Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa BIAŁOŁĘKA

Niestety nie posiadamy jeszcze gabinetu na Białołęce. Za to serdecznie zapraszamy na wizytę do naszych gabinetów podologicznych znajdujących się na Bielanach lub Saskiej Kępie.  

Pedicure leczniczy – Warszawa Białołęka

Z założenia pedicure leczniczy ma pomóc naszym stopom odzyskać idealny wygląd. Obejmuje on diagnostykę i leczenie schorzeń stóp. Dlatego, jeśli w obrębie Twoich stóp występują niepokojące zmiany, które w dodatku powodują silny ból i utrudniają chodzenie, nie czekaj dłużej, tylko jak najszybciej umów wizytę u podologa.

Kiedy umówić się na pedicure leczniczy?

W przypadku problemów ze stopami im wcześniej zaczniemy terapię, tym większa szansa, że dolegliwość uda się wyeliminować już na pierwszej wizycie i unikniemy tym samym długotrwałego leczenie. Wskazaniem do wizyty w gabinecie podologicznym są takie schorzenia jak:

  • stopa cukrzycowa,
  • wrastający paznokieć,
  • kurzajki,
  • modzele,
  • nagniotki,
  • odciski,
  • pękające pięty,
  • grzybica paznokci,
  • utrata paznokci,
  • nadpotliwość stóp.

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, na pedicure leczniczy najlepiej regularnie umawiać się w ramach profilaktyki chorób stóp.

Pedicure leczniczy – jak się przygotować do wizyty?

Dla wielu osób pedicure leczniczy będzie pierwszym zabiegiem, z jakiego skorzystają w gabinecie podologicznym. Nie ma jednak żadnego powodu ku temu, aby się taką wizytą stresować. Zmiany na stopach u niektórych wywołują stres, ale zupełnie niepotrzebnie. 

Podolodzy w swojej pracy mają do czynienia z różnymi schorzeniami, dlatego nie ma potrzeby, aby na siłę poprawiać wygląd stóp. W ten sposób można jedynie zaburzyć obraz sytuacji i utrudnić specjaliście pracę, dlatego nie usuwaj zgrubień skórnych i nie wycinaj odcisków.

Przed wizytą dokładnie umyj i osusz stopy, nie zapominając o przestrzeniach między palcami. W tym dniu nie stosuj żadnych kremów, maści, zasypek czy dezodorantów. Nie zakładaj też nowych butów – przyjdź w tych, w których chodzisz na co dzień, gdyż może to pomóc w ustaleniu przyczyny Twoich dolegliwości.

Pedicure leczniczy – Warszawa Białołęka. Gdzie wykonać zabieg?

Zastanawiasz się nad wizytą u podologa? Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Białołęka? Odwiedź nas w naszej klinice na Bielanach. Drugi nasz gabinet podologiczny znajduje się na Saskiej Kępie – jeśli jest Ci wygodniej, to tam możesz umówić wizytę. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile, tylko jak najszybciej wykonaj pedicure leczniczy. 

W klinice Satin możesz liczyć na profesjonalną opiekę podologiczną. Twoimi stopami zaopiekują się najwyższej klasy specjaliści. Zadzwoń do nas i ustal termin zabiegu!

Podolog pomoże utrzymać Twoje stopy w dobrej kondycji, ale jeśli nie będziesz stosować się do jego zaleceń, jakie otrzymasz podczas wizyty, efekt zabiegu się nie utrzyma. Zabiegi takie jak pedicure leczniczy wykonywane są bowiem raz na kilka tygodni, a stan stóp stale się zmienia. Dlatego tak ważne jest, abyś nosił wygodne obuwie i przestrzegał zasad higieny. Nie możesz także zapominać o regularnym stosowaniu preparatów, które dobrał Ci podolog.

Każdy przypadek jest inny, dlatego odstęp czasowy pomiędzy zabiegami jest dość indywidualną kwestią. Na wizycie nasz specjalista oceni kondycję Twoich stóp i doradzi Ci, za jaki czas powinieneś do nas wrócić, aby wykonać kolejny zabieg lub kontynuować leczenie. Musisz być bowiem świadom, że czasem do pełnego wyleczenia nie wystarczy jedna wizyta. Dotyczy to szczególnie rozległych zmian, których trudno jest się pozbyć podczas pierwszego zabiegu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wrastających paznokci.

Zakres wykonywanych w trakcie wizyty czynności w dużej mierze zależy od kondycji stóp. U niektórych wystarczy skrócić paznokcie i wygładzić powierzchnię skóry, z kolei u innych konieczne będzie usunięcie powstałych zmian takich jak odciski czy modzele. Standardowo jednak pedicure leczniczy obejmuje obcięcie i oszlifowanie paznokci, opracowanie wałów paznokciowych, usunięcie zmian skórnych, wygładzenie powierzchni skóry i zastosowanie środka pielęgnacyjnego. Jeśli chodzi o kwestię malowania paznokci, oczywiście jest taka możliwość, jednak usługa ta jest świadczona wyłącznie na życzenie. Jeśli zatem chcesz z niej skorzystać, koniecznie poinformuj nas o tym podczas umawiania się na wizytę.