Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA BEMOWO

Na dzień dzisiejszy nie posiadamy jeszcze gabinetu w dzielnicy Bemowo. Zapraszamy na umówienie wizyty do naszych specjalistów leczących grzybicę paznokci w gabinetach podologicznych znajdujących się na Saskiej Kępie i Bielanach. 

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Bemowo

Grzybica paznokci to nic innego jak zmiana chorobowa płytki paznokciowej, wywołana przez grzyby. Masz podejrzenia, że zaraziłeś się tą chorobą? Nie czekaj aż objawy przybiorą na sile tylko umów wizytę u podologa i rozpocznij leczenie. Lekceważąc grzybicę paznokci, nie tylko narażasz swoich bliskich i znajomych na zarażenie, ale przede wszystkim samego siebie na groźne powikłania.

Co może powodować grzybicę paznokci?

Grzybica paznokci to najczęściej efekt zaatakowania płytki paznokciowej przez dermatofity, rzadziej przez grzyby z rodzaju Cancida (drożdżaki) bądź pleśniowce. Przyczyn zakażenia jest bardzo wiele. Do najważniejszych należą: nieodpowiednia higiena, niewłaściwe obcinanie paznokci, noszenie nieprzewiewnego obuwia i skarpetek (grzyby lubią ciepłe i wilgotne środowisko), urazy mechaniczne stóp, nadmierna potliwość czy zbyt sucha skóra. 

Do zakażenia najczęściej dochodzi w przestrzeni publicznej takiej jak basen i sauna, gdzie zdarza nam się boso chodzić po powierzchni, po której wcześniej również bez klapek mógł stąpać chory na grzybicę paznokci. W grupie największego ryzyka znajdują się osoby chore na cukrzycę, otyłość, z zaburzeniami hormonalnymi i problemami żołądkowo-jelitowymi – to u nich najłatwiej o zakażenie.

Wizyta u podologa – leczenie grzybicy

Leczenie grzybicy z pomocą podologa można podzielić na 3 etapy:

  1. Wykonanie specjalistycznych badań i postawienie diagnozy.
  2. Dobór indywidualnej metody leczenia.
  3. Udzielenie szczegółowych zaleceń po zabiegu.

Trzeba przygotować się na to, że leczenie grzybicy paznokci jest długie i żmudne. Chcąc wygrać walkę z tą chorobą powinno się ściśle współpracować z podologiem – słuchać jego wskazówek i bezwzględnie stosować się do zaleceń.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Bemowo

W obrębie Twoich paznokci pojawiły się zmiany w postaci przebarwień, a z biegiem czasu płytka paznokciowa stała się grubsza, zaczęła się kruszyć i odkształcać? To może być grzybica paznokci. Skorzystaj z pomocy podologa i zduś problem w zarodku, jeszcze zanim choroba zdąży się rozwinąć. 

Mieszkańców dzielnicy Wola w Warszawie serdecznie zapraszamy do kliniki Satin – nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie. Pamiętaj, że grzybica paznokci jest chorobą w 100% wyleczalną. Dlatego nie czekaj dłużej, tylko zadzwoń do nas już dziś i umów wizytę.

[sp_easyaccordion id="10802"]
opinie o Satin