Zaznacz stronę

Zabieg podologiczny a klasyczny pedicure

Jaka jest różnica między zabiegiem podologicznym a klasycznym pedicurem?

CZYM SIĘ RÓŻNI ZABIEG PODOLOGICZNY OD PEDICURE?

Klasyczny pedicure ma cel pielęgnacyjny, dlatego wszystkie podejmowane podczas pedicure czynności służą uzyskaniu najlepszych efektów estetycznych. Podczas pedicure kosmetyczka wykonuje tradycyjne działania takie jak: oszlifowanie paznokci czy usunięcie zbędnych zrogowaceń w połączeniu z relaksacyjnym masażem czy malowaniem paznokci.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zabiegów podologicznych, gdzie cele pielęgnacyjne i efekty estetyczne w harmonijny sposób łączą się z najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed podologią, czyli diagnozowaniem i leczeniem schorzeń powstających w obrębie stóp i paznokci.

KIEDY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PODOLOGA?

Do podologa należy zgłosić się, kiedy w obrębie naszych stóp pojawią się niepokojące zmiany skórne, takie jak: odciski, nagniotki, modzele, kurzajki, przesuszona i pękająca skóra czy potliwość. W gabinecie podologicznym otrzymany również porady dotyczące deformacji kostnych, np. haluksów czy płaskostopia. Specjalista pomoże nam także w przypadku dolegliwości dotyczących płytki paznokcia m.in. grzybica czy wrastanie i wkręcanie paznokci. Pod stałą opieką podologa powinni znaleźć się również diabetycy, ponieważ cukrzyca powoduje niekorzystne zmiany w obrębie stóp jak np. tzw. stopa cukrzycowa.

Czasami, osoby borykające się ze schorzeniami stóp, udają się do kosmetyczki, zamiast odwiedzić podologa. Jest to duży błąd, ponieważ gabinety kosmetyczne nie dysponują odpowiednim sprzętem do zabiegów, a nawet najbardziej wykwalifikowana kosmetyczka nie posiada wystarczającej wiedzy do przeprowadzenia specjalistycznego leczenia. Tak wizyta może się zakończyć pogorszeniem stanu stóp lub paznokci. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy udajemy się do gabinetu kosmetycznego w celu usunięcia wrastających paznokci. Taki zabieg wymaga zastosowania specjalnych narzędzi i fachowej techniki, dlatego powinien być przeprowadzony przez profesjonalnego podologa.

Z JAKICH ZABIEGÓW MOŻNA SKORZYSTAĆ W GABINECIE PODOLOGICZNYM?

W gabinecie podologicznym Satin można skorzystać z bardzo szerokiej oferty podologicznej. Oferujemy również zabiegi będące połączeniem podologii z innymi dziedzinami, jak np.:

Aby właściwie zdiagnozować problemy w obrębie stóp i paznokci, niezwykle istotne jest przeprowadzenie odpowiednich badań. Dlatego w ofercie gabinetów podologicznych Satin znajdują się:

Wśród oferowanych przez gabinety Satin zabiegów podologicznych znajdują się:

Dodatkowo gabinety podologiczne Satin w Warszawie oferują specjalistyczną opiekę podologiczną dla kobiet w ciąży, dzieci, sportowców i cukrzyków.

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

Konsultacja podologiczna ma na celu sprawdzenie stanu zdrowia stóp, dobranie odpowiednich metod leczenia i pielęgnacji oraz dostarczenie pacjentowi wiedzy potrzebnej do zachowania zdrowia stóp i paznokci. Podolog potrafi wykryć patologie stóp w bardzo wczesnym stadium, co znacznie ułatwia ich leczenie. Rutynowa konsultacja podologiczna nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania.
Specjalista przeprowadzi wywiad dotyczący stanu stóp, prowadzonego stylu życia i chorób. Następnie po odświeżeniu stóp, przeprowadza ich badanie. W międzyczasie, pacjent może zadawać wszystkie nurtujące go pytania. Jeżeli podiatra nie wykryje żadnych nieprawidłowości, podaje pacjentowi zalecenie dotyczące pielęgnacji. Pierwsza konsultacja może być również wstępem do właściwego leczenia, jeśli okaże się, że występują jakieś niepokojące zmiany.

SKĄD SIĘ BIORĄ PROBLEMY STÓP?

Nasza skóra i paznokcie mają określone funkcje i aby mogły je spełniać powinny być stale poddawane odpowiedniej pielęgnacji. Nawet najdrobniejsze pęknięcie tkanki może być początkiem większego problemu, który w późniejszych stadiach wymaga pomocy lekarza oraz podologa.
Pamiętaj, że dobór obuwia, styl życia i zabiegi pielęgnacyjne mają kluczowy wpływ na zdrowie Twoich stóp. Zdrowa, nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na urazy.

Przyczyną problemów ze stopami jest często lekceważenie wielu kluczowych kwestii, dotyczących codziennej pielęgnacji i profilaktyki stóp. Poza uwarunkowaniami genetycznymi najczęstsze przypadki to:

  • niewłaściwie dobrane buty
  • zbyt częste i głębokie wycinanie skórek
  • brak nawilżania skóry 
  • przesadne skracanie długości paznokcia
  • wysokie obcasy

Częste treningi nadwyrężające stopy również zwiększają ryzyko powstawania wielu dolegliwości. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z eleganckiego wyglądu czy ukochanego sportu!
Stała opieka podologa oraz codzienna pielęgnacja z pewnością zmniejszą prawdopodobieństwo bólu i uczucia dyskomfortu. Specjaliści z gabinetu podologicznego Satin w Warszawie to wieloletni praktycy, którzy pomogli rozwiązać problemy ze stopami już ponad 300 000 pacjentów. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie, a rekomendowane metody leczenie są połączeniem skutecznych rozwiązań, nowoczesnych narzędzi i przede wszystkim troski o komfort i dobre samopoczucie każdego pacjenta.

opinie o Satin