Zaznacz stronę

Jeśli do tej pory problem wkręcających się lub wrastających paznokci regularnie do Ciebie powracał, zastosowanie klamry ortonyksyjnej jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Jest to metoda, która pozwala skutecznie zakończyć walkę z tym problemem, wpływając na odpowiedni tor wzrostu paznokcia i wykluczając jego ponowne wrastanie. Poznaj działanie klamer na wrastające paznokcie i przekonaj się, dlaczego warto je zastosować.

Kiedy problem stale powraca

Wrastające i wkręcające się paznokcie mogą być wynikiem różnych czynników. Nieprawidłowy wzrost płytki może być następstwem ucisku w zbyt ciasnym obuwiu czy urazu mechanicznego, uderzenia bądź skaleczenia podczas zabiegów higienicznych. W takich przypadkach problem wrastania występuje jednorazowo. Płytka paznokcia może mieć jednak tendencję do ciągłego wrastania w wał paznokcia przez wady postawy i deformacje ortopedyczne, problemy z przesuszoną bądź potliwą skórą, a także uwarunkowania genetyczne, kiedy skłonność do wrastania bądź wykręcania płytki dziedziczona jest po rodzicach. W takich przypadkach najskuteczniejszą metodą leczenia jest zastosowanie klamer ortonyksyjnych, które pozwolą na korygowanie płytki w taki sposób, aby rosła poprawnie.

Jak aparat ortodontyczny

Działanie klamer na wrastające paznokcie często porównywane jest z leczeniem wad zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego. Aparat ma na celu ukierunkowanie zębów tak, aby rosły we właściwy sposób i taka jest też rola klamer ortonyksyjnych. Zakładane przez specjalistę w gabinecie podologicznym noszone są przez pacjenta dłuższy czas, aż do momentu całkowitej korekcji problemu. W razie potrzeby, podczas leczenia, na wizytach kontrolnych podolog może wymienić lub skrócić klamrę, aby dopasować ją do zmieniającego się kształtu paznokcia.

Klamry do paznokci dostosowane do problemu

Wybór klamry ortonyksyjnej uzależniony jest od stopnia nasilenia problemu, a także od kondycji płytki paznokcia. Po konsultacji i zbadaniu wrastającego paznokcia podolog dobiera najbardziej odpowiednią klamrę ortonyksyjną. Najczęściej stosowane są:

  • klamry klejone, plastikowo- drutowe – przyklejane do bezpośrednio do płytki paznokcia, najczęściej stosowane są w przypadku, gdy problem nie jest jeszcze bardzo zaawansowany, a także, gdy paznokcie są delikatne i cienkie. Jest to również dobra metoda do leczenia wrastających paznokci u dzieci.
  • klamry metalowe – posiadają bardzo estetyczny wygląd, stosuje się je najczęściej w porze letniej, kiedy paznokcie u nóg są często eksponowane. Podobnie jak w przypadku kalmer plastikowo – drutowych, są one skuteczne w leczeniu paznokci cienkich i delikatnych.
  • klamry drutowe – stosowane są w przypadku zaawansowanego problemu wrastania bądź wkręcania płytki. Klamra może być zakładana zarówno jednostronnie, jak i obustronnie. Klamrę zahacza się pod paznokciem w miejscu wrastania w taki sposób, aby unieść płytkę delikatnie do góry, co przynosi natychmiastową ulgę.

W naszym gabinecie podologicznym przy leczeniu wrastających paznokci dobieramy klamry indywidualnie, w zależności od potrzeb i stopnia problemu, jaki występuje u każdego z pacjentów.

Skuteczna i bezbolesna walka z problemem

Zarówno samo zakładanie, jak późniejsze noszenie klamer ortonyksyjnych nie sprawia bólu ani dyskomfortu. Klamry do  paznokci są praktycznie nieodczuwalne podczas noszenia i w żaden sposób nie ograniczają pacjenta. Można w nich swobodnie chodzić a także uprawiać wszelkie sporty. Ważne jednak, aby podczas terapii unikać dużego nacisku na paznokieć i wybierać wygodne obuwie, w którym zarówno palce, jak i cała stopa mają odpowiednio dużo miejsca. Zapraszamy na konsultację podologiczną w naszym gabinecie podologicznym, podczas której podolog udzieli odpowiedzi na pytania odnośnie klamer, będzie mógł także zapoznać się z problemem i doradzić najbardziej odpowiednią metodę leczenia.

opinie o Satin