Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA PRAGA-POŁUDNIE

Obecnie nie posiadamy gabinetu na Pradze-Południe. Zapraszamy na wizytę do jednego z naszych gabinetów podologicznych na Bielanach lub Saskiej Kępie , gdzie nasi specjaliści pomogą Ci skutecznie wyleczyć grzybicę paznokci. 

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Praga Południe

Pierwszym krokiem do wyleczenia grzybicy paznokci jest wykonanie pełnej diagnostyki i rozpoznanie typu grzyba, który wywołał zakażenie. W tym celu podolog wykonuje badanie mykologiczne.

Diagnostyka grzybicy paznokci

W ramach kompleksowej opieki nad stopami wykonywane jest badanie, pozwalające na identyfikację i ocenę chorobotwórczych grzybów. Badanie polega na pobraniu zeskrobin, które następnie przekazywane są do laboratorium.

W laboratorium rozpoczyna się hodowla pobranego materiału. Gdy wiadomo, jaki typ grzyba został wyhodowany, poddawany jest on testom mikrobiologicznym i biochemicznym, co ma na celu sprawdzenie jego lekooporności. Pozwala to na zastosowanie najskuteczniejszej terapii. 

Grzyby rosną stosunkowo wolno, dlatego na wynik badania trzeba czekać od 3 do nawet 6 tygodni. Może się zdarzyć, że wynik badania mykologicznego będzie ujemny, co świadczy o braku grzybów chorobotwórczych w hodowli, a obraz kliniczny będzie świadczyć o tym, że pacjent rzeczywiście ma grzybicę. W takim przypadku badanie mykologiczne należy powtórzyć.

Od czego zależy czas trwania terapii?

Nikt nie da Ci gwarancji, że zakażenie grzybicze uda się zwalczyć w 2 lub 4 tygodnie. W większości przypadków leczenie jest długie i żmudne, w szczególności, gdy choroba przeszła w zaawansowane stadium. Dlatego terapia wymaga od pacjenta konsekwencji w działaniu i samozaparcia, gdyż wiele czynności mających na celu poprawę stanu paznokci musi wykonywać samodzielnie w domu.

Na czas leczenia grzybicy paznokci wpływają takie czynniki jak:

  • miejsce występowania zmian chorobowych,
  • ilość zajętych przez zakażenie paznokci,
  • rodzaj grzyba, który wywołał zakażenie,
  • stopień nasilenia objawów.

Średni czas terapii wynosi od kilku tygodni, do nawet kilku miesięcy. Wizyty u podologa w trakcie leczenia grzybicy paznokci powinny odbywać się co około 2-4 tygodnie.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Praga Południe

W obrębie Twoich paznokci w ostatnim czasie pojawiły się niepokojące zmiany? Mogą one świadczyć o toczącej się w organizmie infekcji grzybiczej. Umów się na wizytę do podologa i dowiedz się, skąd wzięły się uporczywe objawy. Grzybicę paznokci da się całkowicie wyleczyć, trzeba tylko poddać się leczeniu. Specjalistyczna terapia pozwoli uniknąć groźnych powikłań.

Mieszkasz w dzielnicy Praga Południe w Warszawie i szukasz dobrego podologa w okolicy? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin. Przyjmujemy na Bielanach i na Saskiej Kępie. Zapewniamy fachową opiekę podologiczną. Zadzwoń już teraz i umów wizytę!

Tak. Bezpośrednim źródłem zakażenia jest osoba chora na grzybicę. Nieleczona grzybica może rozprzestrzeniać się na coraz większe obszary skóry i z biegiem czasu stawać się coraz bardziej dokuczliwa. Co więcej, chorzy, którzy nie podejmują terapii grzybicy, licząc, że problem sam się rozwiąże, szerzą zakażenie wśród innych. Chorobą najłatwiej zarazić się w miejscach takich jak baseny, sauny czy siłownie. Źródłem infekcji jest również zakładanie obuwia, które wcześniej miała na stopach osoba zakażona lub używanie jej prywatnych rzeczy do higieny takich jak ręcznik. Nie ulega zatem wątpliwości, że grzybicę trzeba leczyć.

Tak, ale rekonstrukcję paznokcia można przeprowadzić dopiero po zakończeniu leczenia. Zadaniem preparatów wykorzystywanych do odtworzenia płytki paznokciowej jest bowiem zapobiec nawrotowi infekcji, a nie ją wyleczyć. Powszechnie stosowane środki do rekonstrukcji paznokci to masa żelowa, akrylowa lub silikonowa, a także jedwab i specjalistyczny lakier. Wybraną masę nakłada się na wyleczony paznokieć. Gdy wyschnie, przykleja się na nią flizelinę o odpowiedniej wielkości. Czynności te powtarza się aż do uzyskania pożądanej grubości paznokcia.

Są różne metody leczenia grzybicy i stosuje się je w zależności od przypadku. O tym, jaka kuracja ma szansę przynieść najlepsze rezultaty, decyduje podolog. Analizuje stopień zaawansowania zmian, miejsce występowania infekcji grzybiczej, obecność ewentualnych stanów zapalnych wokół paznokcia, liczbę paznokci zajętych zakażeniem oraz rodzaj grzybów, który wywołał infekcję. Dopiero mając pełen obraz sytuacji, wybiera najlepszą jego zdaniem metodę leczenia. W trakcie kuracji może zmienić ją na inną, jeśli u pacjenta np. wystąpią działania niepożądane.