Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA URSUS

Nie posiadamy jeszcze gabinetu podologicznego w dzielnicy Ursus. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w jednym z gabinetów znajdujących się na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasi specjaliści od stóp zatroszczą się o Twoje stopy i paznokcie.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Ursus

W obrębie Twoich paznokci pojawiły się przebarwienia, w dodatku płytka stała się grubsza i zaczęła się kruszyć? To może być grzybica paznokci. Choroba ta wywoływana jest przez dermatofity, rzadziej przez grzyby z rodzaju Cancida (drożdżaki) czy pleśniowce. Dobra informacja jest taka, że grzybicę można wyleczyć.

Kiedy zgłosić się po pomoc do podologa?

Leczenie grzybicy paznokci jest dość trudne, przez co często nie sposób zwalczyć ją na własną rękę. Choć w przypadku niewielkich zmian można w pierwszej kolejności zastosować dostępne bez recepty preparaty na zmiany grzybicze, ale mimo to trzeba stale monitorować sytuację i reagować, jeśli objawy zaczną przybierać na sile.

Dla bezpieczeństwa i by uniknąć groźnych konsekwencji najlepiej od razu oddać swoje stopy w ręce podologa, który przeprowadzi stosowne badania i postawi jednoznaczną diagnozę. Na jej podstawie dobierze metodą leczenia. Przy grzybicy paznokci najczęściej stosuje się kurację miejscową i doustną, czasem dodatkowo pojawia się konieczność usunięcia fragmentu zmienionej chorobowo płytki paznokciowej.

Czas terapii

Trudno jest dokładnie określić czas, jaki będzie potrzebny do całkowitego wyleczenia. Pacjent powinien przygotować się na to, że leczenie może trwać zarówno kilka tygodni, jak i kilka miesięcy. Wpływ na to ma wiele różnych czynników, w tym m.in.:

  • miejsce występowania zmian chorobowych,
  • rodzaj grzyba, który wywołał zakażenie,
  • ilość zajętych przez zakażenie palców,
  • stopień nasilenia objawów.

Na skuteczność kuracji wpływa także systematyczność i sumienność pacjenta w zakresie stosowania się do zaleceń podologa. Powinien on bowiem oprócz regularnych wizyt w gabinecie wykonywać określone czynności w domu, jak również szczególnie dbać o higienę stóp. Wizyty w trakcie leczenia grzybicy paznokci powinny odbywać się co około 2-4 tygodnie.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Ursus

Masz pewne podejrzenia, że Twoje paznokcie zaatakowała grzybica? Umów się na wizytę do podologa i potwierdź lub rozwiej swoje przypuszczenia. Grzybica paznokci jest chorobą całkowicie uleczalną, a jeśli w porę rozpoczniesz leczenie, to unikniesz groźnych powikłań.

Mieszkasz w dzielnicy Ursus w Warszawie? Gabinety podologiczne Satin znajdziesz na Bielanach i na Saskiej Kępie. Zapewniamy fachową opiekę podologiczną. Skontaktuj się z nami celem umówienia konsultacji ze specjalistą.

[sp_easyaccordion id="10837"]
opinie o Satin