Zaznacz stronę

Pedicure leczniczy - Warszawa Śródmieście

Nasz gabinet podologiczny w Śródmieściu jeszcze nie został otwarty. Serdecznie zapraszamy na wizytę u naszego specjalisty podologa  w celu usunięcia modzeli, w naszych gabinetach na Bielanach lub Saskiej Kępie.

Pedicure leczniczy – Warszawa Śródmieście

Pedicure leczniczy niektórym błędnie może kojarzyć się z przyozdabianiem paznokci. W praktyce jednak zabieg ten nie ma na celu poprawić wygląd stóp, lecz pozbyć się występujących w ich obrębie problemów takich jak odciski, modzele, nagniotki, czy wrastające lub rozdwajające się paznokcie.

Na czym polega pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy czasem określany jest również mianem podstawowego zabiegu podologicznego, chociaż jego zakres jest nieco mniejszy. Oprócz działania pielęgnacyjnego wykazuje także działanie lecznicze. Zabieg ma na celu likwidację wszelkiego rodzaju zmian, które pojawiły się na skórze stóp lub w obrębie paznokci. 

Wydawać by się mogło, że z pedicure’u leczniczego korzystać należy wyłącznie wtedy, gdy stan stóp pozostawia wiele do życzenia. W rzeczywistości jednak zabieg ten wykonywać można również w ramach profilaktyki chorób stóp.

Pedicure leczniczy – jak wygląda zabieg?

Na początku wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad i dokonuje oględzin stóp. Pomaga mu to postawić trafną diagnozę i zaplanować leczenie. Gdy ustali plan zabiegu, przechodzi do jego realizacji. W trakcie zabiegu specjalista podologii wykonuje następujące czynności:

  • prawidłowo obcina i oszlifowuje paznokcie,
  • opracowuje wały paznokciowe,
  • usuwa nadmiar zrogowaciałej skóry,
  • pozbywa się nagniotków, odcisków, modzeli, pęcherzy etc. (jeśli takowe występują),
  • wygładza powierzchnię skóry,
  • nawilża skórę kremem lub stosuje wybrany środek leczniczy.

Czasem zabieg zostaje rozszerzony np. o zastosowanie metod korekty wrastających paznokci. Dokładny przebieg terapii zależy tak naprawdę od stanu stóp pacjenta.

Jakie efekty daje pedicure leczniczy?

Niezależnie od problemów poprawia wygląd skóry i paznokci, jednocześnie niosąc za sobą niesamowitą ulgę. Problemy takie jak odciski, nagniotki, pęcherze czy rozdwajające paznokcie zazwyczaj powodują ból i utrudniają chodzenie. Pedicure leczniczy docelowo eliminuje wszelkie dolegliwości bólowe, a skóra i paznokcie odzyskują zdrowy wygląd.

Warto jednak pamiętać, że zaniedbania w zakresie pielęgnacji stóp mogą sprawić, że problemy, które udało się zwalczyć, prędzej czy później wrócą. Dlatego tak ważne jest, aby stosować się do zaleceń podologa, jakie przekazuje on na koniec każdej wizyty.

Pedicure leczniczy – Warszawa Śródmieście. Gdzie umówić wizytę?

Mieszkasz w Warszawie Śródmieściu i zastanawiasz się, gdzie wykonasz zabieg podologiczny, jakim jest pedicure leczniczy? Zapraszamy serdecznie do gabinetów podologicznych Satin. Oprócz profesjonalnej usługi podologicznej otrzymasz także rady i wskazówki, jak dbać o stopy, aby uniknąć problemów podologicznych w przyszłości. Czekamy na Ciebie!

W odróżnieniu od zabiegu kosmetycznego pedicure leczniczy ma oprawić stan skóry i paznokci, a docelowo wyeliminować problem. Powinien go wykonywać wyłącznie wykwalifikowany podolog, który ma wiedzę i doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób stóp. Z kolei klasyczny pedicure polega jedynie na pielęgnacji stóp, w tym przede wszystkim paznokci, wraz z ich przyozdobieniem. Jak nietrudno się domyślić, pomalowanie paznokci nie będzie skutecznym rozwiązaniem, gdy te zaczną się kruszyć lub rozdwajać. 

Pedicure leczniczy jest skierowany do osób, które zmagają się z różnymi problemami w obrębie skóry stóp i paznokci. Powinni z niego regularni korzystać ci, których stopy z określonych powodów są bardziej narażone na powstawanie patologii w obrębie skóry i paznokci. Mowa tutaj o pacjentach, którzy cierpią na choroby metaboliczne (np. cukrzycę lub miażdżycę), mają wady stóp (np. płaskostopie, koślawość paluchów) albo występują u nich przewlekłe przeciążenia wynikające z noszenia przez dłuższy czas nieodpowiedniego obuwia.

Wizyty u podologa nie trzeba się obawiać. Warto pamiętać, że specjalista od stóp na co dzień walczy z różnymi problemami występującymi w ich obrębie, dlatego nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Dlatego nie powinno się na siłę poprawiać wyglądu stóp przed spotkaniem. Niektóre zabiegi mogą wręcz zaburzyć obraz problemu, co z kolei utrudni diagnostykę i dobór leczenia. Zatem jedyne co musisz zrobić, to umyć stopy i dokładnie je osuszyć, rezygnując ze stosowania jakichkolwiek kosmetyków.