Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA WAWER

Nasz gabinet podologiczny w dzielnicy Wawer nie został jeszcze otwarty. Przyjmujemy zapisy na wizyty u naszych specjalistów, którzy przyjmują w gabinetach na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się problemu z kurzajkami, zapraszamy na profesjonalne zabiegi usuwania kurzajek. 

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Wawer

Brodawki, potocznie nazywane kurzajkami, to łagodne, choć uciążliwe zmiany skórne. Choć panuje powszechny mit, mówiący, że kurzajek nie powinno się usuwać, gdyż znikną same, takie podejście może być niebezpieczne. W większości przypadków nie niosą za sobą istotnego zagrożenia onkologicznego, jednak nie usuwając kurzajek, narażamy siebie i innych na zarażenie wirusem. Szczególnie podatne na zakażenie są osoby o obniżonej odporności immunologicznej. Jakie metody usuwania kurzajek są najbardziej popularne? 

Metody usuwania kurzajek Wawer

Laser 

Laser to obecnie najczęściej stosowana metoda usuwania kurzajek. Nasi podolodzy w gabinetach Satin używają najnowocześniejszego sprzętu, takiego jak medyczny laser CO2. Terapia laserowa charakteryzuje się wysoką precyzją działania oraz tym, że nie uszkadza zdrowej tkanki, dzięki czemu po zabiegu nie ma widocznej blizny. Laser emituje światło, które prowadzi do odparowania zainfekowanej wirusem tkanki.  Po kurzajce pozostaje tylko strup. Usuwanie kurzajek laserem nie boli i jest bezkrwawe.

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to usuwanie kurzajek prądem. Zabieg zaczyna się od znieczulenia miejscowego, a następnie kurzajkę niszczy się wytworzoną podczas zabiegu wysoką temperaturą, która ścina białko tkanki. Przed usunięciem większych kurzajek można rozmiękczyć nieco skórę za pomocą maści salicylowej. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, a także rumień i ból. Czasami po zabiegu elektrokoagulacji pozostaje blizna. Przeciwwskazaniem do zabiegu są zaburzenia krążenia lub krzepnięcia, ciąża, rozrusznik serca oraz cukrzyca.

Kriochirurgia

Kriochirurgia to metoda polegająca na wymrażaniu zmian skórnych. Lekarz działa na kurzajkę podtlenkiem azotu, na skutek tego brodawka oddziela się od skóry, a w jej miejscu tworzy się strup, który odpada po maksymalnie dwóch tygodniach. Kriochirurgia to zabieg bezbolesny – pacjent może jedynie odczuwać zimno, a także całkowicie bezkrwawy. Trwa zwykle około dwudziestu minut. 

Czy usuwanie kurzajek jest w ogóle skuteczne?

Kurzajki to problem bardzo uciążliwy. Niestety mimo leczenia wiele osób boryka się z nawracaniem tej nieestetycznej przypadłości. Powodem tego jest często zbyt późne rozpoczęcie leczenia, czasem nawet wtedy, gdy już doszło do ponownego samozakażenia. Tak naprawdę brodawkę można jednak skutecznie usunąć już podczas pojedynczego, krótkiego zabiegu. 

Stosowane w naszych gabinetach metody usuwania kurzajek są w pełni bezpieczne i jednocześnie mało inwazyjne, dzięki czemu zabieg przebiega szybko. Miejsca, gdzie były usuwane kurzajki, są odpowiednio opatrzone, żeby zapobiec samozakażeniu. Zawsze udzielamy też pacjentowi wskazówek, jak dbać o skórę i zminimalizować ryzyko nawrotu kurzajek w przyszłości.

To, jak długo trwa leczenie kurzajek, jest kwestią indywidualną. Wiele zależy od tego, jak dużo kurzajek jest do wyleczenia, i jak głębokie i duże one są. Zwykle leczenie po zabiegu trwa kilkanaście dni, maksymalnie kilka tygodni. Należy jednak wziąć pod uwagę, że czasem jeden zabieg nie wystarczy. Gdy brodawek jest dużo, należy zabieg podzielić na dwie lub nawet trzy wizyty. Ponadto zdarza się, że mimo zabiegu zmienione miejsce wciąż wymaga leczenia, jednak są to niezwykle rzadkie przypadki. W gabinetach Satin możesz liczyć na pełen profesjonalizm i maksymalną skuteczność. Z nami na pewno raz na zawsze pozbędziesz się nieestetycznych kurzajek.

Zawsze zaleca się kontakt ze specjalistą, który wybierze odpowiednią metodę leczenia i prawidłowo zdiagnozuje zmiany skórne. Leczeni można jednak wspomóc domowymi sposobami. Do najbardziej popularnych substancji należy jaskółcze ziele, które w medycynie ludowej wykorzystuje się od wieków. Sok z glistnika hamuje wzrost komórek – należy smarować nim zmiany skórne kilka razy dziennie. Pamiętaj jednak, że sok z glistnika może powodować przebarwienia skóry, ma bowiem bardzo silne działanie. Do usuwania kurzajek domowymi metodami używa się także rozgniecionego czosnku, który nakłada się na brodawkę, a następnie zakleja plastrem.

Kurzajki zawsze niosą za sobą ryzyko nawrotu. Może być to związane z nieprawidłowym usunięciem kurzajek, dlatego zawsze należy pozbywać się kurzajek w profesjonalnym gabinecie. Ponadto żadna z metod usuwania kurzajek nie niszczy samego wirusa, jedynie naskórek, w którym wirus się namnaża.

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek