Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA WOLA

Nasz gabinet podologiczny w dzielnicy Wola nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na wizytę w prywatnym gabinecie podologicznym na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasi specjaliści od stóp skutecznie pomogą wyleczyć grzybicę paznokci oraz uporać się z innymi schorzeniami w obrębie stopy i paznokci.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Wola

Doświadczony podolog rozpozna grzybicę paznokci już podczas wizualnej oceny stanu paznokci. To jednak nie wystarczy, aby móc podjąć leczenie. Podstawą dobrania skutecznej terapii jest fachowa diagnostyka.

Badanie mykologiczne – na czym polega?

W przypadku podejrzenia grzybicy wykonane zostanie badanie mykologiczne. W tym celu specjalista pobierze zeskrobiny z paznokci i wyśle je do laboratorium, gdzie trafią do hodowli. Badanie jest zupełnie bezbolesne.

Hodowla grzybów dość długo trwa – zazwyczaj na wynik badania trzeba czekać od 3 do nawet 6 tygodni. Jeśli wyhodowany zostanie grzyb, to jest połowa sukcesu. Grzyb poddawany testom mikrobiologicznym i biochemicznym, aby sprawdzić jego lekooporność. Wynik takiego badania umożliwia podologowi dobór odpowiedniej metody leczenia.

Niestety czasem dzieje się tak, że pomimo występowania objawów jednoznacznie przemawiających za grzybicą paznokci wynik badania mykologicznego wychodzi ujemny. Nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z inną chorobą, choć rzeczywiście może tak być. Trzeba jednak powtórzyć badanie, nawet kilka razy. Czasem grzyb zostaje wyhodowany dopiero w drugiej albo trzeciej próbie.

Bezpieczne leczenie pod okiem podologa

Na podstawie wyniku badania mykologicznego podolog planuje leczenie. W gabinetach Satin przestrzegane są wszystkie najważniejsze zasady w zakresie higieny i bezpieczeństwa. Otoczenie, w jakim wykonywane są wszelkie zabiegi, jak i wykorzystywane do ich przeprowadzenia narzędzia są sterylne. Ryzyko zakażenia podczas wystąpienia ewentualnego urazu jest więc znikome.

Podolog dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu jest w stanie rozpoznać, czy zastosowane leczenie grzybicy paznokci przynosi oczekiwane rezultaty. Jeśli okaże się, że efekty nie są zadowalające, może uzupełnić terapię o inne metody.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Wola

Im bardziej zaawansowana jest postać grzybicy, tym dłużej trwa leczenie. Dlatego terapii najlepiej poddaj się od razu, gdy tylko zauważysz, że z Twoimi paznokciami dzieje się coś niepokojącego.

Mieszkańców dzielnicy Wola w Warszawie, którzy zmagają się z grzybicą lub innymi problemami w obrębie skóry i paznokci stóp serdecznie zachęcamy do odwiedzenia kliniki podologicznej Satin. Nasze gabinety znajdują się na Bielanach i na Saskiej Kępie.

[sp_easyaccordion id="10862"]
opinie o Satin