Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA TARGÓWEK

Nie otworzyliśmy jeszcze naszego gabinetu na Targówku. Skontaktuj się i umów na konsultacje do jednego z naszych specjalistów, którzy przyjmują w gabinetach znajdujących się w dwóch częściach Warszawy: na Bielanach i Saskiej Kępie. 

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Targówek

W ofercie kliniki Satin widnieje terapia grzybicy. W ramach wizyt podolog w pierwszej kolejności wykonuje specjalistyczne badanie, którego wynik umożliwia mu postawienie trafnej diagnozy. Wiedząc, jaki grzyb wywołał infekcję, planuje leczenie. Ponadto udziela pacjentowi rad i wskazówek, jak powinien postępować, aby wyleczyć się z grzybicy. 

Jakie są dostępne metody leczenia grzybicy?

Sposób leczenia uzależniony jest nie tylko od rodzaju odpowiedzialnego za rozwój infekcji grzyba, ale także od stopnia nasilenia objawów, miejsca występowania zmian i ich rozległości. Na początkowym etapie podolog zaleca smarowanie zmian specjalnym preparatem lub naklejanie plastrów nasączonych grzybobójczą substancją. W zaawansowanym stadium choroby konieczna jest kuracja doustna. Gdy i ta nie pomoże, specjalista zleca laseroterapię lub terapię fotodynamiczną. Jeśli wszystkie metody zawiodą, trzeba wyciąć zmieniony chorobowo paznokieć, jest to jednak ostateczność.

Dlaczego grzybicę paznokci należy leczyć?

Na początku infekcji objawy są niepozorne – płytka paznokciowa jedynie zmienia swoją barwę. Z czasem paznokcie stają się wyraźnie grubsze, zaczynają pękać i się rozwarstwiać. Następnie zaczynają pękać i ulegać odkształceniom, a w konsekwencji odklejać się od łożyska. Zlekceważenie problemu na tym etapie może skutkować rozprzestrzenieniem się infekcji, nasileniem objawów i rozwojem stanów zapalnych. Chodzeniu towarzyszy silny ból, w dodatku zgromadzone pod paznokciami grzyby powodują przykry zapach. Warto mieć także świadomość, że u osób starszych i chorych na cukrzycę grzybica paznokci może doprowadzić do groźnych powikłań takich jak stan zapalny tkanki łącznej czy owrzodzenia stóp.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Targówek

Leczenie grzybicy paznokci jest długie i żmudne, dlatego najlepiej zacząć je w momencie, gdy objawy nie są jeszcze aż tak uporczywe. Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Targówek i szukasz specjalistycznej kliniki podologicznej w bliskiej okolicy? Zapraszamy do gabinetów Satin – znajdziesz nas na Bielanach i na Saskiej Kępie.

Pamiętaj, że chcąc wygrać walkę z grzybicą będziesz musiał ściśle współpracować z podologiem – słuchać jego wskazówek i bezwzględnie stosować się do zaleceń. Same wizyty w gabinecie podologicznym bowiem nie wystarczą, aby pozbyć się infekcji.

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak się niektórym wydaje. Infekcja szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z zakażonym lub powierzchnią, z jaką miał on styczność. Dlatego wystarczy użyć ręcznika chorego na grzybicę paznokci, założyć jego buty lub przejść się po podłodze, po której wcześniej on chodził, aby zarazić się grzybicą. Grzyby najszybciej rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku, dlatego miejscami, gdzie zazwyczaj dochodzi do zakażeń, są baseny, sany i siłownie. Niestety, gdy do powierzchni naszej skóry przyczepi się grzyb, nietrudno o infekcję. Dlatego tak ważne jest, aby korzystając z miejsc użytku publicznego szczególnie pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny.

Z uwagi na to, że grzybica paznokci rozwija się dość wolno, pierwsze jej symptomy bardzo łatwo przeoczyć. Szczególny problem z tym mogą mieć kobiety, które malują paznokcie, przez co mogą nie zauważyć subtelnych różnic w wyglądzie płytki paznokciowej. Naszą czujność powinny wzbudzić przede wszystkim białe, żółte i brązowe przebarwienia, zgrubienie i pofałdowanie paznokcia, nadmierna kruchość i łamliwość paznokci, odkształcenia czy odklejanie się paznokci od łożyska. W przypadku zaobserwowania u siebie wymienionych objawów należy jak najszybciej umówić wizytę u podologa i rozpocząć leczenie.

leczenie. Istotne jest, aby przed wizytą, na której mają zostać wykonane badania w kierunku grzybicy zmyć z paznokci lakier i zrezygnować ze stosowania kosmetyków do stóp.

Jeśli zmiana jest niewielka i występuje wyłącznie na jednym paznokciu, można udać się do apteki, kupić lek na grzybicę paznokci bez recepty i zastosować go na zmieniony chorobowo obszar zgodnie z zaleceniami producenta. Jednocześnie trzeba monitorować rozwój sytuacji i jeśli stan palca nie ulegnie poprawie, umówić wizytę u podologa. Brak efektów świadczy bowiem o tym, że problem jest poważniejszy, niż nam się początkowo wydawało. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że nieleczona infekcja grzybicza może doprowadzić do groźnych powikłań, dlatego kurację powinno się rozpocząć możliwie jak najszybciej.