Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA TARGÓWEK

Nie otworzyliśmy jeszcze naszego gabinetu na Targówku. Skontaktuj się i umów na konsultacje do jednego z naszych specjalistów, którzy przyjmują w gabinetach znajdujących się w dwóch częściach Warszawy: na Bielanach i Saskiej Kępie. 

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Targówek

W ofercie kliniki Satin widnieje terapia grzybicy. W ramach wizyt podolog w pierwszej kolejności wykonuje specjalistyczne badanie, którego wynik umożliwia mu postawienie trafnej diagnozy. Wiedząc, jaki grzyb wywołał infekcję, planuje leczenie. Ponadto udziela pacjentowi rad i wskazówek, jak powinien postępować, aby wyleczyć się z grzybicy. 

Jakie są dostępne metody leczenia grzybicy?

Sposób leczenia uzależniony jest nie tylko od rodzaju odpowiedzialnego za rozwój infekcji grzyba, ale także od stopnia nasilenia objawów, miejsca występowania zmian i ich rozległości. Na początkowym etapie podolog zaleca smarowanie zmian specjalnym preparatem lub naklejanie plastrów nasączonych grzybobójczą substancją. W zaawansowanym stadium choroby konieczna jest kuracja doustna. Gdy i ta nie pomoże, specjalista zleca laseroterapię lub terapię fotodynamiczną. Jeśli wszystkie metody zawiodą, trzeba wyciąć zmieniony chorobowo paznokieć, jest to jednak ostateczność.

Dlaczego grzybicę paznokci należy leczyć?

Na początku infekcji objawy są niepozorne – płytka paznokciowa jedynie zmienia swoją barwę. Z czasem paznokcie stają się wyraźnie grubsze, zaczynają pękać i się rozwarstwiać. Następnie zaczynają pękać i ulegać odkształceniom, a w konsekwencji odklejać się od łożyska. Zlekceważenie problemu na tym etapie może skutkować rozprzestrzenieniem się infekcji, nasileniem objawów i rozwojem stanów zapalnych. Chodzeniu towarzyszy silny ból, w dodatku zgromadzone pod paznokciami grzyby powodują przykry zapach. Warto mieć także świadomość, że u osób starszych i chorych na cukrzycę grzybica paznokci może doprowadzić do groźnych powikłań takich jak stan zapalny tkanki łącznej czy owrzodzenia stóp.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Targówek

Leczenie grzybicy paznokci jest długie i żmudne, dlatego najlepiej zacząć je w momencie, gdy objawy nie są jeszcze aż tak uporczywe. Mieszkasz w Warszawie w dzielnicy Targówek i szukasz specjalistycznej kliniki podologicznej w bliskiej okolicy? Zapraszamy do gabinetów Satin – znajdziesz nas na Bielanach i na Saskiej Kępie.

Pamiętaj, że chcąc wygrać walkę z grzybicą będziesz musiał ściśle współpracować z podologiem – słuchać jego wskazówek i bezwzględnie stosować się do zaleceń. Same wizyty w gabinecie podologicznym bowiem nie wystarczą, aby pozbyć się infekcji.

[sp_easyaccordion id="10834"]
opinie o Satin