Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa Ursus

Na chwilę obecną nie posiadamy gabinetu podologicznego w dzielnicy Ursus. Zadzwoń i umów wizytę w jednym z naszych dwóch gabinetów: na Saskiej Kępie lub na Bielanach. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie leczenia schorzeń w obrębie stóp i paznokci. 

Pedicure leczniczy – Warszawa Ursus

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jaki wykonujemy w klinice Satin, jest pedicure leczniczy. Obejmuje on m.in. usuwanie powodujących dolegliwości bólowe nieestetycznych zgrubień skóry, opracowanie paznokci, terapię pękających pięt, leczenie wrastających paznokci czy zastosowanie kuracji odżywczej. Głównym celem zabiegu jest poprawa stanu zdrowia stóp i profilaktyka różnego typu schorzeń.

Co odróżnia leczniczy pedicure od klasycznego?

Pedicure leczniczy wykonywany jest wyłącznie przez specjalistę podologii, z kolei klasyczny przez kosmetologa. Pierwszy ma za zadanie wyleczyć choroby stóp, a drugi jest nastawiony na poprawę wyglądu skóry i paznokci. W przypadku pękających paznokci pomalowanie ich lakierem nie rozwiąże jednak problemu, a jedynie go zamaskuje, dlatego z taką dolegliwością zamiast do kosmetyczki swoje kroki należy skierować do podologa.

Specjalistyczny pedicure wykonywany w gabinecie podologicznym poprzedzony jest dokładną diagnostyką, co odróżnia go od pedicure’u klasycznego. Korzystając z usług podologa zyskuje się pewność, że podjęte leczenie będzie nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Warto mieć świadomość, że nietrafiona diagnoza i nieprawidłowo wykonany pedicure może skutkować wystąpieniem groźnych powikłań.

Pedicure leczniczy – na jakie problemy?

Wskazaniem do wykonania pedicure’u leczniczego są takie dolegliwości jak:

  • odciski na stopach,
  • pękające pięty,
  • kurzajki,
  • grzybica paznokci,
  • zrogowacenia/modzele,
  • wrastający paznokieć,
  • sucha skóra stóp.

Wczesne podjęcie leczenia zapobiega rozwojowi schorzenia. Leczenie nasilonych dolegliwości nierzadko trwa dużo dłużej, niż takich, które dopiero co się pojawiły.

Choć z pomocy podologa najczęściej korzystamy w przypadku wystąpienia zmian w obrębie skóry i paznokci stóp, to warto mieć świadomość, że zabieg można wykonywać także na zdrowych stopach, w ramach profilaktyki ich chorób.

Pedicure leczniczy – Warszawa Ursus. Gdzie umówić wizytę?

Szukasz najlepszego podologa w okolicy dzielnicy Ursus w Warszawie? Zapraszamy do kliniki Satin na Bielanach. Drugi nasz gabinet znajdziesz na Saskiej Kępie. Pomożemy Ci pozbyć się bolesnych dolegliwości i zadbamy o zdrowie Twoich stóp. W zakresie świadczonych przez nas usług oprócz pedicure’u leczniczego są także inne zabiegi podologiczne, które poprawiają wygląd i kondycję stóp. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę!

[sp_easyaccordion id="10773"]
opinie o Satin