać się do złej postawy ciała.

  • wrastające paznokcie u dzieci

Przyczyną wrastania paznokci u dzieci jest ich niedokładne i zbyt głębokie obcinanie. Rodzice często popełniają ten błąd, ponieważ obcinają dzieciom płytkę paznokcia na półokrągło. Doprowadza to do narastania skóry wokół paznokcia i zaburzenia jego prawidłowego wzrostu. Jeśli w miarę wcześnie nie zajmiemy się tym problemem, to może on zacząć wywoływać coraz większe dolegliwości bólowe. Dobre efekty terapeutyczne przynosi: właściwa pielęgnacja stopy przeprowadzana pod opieką specjalisty oraz zmiana obuwia i zastosowanie wkładek ortopedycznych.

  • kurzajki u dzieci

Kurzajki wywołane są przez wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), występujący w wielu odmianach. Zarazić można się nim na basenie lub w szkole, ale wpływ na ich rozwój może mieć także nieprawidłowa higiena stóp. W gabinecie podologicznym można dziś w łatwy i bezbolesny sposób usunąć kurzajki przy przeprowadzeniu odpowiedniej terapii (dobierane są odpowiednie preparaty pielęgnacyjne).

Podologia dla dzieci jest nieocenioną dziedziną medycyny, która potrafi odpowiednio zatroszczyć się o stopy najmłodszych. Wszystkie zabiegi wykonywane u dzieci są bezpieczne i bezbolesne, pozwalają na szybkie wyeliminowanie problemu. Specjalista przepisuje także odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, które zapewnią skuteczną terapię i późniejszą profilaktykę. Jeśli tylko zauważysz niepokojące objawy na stopach swojego dziecka, nie zwlekaj i zapewnij mu przegląd małych stópek pod okiem wykwalifikowanego podologa dziecięcego.

Monika Bąbiak

opinie o Satin