Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA BIAŁOŁĘKA

Nasz gabinet na Białołęce nie został jeszcze otwarty. Już dziś zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty podologa, który przyjmuje innych częściach Warszawy, w gabinecie na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Zabiegi usuwania kurzajek i brodawek wykonywane są na najwyższym poziomie.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek Białołęka

Walka z kurzajkami często bywa bardzo uciążliwa. Pacjenci zwykle rozpoczynają ją od środków dostępnych bez recepty w aptekach, takich jak maści i płyny do smarowania. Niestety nierzadko przynosi to więcej szkody niż pożytku – smarowanie może bowiem spowodować jeszcze większe rozsianie kurzajek na ciele. Dlatego przed rozpoczęciem domowych terapii warto udać się do specjalisty podologa, który zaleci odpowiednią metodę leczenia. Jedną z najczęściej wybieranych jest krioterapia, będąca alternatywą dla metod chirurgicznych czy laseroterapii.

Białołęka – usuwanie kurzajek w ciekłym azotem w Warszawie 

Krioterapia sprawdza się w przypadku większości rodzajów kurzajek i jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych metod. Krioterapia to inaczej wymrażanie, które polega na oddziaływaniu ciekłym azotem na zmianę skórną. Gabinety dermatologiczne i podologiczne używają najczęściej specjalistycznego sprzętu z aplikatorem. Przed zabiegiem brodawki zmiękcza się roztworem kwasu salicylowego, aby były bardziej podatne na oddziaływanie azotu. Następnie ciekły azot wymraża kurzajki – przyłożenie aplikatora do jednej zmiany skórnej trwa około kilkunastu sekund. 

Choć w momencie aplikacji sprężony podtlenek azotu ma temperaturę prawie minut 90 stopni Celsjusza, zabieg jest bezbolesny, pacjent może jedynie odczuwać miejscowe zimno, czasami odczuwane jest też delikatne szczypanie.  Specjalna konstrukcja sprzętu zapewnia pełne bezpieczeństwo i kontrolę pola operacyjnego. Zamrożona kurzajka po zabiegu zamienia się w bąbel, który szybko zmienia się w strup. 

Strup powinien odpaść po maksymalnie dwóch tygodniach. Ważne jest, aby pacjent do momentu odpadnięcia strupa cały czas nosił opatrunek. Tylko tak można zapobiec samozakażeniu – możliwe jest przeniesienie brodawek w inne miejsca na ciele lub po prostu odnowienie zamrożonej kurzajki. 24 godziny po zabiegu (a także dobę przez zabiegiem) pacjent nie powinien myć ani moczyć zmienionego miejsca. 

Jakie są zalety usuwania kurzajek ciekłym azotem?

Jak wspomniano wcześniej, krioterapia jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na trwałe usunięcie kurzajek. Zabieg przynosi bardzo szybkie efekty i sam też trwa bardzo krótko. Wymrożone brodawki goją się stosunkowo łatwo, nie wyłączając pacjenta z codziennego życia. Dzięki temu, że zabieg jest niemal bezbolesny, nie ma konieczności znieczulania pacjenta. Dodatkowo koszt zabiegu jest stosunkowo niski. Pacjenci za dużą zaletę krioterapii uważają fakt, że dzięki zachowaniu włóknistości tkanki, zabieg ogranicza powstanie widocznej blizny. 

[sp_easyaccordion id="10710"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin