Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA BIELANY

Serdecznie zapraszamy na wizytę do naszego gabinetu podologicznego znajdującego się w dzielnicy Bielany oraz na Saskiej Kępie. Nasz specjalista podolog skutecznie pomoże Ci zwalczyć grzybicę paznokci i wyleczyć inne schorzenia w obrębie stopy i paznokci.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

 • nieodpowiednia higiena
 • niewłaściwie obcinanie paznokci
 • urazy mechaniczne
 • nadmierna potliwość stóp
 • przesuszone stopy
 • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Bielany

Grzybica paznokci jest chorobą zakaźną – wystarczy chodzić bosą stopą po powierzchni, po której stąpał wcześniej chory na grzybicę, aby grzyby osadziły się na skórze i w późniejszym czasie doszło do rozwoju infekcji. Choroba wywoływana jest przez różne rodzaje grzyba, najczęściej dermatofity. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście leczenia.

Rozpoznanie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci stosunkowo wolno się rozwija, dlatego jej pierwsze objawy są dość subtelne i łatwo je przeoczyć. Do zaniedbań w tej kwestii najczęściej dochodzi u kobiet, które malują paznokcie i zwyczajnie nie zauważają momentu, gdy z płytką zaczyna dziać się coś niedobrego.

Objawy mogą pojawić się zarówno na jednym, jak i na kilku palcach. Do najważniejszych symptomów grzybicy paznokci należą:

 • nieestetyczne przebarwienia (białe, żółte lub brązowe),
 • zgrubienia, pofałdowania i odkształcenia płytki paznokciowej,
 • kruchość i łamliwość paznokci,
 • oddzielanie się paznokcia od łożyska,
 • przykry zapach.

Często dochodzi również do zapalenia wałów paznokciowych, które objawia się zaczerwienieniem. Wszystkiemu towarzyszą dolegliwości bólowe.

Diagnostyka grzybicy paznokci

Aby wykluczyć lub potwierdzić zakażenie grzybicą paznokci podolog przeprowadza badanie mykologiczne. Polega ono na zebraniu zeskrobin, co jest całkowicie bezbolesne. Na wynik takiego badania czeka się maksymalnie 6 tygodni. Nawet jeśli wynik będzie ujemny, co wskazuje na brak zakażenia, a obraz kliniczny sugeruje, że pacjent może mieć grzybicę, badanie musi zostać powtórzone. Dodatkowo może zostać jeszcze wykonane badanie polegające na wycięcie fragmentu płytki paznokciowej i obejrzeniu jej pod mikroskopem. Dopiero mając potwierdzenie, jaki rodzaj grzyba jest odpowiedzialny za rozwój infekcji, podolog dobiera odpowiednią metodę leczenia.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Bielany

Mieszkasz na Warszawskich Bielanach i szukasz dobrego podologa w bliskiej okolicy? Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu, który znajduje się w tej samej dzielnicy. Drugi nasz punkt zlokalizowany jest na Saskiej Kępie – jeśli Ci wygodniej, możesz umówić wizytę właśnie tam.

Nasi podolodzy oferują kompleksową pomoc podologiczną w zakresie leczenia grzybicy paznokci. Podczas wizyty specjalista wykona niezbędne badania, przeprowadzi konieczne czynności i zaplanuje leczenie. Już dzisiaj umów wizytę i wygraj walkę z grzybicą.

[sp_easyaccordion id="10808"]
opinie o Satin