Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA BEMOWO

Na dzień dzisiejszy nie posiadamy jeszcze gabinetu w dzielnicy Bemowo. Zapraszamy na umówienie wizyty do naszych specjalistów leczących grzybicę paznokci w gabinetach podologicznych znajdujących się na Saskiej Kępie i Bielanach. 

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Bemowo

Grzybica paznokci to nic innego jak zmiana chorobowa płytki paznokciowej, wywołana przez grzyby. Masz podejrzenia, że zaraziłeś się tą chorobą? Nie czekaj aż objawy przybiorą na sile tylko umów wizytę u podologa i rozpocznij leczenie. Lekceważąc grzybicę paznokci, nie tylko narażasz swoich bliskich i znajomych na zarażenie, ale przede wszystkim samego siebie na groźne powikłania.

Co może powodować grzybicę paznokci?

Grzybica paznokci to najczęściej efekt zaatakowania płytki paznokciowej przez dermatofity, rzadziej przez grzyby z rodzaju Cancida (drożdżaki) bądź pleśniowce. Przyczyn zakażenia jest bardzo wiele. Do najważniejszych należą: nieodpowiednia higiena, niewłaściwe obcinanie paznokci, noszenie nieprzewiewnego obuwia i skarpetek (grzyby lubią ciepłe i wilgotne środowisko), urazy mechaniczne stóp, nadmierna potliwość czy zbyt sucha skóra. 

Do zakażenia najczęściej dochodzi w przestrzeni publicznej takiej jak basen i sauna, gdzie zdarza nam się boso chodzić po powierzchni, po której wcześniej również bez klapek mógł stąpać chory na grzybicę paznokci. W grupie największego ryzyka znajdują się osoby chore na cukrzycę, otyłość, z zaburzeniami hormonalnymi i problemami żołądkowo-jelitowymi – to u nich najłatwiej o zakażenie.

Wizyta u podologa – leczenie grzybicy

Leczenie grzybicy z pomocą podologa można podzielić na 3 etapy:

  1. Wykonanie specjalistycznych badań i postawienie diagnozy.
  2. Dobór indywidualnej metody leczenia.
  3. Udzielenie szczegółowych zaleceń po zabiegu.

Trzeba przygotować się na to, że leczenie grzybicy paznokci jest długie i żmudne. Chcąc wygrać walkę z tą chorobą powinno się ściśle współpracować z podologiem – słuchać jego wskazówek i bezwzględnie stosować się do zaleceń.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Bemowo

W obrębie Twoich paznokci pojawiły się zmiany w postaci przebarwień, a z biegiem czasu płytka paznokciowa stała się grubsza, zaczęła się kruszyć i odkształcać? To może być grzybica paznokci. Skorzystaj z pomocy podologa i zduś problem w zarodku, jeszcze zanim choroba zdąży się rozwinąć. 

Mieszkańców dzielnicy Wola w Warszawie serdecznie zapraszamy do kliniki Satin – nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie. Pamiętaj, że grzybica paznokci jest chorobą w 100% wyleczalną. Dlatego nie czekaj dłużej, tylko zadzwoń do nas już dziś i umów wizytę.

Pierwszym krokiem do wyleczenia jest umówienie wizyty u podologa. Specjalista zbada próbkę paznokcia i w ten sposób określi rodzaj grzyba. Na tej podstawie dobierze odpowiedni sposób leczenia. Wybór metody uzależniony jest od czynników takich jak miejsce występowania infekcji, obecności ewentualnych stanów zapalnych wokół paznokcia, liczby paznokci zajętych infekcji oraz stopnia nasilenia dolegliwości. Dopiero gdy podolog ma cały obraz sytuacji może dobrać sposób leczenia. Warto jednocześnie pamiętać, że bez względu na wybraną metodę leczenie grzybicy wymaga czasu i ścisłego stosowania się do zaleceń lekarza.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile zajmie leczenie grzybicy. Z całą pewnością jednak pacjent musi uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentny w swoich działaniach. Powinien regularnie odwiedzać gabinet podologiczny i ściśle wypełniać zalecenia podologa. Proces leczenia średnio zajmuje od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Terapię uznaje się za zakończoną dopiero w momencie, gdy na palcu wyrośnie nowy zdrowy paznokieć. Trzeba jednak pamiętać, że infekcja w każdej chwili może wrócić, dlatego powinno się przestrzegać zasad higieny i pamiętać o dezynfekcji oraz częstej wymianie skarpet, jak również obuwia.

Przede wszystkim powinno się regularnie odwiedzać podologa i korzystać z zabiegów takich jak pedicure leczniczy. Wtedy stopy przez cały czas będą pod nadzorem specjalisty, który od razu podejmie właściwe kroki, jeśli tylko w obrębie skóry lub paznokci pojawią się niepokojące zmiany. Jednocześnie trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny. Należy dokładnie osuszać przestrzenie między palcami po kąpieli, gdyż to właśnie te miejsca są siedliskiem zarazków. Warto także korzystać z przeciwgrzybiczych preparatów, które zapobiegną nawrotowi infekcji.