Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA WOLA

Nasz gabinet podologiczny w dzielnicy Wola nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na wizytę w prywatnym gabinecie podologicznym na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasi specjaliści od stóp skutecznie pomogą wyleczyć grzybicę paznokci oraz uporać się z innymi schorzeniami w obrębie stopy i paznokci.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Wola

Doświadczony podolog rozpozna grzybicę paznokci już podczas wizualnej oceny stanu paznokci. To jednak nie wystarczy, aby móc podjąć leczenie. Podstawą dobrania skutecznej terapii jest fachowa diagnostyka.

Badanie mykologiczne – na czym polega?

W przypadku podejrzenia grzybicy wykonane zostanie badanie mykologiczne. W tym celu specjalista pobierze zeskrobiny z paznokci i wyśle je do laboratorium, gdzie trafią do hodowli. Badanie jest zupełnie bezbolesne.

Hodowla grzybów dość długo trwa – zazwyczaj na wynik badania trzeba czekać od 3 do nawet 6 tygodni. Jeśli wyhodowany zostanie grzyb, to jest połowa sukcesu. Grzyb poddawany testom mikrobiologicznym i biochemicznym, aby sprawdzić jego lekooporność. Wynik takiego badania umożliwia podologowi dobór odpowiedniej metody leczenia.

Niestety czasem dzieje się tak, że pomimo występowania objawów jednoznacznie przemawiających za grzybicą paznokci wynik badania mykologicznego wychodzi ujemny. Nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z inną chorobą, choć rzeczywiście może tak być. Trzeba jednak powtórzyć badanie, nawet kilka razy. Czasem grzyb zostaje wyhodowany dopiero w drugiej albo trzeciej próbie.

Bezpieczne leczenie pod okiem podologa

Na podstawie wyniku badania mykologicznego podolog planuje leczenie. W gabinetach Satin przestrzegane są wszystkie najważniejsze zasady w zakresie higieny i bezpieczeństwa. Otoczenie, w jakim wykonywane są wszelkie zabiegi, jak i wykorzystywane do ich przeprowadzenia narzędzia są sterylne. Ryzyko zakażenia podczas wystąpienia ewentualnego urazu jest więc znikome.

Podolog dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie rozpoznać, czy zastosowane leczenie grzybicy paznokci przynosi oczekiwane rezultaty. Jeśli okaże się, że efekty nie są zadowalające, może uzupełnić terapię o inne metody.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Wola

Im bardziej zaawansowana jest postać grzybicy, tym dłużej trwa leczenie. Dlatego terapii najlepiej poddaj się od razu, gdy tylko zauważysz, że z Twoimi paznokciami dzieje się coś niepokojącego.

Mieszkańców dzielnicy Wola w Warszawie, którzy zmagają się z grzybicą lub innymi problemami w obrębie skóry i paznokci stóp serdecznie zachęcamy do odwiedzenia kliniki podologicznej Satin. Nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

Wybór metody leczenia uzależniony jest od wyniku badania mykologicznego. Dzięki niemu podolog wie, jaki rodzaj grzyba wywołał zakażenie i dzięki temu może dobrać najskuteczniejszą metodę leczenia. Terapia polega na przyjmowaniu leków o działaniu grzybobójczym i grzybostatycznym oraz na smarowaniu zmian grzybiczych specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami. U niektórych pacjentów trzeba dodatkowo zastosować laser lub terapię fotodynamiczną. W skrajnych przypadkach konieczne jest usunięcie zakażonego grzybicą paznokcia. Oprócz tego pacjent musi ściśle przestrzegać zaleceń lekarza, pamiętając o podstawowych zasadach higieny.

Bardzo duże. Wystarczy zaniedbać codzienną pielęgnację i nie stosować się do zaleceń podologa w kontekście dbania o stopy, a infekcja z dużym prawdopodobieństwem prędzej czy później wróci. Chcąc uniknąć ponownego zakażenia, należy w miejscach użytku publicznego takich jak baseny nosić klapki oraz nie pożyczać nikomu swojego ręcznika ani butów. Dodatkowo po każdej kąpieli powinno się dokładnie osuszać stopy, skupiając się na przestrzeniach między palcami. Warto pamiętać także o regularnym aplikowaniu środków do pielęgnacji, których stosowanie zalecił podolog.

Nie – wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Na czas leczenia wpływają takie aspekty jak rodzaj infekcji grzybiczej, miejsce występowania zakażenia, ilość zajętych chorobą paznokci czy stopień nasilenia zmian. U jednego więc przypadłość uda się wyleczyć w raptem kilka tygodni, a u innego nawet po kilku miesiącach efekty kuracji nadal nie będą zadowalające. Dlatego pacjent musi uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie wypełniać zalecenia podologa. Tylko w ten sposób może zwalczyć grzybicę. Leczenie uznaje się za zakończone sukcesem dopiero wtedy, gdy na palcu wyrośnie zdrowy paznokieć.