Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA REMBERTÓW

Nasz gabinet w dzielnicy Rembertów nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultacje u naszych specjalistów, którzy przyjmują na Saskiej Kępie i na Bielanach. Profesjonalne zabiegi usuwania kurzajek pomogą Ci skutecznie pozbyć się problemu.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Rembertów

Medycyna zna wiele metod walki z kurzajkami. Choć wszystkie mają na celu pozbycie się nieestetycznych zmian skórnych, różne metody działają na różne sposoby. Oprócz tych medycznych i chirurgicznych popularne są również metody domowe, które jednak nie są zalecane przez lekarzy podologów. Coraz częściej w gabinetach kosmetycznych dominuje laserowe usuwanie brodawek. Na czym ono polega? Jakie ma zalety? Czy jest lepsze niż na przykład krioterapia?

Na czym polega laserowe usuwanie kurzajek

Laseroterapia to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na brodawki. Głównie dlatego, że zabieg jest całkowicie bezkrwawy i bezbolesny. Do laseroterapii nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie – wystarczy krótka konsultacja, aby przystąpić do zabiegu. W większości przypadków przed wykonaniem zabiegu pacjentowi nakleja się specjalne znieczulające plastry. Do zabiegu usuwania kurzajek wykorzystuje się laser chirurgiczny CO2, którego lekarz używa do odparowania zakażonych wirusem komórek. Zdrowe tkanki pozostają nienaruszone. 

W miejscu usuniętej kurzajki tworzy się niewielki strup, który po około kilkunastu dniach odpada samoistnie. Czasami istnieje konieczność powtórzenia zabiegu po kilku tygodniach, jednak w większości przypadków jeden zabieg wystarczy, aby skutecznie pozbyć się zmian skórnych. Zapraszamy do gabinetów Satin w Warszawie – dowiesz się więcej na temat przebiegu laseroterapii.

Jakie jeszcze zalety ma usuwanie kurzajek laserem

Laseroterapia jest obecnie przez dermatologów uważana za najskuteczniejszą z dostępnych metod usuwania brodawek. Dodatkowo jest metodą, która w najmniejszym stopniu uszkadza zdrowy naskórek. Laser CO2 umożliwia bowiem niezwykłą precyzję – stężony promień wyparowuje zainfekowane komórki, nie uszkadzając przy tym komórek zdrowych. Zabieg jest w pełni bezpieczny, nieinwazyjny, nie ma możliwości, aby pacjent zakaził się np. żółtaczką lub infekcją. Proces gojenia jest szybki i bezbolesny. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć, pamiętając tylko o kilku ważnych zasadach. 

A co z krioterapią?

Kriochirurgia, czyli wymrażanie brodawek ciekłym azotem, jest niezwykle popularną metodą pozbywania się kurzajek. Głównie dlatego, że jest łatwo dostępna i stosunkowo niedroga. Ma również bardzo dobre efekty leczenia – skutecznością porównuje się ją do terapii laserem. Liczba zabiegów jest uzależniona od tego, ile pacjent ma brodawek i jakiej są one wielkości. Istotna jest także odpowiedź immunologiczna konkretnego organizmu – niektórzy pacjenci mają większe tendencje do nawrotu wirusa, inni łatwiej radzą sobie z jego zwalczeniem.

Blizny mogą rzeczywiście pojawiać się w niektórych przypadkach, szczególnie, gdy brodawki były duże i głęboko zakorzenione. Małe zmiany, które usunięte zostały laserem lub za pomocą wymrażania, raczej nie pozostawiają żadnych śladów. Obecne metody leczenia i usuwania kurzajek są raczej mało inwazyjne, dzięki czemu leczenie nie trwa długo i po kilku tygodniach zwykle pacjent zapomina, że kiedykolwiek miał kurzajki. Okazuje się, że najczęściej widoczne blizny zostają wtedy, gdy pacjent zdecyduje się samodzielne pozbyć brodawki. Wycinanie kurzajek w domu to bardzo zły pomysł, który za każdym razem przynosi więcej szkody niż pożytku. Wystarczy, że zostanie niewielki kawałek, aby odrosła ona w całości.

To tylko i wyłącznie mit. Od dzieciństwa słyszymy o ropuchach pokrytych brodawkami i o niebezpieczeństwie zarażenia się od nich tą przypadłością, jednak jest to stara ludowa bajka. Są to brodawki zupełnie innego rodzaju, które nie mają nic wspólnego z ludźmi. Brodawki, które pokrywają ciało ropuchy, to mechanizm obronny, który pomaga płazom bronić się przed niebezpieczeństwem. Niekiedy w takich brodawkach znajduje się jad – drażniące i nieprzyjemne związki, które mają odstraszyć napastnika. Człowiek nie jest w stanie zarazić się takimi brodawkami, choć oczywiście nie zalecamy dotykania tych stworzeń.

Istnieje wiele domowych sposobów na brodawki, jednak żaden z nich nie jest tak skuteczny, jak metody, które zaproponuje Ci doświadczony lekarz. Pocieranie brodawki czosnkiem, olej rycynowy czy zaklejanie brodawek taśmą to sposoby, którymi nie pozbędziesz się kurzajek na zawsze. Wprost przeciwnie – możesz zrobić sobie krzywdę. Nie zalecamy samodzielnego usuwania kurzajek w domu. Jeśli znajomej udało się pozbyć samodzielnie kurzajki, to pewnie po prostu jej organizm sam poradził sobie z wirusem.

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek