Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa Włochy

Jeszcze nie otworzyliśmy naszego gabinet podologicznego w dzielnicy Włochy. Za to już dziś możesz umówić wizytę u naszego specjalisty podologa w gabinecie na Bielanach lub Saskiej Kępie. 

Pedicure leczniczy – Warszawa Włochy

Pedicure leczniczy w odróżnieniu od pedicure’u kosmetycznego oprócz działania pielęgnacyjnego wykazuje również działanie lecznicze. Przeprowadza go podolog, a zakres podejmowanych w trakcie jego wykonywania czynności dostosowany jest do indywidualnego stanu skóry i paznokci stóp pacjenta.

Pedicure leczniczy – etapy zabiegu

Właściwą część zabiegu podzielić można na 5 etapów:

  1. Skrócenie paznokci – najpierw skracamy płytkę paznokciową na odpowiednią długość z użyciem profesjonalnych cęgów, które po każdym zabiegu poddawane są zaawansowanym procesom sterylizacji.
  2. Opracowanie paznokci – dobieramy właściwe do rodzaju płytki paznokciowej frezy i opracowujemy nimi paznokcie.
  3. Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń z podeszw stóp – z użyciem kapturków ściernych i skalpela usuwamy występujące na stopie zrogowacenia.
  4. Oczyszczenie wałów paznokciowych oraz końcowa obróbka paznokci – przy użyciu specjalnych preparatów i narzędzi oczyszczamy wały paznokciowe oraz usuwamy skórki.
  5. Dobór odpowiednich środków do pielęgnacji – na koniec wmasowujemy w stopy preparat o działaniu adekwatnym do potrzeb skóry pacjenta.

Dla kogo wskazany jest pedicure leczniczy?

Z zabiegu pedicure leczniczego powinien skorzystać każdy, kto chce mieć piękne i zdrowe stopy. Jest on jednak szczególnie wskazany tym, których stopy z różnych względów są bardziej narażone na powstawanie zmian w obrębie skóry i paznokci. Dotyczy to przede wszystkim:

  • cierpiących na schorzenia metaboliczne, choroby naczyń (cukrzyca, miażdżyca, żylaki),
  • u których występują wady stóp (płaskostopie, halluksy, stopa końsko-szpotawa),
  • których stopy są przewlekle przeciążane, co jest związane z trybem życia lub użytkowanym obuwiem,
  • sportowców, których stopy poddawane są ogromnym przeciążeniom,
  • kobiety, które na co dzień chodzą w butach na wysokim obcasie.

Takie osoby najczęściej borykają się z odciskami, modzelami, nagniotkami i innymi dolegliwościami występującymi w obrębie stóp.

Pedicure leczniczy – Warszawa Włochy. Gdzie można wykonać zabieg?

Mieszkasz w dzielnicy Włochy w Warszawie i zastanawiasz się, gdzie najbliżej znajdziesz profesjonalny gabinet podologiczny? Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki Satin na Bielanach. Mamy jeszcze drugi gabinet, który znajduje się na Saskiej Kępie. Wśród oferowanych przez nas usług znajdziesz nie tylko pedicure leczniczy, ale także szereg innych zabiegów podologicznych, które pomogą utrzymać Twoje stopy w zdrowiu i dobrej kondycji. Już dziś umów się na konsultację i dowiedz się, jakiej pomocy potrzebują Twoje stopy!

Pedicure leczniczy i pedicure kosmetyczny to w zasadzie dwa różne zabiegi, zatem tradycyjny pedicure wykonywany w gabinecie kosmetycznym nigdy nie zastąpi tego wykonywanego przez podologa. Ten pierwszy ma za zadanie przede wszystkim poprawić wygląd stóp, z kolei celem drugiemu jest wyleczyć towarzyszące stopom schorzenia. W ramach pedicure’u wykonywanego w gabinecie podologicznym np. podejmowane jest leczenie wrastających paznokci czy usuwanie odcisków lub modzeli, czego pedicure kosmetyczny nie obejmuje. Warto mieć tego świadomość, wybierając specjalistę, w którego ręce oddamy nasze stopy.

Przede wszystkim należy korzystać z takich usług regularnie, w ustalonych wspólnie z podologiem odstępach czasowych. Nie da się jednak ukryć, że nie wystarczy jedynie systematycznie poddawać się zabiegom podologicznym, aby nasze stopy były piękne i zdrowe. Trzeba jeszcze ściśle przestrzegać zaleceń specjalisty otrzymanych podczas wizyty. Powinno się także stosować preparaty do pielęgnacji dobrane przez podologa. Ponadto należy zwracać szczególną uwagę na obuwie i dobierać je tak, aby było wygodne i nie powodowało odcisków ani otarć.

Każdy przypadek jest inny, dlatego częstotliwość zabiegów ustalana jest z każdym pacjentem indywidualnie podczas pierwszej wizyty. W dużej mierze zależy to od ogólnego stanu stóp, kondycji skóry i paznokci oraz tego, czy w obrębie stóp występują zmiany takie jak odciski, czy nagniotki. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma także stosowanie się do zaleceń podologa. Zazwyczaj zaleca się wykonywanie pedicure’u leczniczego co 4-6 tygodni, jednak pacjenci, którzy sumiennie stosują się do rad i wskazówek podologa, mogą zjawiać się w gabinecie nieco rzadziej, np. co 8 tygodni.