Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa Ursus

Na chwilę obecną nie posiadamy gabinetu podologicznego w dzielnicy Ursus. Zadzwoń i umów wizytę w jednym z naszych dwóch gabinetów: na Saskiej Kępie lub na Bielanach. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie leczenia schorzeń w obrębie stóp i paznokci. 

Pedicure leczniczy – Warszawa Ursus

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jaki wykonujemy w klinice Satin, jest pedicure leczniczy. Obejmuje on m.in. usuwanie powodujących dolegliwości bólowe nieestetycznych zgrubień skóry, opracowanie paznokci, terapię pękających pięt, leczenie wrastających paznokci czy zastosowanie kuracji odżywczej. Głównym celem zabiegu jest poprawa stanu zdrowia stóp i profilaktyka różnego typu schorzeń.

Co odróżnia leczniczy pedicure od klasycznego?

Pedicure leczniczy wykonywany jest wyłącznie przez specjalistę podologii, z kolei klasyczny przez kosmetologa. Pierwszy ma za zadanie wyleczyć choroby stóp, a drugi jest nastawiony na poprawę wyglądu skóry i paznokci. W przypadku pękających paznokci pomalowanie ich lakierem nie rozwiąże jednak problemu, a jedynie go zamaskuje, dlatego z taką dolegliwością zamiast do kosmetyczki swoje kroki należy skierować do podologa.

Specjalistyczny pedicure wykonywany w gabinecie podologicznym poprzedzony jest dokładną diagnostyką, co odróżnia go od pedicure’u klasycznego. Korzystając z usług podologa zyskuje się pewność, że podjęte leczenie będzie nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Warto mieć świadomość, że nietrafiona diagnoza i nieprawidłowo wykonany pedicure może skutkować wystąpieniem groźnych powikłań.

Pedicure leczniczy – na jakie problemy?

Wskazaniem do wykonania pedicure’u leczniczego są takie dolegliwości jak:

 • odciski na stopach,
 • pękające pięty,
 • kurzajki,
 • grzybica paznokci,
 • zrogowacenia/modzele,
 • wrastający paznokieć,
 • sucha skóra stóp.

Wczesne podjęcie leczenia zapobiega rozwojowi schorzenia. Leczenie nasilonych dolegliwości nierzadko trwa dużo dłużej, niż takich, które dopiero co się pojawiły.

Choć z pomocy podologa najczęściej korzystamy w przypadku wystąpienia zmian w obrębie skóry i paznokci stóp, to warto mieć świadomość, że zabieg można wykonywać także na zdrowych stopach, w ramach profilaktyki ich chorób.

Pedicure leczniczy – Warszawa Ursus. Gdzie umówić wizytę?

Szukasz najlepszego podologa w okolicy dzielnicy Ursus w Warszawie? Zapraszamy do kliniki Satin na Bielanach. Drugi nasz gabinet znajdziesz na Saskiej Kępie. Pomożemy Ci pozbyć się bolesnych dolegliwości i zadbamy o zdrowie Twoich stóp. W zakresie świadczonych przez nas usług oprócz pedicure’u leczniczego są także inne zabiegi podologiczne, które poprawiają wygląd i kondycję stóp. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!

Zasadniczo wyróżnić można 3 podstawowe etapy zabiegu. Pierwszym jest wywiad. Na początku każdej wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad, aby dowiedzieć się, z jakim problemem przyszedł i co mogło być przyczyną jego wystąpienia. Zaraz po wywiadzie następuje ocena stanu stóp. Drugim etapem wizyty jest właściwe leczenie. Specjalista wykonuje niezbędne czynności, które mają na celu poprawić wygląd skóry i paznokci oraz wyeliminować ewentualne zmiany takie jak modzele czy nagniotki. Na koniec wizyty pacjent otrzymuje zalecenia, do których powinien stosować się w domu.

Każdemu, komu zależy na zdrowiu nie tylko stóp, ale całego organizmu, w tym w szczególności:

 • sportowcom,
 • osobom otyłym,
 • osobom z wadami budowy stóp (np. płaskostopie, halluksy),
 • pacjentom z niektórymi chorobami przewlekłymi (np. cukrzyca, żylaki),
 • osobom, które nabawiły się bolesnych dolegliwości, nosząc niewygodne obuwie.

Mówi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jest w tym sporo prawdy, także i w tym przypadku. Wszelkie zaniedbania w zakresie pielęgnacji stóp mogą mieć przykre w skutkach konsekwencje. Dlatego każdy z nas powinien od czasu do czasu oddać swoje stopy w ręce specjalistów.

Przed wizytą w gabinecie podologicznym pamiętaj, aby dokładnie umyć i osuszyć stopy. Zrezygnuj ze stosowania wszelkich kosmetyków do stóp. Nie staraj się też na siłę poprawić ich wyglądu, gdyż mogłoby to utrudnić podologowi pracę i trafne rozpoznanie problemu. Do podologa koniecznie włóż buty, które nosisz na co dzień, gdyż czasem może pomóc to specjaliście ustalić, skąd wzięły się niepożądane zmiany na stopach. I niepotrzebnie się nie stresuj wizytą, już niedługo Twoje problemy znikną i znów będziesz mógł chodzić bez bólu.