Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA URSYNÓW

Nasz gabinet na Ursynowie nie został jeszcze otwarty. Serdecznie zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty podologa, który przyjmuje na Saskiej Kępie i na Bielanach. Nasze gabinety wyposażone są w profesjonalny sprzęt do zabiegów podologicznych, dzięki którym pomożemy Ci skutecznie pozbyć się problemu z kurzajkami i brodawkami.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Ursynów

Zmiany skórne na ciele bardzo często odkrywane są przez pacjentów przypadkiem. Zdarza się, że zwracamy na nie uwagę dopiero wtedy, gdy zauważymy na skórze coś bardzo nieestetycznego. Ponadto wiele osób po prostu nie przejmuje się drobnymi zmianami, uważając, że nie jest to nic poważnego. Niestety są zmiany, które bywają bardzo uciążliwe – mowa tu o brodawkach, czyli potocznie mówiąc, kurzajkach. Jak pozbyć się ich najszybciej? 

Wymrażanie kurzajek 

Wymrażanie zmian skórnych to usuwanie ich za pomocą ciekłego azotu. Jest to bezbolesny zabieg przy użyciu specjalistycznego sprzętu z aplikatorem. Przed jego wykonaniem skórę często zmiękcza się roztworem kwasu salicylowego. Zabieg polega na zamrożeniu ciekłym azotem zmienionego miejsca co powoduje, że zmienione komórki ulegają zniszczeniu. Jednorazowe przyłożenie aplikatora jest superkrótkie – trwa mniej niż 20 sekund. W tym czasie pacjent może odczuwać zimno i lekkie szczypanie. W miejscu, gdzie była brodawka, tworzy się pęcherz przypominający strup, który po jakimś czasie, maksymalnie do dwóch tygodni, po prostu odpada. Skóra po zabiegu wymrażania wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne jest noszenie opatrunku, aby uniknąć zakażenia. Opatrunek należy zmieniać codziennie. Zwykle wystarczy przeprowadzić jeden zabieg, aby skutecznie pozbyć się brodawki.

Laseroterapia 

Laseroterapia to bardzo skuteczna metoda usuwania kurzajek. Czasami nawet wystarczy usunąć laserem kilka brodawek, a reszta znika samoistnie. Leczenie laserem CO2 jest nie tylko skuteczne, ale też zupełnie bezbolesne. W porównaniu do innych metod usuwania brodawek laser najmniej uszkadza zdrową tkankę. Jest to jednak metoda nieco droższa niż inne. Mniej więcej godzinę przed wykonaniem zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie – mogą to być plastry znieczulające. Następnie podczas zabiegu dermatolog precyzyjnie kieruje wiązkę lasera na zmianę skórną, powodując tym samym jej odparowanie. Po zabiegu w miejscu usuniętej kurzajki pojawia się niewielki strup, który po maksymalnie kilkunastu dniach sam odpada. Nie należy samodzielnie go odrywać, strup nie powinien także być długo moczony w wodzie. Po usuwaniu kurzajek laserem zwykle nie pozostaje nawet blizna.

A może wypalanie kurzajek?

Choć ta metoda rzadziej stosowana jest przez podologów, warto o niej wspomnieć. Wypalanie kurzajek, czyli elektrokoagulacja, to zabieg polegający na ścinaniu białka zmienionej chorobowo tkanki za pomocą łuku elektrycznego. Dermatolog podczas zabiegu wykorzystuje prąd o wysokich częstotliwościach.

[sp_easyaccordion id="10730"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin