Izabela Jaszczur-Janus

Specjalista – podolog, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (kierunek Fizjoterapia) oraz doktorantka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu).

umów wizytę

SPECJALIZACJE

 • terapie wkręcających i wrastających się paznokci
 • rekonstrukcje oraz leczenia zmian przerostowych, urazowych i grzybiczych w obrębie płytki paznokcia

Znajomość języków obcych

 • Język angielski

O mnie

Będąc wieloletnim wykładowcą akademickim i pracownikiem naukowo-dydaktycznym, zajmującym się przede wszystkim zaopatrzeniem ortopedycznym oraz dysfunkcjami, urazami i chorobami w obrębie układu ruchu, wyspecjalizowałam się szczególnie w schorzeniach wpływających na zaburzenia wzorca chodu. Tematyka ta była mi bliska już podczas studiów, o czym świadczyć może opublikowanie mojej pracy magisterskiej, dotyczącej badań nad chodem, w czasopiśmie naukowym Acta Bio-Optica et Informatica Medica. W praktyce zawodowej wykorzystuję ponadto szereg szkoleń odbytych z zakresu m. in. z kompleksowego leczenia obrzęków limfatycznych oraz przewlekłej niewydolności żylnej.

W czasie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zajmowałam się tematyką zaburzeń układu ruchu szczególnie w przebiegu chorób hematologicznych. W tym czasie otrzymałam stypendium naukowe ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 4.1.1) za wyróżniający się dorobek naukowy. Ponadto moja wiedza i doświadczenie zostało docenione przez nadanie mi funkcji jedynego w Polsce koordynatora ds. fizjoterapii z ramienia  European Association for Haemophilia and Allied Disorders oraz członka Rady Medycznej Koła Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię. W chwili obecnej jestem współredaktorką 2 książek o tematyce rehabilitacji, autorką 5 publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii, oraz autorką 9 streszczeń konferencyjnych. Ustawicznie poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w polskich i zagranicznych szkoleniach, konferencjach i kongresach.

Ze względu na to, iż od dawna interesowałam się kompleksową terapią stóp, jako niedocenionej podstawy, na której oparte jest nasze ciało, poszerzyłam swoją wiedzę w tym temacie i przeszłam szereg szkoleń podologicznych i od 2017 roku pracuję w Gabinetach Satin jako specjalista podolog.

Jako podolog, posiadający szeroką wiedzę z zakresu różnych dziedzin medycyny, wykorzystuję ją, gwarantując swoim Pacjentom holistycznie podejście do problematyki terapii stóp. Zawsze opieram się na stwierdzeniu, że dysfunkcje w obrębie tej części ciała mogą być wywołane przez wiele, często nieoczywistych czynników, a także, że problemy takie mogą niekorzystnie wpływać na inne struktury ciała ludzkiego.

W mojej pracy zwracam szczególną uwagę nie tylko na sam proces terapii ciała, ale również na dobre samopoczucie pacjenta. Jestem osobą cierpliwą, lubiącą pracę z osobami starszymi oraz przewlekle chorymi.

Ukończone szkoły, kursy i szkolenia

 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (kierunek Fizjoterapia)
 • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu).
 • szkolenie z zastosowania klamer ortonyksyjnych
 • szkolenie z hiperkeratoz oraz metod odciążeń indywidualnych
 • szkolenie w zakresie wykonywania zabiegów kriochirurgii, obsługi, aparatu KS-2 oraz zasad posługiwania się ciekłym azotem
 • kurs McKenzie – Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia Kręgosłupa
 • kurs podstawowy PNF -proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu (ang. proprioceptive neuromuscular facilitation)
 • kurs manualnego drenażu limfatycznego i kompleksowej terapii obrzęków limfatycznych
 • specjalizacja instruktorska z odnowy biologicznej
 • specjalizacja z hipoterapii
 • specjalizacja ze sportu osób niepełnosprawnych

Gabinety

w których przyjmuje

Bielany

tel. 22 833 47 87
ul. Podleśna 7
01-673 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 21.00
sob. 9.00 – 15.00

SASKA KĘPA

tel. 22 616 41 04
ul. Zakopiańska 5
03-934 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 21.00

Poznaj pozostałych specjalistów

Satin

Andrzej Piotrowski

Specjalista – podolog. Absolwent i stypendysta Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz WSKiPZ, aktualnie student fizjoterapii na Mazowieckiej Uczelni Medycznej.

czytaj dalej

Magdalena Noskiewicz-Sieg

Specjalista-podolog – absolwentka i stypendystka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia (kierunek Podologia i Spa&Wellness) oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (kierunek Fizjoterapia)  ...

czytaj dalej