Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE

Nasz gabinet w Warszawa Śródmieście nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultację do naszych gabinetów podologicznych na Saskiej Kępie i Bielanach. Nasi specjaliści pomogą Ci wyleczyć każdy rodzaj grzybicy paznokci.

ponad 15 lat DOŚWIADCZENIA

partner podologiczny LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Śródmieście

Grzybica paznokci może dotyczyć zarówno paznokci u rąk, jak i u stóp. Chorobą łatwo jest się zarazić, a dużo trudniej jest ją wyleczyć. Nie ulega jednak wątpliwości, że terapię powinno się podjąć jak najszybciej, gdyż problem sam nie zniknie, a domowe sposoby na grzybicę raczej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Aby lepiej zrozumieć, czym jest grzybica paznokci, warto poznać jej przyczyny i dowiedzieć się, jak ją rozpoznać.

Grzybica paznokci – skąd się bierze?

W wielu przypadkach grzybica paznokci jest następstwem nieleczonej grzybicy stóp. Stopy swędzą i pieką, a my bagatelizujemy problem, wierząc, że prędzej czy później samoistnie ustąpi. W efekcie tak się nie dzieje, a choroba przybiera na sile. 

Częstym źródłem zakażenia są baseny, sauny, łaźnie i siłownie, czyli miejsca, w których zdarza nam się chodzić boso. Grzybicą można się również zarazić, używając cudzych butów, czyjegoś ręcznika lub przyrządów do paznokci. Rozwojowi grzybicy szczególnie sprzyja ciepłe i wilgotne środowisko, co za tym idzie, przyczynia się do niego niestaranne wycieranie stóp po myciu czy chodzenie w nieprzewiewnych butach. Gdy choroba już się rozwinie, a płytka paznokcia zostanie uszkodzona, niewiele trzeba, aby grzyby się pod nią dostały. W ten właśnie sposób powstaje grzybica paznokci.

Jakie są objawy grzybicy paznokci?

Na skutek grzybicy wygląd paznokcia stopniowo się zmienia. Pojawiają się na nim przebarwienia – w pierwszej kolejności białe plamy, które później przybierają żółtawy, a następnie brązowy odcień. Płytka zaczyna się łuszczyć i rozwarstwiać, z czasem staje się coraz grubsza. Zmianom nierzadko towarzyszy brzydki zapach.

Metody leczenia grzybicy – jakie są?

Sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby. Każdy przypadek jest inny, dlatego terapia dobierana jest indywidualnie do pacjenta. Na początkowym etapie zazwyczaj wystarczy smarowanie zmian specjalnym preparatem lub naklejanie plastrów nasączonych grzybobójczą substancją. Przy rozległych zmianach, najprawdopodobniej nie obejdzie się bez kuracji doustnej. Leki wtedy przyjmuje się przez co najmniej 3 miesiące, a leczenie może trwać nawet rok.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Śródmieście

Mieszkasz w Warszawie Śródmieściu i zastanawiasz się, gdzie skutecznie wyleczysz grzybicę paznokci? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin, w których otrzymasz fachową pomoc w zakresie walki z problemem. Nie czekaj, aż choroba przybierze na sile – zadzwoń do nas już teraz i umów wizytę! 

[sp_easyaccordion id="10830"]
opinie o Satin