Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA PRAGA-POŁUDNIE

Obecnie nie posiadamy gabinetu na Pradze-Południe. Zapraszamy na wizytę do jednego z naszych gabinetów podologicznych na Bielanach lub Saskiej Kępie , gdzie nasi specjaliści pomogą Ci skutecznie wyleczyć grzybicę paznokci. 

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Praga Południe

Pierwszym krokiem do wyleczenia grzybicy paznokci jest wykonanie pełnej diagnostyki i rozpoznanie typu grzyba, który wywołał zakażenie. W tym celu podolog wykonuje badanie mykologiczne.

Diagnostyka grzybicy paznokci

W ramach kompleksowej opieki nad stopami wykonywane jest badanie, pozwalające na identyfikację i ocenę chorobotwórczych grzybów. Badanie polega na pobraniu zeskrobin, które następnie przekazywane są do laboratorium.

W laboratorium rozpoczyna się hodowla pobranego materiału. Gdy wiadomo, jaki typ grzyba został wyhodowany, poddawany jest on testom mikrobiologicznym i biochemicznym, co ma na celu sprawdzenie jego lekooporności. Pozwala to na zastosowanie najskuteczniejszej terapii. 

Grzyby rosną stosunkowo wolno, dlatego na wynik badania trzeba czekać od 3 do nawet 6 tygodni. Może się zdarzyć, że wynik badania mykologicznego będzie ujemny, co świadczy o braku grzybów chorobotwórczych w hodowli, a obraz kliniczny będzie świadczyć o tym, że pacjent rzeczywiście ma grzybicę. W takim przypadku badanie mykologiczne należy powtórzyć.

Od czego zależy czas trwania terapii?

Nikt nie da Ci gwarancji, że zakażenie grzybicze uda się zwalczyć w 2 lub 4 tygodnie. W większości przypadków leczenie jest długie i żmudne, w szczególności, gdy choroba przeszła w zaawansowane stadium. Dlatego terapia wymaga od pacjenta konsekwencji w działaniu i samozaparcia, gdyż wiele czynności mających na celu poprawę stanu paznokci musi wykonywać samodzielnie w domu.

Na czas leczenia grzybicy paznokci wpływają takie czynniki jak:

  • miejsce występowania zmian chorobowych,
  • ilość zajętych przez zakażenie paznokci,
  • rodzaj grzyba, który wywołał zakażenie,
  • stopień nasilenia objawów.

Średni czas terapii wynosi od kilku tygodni, do nawet kilku miesięcy. Wizyty u podologa w trakcie leczenia grzybicy paznokci powinny odbywać się co około 2-4 tygodnie.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Praga Południe

W obrębie Twoich paznokci w ostatnim czasie pojawiły się niepokojące zmiany? Mogą one świadczyć o toczącej się w organizmie infekcji grzybiczej. Umów się na wizytę do podologa i dowiedz się, skąd wzięły się uporczywe objawy. Grzybicę paznokci da się całkowicie wyleczyć, trzeba tylko poddać się leczeniu. Specjalistyczna terapia pozwoli uniknąć groźnych powikłań.

Mieszkasz w dzielnicy Praga Południe w Warszawie i szukasz dobrego podologa w okolicy? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin. Przyjmujemy na Bielanach i na Saskiej Kępie. Zapewniamy fachową opiekę podologiczną. Zadzwoń już teraz i umów wizytę!

[sp_easyaccordion id="10819"]
opinie o Satin