Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA WILANÓW

Nasz gabinet w dzielnicy Wilanów nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w gabinecie podologicznym na Bielanach lub Saskiej Kępie. Nasz specjalista-podolog pomoże Ci zwalczyć grzybicę paznokci oraz uporać się z innymi schorzeniami w obrębie stopy i paznokci.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Wilanów

Leczenie grzybicy paznokci w domowych warunkach jest trudne, a uzyskanie efektu pełnego wyleczenia w wielu przypadkach jest zwyczajnie niemożliwe. W przypadku zakażenia grzybiczego kluczowe jest bowiem rozpoznanie typu grzyba, który je wywołał. Nie mając wiedzy na ten temat, trudno jest zastosować odpowiednią terapię. Dlatego leczenie grzybicy paznokci rozpoczyna diagnostyka problemu.

Badanie mykologiczne potwierdzi lub wykluczy grzybicę paznokci

Badaniem, które umożliwia identyfikację i ocenę chorobotwórczych grzybów odpowiedzialnych za rozwój grzybicy, jest badanie mykologiczne. Polega ono na pobraniu zeskrobin z paznokci, które podolog następnie wysyła do laboratorium. W laboratorium przeprowadzana jest hodowla pobranego materiału.

Jeśli obecne u pacjenta objawy rzeczywiście są wynikiem infekcji grzybiczej, wyhodowany zostaje grzyb. Poddaje się go testom mikrobiologicznym i biochemicznym, aby sprawdzić jego lekooporność. Dzięki wynikom takiego badania podolog wie, jaka terapia w danym przypadku może przynieść najlepsze rezultaty.

Czasem jednak wynik badania mykologicznego jest ujemny, co świadczy o braku grzyba, a stan kliniczny pacjenta wskazuje na to, że mamy do czynienia z grzybicą. Wtedy takie badanie trzeba powtórzyć. Hodowla trwa od 3 do 6 tygodni, dlatego na wynik badania trzeba poczekać.

Wybór metody leczenia grzybicy

W przypadku niewielkich zmian podolog w pierwszej kolejności może zalecić miejscowe stosowanie preparatów na grzybicę. Leczenie polega na smarowaniu zmienionych chorobowo obszarów wskazanym przez specjalistę specyfikiem. W zaawansowanych przypadkach konieczne staje się zastosowanie kuracji doustnej. Jeśli wspomniane metody nie przyniosą efektów, podolog może np. zlecić laseroterapię. Ostatecznością jest zerwanie chorego paznokcia.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Wilanów

Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Wilanów i poszukujesz specjalistycznego gabinetu podologicznego w okolicy, gdzie poddasz się leczeniu grzybicy paznokci? Serdecznie zapraszamy do kliniki Satin. Świadczymy szeroki wachlarz usług z zakresu kompleksowej opieki podologicznej. Prowadzimy dwa gabinety – jeden znajduje się na Bielanach, a drugi na Saskiej Kępie. Wybierz ten, do którego masz bliżej. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile – zadzwoń już dziś i umów wizytę!

[sp_easyaccordion id="10852"]
opinie o Satin