Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA WAWER

Obecnie nie posiadamy gabinetu w dzielnicy Warszawa Wawer. Zapraszamy na wizytę do naszych prywatnych gabinetów podologicznych na Saskiej Kępie lub Bielanach, gdzie nasi specjaliści od stóp pomogą Ci skutecznie wyleczyć grzybicę paznokci. 

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Wawer

Grzybica paznokci uważana jest za najczęstszą postać infekcji grzybiczej u ludzi, która często występuje równolegle z grzybicą stóp. Gdy dojdzie do zakażenia, nie ma co liczyć na to, że objawy samoistnie ustąpią. Zlekceważenie problemu doprowadzi jedynie do tego, że pojawią się kolejne symptomy choroby, a ich wyleczenie będzie znacznie trudniejsze.

Objawy grzybicy paznokci

Wprawne oko podologa jest w stanie rozpoznać grzybicę podczas wizualnej oceny stanu paznokci. Wszystko dlatego, że choroba daje dość charakterystyczne symptomy. Najczęściej objawami grzybiczych infekcji paznokci są:

  • przebarwienia płytki (najpierw białe, później żółte, w zaawansowanym stadium brązowe, a nawet czarne),
  • zgrubienia, pofałdowania i odkształcenia płytki,
  • oddzielenie się paznokcia od łożyska,
  • kruchość i łamliwość paznokci.

Gromadzące się pod płytką paznokcia grzyby mogą dodatkowo powodować ból i nieprzyjemny zapach. Jeśli zauważysz u siebie jeden z wymienionych objawów, nie czekaj, aż problem przybierze na sile, tylko jak najszybciej umów wizytę w gabinecie podologicznym.

Metody leczenia grzybicy

Dostępne są różne metody leczenia grzybicy, a ich dobór uzależniony jest od rodzaju grzyba, który wywołał zakażenie. Dlatego podolog w pierwszej kolejności musi wykonać badanie mykologiczne. Podczas tego badania sprawdza się lekooporność wyhodowanego grzyba. Na podstawie wyniku takiego badania specjalista dobiera odpowiednie leki. W przypadku, gdy zmiany nie są rozległe i aż tak zaawansowane, skuteczność może przynieść miejscowe stosowanie preparatów na grzybicę. 

Gdy choroba przybierze na sile niewykluczone, że trzeba będzie zastosować laseroterapię lub terapię fotodynamiczną. W skrajnych przypadkach, gdy żadna z metod leczenia nie przyniesie pożądanych rezultatów, koniecznością może stać się całkowite usunięcie zakażonego paznokcia.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Wawer

Masz podejrzenia, że występujące w obrębie paznokci objawy świadczą o zakażeniu grzybiczym? Skonsultuj swoje przypuszczania z podologiem. Mieszkańców dzielnicy Wawer w Warszawie serdecznie zachęcamy do odwiedzenia kliniki Satin. Nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

Oferujemy kompleksową opiekę podologiczną i niezbędną pomoc w zakresie leczenia grzybicy paznokci. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile – zadzwoń do nas już teraz i umów wizytę.

[sp_easyaccordion id="10844"]
opinie o Satin