Zaznacz stronę

Usuwanie kurzajek WARSZAWA BEMOWO

Nie posiadamy jeszcze gabinetu na Bemowie. Ale umawiamy wizyty do naszych gabinetów, które znajdują się w dwóch dzielnicach Warszawy: na Saskiej Kępie oraz na Bielanach. Nasz specjalista podolog zatroszczy się o Twoje stopy i paznokcie.

 

Porady

naszych specjalistów

Kurzajki – wylecz to!

Popularne kurzajki to brodawki wirusowe wywołane obecnością wirusa HPV w organizmie. Szacuje się, że nawet 10% populacji może być nosicielem tego wirusa. A to pozwala sądzić, że miliony ludzi na całym świecie zmagają się z tym wstydliwym problemem skórnym.

czytaj dalej…

Usuwanie kurzajek – Warszawa Bemowo

Kurzajka jest wywoływana wirusem brodawczaka ludzkiego. Nie tylko nieestetycznie wygląda, ale pociąga za sobą dolegliwości bólowe. Leczenie kurzajek bywa długie i żmudne, w dodatku wcale nie ma gwarancji, że problem prędzej czy później nie wróci.

Metody usuwania kurzajek

Kurzajka kurzajce nierówna. Każda brodawka wymaga indywidualnego podejścia. Dostępne są bowiem różne metody leczenia kurzajek. W zależności od rozległości i stopnia nasilenia zmiany jedne sprawdzają się lepiej, inne nieco gorzej. Do najpopularniejszych należy krioterapia (wymrażanie ciekłym azotem), metoda farmakologiczna i metoda mechaniczna.

Z uwagi na to, że kurzajki wywoływane są wirusem, należy przestrzegać zasad higieny, aby nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia się po ciele. Oprócz zabiegów zastosowanych w gabinecie podologicznych pacjent musi stosować się do zaleceń podologa i wykonywać określone zabiegi pielęgnacyjne w domu.

Odpowiednia pielęgnacja i stosowanie specjalistycznych kosmetyków nie tylko pozwala skutecznie pozbyć się kurzajek, ale też do minimum ogranicza ryzyko ich ponownego wystąpienia. Mimo to trzeba mieć się na baczności i systematycznie odwiedzać podologa, gdyż nosicielem wirusa HPV można być jeszcze przez długi czas.

Ile trwa leczenie kurzajek?

Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, ile zajmie leczenie brodawek, gdyż czas ten dla każdego pacjenta jest różny i zależy od indywidualnych uwarunkowań. U jednych zmian udaje się pozbyć już na pierwszej wizycie w gabinecie podologicznym, u innych potrzebnych jest co najmniej kilka spotkań.

Istotny wpływ na czas trwania terapii mają takie czynniki jak:

  • reakcja pacjentów na stosowane podczas terapii preparaty, 
  • wcześniejsze próby usunięcia brodawek, 
  • systematyczność w zakresie stosowania preparatów pielęgnacyjnych,
  • czas, jaki minął od chwili pojawiania się kurzajki do momentu wizyty w gabinecie podologicznym,
  • umiejscowienie i głębokość zmian,
  • liczba kurzajek.

Zasada jest prosta – im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej kurzajki uda się usunąć.

Usuwanie kurzajek – Warszawa Bemowo. Gdzie wykonać zabieg?

Mieszkasz w dzielnicy Bemowo w Warszawie i zastanawiasz się, gdzie znajdziesz profesjonalny gabinet podologiczny, oferujący usuwanie kurzajek? Zapraszamy do kliniki podologicznej Satin. Zabiegi wykonujemy w dwóch gabinetach – jeden znajduje się na Bielanach, a drugi na Saskiej Kępie. Sam zdecyduj, do którego jest Ci bardziej po drodze. Oferujemy kompleksową opiekę podologiczną. Nie tylko pomożemy Ci uwolnić się od kurzajek, ale także doradzimy, jak dbać o skórę na co dzień, aby nie pojawiły się ponownie w przyszłości. Zadzwoń już dziś i umów się na wizytę!

[sp_easyaccordion id="10877"]

Opinie

naszych pacjentów
Dziękuję za wyleczenie moich kurzajek. Prawie wcale nie bolało!
Magda

Fachowa opieka, szybko zapomniałem o problemie, z którym próbowałem się uporać kilka miesięcy.
Tomek

opinie o Satin