Zaznacz stronę

Grzybica paznokci WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE

Nasz gabinet w Warszawa Śródmieście nie został jeszcze otwarty. Zapraszamy na konsultację do naszych gabinetów podologicznych na Saskiej Kępie i Bielanach. Nasi specjaliści pomogą Ci wyleczyć każdy rodzaj grzybicy paznokci.

ponad 13 lat DOŚWIADCZENIA

dbamy o stopy LEGII WARSZAWA

sztab SPECJALISTÓW

szeroki zakres USŁUG

2 lokalizacje NASZYCH GABINETÓW

Przyczyny powstawania

  • nieodpowiednia higiena
  • niewłaściwie obcinanie paznokci
  • urazy mechaniczne
  • nadmierna potliwość stóp
  • przesuszone stopy
  • choroby autoimmunologiczne

Video

Grzybica paznokci – Warszawa Śródmieście

Grzybica paznokci może dotyczyć zarówno paznokci u rąk, jak i u stóp. Chorobą łatwo jest się zarazić, a dużo trudniej jest ją wyleczyć. Nie ulega jednak wątpliwości, że terapię powinno się podjąć jak najszybciej, gdyż problem sam nie zniknie, a domowe sposoby na grzybicę raczej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Aby lepiej zrozumieć, czym jest grzybica paznokci, warto poznać jej przyczyny i dowiedzieć się, jak ją rozpoznać.

Grzybica paznokci – skąd się bierze?

W wielu przypadkach grzybica paznokci jest następstwem nieleczonej grzybicy stóp. Stopy swędzą i pieką, a my bagatelizujemy problem, wierząc, że prędzej czy później samoistnie ustąpi. W efekcie tak się nie dzieje, a choroba przybiera na sile. 

Częstym źródłem zakażenia są baseny, sauny, łaźnie i siłownie, czyli miejsca, w których zdarza nam się chodzić boso. Grzybicą można się również zarazić, używając cudzych butów, czyjegoś ręcznika lub przyrządów do paznokci. Rozwojowi grzybicy szczególnie sprzyja ciepłe i wilgotne środowisko, co za tym idzie, przyczynia się do niego niestaranne wycieranie stóp po myciu czy chodzenie w nieprzewiewnych butach. Gdy choroba już się rozwinie, a płytka paznokcia zostanie uszkodzona, niewiele trzeba, aby grzyby się pod nią dostały. W ten właśnie sposób powstaje grzybica paznokci.

Jakie są objawy grzybicy paznokci?

Na skutek grzybicy wygląd paznokcia stopniowo się zmienia. Pojawiają się na nim przebarwienia – w pierwszej kolejności białe plamy, które później przybierają żółtawy, a następnie brązowy odcień. Płytka zaczyna się łuszczyć i rozwarstwiać, z czasem staje się coraz grubsza. Zmianom nierzadko towarzyszy brzydki zapach.

Metody leczenia grzybicy – jakie są?

Sposób leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby. Każdy przypadek jest inny, dlatego terapia dobierana jest indywidualnie do pacjenta. Na początkowym etapie zazwyczaj wystarczy smarowanie zmian specjalnym preparatem lub naklejanie plastrów nasączonych grzybobójczą substancją. Przy rozległych zmianach, najprawdopodobniej nie obejdzie się bez kuracji doustnej. Leki wtedy przyjmuje się przez co najmniej 3 miesiące, a leczenie może trwać nawet rok.

Leczenie grzybicy paznokci – Warszawa Śródmieście

Mieszkasz w Warszawie Śródmieściu i zastanawiasz się, gdzie skutecznie wyleczysz grzybicę paznokci? Zapraszamy do gabinetów podologicznych Satin, w których otrzymasz fachową pomoc w zakresie walki z problemem. Nie czekaj, aż choroba przybierze na sile – zadzwoń do nas już teraz i umów wizytę! 

W klinice Satin pierwsza wizyta w gabinecie podologicznym rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, który ma na celu rozpoznanie problemu, z jakim przyszedł. Następnie wykonywane jest dokładne badanie stanu stóp. Na podstawie rozmowy i badania specjalista przekazuje zalecenia dotyczące leczenia lub profilaktyki dolegliwości. W przypadku rozpoznania grzybicy paznokci rekomenduje stosowną metodę leczenia. Dlatego nie ma powodu, by obawiać się pierwszej wizyty u podologa.

Nie da się jednoznacznie określić czasu leczenia, jaki będzie potrzebny do wyleczenia grzybicy paznokci. Wszystko zależy od przypadku, zazwyczaj jednak okres terapii obejmuje kilka miesięcy. Zależy on od wielu czynników m.in. od stopnia zaawansowania choroby, rodzaju zakażenia czy systematyczności i sumienności pacjenta w zakresie stosowania się do zaleceń. Leczenie po części odbywa się bowiem w gabinecie podologicznym, ale chory musi pamiętać o stosowaniu się do rad i wskazówek specjalisty w tym. Tylko ścisła współpraca podologa z pacjentem prowadzi do całkowitego wyleczenia grzybicy paznokci. Wizyty najczęściej odbywają się co 2-4 tygodnie.

leczenie. Istotne jest, aby przed wizytą, na której mają zostać wykonane badania w kierunku grzybicy zmyć z paznokci lakier i zrezygnować ze stosowania kosmetyków do stóp.

Wyleczona grzybica w każdej chwili może nawrócić, jeśli pacjent nie będzie stosować się do zaleceń podologa. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o higienę stóp na co dzień i pamiętać o regularnej ich dezynfekcji. Aby ustrzec się nawrotu grzybicy, należy wybierać wyłącznie wygodne obuwie, które zapewnia swobodny przepływ powietrza. Co więcej, buty powinno się regularnie spryskiwać środkami dezynfekującymi. Ponadto trzeba stosować osobny ręcznik do stóp i zadbać o to, by przestrzeń między palcami zawsze była sucha. Warto także pamiętać, że wszelkich mikrourazów, które pojawią się w obrębie stóp, nie wolno lekceważyć, gdyż właśnie zbagatelizowanie niewielkich zmian jest częstym powodem rozwoju zakażenia.