Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA BIAŁOŁĘKA

Nasz gabinet podologiczny na Białołęce nie został jeszcze otwarty. Skontaktuj się i umów na wizytę u jednego z naszych specjalistów podologów, którzy przyjmują w dwóch częściach Warszawy: na Bielanach i Saskiej Kępie. Pomożemy Ci skutecznie zwalczyć grzybicę paznokci.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • nieodpowiednia higiena
 • niewłaściwie obcinanie paznokci
 • urazy mechaniczne
 • nadmierna potliwość stóp
 • przesuszone stopy
 • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Białołęka

Grzybica paznokci to uciążliwa choroba, która objawia się białymi plamami na paznokciach, które z czasem przybierają żółty, a następnie brązowy odcień. Oprócz tego paznokcie stają się grube i pofałdowane, z czasem zaczynają się odkształcać. Kruchość i łamliwość paznokci świadczy o tym, że choroba przechodzi w zaawansowane stadium. Nie czekaj, aż płytka paznokciowa oddzieli się od łożyska, tylko jak najszybciej umów wizytę u podologa i rozpocznij leczenie.

Rodzaje grzybicy paznokci

Warto mieć świadomość, że występują różne typy infekcji grzybiczej. Wyróżniamy:

 • grzybicę podpaznokciową dalszą i boczną,
 • grzybicę podpaznokciową bliższą,
 • grzybicę powierzchowną,
 • grzybicę wewnątrzpłytkową,
 • grzybicę dystroficzną.

Każdy z rodzajów grzybicy leczy się w inny sposób. W rozpoznaniu typu zakażenia pomaga badanie mykologiczne.

Jak rozpoznać grzybicę?

Najbardziej charakterystyczne objawy grzybicy paznokci to:

 • białe, żółte lub brązowe przebarwienia,
 • zgrubienia, pofałdowania i odkształcenia płytki paznokciowej,
 • łamliwość i kruchość paznokci,
 • oderwanie się paznokcia od łożyska,
 • zaczerwienienie wokół wałów paznokciowych,
 • nieprzyjemny zapach,
 • ból i pieczenie.

Zlekceważenie problemu może doprowadzić do trwale uszkodzić płytkę paznokciową. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest rekonstrukcja paznokcia.

Rekonstrukcja paznokcia – na czym polega?

Protezę paznokcia najczęściej wykonuje się z masy żelowej, akrylowej lub silikonowej, czasem także z jedwabiu lub specjalistycznych lakierów. Podolog wybrany preparat nakłada na wyleczony paznokieć. Czeka, aż do całkowitego wyschnięcia, następnie przykleja odpowiednio docięty kawałek flizeliny. Czynności te powtarza do momentu, gdy uzyska pożądaną grubość płytki. Dzięki takiej protezie naturalna płytka paznokciowa szybciej rośnie i nie wrasta w skórę.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Białołęka

Domowe sposoby na grzybicę paznokci raczej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, dlatego najlepiej od razy skorzystać z fachowej opieki podologicznej. Mieszkasz w dzielnicy Białołęka w Warszawie i szukasz dobrego podologa w okolicy? Umów wizytę w klinice Satin, gdzie otrzymasz kompleksową pomoc w zakresie leczenia i profilaktyki grzybicy.

Nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie. Wybierz najbardziej dogodną dla siebie lokalizację i umów się na wizytę. Pamiętaj, że przy odpowiednio dobranej kuracji grzybicę można wyleczyć i uniknąć tym samych groźnych powikłań.

Podolog dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu najczęściej od razu rozpoznaje stan grzybiczy. To jednak nie wystarczy, aby podjąć leczenie. Konieczne jest jeszcze wykonanie badania mykologicznego. Może się zdarzyć, że jego wynik nie będzie jednoznaczny. Wtedy specjalista dodatkowo wykonuje badanie laboratoryjne. W tym celu pobiera próbkę paznokcia, która następnie jest analizowana pod mikroskopem. Przed wizytą, na której ma być wykonane badanie, powinno się pozbyć się lakieru z paznokci i zrezygnować ze stosowania kosmetyków do stóp.

Tak i to bardzo duże. Ta sama metoda u jednego pacjenta może w stosunkowo krótkim czasie całkowicie wyleczyć infekcję, a i innego nie dać żadnych widocznych rezultatów. Wszystko dlatego, że infekcja infekcji nierówna. Różne są grzyby wywołujące infekcję paznokci, a sama choroba może mieć różnoraki przebieg. Dlatego dobierając metodę leczenia podolog bierze pod uwagę takie aspekty jak rodzaj grzyba, który doprowadził do rozwoju grzybicy, miejsce występowania infekcji czy liczbę paznokci zajętych chorobą. W kontekście leczenia niebagatelne znaczenie ma także stopień zaawansowania zmian i czas, jaki minął od zakażenia.

Wyleczenie grzybicy paznokci wcale nie daje gwarancji, że zakażenie nigdy więcej nie wróci. Istnieją jednak sposoby, które mogą skutecznie zminimalizować ryzyko kolejnej infekcji. Przede wszystkim nie wolno chodzić boso w miejscach użytku publicznego takich jak sauny i baseny. Po wyjściu z takich miejsc należy dokładnie umyć i osuszyć stopy, pamiętając o przestrzeniach między palcami. Powinno się korzystać wyłącznie ze swoich własnych przyborów do pielęgnacji paznokci, nie pożyczać nikomu ręcznika ani butów. Dodatkowo należy przestrzegać zaleceń podologa i stosować wskazane przez niego preparaty do pielęgnacji skóry.