Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA WILANÓW

Nasz gabinet w dzielnicy Wilanów nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w gabinecie podologicznym na Bielanach lub Saskiej Kępie. Nasz specjalista-podolog pomoże Ci zwalczyć grzybicę paznokci oraz uporać się z innymi schorzeniami w obrębie stopy i paznokci.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Wilanów

Leczenie grzybicy paznokci w domowych warunkach jest trudne, a uzyskanie efektu pełnego wyleczenia w wielu przypadkach jest zwyczajnie niemożliwe. W przypadku zakażenia grzybiczego kluczowe jest bowiem rozpoznanie typu grzyba, który je wywołał. Nie mając wiedzy na ten temat, trudno jest zastosować odpowiednią terapię. Dlatego leczenie grzybicy paznokci rozpoczyna diagnostyka problemu.

Badanie mykologiczne potwierdzi lub wykluczy grzybicę paznokci

Badaniem, które umożliwia identyfikację i ocenę chorobotwórczych grzybów odpowiedzialnych za rozwój grzybicy, jest badanie mykologiczne. Polega ono na pobraniu zeskrobin z paznokci, które podolog następnie wysyła do laboratorium. W laboratorium przeprowadzana jest hodowla pobranego materiału.

Jeśli obecne u pacjenta objawy rzeczywiście są wynikiem infekcji grzybiczej, wyhodowany zostaje grzyb. Poddaje się go testom mikrobiologicznym i biochemicznym, aby sprawdzić jego lekooporność. Dzięki wynikom takiego badania podolog wie, jaka terapia w danym przypadku może przynieść najlepsze rezultaty.

Czasem jednak wynik badania mykologicznego jest ujemny, co świadczy o braku grzyba, a stan kliniczny pacjenta wskazuje na to, że mamy do czynienia z grzybicą. Wtedy takie badanie trzeba powtórzyć. Hodowla trwa od 3 do 6 tygodni, dlatego na wynik badania trzeba poczekać.

Wybór metody leczenia grzybicy

W przypadku niewielkich zmian podolog w pierwszej kolejności może zalecić miejscowe stosowanie preparatów na grzybicę. Leczenie polega na smarowaniu zmienionych chorobowo obszarów wskazanym przez specjalistę specyfikiem. W zaawansowanych przypadkach konieczne staje się zastosowanie kuracji doustnej. Jeśli wspomniane metody nie przyniosą efektów, podolog może np. zlecić laseroterapię. Ostatecznością jest zerwanie chorego paznokcia.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Wilanów

Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Wilanów i poszukujesz specjalistycznego gabinetu podologicznego w okolicy, gdzie poddasz się leczeniu grzybicy paznokci? Serdecznie zapraszamy do kliniki Satin. Świadczymy szeroki wachlarz usług z zakresu kompleksowej opieki podologicznej. Prowadzimy dwa gabinety – jeden znajduje się na Bielanach, a drugi na Saskiej Kępie. Wybierz ten, do którego masz bliżej. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile – zadzwoń już dziś i umów wizytę!

Istnieją przypadki, w których domowe sposoby leczenia grzybicy mogą przynieść pożądany skutek. Dotyczy to w szczególności małych zmian występujących wyłącznie na jednym paznokciu. Nawet wtedy, gdy pacjent podejmie leczenie na własną rękę, musi stale obserwować przebieg infekcji. Jeśli zauważy, że podjęte działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, powinien jak najszybciej umówić wizytę u podologa. Nieleczona infekcja może bowiem rozprzestrzenić się na całe ciało, a nawet doprowadzić do groźnych powikłań. Dlatego problemu nie wolno lekceważyć czekając, aż zmiana sama zniknie, gdyż tak się nie stanie.

Od czynników takich jak rodzaj grzyba, jaki wywołał infekcję, miejsce występowania zakażenia, stopień nasilenia zmian czy liczba paznokci zajętych chorobą. Jak widać choroba może mieć różnoraki przebieg, dlatego podologowi może być trudno określić czas trwania terapii. Choć może go oszacować, to w rzeczywistości kuracja może trwać zarówno dłużej, jak i krócej. Średnio czas ten wynosi od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Walka z grzybicą uznana zostaje za wygraną dopiero w momencie, gdy na palu wyrośnie nowy zdrowy paznokieć. Nie oznacza to jednak, że od tej chwili pacjent nie musi stosować się już do zaleceń podologa. Powinien nadal je wypełniać, aby uniknąć nawrotu infekcji.

m, a samym zakażeniem. Praktykowane przed laty metody leczenia grzybicy polegające na całkowitym zerwaniu płytki paznokciowej rzeczywiście mogły wywoływać dolegliwości bólowe, jednak te stosowane dzisiaj nie powodują nawet najmniejszego dyskomfortu. Terapia grzybicy opiera się przede wszystkim na przyjmowaniu leków doustnie i aplikowaniu bezpośrednio na zmiany preparatów na grzybicę. Środki takie jak kremy, maści i lakiery nie nasilają dolegliwości bólowych związanych z grzybicą, a wręcz przeciwnie – przynoszą natychmiastową ulgę.

Grzybica paznokci to taka przypadłość, która lubi nawracać. Wyleczenie choroby nie daje żadnej gwarancji, że nie dojdzie ponownie do jej rozwoju w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać zasad higieny i stosować się do zaleceń podologa. Oprócz tego w miejscach użytku publicznego powinno się nosić klapki, a po opuszczeniu basenu czy sauny należy dokładnie umyć i osuszyć stopy, pamiętając o uwzględnieniu przestrzeni między palcami. Dodatkowo należy korzystać wyłącznie z własnych przyborów do pielęgnacji paznokci oraz swojego ręcznika, a także nikomu nie pożyczać butów.