Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA REMBERTÓW

Nasz gabinet w dzielnicy Rembertów nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultacje u naszych specjalistów, którzy przyjmują na Saskiej Kępie i na Bielanach. Profesjonalne zabiegi usuwania kurzajek pomogą Ci skutecznie pozbyć się problemu.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Rembertów

Medycyna zna wiele metod walki z kurzajkami. Choć wszystkie mają na celu pozbycie się nieestetycznych zmian skórnych, różne metody działają na różne sposoby. Oprócz tych medycznych i chirurgicznych popularne są również metody domowe, które jednak nie są zalecane przez lekarzy podologów. Coraz częściej w gabinetach kosmetycznych dominuje laserowe usuwanie brodawek. Na czym ono polega? Jakie ma zalety? Czy jest lepsze niż na przykład krioterapia?

Na czym polega laserowe usuwanie kurzajek

Laseroterapia to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na brodawki. Głównie dlatego, że zabieg jest całkowicie bezkrwawy i bezbolesny. Do laseroterapii nie jest potrzebne żadne specjalne przygotowanie – wystarczy krótka konsultacja, aby przystąpić do zabiegu. W większości przypadków przed wykonaniem zabiegu pacjentowi nakleja się specjalne znieczulające plastry. Do zabiegu usuwania kurzajek wykorzystuje się laser chirurgiczny CO2, którego lekarz używa do odparowania zakażonych wirusem komórek. Zdrowe tkanki pozostają nienaruszone. 

W miejscu usuniętej kurzajki tworzy się niewielki strup, który po około kilkunastu dniach odpada samoistnie. Czasami istnieje konieczność powtórzenia zabiegu po kilku tygodniach, jednak w większości przypadków jeden zabieg wystarczy, aby skutecznie pozbyć się zmian skórnych. Zapraszamy do gabinetów Satin w Warszawie – dowiesz się więcej na temat przebiegu laseroterapii.

Jakie jeszcze zalety ma usuwanie kurzajek laserem

Laseroterapia jest obecnie przez dermatologów uważana za najskuteczniejszą z dostępnych metod usuwania brodawek. Dodatkowo jest metodą, która w najmniejszym stopniu uszkadza zdrowy naskórek. Laser CO2 umożliwia bowiem niezwykłą precyzję – stężony promień wyparowuje zainfekowane komórki, nie uszkadzając przy tym komórek zdrowych. Zabieg jest w pełni bezpieczny, nieinwazyjny, nie ma możliwości, aby pacjent zakaził się np. żółtaczką lub infekcją. Proces gojenia jest szybki i bezbolesny. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć, pamiętając tylko o kilku ważnych zasadach. 

A co z krioterapią?

Kriochirurgia, czyli wymrażanie brodawek ciekłym azotem, jest niezwykle popularną metodą pozbywania się kurzajek. Głównie dlatego, że jest łatwo dostępna i stosunkowo niedroga. Ma również bardzo dobre efekty leczenia – skutecznością porównuje się ją do terapii laserem. Liczba zabiegów jest uzależniona od tego, ile pacjent ma brodawek i jakiej są one wielkości. Istotna jest także odpowiedź immunologiczna konkretnego organizmu – niektórzy pacjenci mają większe tendencje do nawrotu wirusa, inni łatwiej radzą sobie z jego zwalczeniem.

[sp_easyaccordion id="10727"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin