Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA TARGÓWEK

Nasz gabinet na Targówku nie jest jeszcze otwarty. Serdecznie zapraszamy na wizytę do naszego specjalisty podologa, który przyjmuje w Warszawie w gabinecie na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Nasi specjaliści skutecznie pomogą Ci pozbyć się problemu z kurzajkami.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Targówek

Zauważyłeś na swojej dłoni, stopie lub innym miejscu na ciele małą, zrogowaciałą grudkę? Bez paniki. Jest to najprawdopodobniej zmiana skórna wywołana przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Kurzajki zwykle nie są bolesne i nie mają znamion stanu zapalnego. Mogą osiągać wielkość nawet do 2 centymetrów. W znacznej większości przypadków nie są jednak groźne i da się je wyleczyć, choć może to być długotrwały proces.

Metody usuwania kurzajek  – Targówek i inne dzielnice Warszawy

Kurzajki to niezwykle nieprzewidywalne zmiany skórne. Wirus różnie i w różnym stopniu działa na różne osoby, jest to bowiem mocno uzależnione od odporności, diety i stylu życia pacjenta. Dlatego w niektórych przypadkach wirus zostaje zwalczony przez organizm samodzielnie. Jeśli jednak borykasz się z brodawkami, jak najszybciej udaj się do podologa lub dermatologa. Zaproponuje Ci jedną z następujących metod usuwania kurzajek:

 • łyżeczkowania brodawek – bardzo skuteczna, choć pozostawiająca bliznę metoda;
 • krioterapia – wymrażanie kurzajki ciekłym azotem – rzadko pozostawia blizny i jest bardzo szybkim zabiegiem. Polega na wykorzystaniu niskiej temperatury do usunięcia chorej tkanki za pomocą ciekłego azotu;
 • laseroterapia – precyzyjne usuwanie brodawek laserem CO2. Ta metoda najmniej uszkadza zdrową skórę i daje niemal stuprocentową gwarancję wyleczenia;
 • elektrokoagulacja – stosunkowo niedrogi, ale nieco bolesny zabieg. Elektrokoagulacja to ścinanie białek wywoływane za pośrednictwem łuku elektrycznego. Zabieg jest bardzo skuteczny.

Usuwanie kurzajek Targówek – jak się przygotować do zabiegu

Gdy jesteś już po wizycie u dermatologa, który wybrał odpowiednią dla Ciebie metodę usuwania kurzajki, pora na małe przygotowania. Choć do każdego z wyżej wymienionych zabiegów nie jest wymagane przygotowanie, warto pamiętać, aby przed zabiegiem nie moczyć zmiany skórnej. Podobnie już po zabiegu – jeśli masz strup, nie zmiękczaj go żadnymi płynami i w żaden sposób nie ingeruj w jego odpadnięcie.

Jakie są rodzaje kurzajek

Jest bardzo wiele odmian wirusa HPV, mamy więc też do czynienia z różnymi rodzajami powodowanymi przez niego brodawek. Do najbardziej popularnych zaliczamy:

 • brodawki zwykłe – występują na palcach i paznokciach, często pojawiają się w skupiskach;
 • brodawki płaskie – najczęstsze u dzieci. Mają gładką powierzchnię;
 • brodawki stóp – osiągają nawet 2 cm, mogą utrudniać chodzenie;
 • brodawki narządów płciowych – przenoszone drogą płciową, mogą przyjmować postać grudek.

Zawsze zaleca się wizytę u dermatologa. Leczenie kurzajek można jednak wspomóc domowymi sposobami. Do takich sposobów należą:

 • smarowanie kurzajek sokiem z glistnika, czyli jaskółczego ziela – jest to najpopularniejsza ludowa metoda;
 • smarowanie zmian skórnych mniszkiem lekarskim;
 • czosnek – rozgniatamy ząbek czosnku, nakładamy na kurzajkę, a następnie zaklejamy plastrem;
 • kąpiel w roztworze soli – przez 30 minut moczymy kurzajkę w wodzie z rozpuszczoną w niej solą (ok. 6-7 łyżek);
 • smarowanie kurzajki olejkiem z drzewa herbacianego kilka razy dziennie.

Bardzo często kurzajka umiera samoistnie w ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy. Proszę jednak pamiętać, że do tego czasu może zainfekować inne miejsca na ciele, powodując rozprzestrzenianie się wirusa. Nieleczone brodawki mnożą się niezwykle szybko, błyskawicznie atakując kolejne rejony skóry. Jeśli ich nie usuwamy, zwiększamy też ryzyko zarażenia bliskich nam osób. Z tego powodu należy zadbać o to, aby jak najszybciej podjąć leczenie. Zapraszamy do jednego z naszych warszawskich gabinetów celem zdiagnozowania problemu i wyboru najbardziej odpowiedniej metody leczenia.

Kurzajka to objaw zakażania wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Niezwykle łatwo się nim zarazić – wystarczy krótki kontakt z nosicielem. Choć higiena osobista to najlepszy sposób na zapobiegania kurzajkom, nie zawsze możemy w zupełności się przed nimi ochronić. Niestety zakazić można się przez kontakt z niemal każdym przedmiotem, którego dotykał zarażony. Może być to wykładzina w hotelu, klamka czy poręcz na schodach. Aby poprawnie zdiagnozować czy zmiany na Pani skórze to rzeczywiście kurzajka, zapraszamy na wizytę w naszym salonie. Nasi dermatolodzy dobiorą też odpowiednią metodę leczenia.

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek