Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA WAWER

Obecnie nie posiadamy gabinetu w dzielnicy Warszawa Wawer. Zapraszamy na wizytę do naszych prywatnych gabinetów podologicznych na Saskiej Kępie lub Bielanach, gdzie nasi specjaliści od stóp pomogą Ci skutecznie wyleczyć grzybicę paznokci. 

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Wawer

Grzybica paznokci uważana jest za najczęstszą postać infekcji grzybiczej u ludzi, która często występuje równolegle z grzybicą stóp. Gdy dojdzie do zakażenia, nie ma co liczyć na to, że objawy samoistnie ustąpią. Zlekceważenie problemu doprowadzi jedynie do tego, że pojawią się kolejne symptomy choroby, a ich wyleczenie będzie znacznie trudniejsze.

Objawy grzybicy paznokci

Wprawne oko podologa jest w stanie rozpoznać grzybicę podczas wizualnej oceny stanu paznokci. Wszystko dlatego, że choroba daje dość charakterystyczne symptomy. Najczęściej objawami grzybiczych infekcji paznokci są:

  • przebarwienia płytki (najpierw białe, później żółte, w zaawansowanym stadium brązowe, a nawet czarne),
  • zgrubienia, pofałdowania i odkształcenia płytki,
  • oddzielenie się paznokcia od łożyska,
  • kruchość i łamliwość paznokci.

Gromadzące się pod płytką paznokcia grzyby mogą dodatkowo powodować ból i nieprzyjemny zapach. Jeśli zauważysz u siebie jeden z wymienionych objawów, nie czekaj, aż problem przybierze na sile, tylko jak najszybciej umów wizytę w gabinecie podologicznym.

Metody leczenia grzybicy

Dostępne są różne metody leczenia grzybicy, a ich dobór uzależniony jest od rodzaju grzyba, który wywołał zakażenie. Dlatego podolog w pierwszej kolejności musi wykonać badanie mykologiczne. Podczas tego badania sprawdza się lekooporność wyhodowanego grzyba. Na podstawie wyniku takiego badania specjalista dobiera odpowiednie leki. W przypadku, gdy zmiany nie są rozległe i aż tak zaawansowane, skuteczność może przynieść miejscowe stosowanie preparatów na grzybicę. 

Gdy choroba przybierze na sile niewykluczone, że trzeba będzie zastosować laseroterapię lub terapię fotodynamiczną. W skrajnych przypadkach, gdy żadna z metod leczenia nie przyniesie pożądanych rezultatów, koniecznością może stać się całkowite usunięcie zakażonego paznokcia.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Wawer

Masz podejrzenia, że występujące w obrębie paznokci objawy świadczą o zakażeniu grzybiczym? Skonsultuj swoje przypuszczania z podologiem. Mieszkańców dzielnicy Wawer w Warszawie serdecznie zachęcamy do odwiedzenia kliniki Satin. Nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

Oferujemy kompleksową opiekę podologiczną i niezbędną pomoc w zakresie leczenia grzybicy paznokci. Nie czekaj, aż problem przybierze na sile – zadzwoń do nas już teraz i umów wizytę.

Najczęściej do tego zabiegu wykorzystuje się preparaty takie jak masa żelowa, masa akrylowa, masa silikonowa, jedwab lub specjalistyczny lakier. Wybraną masę nakłada się na wyleczony paznokieć i czeka aż do wyschnięcia. Potem przykleja się kawałek flizeliny o odpowiedniej wielkości. Czynności te powtarza się kilka razy, aż płytka będzie odpowiednio gruba. Dzięki temu zdrowa płytka rośnie szybciej i – co najważniejsze – nie wrasta. Zabieg rekonstrukcji paznokcia skutecznie zapobiega rozwijaniu się stanów zapalnych oraz obrzęków, zatem stanowi profilaktykę grzybicy paznokci.

Nawet jeśli chory odczuwa ból, to nie jest on bezpośrednio związany z leczeniem, a samym zakażeniem. Praktykowane przed laty metody leczenia grzybicy polegające na całkowitym zerwaniu płytki paznokciowej rzeczywiście mogły wywoływać dolegliwości bólowe, jednak te stosowane dzisiaj nie powodują nawet najmniejszego dyskomfortu. Terapia grzybicy opiera się przede wszystkim na przyjmowaniu leków doustnie i aplikowaniu bezpośrednio na zmiany preparatów na grzybicę. Środki takie jak kremy, maści i lakiery nie nasilają dolegliwości bólowych związanych z grzybicą, a wręcz przeciwnie – przynoszą natychmiastową ulgę.

Niestety tak. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do rad i wskazówek podologa w kontekście dbania o stopy. Ten najprawdopodobniej będzie przekonywać, aby w miejscach użytku publicznego takich jak baseny, siłownie czy sauny nosić klapki, a po ich opuszczeniu dokładnie umyć i osuszyć stopy. Odradzi także pożyczania własnych przyborów typu nożyczki do paznokci czy pilniczek innym, jak i korzystania z narzędzi należących do kogoś innego. Ponadto powie, jakich kosmetyków warto używać, aby utrzymać stopy w dobrej kondycji. Wystarczy stosować się do zaleceń, a ryzyko ponownego zakażenia będzie bardzo małe.