Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA URSUS

Nie posiadamy jeszcze gabinetu podologicznego w dzielnicy Ursus. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w jednym z gabinetów znajdujących się na Saskiej Kępie lub Bielanach. Nasi specjaliści od stóp zatroszczą się o Twoje stopy i paznokcie.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Ursus

W obrębie Twoich paznokci pojawiły się przebarwienia, w dodatku płytka stała się grubsza i zaczęła się kruszyć? To może być grzybica paznokci. Choroba ta wywoływana jest przez dermatofity, rzadziej przez grzyby z rodzaju Cancida (drożdżaki) czy pleśniowce. Dobra informacja jest taka, że grzybicę można wyleczyć.

Kiedy zgłosić się po pomoc do podologa?

Leczenie grzybicy paznokci jest dość trudne, przez co często nie sposób zwalczyć ją na własną rękę. Choć w przypadku niewielkich zmian można w pierwszej kolejności zastosować dostępne bez recepty preparaty na zmiany grzybicze, ale mimo to trzeba stale monitorować sytuację i reagować, jeśli objawy zaczną przybierać na sile.

Dla bezpieczeństwa i by uniknąć groźnych konsekwencji najlepiej od razu oddać swoje stopy w ręce podologa, który przeprowadzi stosowne badania i postawi jednoznaczną diagnozę. Na jej podstawie dobierze metodą leczenia. Przy grzybicy paznokci najczęściej stosuje się kurację miejscową i doustną, czasem dodatkowo pojawia się konieczność usunięcia fragmentu zmienionej chorobowo płytki paznokciowej.

Czas terapii

Trudno jest dokładnie określić czas, jaki będzie potrzebny do całkowitego wyleczenia. Pacjent powinien przygotować się na to, że leczenie może trwać zarówno kilka tygodni, jak i kilka miesięcy. Wpływ na to ma wiele różnych czynników, w tym m.in.:

  • miejsce występowania zmian chorobowych,
  • rodzaj grzyba, który wywołał zakażenie,
  • ilość zajętych przez zakażenie palców,
  • stopień nasilenia objawów.

Na skuteczność kuracji wpływa także systematyczność i sumienność pacjenta w zakresie stosowania się do zaleceń podologa. Powinien on bowiem oprócz regularnych wizyt w gabinecie wykonywać określone czynności w domu, jak również szczególnie dbać o higienę stóp. Wizyty w trakcie leczenia grzybicy paznokci powinny odbywać się co około 2-4 tygodnie.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Ursus

Masz pewne podejrzenia, że Twoje paznokcie zaatakowała grzybica? Umów się na wizytę do podologa i potwierdź lub rozwiej swoje przypuszczenia. Grzybica paznokci jest chorobą całkowicie uleczalną, a jeśli w porę rozpoczniesz leczenie, to unikniesz groźnych powikłań.

Mieszkasz w dzielnicy Ursus w Warszawie? Gabinety podologiczne Satin znajdziesz na Bielanach i na Saskiej Kępie. Zapewniamy fachową opiekę podologiczną. Skontaktuj się z nami celem umówienia konsultacji ze specjalistą.

Grzybicę najłatwiej rozpoznać po przebarwieniach w obrębie płytki paznokciowej. Dodatkowo paznokieć staje się grubszy i pofałdowany, z czasem trwale się odkształca, zaczyna się kruszyć i łamać. Niektórzy mogą zaobserwować także odklejanie się płytki paznokciowej od łożyska. Palec zajęty przez grzybicę może być obrzęknięty i zaczerwieniony. Wszystkiemu często towarzyszy ból i nieprzyjemny zapach. Wymienionych zmian nie powinno się bagatelizować. Grzybica paznokci jest choroba w pełni wyleczalną, dlatego najlepiej od razu umówić się do podologa, rozpocząć kurację i pozbyć się uporczywych objawów.

Jak wiadomo, infekcja grzybicza w każdej chwili może nawrócić, dlatego trzeba przestrzegać podstawowych zasad higieny. Po miejscach użytku publicznego takich jak baseny czy szatnie na siłowni nie powinno się chodzić boso, a po wyjściu z nich należy pamiętać o dokładnym umyciu i osuszeniu stóp. Trzeba nosić wyłącznie wygodne buty i pod żadnym pozorem nie pożyczać nikomu obuwia, ani też samemu nie pożyczać go od nikogo. Tak samo ręcznika i narzędzi takich jak nożyczki do paznokci czy pilniczek. Warto także zapytać podologa o radę w kontekście dbania o stopy na co dzień, aby uniknąć nawrotu grzybicy.

leczenie. Istotne jest, aby przed wizytą, na której mają zostać wykonane badania w kierunku grzybicy zmyć z paznokci lakier i zrezygnować ze stosowania kosmetyków do stóp.

Uszkodzoną płytkę paznokcia można odtworzyć, ale dopiero po zakończeniu leczenia. Choć preparaty wykorzystywane do rekonstrukcji paznokci zawierają w składzie substancje przeciwgrzybicze, to ich zadaniem jest profilaktyka nawrotów infekcji, a nie jej leczenie. Do rekonstrukcji płytki paznokciowej wykorzystuje się masę żelową, masę akrylową, masę silikonową, jedwab lub specjalistyczny lakier. O tym, który z tych preparatów sprawdzi się w danym przypadku najlepiej decyduje podolog.