Zaznacz stronę

Jest wiele okazji do tego, żeby pochwalić się zadbanymi stopami. Wyjście na basen, na plażę to idealny moment aby zaprezentować piękny kolor lakieru do paznokci i gładką skórę. Niestety, wiele osób ma problem z wyglądem swoich stóp. Tryb życia, który sprawia, że jesteśmy w ciągłym ruchu, spędzanie nawet kilkunastu godzin dziennie w niekoniecznie wygodnym obuwiu, brak czasu na właściwą pielęgnację stóp… wszystko to przyczynia się do powstania nieestetycznego problemu, jakim są pękające piętyZ kłopotem tym próbujemy walczyć samodzielnie, jednak zwykłe, domowe sposoby często okazują się nieskuteczne. W takim przypadku warto umówić się na wizytę w gabinecie podologicznym, gdzie w profesjonalny sposób wyleczymy problem pękających pięt.

Skąd biorą się pękające pięty?

Powody, przez które nasze stopy nie wyglądają tak, jak powinny, są różne. Oto kilka najważniejszych:

  • noszenie nie odpowiednio dopasowanego obuwia,
  • niewłaściwa higiena i brak pielęgnacji stóp,
  • używanie kosmetyków niedopasowanych do potrzeb,
  • nadwaga, co za tym idzie – zbytnie obciążenie stóp,
  • choroby skóry, takie jak np. łuszczyca,
  • zakażenia bakteryjne i grzybicze,
  • wrodzone i nabyte deformacje stopy,
  • duże nawarstwienie się zrogowaciałego naskórka w okolicach pięt.

Jak zaradzić problemowi pękających pięt?

Popękane pięty mogą stanowić bardzo uciążliwe i wyjątkowo bolesne schorzenie. W przypadku zaniedbań i braku odpowiedniej terapii problem się nasila. Naskórek, którego ciągłość została przerwana jest bardzo podatny na wszelkiego rodzaju infekcje, zakażenia i stany zapalne. Utrudnione może być także chodzenie i codzienne funkcjonowanie. Domowe sposoby na pękające pięty to np. ścieranie naskórka, peeling, kremy nawilżające z zawartością mocznika. Jednak gdy problem jest poważny i nasze samodzielne zabiegi nie przynoszą zadowalającej poprawy, wtedy czas na konsultację u podologa.

Korzyści z wizyty w gabinecie podologicznym

Podolog jest to specjalista, który ma za zadanie przywrócić naszym stopom zdrowie i zadbany wygląd. W skuteczny i fachowy sposób pomaga w takich dolegliwościach jak odciski, modzele, haluksy, brodawki, wrastające paznokcie czy też pękające pięty. Już pierwsza wizyta może okazać się przełomowa w poprawie stanu naszych stóp. Specjalista we właściwy sposób zdiagnozuje stan stóp, udzieli nam cennych wskazówek w sprawie ich właściwej pielęgnacji oraz dobierze zestaw odpowiednich kosmetyków dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. W Warszawie konsultacje podologiczne stają się coraz popularniejsze, oferuje je między innymi gabinet Satin.  Rady, jakie możemy usłyszeć od podologa będą prawdopodobnie dotyczyć odpowiedniego dobranego obuwia, noszenia skarpetek z naturalnego materiału, który umożliwia przepuszczanie powietrza, właściwej diety i nawadniania w trakcie dnia, kwestii sanitarnych i higieny, środków pielęgnacyjnych, ogólnego trybu życia i aktywności fizycznej.

Pamiętajmy, że im szybciej zwrócimy się z naszym problemem o pomoc do specjalisty, tym szybciej odzyskamy komfort życia i estetyczny wygląd stóp. Zaniedbanie problemu pękających pięt jak i innych schorzeń stóp może mieć bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Zdarza się, że pęknięć można pozbyć się już w trakcie pierwszej wizyty!

Więcej ciekawych informacji na temat podologii, leczenia schorzeń stóp, profilaktyki i pielęgnacji można znaleźć na stronie internetowej: satin.pl

Andrzej Piotrowski

opinie o Satin