Zaznacz stronę

Dzieci także narażone są na przeróżne problemy ze zdrowiem stóp. Już choćby, bardzo często występujące kurzajki i brodawki. Bywalcy pływalni, dziecięcych szatni stykają się na co dzień z krążącymi tam wirusami. Miłośnicy bosego biegania mogą o wiele szybciej nabawić się kłopotów, a niewłaściwa higiena tylko temu sprzyja. Jeśli zaś nasze dziecko zaczyna samo dbać o obcinanie paznokci, może robić to nieprawidłowo, a to często prowadzi do problemów z ich wrastaniem. Dopiero ból, zaczerwienienie i dyskomfort podczas chodzenia, skłania nasze pociechy do szukania u nas pomocy. Pamiętajmy, że problemów ze stopami nie należy nigdy lekceważyć, często nie warto też marnować czasu na tzw. domowe metody, ponieważ stawką jest zdrowie dziecka. Podolodzy z powodzeniem usuwają zmiany wirusowe na stopach, zalecają odpowiednią higienę i profilaktykę, pomagają uporać się  wrastającym paznokciem. Jeśli na etapie wieku szkolnego zadbamy o stopy dziecka, pomoże to uniknąć poważnych problemów w przyszłości. To inwestycja w zdrowie, która się naprawdę opłaca – podpowiadają eksperci z Gabinetów podologicznych Satin w Warszawie.

Najczęstsze problemy dziecięce w podologii i przyczyny ich powstawania

Nawet najmłodsi zmagają się z kłopotami, które dotykają ich stóp. Niektóre bywają uciążliwe, nieestetyczne, inne jeszcze, po prostu sprawiają ból. Wszystkie wymagają konsultacji specjalisty i jak najszybszej reakcji. Tylko odpowiednia terapia, przeprowadzona we właściwym czasie, pozwala na szybkie wyeliminowanie problemu. Troska o stopy dziecka zaprocentuje także w przyszłości. Nie tylko dolegliwości nie przybiorą na sile i nie przyniosą komplikacji, ale także nasze  dziecko nauczy się, jak o stopy dbać, a to już prawdziwy sukces!

Z jakim przeciwnikiem mierzą się najmłodsi pacjenci gabinetów podologicznych?

  • Kurzajki- wywołane wirusem HPV, bardzo łatwo przenoszą się i rozsiewają, tworząc czasem całe skupiska. Najczęściej występują na dłoniach i stopach. Jeśli pojawią się dłoniach, nie sprawiają bólu, jednakże bywają prawdziwym problemem estetycznym. Występując na stopach, często sprawiają ból, utrudniając nawet chodzenie. Najczęściej zarażamy się nimi, przebywając w miejscach publicznych- basenach, saunach, przebieralniach, salach gimnastycznych. Dzieci uczęszczają na przeróżne zajęcia sportowe, gdzie korzystają z szatni, przebieralni, a często, wszędzie tam, biegają boso. Zarazić możemy się również korzystając z obuwia innych osób.
  • Wrastający paznokieć- może dokuczać nawet niemowlętom. Problem bierze się z niewłaściwego obcinania paznokci, dlatego już od samego początku rodzice winni zwrócić baczną uwagę na ten prosty zabieg kosmetyczny. Wrastającym paznokciom często towarzyszy ból, zaczerwienienie, wysięk. Najczęściej dolegliwość ta dotyczy palucha i zdecydowanie bardziej narażeni są na nią chłopcy. Dlaczego? Wynika to z rodzaju ich aktywności, to oni bowiem najczęściej kopią piłkę, co sprzyja obijaniu palca w bucie. Stąd już tylko krok do uszkodzenia. Co możemy zrobić sami? Przede wszystkim pilnować sposobu obcinania paznokci. Nigdy nie robimy tego zbyt krótko i nigdy “na okrągło”. Prawidłowym sposobem jest obcinanie ”na prosto”. Pamiętajmy też o odpowiednim obuwiu, nie może być za ciasne, gdyż to również sprzyja urazom. A jeśli kłopot nas dopadł, ruszajmy po prostu do specjalisty.
  • Odciski- te mogą przytrafić się w każdym wieku, choć u dzieci pojawiają się one stosunkowo rzadko. Jeśli jednak wyczujemy jakiekolwiek zgrubienie na podeszwie, nie bagatelizujmy tego, ponieważ może to doprowadzić do nieprawidłowego rozwoju stopy, a także wpłynąć znacząco na komfort naszej pociechy.

Podolog na pomoc

Jeżeli nasze dziecko zmaga się z jakimkolwiek problemem na stopie, warto zasięgnąć porady eksperta. Gabinety podologiczne oferują zabiegi, które doskonale sprawdzą się w przypadku najmłodszych. Usuwanie kurzajek, brodawek, odcisków, a także leczenie wrastających paznokci należy przeprowadzić z rozwagą, stosując odpowiednie metody. Mamy dziecku pomóc, a nie zaszkodzić. Doświadczony lekarz podolog działa profesjonalnie, dbając o bezpieczeństwo oraz komfort najmłodszych pacjentów, zapewniając bezbolesne i skuteczne zabiegi.

opinie o Satin