Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA WILANÓW

Nasz gabinet w Wilanowie nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się umów na wizytę do naszego specjalisty podologa. Przyjmujemy w gabinetach na Saskiej Kępie i na Bielanach. Wszystkie nasze gabinety wyposażone są w profesjonalny sprzęt do wykonywania wszelkich zabiegów podologicznych. 

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Wilanów

Brodawki, czyli potocznie mówiąc kurzajki, to nieestetyczne i bardzo irytujące zmiany skórne, które pojawiają się wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Zwykle wyglądają jak małe grudki o płaskiej powierzchni i nie zawsze występują pojedynczo – czasami są to spore grupki grudek. Brodawki mają kolor podobny do koloru skóry, bardzo często są pomarszczone i mają szorstką powierzchnię. Na niektórych widoczna jest na środku ciemna kropka. Kurzajki zwykle nie są bolesne, chyba że występują na podeszwach stóp – może to spowodować utrudnienia w poruszaniu się i ból spowodowany naciskiem na kurzajkę całym ciężarem ciała. Choć kurzajki mogą znikać samoistnie, każdy dermatolog zaleca podjęcie leczenia. Dlaczego?

Dlaczego trzeba leczyć kurzajki?

Pacjenci często wątpią w sens leczenia kurzajek. Jako powód podają to, że ktoś, kogo znają, samodzielnie wyleczył kurzajki lub po prostu same one zniknęły. Jest to jednak jedna z najbardziej błędnych informacji. Kurzajki zawsze trzeba usuwać w profesjonalnym gabinecie podologa! Najważniejszym powodem jest to, że wirus, który wywołuje brodawki, jest bardzo zaraźliwy i niezwykle łatwo zarazić nim rodzinę, domowników czy inne osoby, z którymi mamy bezpośredni kontakt. Wirusa można przekazać również poprzez przedmioty i akcesoria, których używamy, a także korzystają z miejsc publicznych jak siłownie czy baseny. 

Czy wiedziałeś, że wirus brodawczaka ludzkiego bardzo często przenosi się przez używanie tych samych narzędzi kosmetycznych lub na przykład ręcznika? Im szybciej podejmiemy walkę z pojedynczymi kurzajkami, tym mniejsza szansa, że kogoś zarazimy. Spada też ryzyko samozakażenia – mniejsze są szanse na to, że z jednej kurzajki pojawią się następne. Ponadto mniejsze, pojedyncze kurzajki łatwiej zwalczyć, im szybciej więc zaczniesz leczenie, tym większe prawdopodobieństwo skuteczności leczenia, a większa szansa na to, że usunięcie kurzajki nie pozostawi trwałych śladów na ciele.

Usuwanie kurzajek Wilanów – jak to zrobić

Brodawki różnią się w zależności od szczepu wirusa, który doprowadził do zakażenia. Dlatego jest kilka sposobów leczenia kurzajek – to, jaki zostanie zastosowany w konkretnym przypadku, zależy od rodzaju brodawek, miejsca na ciele, gdzie występują, a także wielkości, ilości i głębokości zmian skórnych. Brodawki o grubszej warstwie rogowej często usuwa się kriochirurgicznie – metoda ta to usuwanie kurzajek ciekłym azotem o temperaturze od -180 do -110 stopni. Brodawka ulega całkowitemu wymrożeniu. Inną, równie często stosowaną metodą, jest usuwanie kurzajek laserem – kurzajki poddaje się działaniu światła lasera CO2. Pod wpływem jego działania uwodnione cząstki brodawki odparowują.

[sp_easyaccordion id="10736"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin